Blog

Katar w nocy i po przebudzeniu, czyli alergia na kurz objawy

Katar w nocy i po przebudzeniu, czyli alergia na kurz objawy

Materac, Sen

Nocny kaszel i katar, który znika niedługo po przebudzeniu to efekt uczulenia na kurz i roztocza, których w sypialni nie brakuje. Największym ich siedliskiem jest materac, w którym mogą mnożyć się również grzyby i pleśnie. Zobacz, na jakim materacu spać i o niego dbać, żeby uniknąć nocnego kaszlu i kataru.

Sypialnia z materacem rehabilitacyjnym, jaki materac wybrać?

Sypialnia z materacem rehabilitacyjnym, jaki materac wybrać?

Materac, Zdrowy kręgosłup

Materac rehabilitacyjny do sypialni to kusząca perspektywa dla osób borykających się z bólem kręgosłupa i karku. Obecnie nie trzeba już wybierać między elegancją, komfortem snu i leczniczymi właściwościami materacy korekcyjnych. Zobacz, jak wyglądają nowoczesne materace rehabilitacyjne do sypialni i jaki materac korekcyjny do sypialni małżeńskiej wybrać.

Jak poprawić jakość snu? Deprywacja snu - czego potrzebujesz aby się wyspać?

Jak poprawić jakość snu? Deprywacja snu - czego potrzebujesz aby się wyspać?

Sen, Zdrowy kręgosłup

Długość i jakość snu ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Samopoczucie po przebudzeniu, kreatywność i wydajność w ciągu dnia, a także nasze samopoczucie fizyczne. Osoby, które śpią wygodnie, budzą się wypoczęte, pełne energii i szczęśliwe. A jak wygląda Wasz poranek? 

Zaburzenia snu towarzyszą większości dorosłych osób choć raz w życiu. Ich pojawienie się nie powinno być powodem do paniki pod warunkiem, że mają one charakter incydentalny i krótkotrwały. Mogą się objawiać jako problemy z zasypianiem, budzenie nocne lub zbyt lekki czujny sen, który nie pozwala na wypoczynek i regenerację organizmu. Jeśli mowa o krótkotrwałych kilkudniowych zaburzeniach snu, nie ma powodów do obaw. Jednak jeśli taki stan trwa dłużej niż kilka lub kilkanaście dni, może prowadzić do deprywacji snu, czyli zaburzeń, prowadzących do pogorszenia stanu zdrowia, a nawet jakości życia. Nie należy mylić deprywacji snu z bezsennością. Deprywacja snu to brak czasu na sen. 

Jakie łóżko do nowoczesnej sypialni? Urządzamy nowoczesną sypialnię

Jakie łóżko do nowoczesnej sypialni? Urządzamy nowoczesną sypialnię

Inspiracje do sypialni

Łóżko do nowoczesnej sypialni to piękny wielofunkcyjny mebel, który zapewnia komfort snu, zdobi całe pomieszczenie i pozwala wykorzystać przestrzeń pod materacem. To właśnie dzięki takiemu łóżku może możemy ograniczyć ilość mebli do minimum, cieszyć się dobrym snem i znaleźć dodatkowe miejsce do przechowywania w sypialni.

Materace rehabilitacyjne Plantpur, certyfikowane materace korekcyjne

Materace rehabilitacyjne Plantpur, certyfikowane materace korekcyjne

Materac

Współczesne materace rehabilitacyjne Plantpur łączą cechy klasycznego materac do spania z rehabilitacyjnym. Są estetyczne i z powodzeniem można na nich spać każdej nocy. Zredukowanie do minimum ropopochodnych związków oraz wykończenia pokrowca dają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.
 
Materac rehabilitacyjny PlantPur Composite jest polecany dla osób z wadami postawy i poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Tymczasem, jak wynika z badań, aż 90% dzieci w Polsce ma wady postawy, wśród dorosłych Polaków jest niewiele lepiej. Cierpimy z powodu bólu kręgosłupa, karku i bólu głowy, a dolegliwości te nieleczone z biegiem czasu będą bardziej uciążliwe.

Nocne lęki u dzieci, czyli przeraźliwy płacz pociechy w środku nocy

Nocne lęki u dzieci, czyli przeraźliwy płacz pociechy w środku nocy

Sen

Twój kilkulatek budzi się w nocy przerażony, krzyczy i płacze, nie pozwala się przytulić i jest jak w amoku? Mówi coś od rzeczy i masz wrażenie, że dalej śpi ale chodzi, siada i jest aktywny fizycznie? To są lęki nocne, które są zupełnie niegroźne dla dziecka. Sprawdź, jak sobie z nimi radzić.
 
