Materace do Łóżeczka dla dzieci i niemowląt - PlantPur Baby

W trosce o spokojny sen każdego z nas, postanowiliśmy stworzyć materac niemowlęcy do łóżeczka, który będzie towarzyszył także naszym dzieciom od pierwszych chwil życia. Tak powstał materac do łóżeczka dla niemowlaka PlantPur™ Baby, przy którego tworzeniu kierowaliśmy się przede wszystkim zdrowiem oraz bezpieczeństwem każdego malucha. Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.— Phil Bosmans
 • Pianki z olejów roślinnych
  i kokosowych

 • Zapewnia
  zdrowy sen

 • Szybka i darmowa wysyłka
  oraz zwrot

Zdrowy i ekologiczny, praktyczny materac
piankowy do łóżeczka dla niemowląt

Sprawdź budowę materaca dla dzieci wytworzonego z olejów roślinnych
14 cm

ZDROWY ROZWÓJ

Konfiguracja ekologicznych pianek sprawia, że dziecko będzie rozwijać się prawidłowo, a jego kręgosłup ułoży się w dobrej pozycji podczas snu

EKOLOGICZNE POŁĄCZENIE

Wysokoelastyczna pianka ekologicza typu HR, zawiera do 50% olejów roślinnych. Połączenie z PlantPur Stability realizowane jest bez toksycznych substancji lotnych klei.

ŚCIĄGANY TOP

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac dla niemowlaka nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca dziecięcego PlantPur™ Baby.

Zdrowy rozwój dziecka

Przemyślany każdy element

Konfiguracja ekologicznych pianek PlantPur™ HR oraz PlantPur™ Visco sprawia, że dziecko podczas snu będzie rozwijać się prawidłowo, a jego kręgosłup ułoży się w dobrej pozycji. Zawarte w piance oleje roślinne obniżają do minimum ilość szkodliwych substancji, które mogą przedostawać się podczas snu do organizmu dziecka. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla dziecka będzie najbardziej odpowiedni, PlantPur™ Baby jest najlepszą odpowiedzią.

Co wyróżnia nasz materac do łóżeczka

5 lat gwarancji | 4 lata testów | 3 patenty | 2 wzory zastrzeżone

Zdrowy rozwój

Konfiguracja ekologicznych pianek sprawia, że dziecko będzie rozwijać się prawidłowo, a jego kręgosłup ułoży się w dobrej pozycji podczas snu.

Oleje roślinne

W naszych materacach substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. Biorąc pod uwagę zdrowie maluszka, jest to najlepszy materac dla niemowlaka.

materiał antybakteryjny

Wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Jeśli zastanawiasz się jaki materac dla dziecka z alergią byłby najlepszy - to właśnie idealne rozwiązanie.

Ściągany top

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPurTM Baby. Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych.

Praktyczność

Materac do łóżeczka PlantPurTM Baby składa się z dwóch warstw. Pierwsza to baza, wykonana z pianki PlantPurTM HR, która zawiera do 50 % olei roślinnych, drugą natomiast jest praktyczny materac nawierzchniowy z pianki ekologicznej PlantPurTM Visco, który jest przymocowany do bazy zamkiem błyskawicznym. Wszystko po to, aby ułatwić pranie wierzchniej warstwy materaca, która brudzi się najszybciej i jest najbliżej ciała maluszka.

Bezpieczeństwo

Przemyślany każdy element

Jaki materac dla dziecka będzie najbardziej bezpieczny? W naszych materacach stosujemy pokrowce, które zapewniają bezpieczeństwo oraz higienę. Wszystkie tkaniny, które zostały przez nas użyte posiadają certyfikaty, są antyalergiczne i nie podrażniają skóry dziecka. Ekologiczna dzianina celulozowa, z której uszyty jest pokrowiec na bazę materaca jest wykonana z odpadów drewna bukowego oraz dodatkowo nasączona wyciągiem z drzewek oliwnych.

Pokrowiec posiada także probiotyczną warstwę Fresh, stosowaną w przemyśle medycznym i w łóżkach rehabilitacyjnych. Nawierzchniowa tkanina PlantPur Aloes o wysokiej gramaturze jest nasączona wyciągiem z liści aloesu, skutecznie zapobiegając nadmiernemu rozwojowi roztoczy, bakterii oraz grzybów, które nie są pożądane w otoczeniu dzieci.

Materace do łóżeczka dla dzieci — budowa materacaWytworzone z olejów roślinnych

1 2
 1. PlantPur ViscoTM

  Termoelastyczna pianka Visco zawierająca do 50% olejów roślinnych o gęstości 50kg/m3 i grubości 3 cm.

 2. PlantPur HR

  Pianka poliuretanowa z dodatkiem oleju kokosowego. Grubość 10 cm.

 • Grubość materaca PlantPur Baby
  14 cm
Dane techniczne

Wyprodukowano

Nasze roślinne materace dla dzieci PlantPurTM produkujemy w Polsce i jesteśmy z tego dumni.

Warstwy

Jaki materac dla niemowlaka będzie najlepszy? PlantPurTM Baby składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 13 cm - pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. Pokrowce są zastrzeżone wzorem użytkowym oraz przemysłowym, których chroni prawo ochronne.

