Blog

Pozycja snu a materac. Jaki rodzaj materaca wybrać, w zależności od tego, jak śpisz?

Pozycja snu a materac. Jaki rodzaj materaca wybrać, w zależności od tego, jak śpisz?

Zdrowy kręgosłup

Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia dotyczące snu - w tym także w kwestii ulubionej pozycji, w której jest nam najwygodniej zasypiać. Bardzo często mówi się o tym, że w zależności od przybieranej najczęściej pozycji snu powinniśmy dobrać sobie odpowiednią poduszkę. Rzadziej wspomina się o tym, że również wybór materaca może być uzależniony od pozycji spania. Pozycja snu a materac - jaki model wybrać, w zależności od tego, jak śpisz?

Sen polifazowy - na czym polega? Jak go stosować?

Sen polifazowy - na czym polega? Jak go stosować?

Sen

Każda osoba zainteresowana tematem snu prędzej czy później spotka się z terminem sen polifazowy. Zastanawiasz się, co to takiego? To przeciwieństwo standardowego snu monofazowego, czyli takiego, który trwa 6-8 godzin. Sen polifazowy jest zatem snem znacznie krótszym, rozłożonym na kilka drzemek, które ucina się kilkanaście razy w ciągu dnia lub nocy. Jest to taka technika snu, która ma skrócić czas poświęcony na sen, a wciąż dawać nam świetne rezultaty, wypoczynek i dobre samopoczucie. Czy to tak naprawdę działa? Czy spanie polifazowe ma sens i jest bezpieczne? Sprawdźmy!

Sypialnia w stylu alpejskim - ciekawe wnętrze z charakterem

Sypialnia w stylu alpejskim - ciekawe wnętrze z charakterem

Inspiracje do sypialni

Jeśli masz to szczęście mieszkać w domku w górach, nad jeziorem, na wsi, w pobliżu natury, albo po prostu marzy Ci się wnętrze niezwykle przytulne, to sypialnia w stylu alpejskim będzie doskonałym pomysłem aranżacyjnym. Nawet, jeśli mieszkasz w bloku, ale po prostu jesteś miłośniczką (lub miłośnikiem) urokliwych, pełnych ciepła i swobody wnętrz, to alpejska sypialnia będzie spełnieniem Twoich marzeń. Jak ją urządzić? Czym charakteryzuje się styl alpejski? Sprawdź nasze inspiracje do alpejskiej sypialni!