Blog

Pierwszy Dzień Wiosny z PlantPur!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-16%

z kodami rabatowymi

-16% Sprawdź
Jak szybko zasnąć w dwie minuty, sprytne sposoby na zasypianie

Jak szybko zasnąć w dwie minuty, sprytne sposoby na zasypianie

Materac, Sen, Zdrowy kręgosłup

Kładziesz się zmęczony i wyczerpany po całym dniu ze świadomością, że już za kilka godzin zadzwoni budzik? Leżysz i zerkasz na zegarek, patrząc jak ucieka czas przeznaczony na odpoczynek, a sen nie nadchodzi? Zobacz, jak zasnąć w dwie minuty i wypocząć w zaledwie kilka godzin.
 
Natłok codziennych zajęć sprawia, że na sen przeznaczamy coraz mniej czasu. Kładziemy się zmęczeni zestresowani, wiedząc, że jeśli zaraz nie uśniemy, rano będziemy niewyspani. Jeśli przez cały dzień funkcjonujesz według wcześniej ustalonego harmonogramu. Dzielisz dzień z zegarkiem w ręku na czas na pracę, relaks, jedzenie. Oczekujesz od siebie, że uda Ci się również zaplanować czas na sen i pobudkę. Oczywiście w idealnym scenariuszu powinniśmy każdego dnia chodzić spać o tej samej godzinie i wstawać bez budzika. Jednak szybkie tempo życia, stres, który towarzyszy nam w ciągu dnia, a także świadomość, że na spanie mamy coraz mniej czasu sprawiają, że coraz więcej osób ma problemy z zasypianiem. Nawet jeśli należysz do osób, na które presja czasu działa motywująco. Zasypiać w taki sposób jest bardzo trudno. Z tego też powodu coraz więcej ludzi cierpi na bezsenność i problemy z zaśnięciem.

Malutka sypialnia, jakie łóżko wybrać do malutkiej sypialni?

Malutka sypialnia, jakie łóżko wybrać do malutkiej sypialni?

Inspiracje do sypialni, Sen

Wybór komfortowego łóżka do malutkiej sypialni bywa kłopotliwy, a kto takie pomieszczenie urządzał doskonale wie, jak wiele czynników należy wziąć pod uwagę. I tutaj stajemy przed dylematem komfort czy zachowanie proporcji pomieszczenia, łóżko szerokie i wygodne czy proporcjonalne do pomieszczenia.
 
Urządzasz malutka sypialnię i nie wiesz jakie łóżko wybrać? Czy lepszym rozwiązaniem będzie łóżko do spania z prawdziwego zdarzenia, czy też wersalka, którą złożysz o poranku, żeby uzyskać swobodne przejście do każdego zakamarka w pokoju? Oczywiście, że łóżko z wygodnym materace do spania, w końcu sypialnia, która powinna służyć tylko do spania. Jeśli udało Ci się wygodą darować w domu miejsce na ten pokój, co w polskich mieszkaniach nie zawsze jest możliwe, to śpij komfortowo każdej nocy.

Spanie z psem, czy spanie z psem jest zdrowe?

Spanie z psem, czy spanie z psem jest zdrowe?

Inspiracje do sypialni, Sen

Czy spanie z psem jest zdrowe i dlaczego tak wiele osób pozwala spać czworonogom w swoim łóżku. Zobacz, kto może spać z psem, komu kategorycznie się tego odradza, jak dbać o higienę pupila, który z nami śpi i jak czyścić materac po psie.
 
Nie jest tajemnicą, że psy uwielbiają spać w łóżku właściciela, niezależnie od ich wieku i rasy są bardzo zdeterminowane, żeby „dostąpić tego zaszczytu”. A zapraszanie pupila do naszego łóżka jest szeroko komentowane. Jedni twierdzą, że pies w łóżku to kompletny brak higieny, inni, że w ten sposób buduje się wyjątkowa więź między pupilem a jego opiekunem. A jaka jest prawda, kiedy możemy spać z psem, a kiedy powinniśmy zrezygnować z tego zwyczaju?

Techniki relaksacyjne przed snem, jak się rozluźnić przed snem

Techniki relaksacyjne przed snem, jak się rozluźnić przed snem

Materac, Sen, Zdrowy kręgosłup

Techniki relaksacyjne przed snem ułatwiają zasypianie, sprawiają, że zasypiasz szybciej, śpisz spokojniej, a cały twój organizm się regeneruje. Kiedy rozluźniony idziesz spać, nie miewasz koszmarów i nie budzisz się w nocy. Zobacz, jak odrzuć troski przed snem.
 
