Blog

Materac przeciwodleżynowy - rodzaje

Materac przeciwodleżynowy - rodzaje

PlantPur, Materac

Każdy materac przeciwodleżynowy pełni przede wszystkim funkcję zapobiegawczą, dlatego kiedy wiadomo, że chory spędzi dużo czasu w łóżku, należy jak najszybciej kupić ten typ materaca. Materac przeciwodleżynowy należy również zastosować wówczas wtedy, kiedy odleżyny już występują. W tym wypadku materac wspomaga leczenie istniejących już odleżyn i zapobiega powstawaniu nowych. Jeśli planujesz kupić materac przeciwodleżynowy, rodzaje tego typu materaca będą miały dla Ciebie znaczenie. Poznaj je i sprawdź, który najlepiej wybrać

Jaki materac do spania na kręgosłup? Zadbaj o swoje plecy!

Jaki materac do spania na kręgosłup? Zadbaj o swoje plecy!

PlantPur, Materac

Zdrowy sen jest bardzo ważny dla funkcjonowania naszego organizmu. Aby w pełni się zregenerować i rano czuć się wypoczętym, trzeba spać na materacu, który zapewni naszemu kręgosłupowi odpowiednie ułożenie i idealne podparcie. Jaki materac do spania na kręgosłup jest najlepszy w przypadku dolegliwości bólowych? Czy istnieją materace rehabilitacyjne i materace lecznicze odpowiednie dla każdego, kto chce zadbać o kręgosłup? Jak wybrać najlepszy materac do spania?

Jaki materac dla ciężkiej osoby?

Jaki materac dla ciężkiej osoby?

Materac

Wybór materaca jest bardzo ważny, ponieważ w łóżku spędzamy aż 1/3 naszego życia, a od tego, jak się wysypiamy, zależy nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. Kupując materac, jednym z kryteriów, które decyduje o tym, że to właśnie ten model wybierzemy, jest twardość materaca. Jak twardy powinien być materac dla osoby tęższej? Czy im twardszy materac, tym lepszy, zwłaszcza w przypadku osoby o większej wadze? Jaki materac dla ciężkiej osoby sprawdzi się najlepiej, aby zagwarantować zdrowy i komfortowy sen?

Materac na podłodze. Wszystko o łóżku... bez łóżka

Materac na podłodze. Wszystko o łóżku... bez łóżka

Materac

Kiedyś materac na podłodze leżał tylko wtedy, gdy byliśmy w trakcie przeprowadzki. Obecnie bardzo często w sypialniach i w katalogach wnętrzarskich można spotkać łóżko z samego materaca. Takie rozwiązanie na pewno jest tańsze niż zakup łóżka ze stelażem i może wyglądać bardzo designersko, ale czy to dobry pomysł? Czy materac, który leży na podłodze, może się zniszczyć?

Jaki materac dla dziecka 3 lata?

Jaki materac dla dziecka 3 lata?

PlantPur, Materac

Rodzice nie mają lekko - najpierw dużym kłopotem jest wybór materaca do łóżeczka niemowlęcego. Nie miną 3 latka - a sami dobrze wiemy, że czas ten przemija w zawrotnym tempie - i przychodzi moment, kiedy zwykle zmieniamy łóżeczko niemowlęce na pierwsze "dorosłe" łóżko dla naszej pociechy. Wracamy do punktu wyjścia - znów zaczynamy zastanawiać się, jaki materac dla dziecka w wieku 3 lat będzie najlepszy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Co oznaczają poszczególne fazy snu? Jak przebiegają?

Co oznaczają poszczególne fazy snu? Jak przebiegają?

Ekologia, PlantPur, Materac

Czy dobrze spałeś ostatniej nocy? Jeśli jesteś tak zmęczony, że znowu musisz przeczytać to pytanie, to znaczy, że musisz zastanowić się nad swoimi fazami snu. Dwie trzecie dorosłych Polaków twierdzi, że są pozbawieni snu, a większość z nich nie przesypia 7 godzin, co wiąże się z dramatycznym spadkiem energii podczas dnia oraz obniżoną koncentracją i produktywnością.

Praca z łóżka? Materac do spania czy do pracy?

Praca z łóżka? Materac do spania czy do pracy?

Materac

W Internecie, w mediach społecznościowych, na popularnych portalach lifestylowych znaleźć można mnóstwo zdjęć publikowanych przez freelancerów – blogerów, copywriterów, dziennikarzy, które przedstawiają typowy dzień - pracy z laptopem i kubkiem kawy w łóżku. Tego typu publikacje pokazują ich podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych, do której potrzebują jedynie laptopa z dostępem do Internetu. Praca z łóżka wydaje się być marzeniem. Na takie zdjęcia patrzy się z zazdrością. Myślisz sobie, że fajnie jest pracować bez wychodzenia z domu, a nawet bez wychodzenia z łóżka. Ale czy na pewno tak jest? Czy spędzanie całych dni w łóżku jest dobrym pomysłem, czy można w łóżku pracować efektywnie?

Jakie łóżko do sypialni?

Jakie łóżko do sypialni?

Materac

Wybór łóżka to najważniejsza zakupowa decyzja, którą musimy podjąć, gdy urządzamy swoje mieszkanie. W łóżku i na materacu spędzamy średnio około 1/3 swojego życia, dlatego tak ważne jest, żeby było ono nie tylko wytrzymałe, ale przede wszystkim wygodne i zapewniało przyjemny sen. Odpowiadamy więc na pytanie - jakie łóżko do sypialni?

Jaki materac do łóżka małżeńskiego?

Jaki materac do łóżka małżeńskiego?

Materac

Szukając materaca do łóżka małżeńskiego bardzo często można spotkać się z opinią, że do podwójnego łóżka powinno się kupić dwa pojedyncze materace, które będą dopasowane do potrzeb przyszłych użytkowników. Czy na pewno tak jest, że do podwójnego łóżka trzeba kupić dwa oddzielne materace, a może jednak wystarczy jeden dwuosobowy materac? Jaki kupić materac do łoża małżeńskiego?