Blog

Sierpniowe rabaty - zacznij się wysypiać razem z nami!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-14%

z kodami rabatowymi

-14% Sprawdź
Materace rehabilitacyjne Plantpur, certyfikowane materace korekcyjne

Materace rehabilitacyjne Plantpur, certyfikowane materace korekcyjne

Materac

Współczesne materace rehabilitacyjne Plantpur łączą cechy klasycznego materac do spania z rehabilitacyjnym. Są estetyczne i z powodzeniem można na nich spać każdej nocy. Zredukowanie do minimum ropopochodnych związków oraz wykończenia pokrowca dają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.
 
Materac rehabilitacyjny PlantPur Composite jest polecany dla osób z wadami postawy i poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Tymczasem, jak wynika z badań, aż 90% dzieci w Polsce ma wady postawy, wśród dorosłych Polaków jest niewiele lepiej. Cierpimy z powodu bólu kręgosłupa, karku i bólu głowy, a dolegliwości te nieleczone z biegiem czasu będą bardziej uciążliwe.

Nocne lęki u dzieci, czyli przeraźliwy płacz pociechy w środku nocy

Nocne lęki u dzieci, czyli przeraźliwy płacz pociechy w środku nocy

Sen

Twój kilkulatek budzi się w nocy przerażony, krzyczy i płacze, nie pozwala się przytulić i jest jak w amoku? Mówi coś od rzeczy i masz wrażenie, że dalej śpi ale chodzi, siada i jest aktywny fizycznie? To są lęki nocne, które są zupełnie niegroźne dla dziecka. Sprawdź, jak sobie z nimi radzić.
 
Późny wieczór, dzieci spokojnie śpią, w domu panuje błoga cisza i nagle słychać przeraźliwy krzyk, który już po kilku sekundach przeradza się w płacz. Dziecko szlocha, nie daje się przytulić, opędza się od Ciebie i jest wystraszone. Coś bełkocze lub wyraźne coś mówi, jakby nadal śniło. Większość rodziców wyrwanych w ten sposób ze snu wpada w panikę, co jest zupełnie zrozumiałe. Próbują mierzyć temperaturę, która jest w normie, rozmawiać z dzieckiem, ale wszystkie wysiłki na nic. Rano dziecko absolutnie nic nie pamięta i nie można dowiedzieć się, co było przyczyną tak ostrej reakcji ze strony pociechy. Tak właśnie wyglądają lęki nocne u kilkulatka. Podpowiadamy, co je wywołuje i jak sobie z nimi radzić.

Nocne wybudzanie, dlaczego kilkakrotnie budzę się w nocy, przyczyny

Nocne wybudzanie, dlaczego kilkakrotnie budzę się w nocy, przyczyny

Materac, Sen

Dlaczego budzę się 2,3,4,5, a nawet 6 razy w ciągu jednej nocy? To pytanie, które nurtuje wiele osób, niepotrafiących przespać całej nocy bez przerwy. Przyczyn nocnego wybudzania może być wiele, od bardzo prozaicznych po poważne problemy zdrowotne.
 
Jeśli systematycznie budzisz się w środku nocy, a potem przez kolejne kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut nie możesz zasnąć, prawdopodobnie rano jesteś zmęczony. Nocnych uzasadnionych pobudek nie można zatem bagatelizować, ponieważ długotrwałe niedosypianie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Przyczyn przerywanie snu może być wiele, część z nich to złe nawyki w ciągu dnia lub wieczorem, inne mają podłoże zdrowotne i wymagają konsultacji medycznej. Zanim wybierzesz się do lekarza, sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

Roztocza kurzu domowego. Sprawdź, co żyje w naszych domach

Roztocza kurzu domowego. Sprawdź, co żyje w naszych domach

Materac, Inspiracje do sypialni

Roztocza kurzu domowego to niewidoczne gołym okiem pajęczaki, z którymi dzielimy nasze domy. Największe ich skupiska można spotkać w materacach do spania, poduszkach i kołdrach. Występują na dywanach, meblach tapicerowanych i zasłonach. Wywołują astmę, atopowe zapalenie skóry a w najlepszym wypadku alergię. Zobacz czym są roztocza i jak się ich pozbyć.