Nawet jeśli idąc do łóżka nie towarzyszy Ci stres w nocy, kiedy zaśniesz, twój mózg będzie analizował negatywne wydarzenia z całego dnia. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że będziesz mieć koszmary lub przebudzi się w nocy zestresowany sytuacją, która miała miejsce poprzedniego dnia.

Jeśli kładziesz się spać zestresowany z natłokiem myśli, obaw i pretensji do siebie i innych. Nie możesz przestać myśleć o niepowodzeniach w ciągu dnia lub przykrościach, które cię spotkały? W takim stanie prawdopodobnie długo nie uśniesz, będziesz się kręcił i wiercił poirytowany, a stres będzie tylko narastać. Następnego dnia obudzisz się zmęczony, niewyspany i równie, a nawet bardziej zestresowany niż poprzedniego wieczora.
 
Jednak to nie wszystko osoby, które idąc spać, analizują i próbują rozwiązać problemy lub się zamartwiają jakąś sytuacją. Rano budzą się z silnym napięciowym bólem głowy, a czasem nawet mięśni. Dzieje się tak dlatego, że kiedy się denerwujemy mamy spięte mięśnie i kiedy prześpimy w ten sposób całą noc lub tylko jej część, rano całe ciało będzie obolałe.

Sypialnia w bloku, gdzie ustawić łóżko z pojemnikiem w mieszkaniu bez sypialni

Sypialnia w bloku, gdzie ustawić łóżko z pojemnikiem w mieszkaniu bez sypialni

Materac, Inspiracje do sypialni, Sen

Nie masz sypialni w domu i zastanawiasz się, na czym spać, żeby się wysypiać? Sofa w pokoju dziennym jest niewygodna i nie wiesz co zrobić, żeby poprawić jakość swojego snu? W mieszkaniach, w których nie ma oddzielnego pokoju do spania można go zrobić stosując jeden z naszych trików.
 
Mieszkanie w bloku najczęściej nie jest szyte na miarę. W najlepszym wypadku każdy z domowników ma swój pokój, a gospodarze przeważnie śpią na rozkładanej sofie, która jest niewygodna, ale za to dobrze prezentuje się złożona w ciągu dnia. Zamiast narzekać, że się nie wysypiamy trzeba odrobinę pokombinować. Wprawdzie w domu, w którym ledwie mieszczą się domownicy, nie wyczarujesz dodatkowego pokoju, ale może uda Ci się wyczarować miejsce na łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel.

Bezdech senny objawy, jak rozpoznać bezdech senny?

Bezdech senny objawy, jak rozpoznać bezdech senny?

PlantPur, Materac, Sen, Zdrowy kręgosłup

Bezdech senny to dolegliwość, która bardzo często jest bagatelizowana lub nierozpoznana przez wiele lat. Może on występować zarówno u dzieci, jak i dorosłych i prowadzi do poważnych chorób takich jak podwyższone ciśnienie tętnicze, (POChP), czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, zawał serca, niewydolność serca, udar i wiele innych. Zobacz, jakie są objawy bezdechu nocnego, jak je rozpoznać i kiedy należy wybrać się do lekarza.
 
Głośnie gardłowe chrapanie, które nie jest związane katarem przerywane absolutną ciszą, podczas której nawet nie słychać oddechu, jest powodem do niepokoju. Jeśli zaobserwowałeś ten objaw u osoby bliskiej, koniecznie zabierz ją do lekarza. Chroniczne zmęczenie i niezaplanowane drzemki w czasie oglądania telewizji lub rozmowy z kimś to kolejny symptom, który powinien skłonić Cię do konsultacji medycznej. Zobacz, czym dokładnie jest bezdech senny obturacyjny, dlaczego do niego dochodzi i jakie choroby wywołuje.

Spanie na brzuchu bez poduszki i z poduszką do spania na brzuchu

Spanie na brzuchu bez poduszki i z poduszką do spania na brzuchu

PlantPur, Zdrowy kręgosłup

Spanie na brzuchu uważa się za pozycję niezdrową wywołującą szereg dolegliwości zdrowotnych. Mimo to aż 7% osób na całym świecie nie potrafi ani zasnąć, ani też spać w żadnej innej pozycji. Zobacz, jak zminimalizować negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie o poranku po spania na brzuchu. Odpowiadając na pytanie spanie na brzuchu nie jest zdrowe. 
 
