Blog

Materace i sklep internetowy? Dlaczego warto kupić materac przez internet?

Materace i sklep internetowy? Dlaczego warto kupić materac przez internet?

PlantPur, Materac

Zakup materaca przez Internet budzi wiele wątpliwości, ale mimo tego cieszy się coraz większą popularnością. Czy kupując materac online jest się czego obawiać? Czy materace i sklep internetowy to dobre połączenie?

Zakupy przez Internet to przede wszystkim wielka wygoda i komfort. W zaciszu własnego domu, na wygodnym fotelu, z kubkiem pysznej herbaty można bez pośpiechu przeglądać oferty i dokonywać zakupów - kupować to, co tylko sobie wymarzysz. Przez Internet najczęściej kupowane są: ubrania, buty, kosmetyki, książki oraz sprzęt elektroniczny. Czy przez Internet można kupić też materac? Sklep z materacami Plantpur udowadnia, że tak – to bardzo proste!

 

Materac z wkładem kokosowym, filcowym, bawełnianym – czy warto kupić?

Materac z wkładem kokosowym, filcowym, bawełnianym – czy warto kupić?

Ekologia, Materac

W sklepach można znaleźć bardzo wiele modeli materacy z różnego typu wkładami i wypełnieniami. Takie materace oferują najpopularniejsze sklepy: Ikea, Jysk, Agata Meble i wiele innych. Czy na pewno wybór materaca z dodatkowym wkładem jest dobrą decyzją? Czy materac z wkładem kokosowym, filcowym, bawełnianym i innymi wkładami jest dobry do spania?

Sen dziecka 0 - 36 miesięcy

Sen dziecka 0 - 36 miesięcy

PlantPur, Materac

Już od pierwszych dni po narodzinach, trzęsiemy się o prawidłowy rozwój naszych maleństw. W trosce o bezpieczeństwo i wygodę musimy stworzyć im takie warunki, aby nic im nie zabrakło. Bardzo ważnym czynnikiem jest sen dziecka. Aby był komfortowy, to miejsce, w którym będą przebywały nasze kruche istotki, musi być maksymalnie przyjazne. Ich pokoik, łóżeczko i odpowiedni materac do łóżeczka, który zapewni im odpowiednią podporę, to kluczowe czynniki, które sprawią że będą miały dobry i spokojny sen.

Strefy twardości materaca. Obalamy mity!

Strefy twardości materaca. Obalamy mity!

Materac

Przy wyborze materaca często nie wiemy, czym się sugerować, co tak naprawdę jest istotne. Bardzo często na pierwszy rzut oka materac musi nas zainteresować swoim wyglądem zewnętrznym, a dopiero później wnikamy, co jest w środku. Komponenty z jakich wykonany jest materac, decydują o jego właściwościach, co ma wpływ na komfort naszego snu. Często słyszymy o czymś takim jak strefy twardości materaca oraz o materacu 7 strefowym. Co to tak naprawdę oznacza? Czy warto brać tego typu zapewnienia producenta pod uwagę? Sprawdź!

 

Czym są materace nawierzchniowe?

Czym są materace nawierzchniowe?

Ekologia, PlantPur, Materac

Materace ekologiczne PlantPur jako jedyne na rynku materacy składają się z dwóch warstw. Pierwsza warstwa to podbudowa, czyli tzw. element nośny materaca. Druga warstwa to element komfortowy, stworzony z ekologicznej pianki typu PlantPur Visco. Dlaczego w materacach PlantPur zastosowano materace nawierzchniowe? Dlaczego warto kupić materac z dodatkową warstwą?

Jaki materac najlepszy?

Jaki materac najlepszy?

PlantPur, Materac

Każdy z nas, decydując się na zakup nowego materaca, zadaje sobie pytanie "jaki materac najlepszy?". Każdy z nas potrzebuje snu, a tym samym potrzebuje dobrego materaca do spania. Sen jest potrzebny, ponieważ podczas snu odpoczywa całe ciało, organizm się regeneruje i jest lepiej przygotowany do aktywności i codziennych wyzwań. Sen ma właściwości relaksacyjne, dzięki czemu czujemy się wypoczęci. Podczas snu następuje odnowa komórek ciała, regeneracja systemu kontrolującego przemianę materii, przyspieszenie przepływu krwi do mięśni i wzmaga się produkcja hormonów m.in. wzrostu. Wybór najlepszego materaca do spania jest bardzo ważny, żeby sen spełniał swoje właściwości i pozwolił na wypoczynek i regenerację.

 

Rakotwórcza pianka przedostała się na rynek. Czy mój materac jest zdrowy?

Rakotwórcza pianka przedostała się na rynek. Czy mój materac jest zdrowy?

Ekologia

Jednym z najważniejszych czynników pojawiających się przy wyborze materaca jest to, jaki będzie on miał wpływ na nasze zdrowie. Zależy nam na tym, aby nasz materac do spania był nie tylko maksymalnie komfortowy, ale także przyjazny i bezpieczny dla naszego kręgosłupa i całego organizmu. Materac piankowy, zwłaszcza wykonany z pianki poliuretanowej, wskazywany jest bardzo często jako najlepsza opcja pod względem zdrowotnym. Co jednak, gdy okazuje się, że pianka, którą zawiera wiele dostępnych na rynku materacy i innych mebli, została skażona bardzo niebezpieczną, rakotwórczą substancją? Niestety, to może okazać się prawdą. Sprawdźcie koniecznie, czy to, na czym wypoczywacie, nie ma dramatycznego wpływu na Wasz organizm. W artykule tym opisujemy zaistniałą sytuację i radzimy, jak ochronić to, co najcenniejsze, czyli Wasze zdrowie.

Niemowlę nie chce spać? Prawdopodobne błędy rodziców

Niemowlę nie chce spać? Prawdopodobne błędy rodziców

Materac

Rodzice, w szczególności gdy na świat przychodzi ich pierwsze dzieciątko, popełniają sporo błędów. Chcą dla swojej pociechy jak najlepiej, ale niestety nawet nie zdają sobie często sprawy z tego, że robią dziecku krzywdę złymi nawykami. Dla przykładu kilka błędów popełnionych przez rodziców, które sprawiają, że niemowlę nie chce spać. Dobry materac do łóżeczka to nie wszystko, o czym warto pamiętać.