 • Pierwsza warstwa to baza materaca. Wykonana z PlantPurTM HR 10 cm Gęstość 35kg/m3. Baza ta pełni funkcję elementu nośnego. Wykonana bez użycia toksycznych klei i rozpuszczalników
 • Druga warstwa składa się z doszytego zamkiem błyskawicznym, ściągalnego materaca nawierzchniowego z termoelastycznej ekologicznej pianka PlantPurTM Visco pełni funkcję elementu dopasowującego się do kształtu ciała i zapobiega przenoszeniu drgań. Grubość: 3 cm, Gęstość 50kg/m3.

Tkaniny

Do szycia naszych zastrzeżonych wzorem przemysłowym i użytkowym pokrowców używamy tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty. PlantPurTM Baby łączy ze sobą trzy typy tkanin:

 • Bodno: bok materaca został wytworzony z dzianiny celulozowej (o gramaturze 480g /m2) nasączonej ekstraktem oliwy z oliwek. Dzianina PlantPurTM Olive Oil wykonana jest z włókien celulozowych pochodzących z drewna bukowego. Włókno celulozowe PlantPurTM Oilive Oil nasączane jest wyciągiem z drzewek oliwnych.
 • Ochronna: PlantPurTM Antybakterial jest to w 100% poliestrowa dzianina o gramaturze 300g/m2. Wykonana przy użyciu znanej na całym świecie technologii — Freshe. Wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologiczną, pro-biotyczną warstwą Freshe, która skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i roztocza, działając antyalergicznie.
 • PlantPurTM Aloes wykonana jest ze stuprocentowej poliestrowej dzianiny (o gramaturze 340 g/m2), z dodatkiem leczniczego ekstraktu z liści aloesu.

Rozmiary

Jaki materac do łóżeczka potrzebujesz? PlantPurTM Baby dostępny w rozmiarach:
60x120 cm oraz 70x140 cm

Wykonujemy także materace na wymiary niestandardowe.

Wysyłka

Każdy materac wysyłany jest prosto z naszej fabryki. W zależności od rodzaju konfiguracji czas oczekiwania to około 3-14 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia. Przy rozładunku kuriera wskazana jest pomoc dodatkowej osoby do wniesienia materaca.

Koszty wysyłki

Każda przesyłka na terenie Polski jest darmowa. Przesyłki na terenie UE rozpatrywane są indywidualnie poprzez kontakt mailowy.

Gwarancja

Skrupulatne oraz rygorystyczne testy dają nam możliwość udzielania 5-letniej gwarancji na wkład.
Przeczytaj więcej

Certyfikaty

Wszystkie tkaniny posiadają:

 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • Badania dermatologiczne z JSH Hamilton International.

Wszystkie pianki posiadają certyfikat:

 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • PZH Atest higieniczny

Zadbaj o zdrowie i komfort maluchaEkologiczny materac do spania dla dzieci

Zanim zaprojektowaliśmy materace, zadaliśmy sobie pytanie - jaki materac dla niemowlaka moglibyśmy nazwać idealnym?

W naszych materacach stosujemy pokrowce, które zapewniają bezpieczeństwo oraz higienę. Wszystkie tkaniny, które zostały przez nas użyte posiadają certyfikaty, są antyalergiczne i nie podrażniają skóry dziecka.

Ekologiczna dzianina celulozowa, z której uszyty jest pokrowiec na bazę materaca jest wykonana z odpadów drewna bukowego oraz dodatkowo nasączona wyciągiem z drzewek oliwnych.

Pokrowiec posiada także probiotyczną warstwę Fresh, stosowaną w przemyśle medycznym i w łóżkach rehabilitacyjnych.

Nawierzchniowa tkanina PlantPur Aloes o wysokiej gramaturze jest nasączona wyciągiem z liści aloesu, skutecznie zapobiegając nadmiernemu rozwojowi roztoczy, bakterii oraz grzybów, które nie są pożądane w otoczeniu dzieci.

Dlatego też nasze materace to odpowiedź na pytanie jaki najlepszy materac dla dziecka wybrać.

Zalety materaca do łóżeczka

Materac dla niemowlaka PlantPur™ Baby przewyższa zalety znanych na rynku produktów, usuwając ich wady.

Zaprojektowany na każde łóżko

Szerokie zastosowanie

Boksy stelaże zabudowane

Bez względu na kształt Twojego łóżka, PlantPurTM Baby wpasuje się doskonale.

Łóżka bez stelaża

Jeśli zastanawiasz się jaki materac dla dziecka do łóżka bez stelaża, PlantPurTM jest idealnym rozwiązaniem.

Na stelaż

PlantPurTM Baby to również dobry materac do łóżeczka ze stelażem.

Dopasowany do Ciebie

JJeśli Twoje łóżko ma niestandardowy wymiar, to skontaktuj się z Doradcą PlantPur.

Nasz sklep z materacami oferuje również materace piankowe oraz materace do spania.

kup teraz

Przywołujemy wakacje z PlantPur !

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-20%

z kodem rabatowym PLANTPUR20

-20% Zamów