Statystycznie tylko 7% wszystkich ludzi na świecie śpi na brzuchu. Tylko albo aż, biorąc pod uwagę, że jest to jedna z najbardziej niezdrowych pozycji do spania. Kiedy kładziemy się na brzuchu spowalniamy krążenie krwi, przez co nasz organizm jest w nocy niedotleniony. A to z kolei zakłóca lub wręcz eliminuje proces jego regeneracji. Ponadto śpiąc w ten sposób gnieciemy większość naszych organów wewnętrznych łącznie z sercem i tętnicami, a także cały układ pokarmowy. Z tego też powodu nasze mięśnie nie mogą się rozluźnić, ponieważ ludzki mózg jest tak zaprogramowany, żebyśmy nie mogli sami sobie wyrządzić krzywdy. Dlatego nasz mózg przez całą noc czuwa i nie pozwala się rozluźnić mięśniom szyi. Kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, ponieważ leżąc w tej pozycji, musimy mieć głowę albo wspartą na przedramionach, na poduszce, a więc uniesioną do góry, albo odwróconą na bok i uniesioną do góry. Z medycznego punktu widzenia nie ma sposobu na zdrowy sen w tej pozycji, ale można zminimalizować jego skutki uboczne.

Śniadanie do łóżka, czy powinno się jeść w łóżku?

Śniadanie do łóżka, czy powinno się jeść w łóżku?

Materac, Inspiracje do sypialni, Sen

Śniadanie do łóżka jest marzeniem wielu osób. W końcu któż nie chciałby się obudzić i dostać wytworne posiłek do łóżka od ukochanej osoby. Tak cudownie rozpoczęty dzień powinien pozytywnie Cię nastroić. A jednak zaraz po jego zjedzeniu, nie czujesz się najlepiej. Mimo że było lekkie, masz zgagę i jest Ci ciężko na żołądku? 

Kanapki, słodkie i słone przekąski nawet popite gorącą kawą lub herbatą są częstą przyczyną zgagi. Jeszcze większe prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest, kiedy jesz w łóżku w pozycji półleżącej.

Jak łatwo założyć prześcieradło z gumką? Patent na prześcieradło na gumce

Jak łatwo założyć prześcieradło z gumką? Patent na prześcieradło na gumce

PlantPur, Inspiracje do sypialni

Kto choć raz próbował w jedną osobę założyć prześcieradło z gumką 200 x 200 cm wie, że jest to nie lada wyczyn. Wymagający kondycji i sporej gimnastyki, a i tak udaje się to dopiero po kilku próbach lub musimy wołać drugą osobę do pomocy. Zobacz prosty sposób na prześcieradło z gumką.
 
Prześcieradło z gumką jest alternatywą dla tradycyjnego, które w nocy się ściąga i zwija. Jeśli śpisz na szerokim łóżku np. 200 x 200 cm zawinięte jest na tyle duże, że przeszkadza w spaniu. Alternatywą jest to na gumce, wprawdzie pozostaje ono na miejscu do następnego prania, jest doskonale naciągnięte podnosi komfort naszego snu. Jednak ubranie w nie materaca jest morderczą pracą i niezłą gimnastyką. Jak często odkładasz wymianę pościeli na czystą ze względu na ten problem?

Sposoby na zaśnięcie w bezsenną noc, czyli co zrobić, żeby zasnąć?

Sposoby na zaśnięcie w bezsenną noc, czyli co zrobić, żeby zasnąć?

Sen

Zaśnięcie w bezsenną noc bywa frustrujące, szczególnie jeśli zdarza się to systematycznie i często. Nie warto jednak sięgać od razu po tabletkę, czy sufitowa do białego rana. Zanim wybierzesz się do apteki czy lekarza, zastanów się, jaka może być przyczyna twojej bezsenności.
 
Bezsenność dotyka coraz więcej osób dorosłych młodzieży, a nawet dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Niebawem może nawet stać się chorobą cywilizacyjną, Różne badanie na całym świecie pokazują, że śpimy coraz mniej i chodzimy spać coraz później. Przyczyną może być zmieniający się tryb życia i postęp cywilizacyjny oraz cyfryzacja i mechanizacja naszego życia. Kiedyś większość ludzi pracowała fizycznie, nawet pracownicy umysłowi przenosili ciężkie tomy akt, żeby omówić sprawy służbowe, musieli się przemieszczać z pomieszczenia do pomieszczenia.