Roztocza kurzu domowego bytują nawet w czystych i na pozór higienicznych domostwach. Jednak sam fakt sprzątania, odkurzania i mycia wszystkich powierzchni to za mało. Jak pokazują liczne badania, roztocza w domu upodobały sobie miejsca trudne do mycia i czyszczenia. Największe ich kolonie znajdują się w naszych łóżkach, które ze względu na podwyższoną temperaturę i wilgotność są idealnym środowiskiem dla rozwoju całych kolonii tych mikroskopijnych pajęczaków. Zobacz, z kim dzielisz łóżko i co wędruje po twoim ciele, kiedy śpisz.

Jaki materac dla dziecka? Jak dopasować materac do wzrostu i wagi

Jaki materac dla dziecka? Jak dopasować materac do wzrostu i wagi

PlantPur, Materac

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i zdrowia naszych pociech. W kwestii doboru materaca nie warto szukać kompromisów, gdyż ciało i umysł dziecka bardzo szybko się rozwijają i rosną. A większość tych procesów zachodzi w czasie snu.

Czy wiesz, że dziecko w pierwszych latach swojego życia śpi od 11 do 14 godzin? Większość procesów rozwojowych u dzieci zachodzi właśnie podczas snu. Zapewniając dziecku komfortowy, zdrowy i dopasowany do wieku oraz potrzeb małego organizmu materac, zapewniamy maluchowi idealne warunki do rozwoju psychofizycznego. Organizm dziecka nie tylko rozwija, ale też regeneruje podczas snu. Zależność między jakością i długością snu najłatwiej jest zaobserwować u małego dziecka. Wyspany maluch jest w dobrym nastroju ładnie je, nie marudzi i szybko się uczy nowych umiejętności. Doświadczone mamy wiedzą, że niewyspane dziecko jest rozdrażnione i częściej płacze. Zapewniając dziecku komfort podczas snu, wydłużamy tak ważny dla młodego organizmu sen i wspieramy naturalne procesy, które zachodzą w organizmie naszej pociechy.

Z jakiej tkaniny wybrać łóżko tapicerowane? Właściwości tkanin obiciowych

Z jakiej tkaniny wybrać łóżko tapicerowane? Właściwości tkanin obiciowych

PlantPur, Inspiracje do sypialni

Większość osób wybór tapicerowanego łóżka ogranicza tylko do zapoznania się ze stelażem łóżka i wyborem koloru i faktury tkaniny. Jest to bardzo poważny błąd, ponieważ na rynku jest bardzo duży wybór tkanin tapicerskich, a każda z nich ma inne parametry. Z jakiej tkaniny powinno być łóżko tapicerowane? Właściwości tkanin obiciowych są bardzo istotne. 

Jak wygodnie spać w ciąży? Najlepsze pozycje do spania w ciąży

Jak wygodnie spać w ciąży? Najlepsze pozycje do spania w ciąży

Materac, Sen

Bezsenność w ciąży to dolegliwość, która dotyka większą część kobiet w już 2 trymestrze. Pozostałe ciężarne zaczynają mieć problem z zaśnięciem kilka miesięcy później. Jak na ironię większość przyszłych mam nieustannie czuje się senność i marzy, żeby się wreszcie wyspać. 

Jak pokazują statystyki, główną przyczyną problemów z zasypianiem w ciąży wynika z braku możliwości znalezienia komfortowej pozycji do spania. Duży i ciężki brzuch, utrudnia ułożenie się do snu i zaśnięcie. Inne powody bezsenności w ciąży to stresogenny tryb życia, brak ruchu i słabo dotleniony organizm. Jednak większość ciężarnych twierdzi, że jest to błędne koło, gdyż brak odpowiedniej ilość snu powoduje brak chęci na aktywność fizyczną, a nawet brak siły na spacery na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, materac z pianki termoelastycznej, w jakiej pozycji wyśpisz się w ciąży, jakiej pozycji lepiej unikać i co pomoże Ci się cieszyć smacznym snem przez całe 9 miesięcy.

Jak zdezynfekować materac? Skuteczna dezynfekcja domowym sposobem

Jak zdezynfekować materac? Skuteczna dezynfekcja domowym sposobem

Materac

Regularnie Zmieniasz pościel i piżamę, wietrzysz sypialnię, dbasz o higienę swojego ciała, a co robisz z materacem? To nami spędzasz ⅓ swojego życia i przechorowujesz wszystkie sezonowe infekcje i wirusy, które przenikają do materaca. Podpowiadamy jak zdezynfekować łóżko do spania. Zastanów się jak często odkurzacz i myjesz podłogę, zmieniasz pościel, kąpiesz się i pierzesz piżamę oraz ubrania? A jak długo mają one kontakt z twoim ciałem pomiędzy sprzątaniem, praniem o myciu się już nie wspominając?

A teraz zastanów się, jak dbasz o higienę swojego materaca. Jak często zdarza Ci się spać w pojedynkę, podczas choroby? Robisz to, żeby nie zarazić ukochanych osób. Jednak twój materac to prawdziwe siedlisko bakterii i wirusów. Spędzasz w nim po kilka godzin każdej nocy i prawie całą dobę, kiedy jesteś chora, to daje nieco ponad ⅓ twojego życia.

Wpuszczasz partnera i dzieci do łóżka, kiedy wyzdrowiejesz? Ty jesteś wolna/ny od bakterii i wirusów, ale czy twój materac jest bezpieczny? Czy zdezynfekowałeś/aś go po chorobie?

W takim razie nie czekaj. Wykonaj domowy środek do dezynfekcji i spryskaj materac, a potem zdejmij top i wypierz w pralce. Tylko w ten sposób pozbędziesz się wirusów i bakterii ze swojej sypialni.

Sypialnia feng shui, czyli jak urządzić piękną sypialnię feng shui

Sypialnia feng shui, czyli jak urządzić piękną sypialnię feng shui

Inspiracje do sypialni

Sypialnia urządzona według feng shui to oaza relaksu i nocnego wypoczynku, pomieszczenie piękne i dobrze zorganizowane. Takie, w którym każdy przedmiot ma swoje miejsce, a wydzielone strefy stanowią spójną całość. Podpowiadamy, jak urządzić cudowną sypialnię zgodnie z zasadami Feng shui.

Aranżacja pięknej i harmonijne sypialni to gwarancja dobrego wypoczynku i smacznego snu. Jednak zakładając, że jest to pomieszczenie, które w większości domów pełni również funkcję domowej garderoby i pokoju, w którym pracujemy zdalnie. Jej dekoracja bywa bardzo trudna, a połączenie wszystkich funkcji przy zachowaniu estetyki i harmonii jest wprost karkołomnym zadaniem. Doskonałym pomysłem na urządzenie takiej wielofunkcyjnej sypialni jest skorzystanie ze starożytnej koncepcji, planowania przestrzeni, która wywodzi się z Chin. Zgodnie z feng shui w każdym pomieszczeniu powinna panować harmonia, którą można uzyskać dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji między poszczególnymi żywiołami. W praktyce oznacza to zachowanie proporcji między różnymi dziedzinami życia, a więc strefami w pomieszczeniu. Zobacz, jak urządzić komfortową sypialnię zachowaniem zasad feng shui.

 

Jakie kolory do sypiali? Barwy, które ułatwiają zasypianie i relaks

Jakie kolory do sypiali? Barwy, które ułatwiają zasypianie i relaks

Inspiracje do sypialni

Zastanawiasz się jakie barwy wybrać do sypialni? Jaki kolor ścian sprawi, że szybciej zaśniesz, a twoja sypialni zamieni się w oazę spokoju i wymarzone miejsce wypoczynku? Podpowiadamy, jak pomalować ściany w pokoju do spania i jakie wybrać meble i dodatki.

Kolory w pokoju do spania mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie w łóżku, czas zasypiania, jakość odpoczynku oraz nastrój po przebudzeniu. Oczywiście nie ma jednej tak uniwersalnej barwy. Dlatego idealna sypialnia, powinna być kompozycją dwóch lub trzech kolorów w różnych odcieniach. Wówczas wnętrze będzie piękne i stylowe. W tym celu warto sięgnąć po paletę barw, sprzyjającą relaksowi i szybkiemu zasypaniu. W ten sposób można stworzyć pokój idealny do spania.