Późny wieczór, dzieci spokojnie śpią, w domu panuje błoga cisza i nagle słychać przeraźliwy krzyk, który już po kilku sekundach przeradza się w płacz. Dziecko szlocha, nie daje się przytulić, opędza się od Ciebie i jest wystraszone. Coś bełkocze lub wyraźne coś mówi, jakby nadal śniło. Większość rodziców wyrwanych w ten sposób ze snu wpada w panikę, co jest zupełnie zrozumiałe. Próbują mierzyć temperaturę, która jest w normie, rozmawiać z dzieckiem, ale wszystkie wysiłki na nic. Rano dziecko absolutnie nic nie pamięta i nie można dowiedzieć się, co było przyczyną tak ostrej reakcji ze strony pociechy. Tak właśnie wyglądają lęki nocne u kilkulatka. Podpowiadamy, co je wywołuje i jak sobie z nimi radzić.

Nocne wybudzanie, dlaczego kilkakrotnie budzę się w nocy, przyczyny

Nocne wybudzanie, dlaczego kilkakrotnie budzę się w nocy, przyczyny

Materac, Sen

Dlaczego budzę się 2,3,4,5, a nawet 6 razy w ciągu jednej nocy? To pytanie, które nurtuje wiele osób, niepotrafiących przespać całej nocy bez przerwy. Przyczyn nocnego wybudzania może być wiele, od bardzo prozaicznych po poważne problemy zdrowotne.
 
Jeśli systematycznie budzisz się w środku nocy, a potem przez kolejne kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut nie możesz zasnąć, prawdopodobnie rano jesteś zmęczony. Nocnych uzasadnionych pobudek nie można zatem bagatelizować, ponieważ długotrwałe niedosypianie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Przyczyn przerywanie snu może być wiele, część z nich to złe nawyki w ciągu dnia lub wieczorem, inne mają podłoże zdrowotne i wymagają konsultacji medycznej. Zanim wybierzesz się do lekarza, sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

Roztocza kurzu domowego. Sprawdź, co żyje w naszych domach

Roztocza kurzu domowego. Sprawdź, co żyje w naszych domach

Materac, Inspiracje do sypialni

Roztocza kurzu domowego to niewidoczne gołym okiem pajęczaki, z którymi dzielimy nasze domy. Największe ich skupiska można spotkać w materacach do spania, poduszkach i kołdrach. Występują na dywanach, meblach tapicerowanych i zasłonach. Wywołują astmę, atopowe zapalenie skóry a w najlepszym wypadku alergię. Zobacz czym są roztocza i jak się ich pozbyć.

Roztocza kurzu domowego bytują nawet w czystych i na pozór higienicznych domostwach. Jednak sam fakt sprzątania, odkurzania i mycia wszystkich powierzchni to za mało. Jak pokazują liczne badania, roztocza w domu upodobały sobie miejsca trudne do mycia i czyszczenia. Największe ich kolonie znajdują się w naszych łóżkach, które ze względu na podwyższoną temperaturę i wilgotność są idealnym środowiskiem dla rozwoju całych kolonii tych mikroskopijnych pajęczaków. Zobacz, z kim dzielisz łóżko i co wędruje po twoim ciele, kiedy śpisz.

Jaki materac dla dziecka? Jak dopasować materac do wzrostu i wagi

Jaki materac dla dziecka? Jak dopasować materac do wzrostu i wagi

PlantPur, Materac

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i zdrowia naszych pociech. W kwestii doboru materaca nie warto szukać kompromisów, gdyż ciało i umysł dziecka bardzo szybko się rozwijają i rosną. A większość tych procesów zachodzi w czasie snu.

Czy wiesz, że dziecko w pierwszych latach swojego życia śpi od 11 do 14 godzin? Większość procesów rozwojowych u dzieci zachodzi właśnie podczas snu. Zapewniając dziecku komfortowy, zdrowy i dopasowany do wieku oraz potrzeb małego organizmu materac, zapewniamy maluchowi idealne warunki do rozwoju psychofizycznego. Organizm dziecka nie tylko rozwija, ale też regeneruje podczas snu. Zależność między jakością i długością snu najłatwiej jest zaobserwować u małego dziecka. Wyspany maluch jest w dobrym nastroju ładnie je, nie marudzi i szybko się uczy nowych umiejętności. Doświadczone mamy wiedzą, że niewyspane dziecko jest rozdrażnione i częściej płacze. Zapewniając dziecku komfort podczas snu, wydłużamy tak ważny dla młodego organizmu sen i wspieramy naturalne procesy, które zachodzą w organizmie naszej pociechy.