Materac do łóżeczka PlantPur Baby

materac

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.— Phil Bosmans

W trosce o spokojny sen każdego z nas, postanowiliśmy stworzyć materac do łóżeczka, który będzie towarzyszył także naszym dzieciom od pierwszych chwil życia. Tak powstał materac dla niemowlaka PlantPurTM Baby, przy którego tworzeniu kierowaliśmy się przede wszystkim zdrowiem oraz bezpieczeństwem każdego malucha.

Zdrowy rozwój

Konfiguracja ekologicznych pianek PlantPurTM HR oraz PlantPurTM Visco sprawia, że dziecko podczas snu będzie rozwijać się prawidłowo, a jego kręgosłup ułoży się w dobrej pozycji. Zawarte w piance oleje roślinne obniżają do minimum ilość szkodliwych substancji, które mogą przedostawać się podczas snu do organizmu dziecka. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla dziecka będzie najbardziej odpowiedni, PlantPurTM Baby jest najlepszą odpowiedzią.

Co wyróżnia nasz materac do łóżeczka

5 lat gwarancji | 4 lata testów | 3 patenty | 2 wzory zastrzeżone

Zdrowy rozwój

Konfiguracja ekologicznych pianek sprawia, że dziecko będzie rozwijać się prawidłowo, a jego kręgosłup ułoży się w dobrej pozycji podczas snu.

Oleje roślinne

W naszych materacach substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. Biorąc pod uwagę zdrowie maluszka, jest to najlepszy materac dla niemowlaka.

materiał antybakteryjny

Wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Jeśli zastanawiasz się jaki materac dla dziecka z alergią byłby najlepszy - to właśnie idealne rozwiązanie.

Ściągany top

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPurTM Baby. Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych.

Praktyczność

Materac do łóżeczka PlantPurTM Baby składa się z dwóch warstw. Pierwsza to baza, wykonana z pianki PlantPurTM HR, która zawiera do 50 % olei roślinnych, drugą natomiast jest praktyczny materac nawierzchniowy z pianki ekologicznej PlantPurTM Visco, który jest przymocowany do bazy zamkiem błyskawicznym. Wszystko po to, aby ułatwić pranie wierzchniej warstwy materaca, która brudzi się najszybciej i jest najbliżej ciała maluszka.

Bezpieczeństwo

Przemyślany każdy element

Jaki materac dla dziecka będzie najbardziej bezpieczny? W naszych materacach stosujemy pokrowce, które zapewniają bezpieczeństwo oraz higienę. Wszystkie tkaniny, które zostały przez nas użyte posiadają certyfikaty, są antyalergiczne i nie podrażniają skóry dziecka. Ekologiczna dzianina celulozowa, z której uszyty jest pokrowiec na bazę materaca jest wykonana z odpadów drewna bukowego oraz dodatkowo nasączona wyciągiem z drzewek oliwnych.

Pokrowiec posiada także probiotyczną warstwę Fresh, stosowaną w przemyśle medycznym i w łóżkach rehabilitacyjnych. Nawierzchniowa tkanina PlantPur Aloes o wysokiej gramaturze jest nasączona wyciągiem z liści aloesu, skutecznie zapobiegając nadmiernemu rozwojowi roztoczy, bakterii oraz grzybów, które nie są pożądane w otoczeniu dzieci.

Budowa materaca dla niemowlaka

Wytworzony z olejów roślinnych
materac
szczegóły materaca 

Dane techniczne

Wyprodukowano

Nasze roślinne materace PlantPurTM produkujemy w Polsce i jesteśmy z tego dumni.

Warstwy

PlantPurTM Baby składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 13 cm - pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. Pokrowce są zastrzeżone wzorem użytkowym oraz przemysłowym, których chroni prawo ochronne.

  • Pierwsza warstwa to baza materaca. Wykonana z PlantPurTM HR 10 cm Gęstość 35kg/m3. Baza ta pełni funkcję elementu nośnego. Wykonana bez użycia toksycznych klei i rozpuszczalników
  • Druga warstwa składa się z doszytego zamkiem błyskawicznym, ściągalnego materaca nawierzchniowego z termoelastycznej ekologicznej pianka PlantPurTM Visco pełni funkcję elementu dopasowującego się do kształtu ciała i zapobiega przenoszeniu drgań. Grubość: 3 cm, Gęstość 50kg/m3.

Tkaniny

Do szycia naszych zastrzeżonych wzorem przemysłowym i użytkowym pokrowców używamy tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty. PlantPurTM Baby łączy ze sobą trzy typy tkanin:

  • Bodno: bok materaca został wytworzony z dzianiny celulozowej (o gramaturze 480g /m2) nasączonej ekstraktem oliwy z oliwek. Dzianina PlantPurTM Olive Oil wykonana jest z włókien celulozowych pochodzących z drewna bukowego. Włókno celulozowe PlantPurTM Oilive Oil nasączane jest wyciągiem z drzewek oliwnych.
  • Ochronna: PlantPurTM Antybakterial jest to w 100% poliestrowa dzianina o gramaturze 300g/m2. Wykonana przy użyciu znanej na całym świecie technologii — Freshe. Wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologiczną, pro-biotyczną warstwą Freshe, która skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i roztocza, działając antyalergicznie.
  • PlantPurTM Aloes wykonana jest ze stuprocentowej poliestrowej dzianiny (o gramaturze 340 g/m2), z dodatkiem leczniczego ekstraktu z liści aloesu.

Rozmiary

PlantPurTM Baby dostępny w rozmiarach:
60x120 cm oraz 70x140 cm

Wykonujemy także materace na wymiary niestandardowe.

Wysyłka

Każdy materac wysyłany jest prosto z naszej fabryki. W zależności od rodzaju konfiguracji czas oczekiwania to około 3-7 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia. Przy rozładunku kuriera wskazana jest pomoc dodatkowej osoby do wniesienia materaca.

Koszty wysyłki

Każda przesyłka na terenie Polski jest darmowa. Przesyłki na terenie UE rozpatrywane są indywidualnie poprzez kontakt mailowy.

Gwarancja

Skrupulatne oraz rygorystyczne testy dają nam możliwość udzielania 5-letniej gwarancji na wkład.
Przeczytaj więcej

Certyfikaty

Wszystkie tkaniny posiadają:

  • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
  • Badania dermatologiczne z JSH Hamilton International.

Wszystkie pianki posiadają certyfikat:

  • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
  • PZH Atest higieniczny

Zalety materaca do łóżeczka

Materac dla niemowlaka PlantPurTM Baby przewyższa zalety znanych na rynku produktów, usuwając ich wady.

Zaprojektowany na każde łóżko

Szerokie zastosowanie

Boksy stelaże zabudowane

Bez względu na kształt Twojego łóżka, PlantPurTM Baby wpasuje się doskonale.

Łóżka bez stelaża

Jeśli zastanawiasz się jaki materac dla dziecka do łóżka bez stelaża, PlantPurTM jest idealnym rozwiązaniem.

Na stelaż

PlantPurTM Baby to również dobry materac do łóżeczka ze stelażem.

Dopasowany do Ciebie

Jeśli Twoje łóżko ma niestandardowy wymiar? Skontaktuj się z Doradcą PlantPur

kup teraz

Materac do łóżeczka - podstawa wyprawki dla malucha

Kompletując wyprawkę dla naszego maleństwa musimy pamiętać o wielu rzeczach, takich jak ubranka, kosmetyki, wanienka, jednak najistotniejszym produktem od pierwszych chwil życia jest wygodne i komfortowe miejsce do spania dla naszego maluszka oraz odpowiedni materac do łóżeczka. Wybierając go, powinniśmy kierować się przede wszystkim troską o zdrowie malucha i jego bezpieczeństwem. Materac dla niemowlaka powinien zapewnić spokojny i efektywny sen, który jest niezbędny do rozwoju malucha, dlatego konieczne jest dobranie odpowiedniego materaca.

Materac dla niemowlaka - cechy idealnego materaca

Mając na uwadze dobro dziecka, stworzyliśmy materac dla niemowlaka PlantPurTM Baby, który zapewni doskonałe warunki do snu. Wybierając nasz materac, który składa się z ekologicznych pianek PlantPurTM HR oraz PlantPurTM Visco, możemy być spokojni o prawidłowy rozwój dziecka. W naszych materacach zastąpiliśmy substancje ropopochodne olejami roślinnymi, dzięki czemu obniżyliśmy do minimum ilość szkodliwych substancji, które przedostają się do organizmu śpiącego dziecka. Właśnie dlatego, na pytanie o to, jaki materac dla dziecka jest najlepszy, z pełnym przekonaniem odpowiadamy - PlantPurTM Baby.

Jaki materac dla dziecka - PlantPurTM Baby

Jaki materac dla dziecka będzie zatem najlepszy? Przede wszystkim taki, który zapewni prawidłowy rozwój podczas snu, a przy tym będzie bezpieczny dla naszego dziecka. Dlatego bardzo istotnym aspektem jest antybakteryjna powłoka, która zwalcza bakterie, grzyby i roztocza dzięki tkaninie pokrytej mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe. Nasz materac do łóżeczka PlantPurTM Baby posiada przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy, który z łatwością można wyprać w pralce, zapewniając dziecku zdrowy i higieniczny sen.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar