Jaki materac wybrać, aby dobrze wypocząć?To bardzo ważne!

Rynek materacy oferuje niezwykle wiele możliwości - nic więc dziwnego, że poszukujemy odpowiedzi na pytanie: "jaki materac wybrać", skoro każdy z nich ma nieco inne właściwości. Wybór ten nie jest łatwy, dlatego postaramy się go dzisiaj nieco uprościć, charakteryzując najpopularniejsze typy materacy.

Komfort odpoczynku to kluczowa sprawa dobrej regeneracji. Po dobrze przespanej nocy mamy więcej sił na codzienne zmagania. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, tym bardziej powinniśmy zadbać o niego podczas snu. Jak to zrobić? Od razu na myśl nasuwa się pytanie o dobry materac. Jeśli stoisz przed dylematem jaki materac kupić, to chętnie doradzimy na co należy zwrócić uwagę.

Najlepsze materace na zdrowy sen

Materac jest najistotniejszym elementem jeśli chodzi o jakość naszego snu. To z nim mamy bezpośredni kontakt przez całą noc i od jego właściwości zależy wiele kwestii - przede wszystkim nasze samopoczucie i zdrowie. Jeśli chcemy wybrać idealny dla nas, musimy dowiedzieć się nieco więcej o ich rodzajach, wypełnieniach, twardości i kilku innych aspektach. Warto zacząć od podstawowej - jakie materace wyróżniamy? Jaki materac wybrać?

Materace piankowe

to bardzo nowoczesny rodzaj materaca. Dzięki swojej niejednorodnej, porowatej strukturze, doskonale dopasowuje się do ciała. Pobudza krążenie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w ramach profilaktyki odleżynowej. Jest to także doskonały materac rehabilitacyjny - posiada wysoką elastyczność i idealnie podpiera ciało.

Jeśli więc zastanawiasz się, jaki materac kupić, aby był najzdrowszy dla kręgosłupa, warto rozważyć właśnie ten typ. Jest bardzo wytrzymały, antyalergiczny, a także bardziej przewiewny niż inne materace.

Materace bonelowe

czyli rodzaj materaca sprężynowego, którego system sprężyn jest ze sobą połączony drutem.

są podatne na nacisk, jednak ich dużą zaletą dostosowywanie się do dużego ciężaru oraz fakt, że takie materace są bardzo żywotne i tanie. Minusem jest to, że nacisk punktowy oddziałuje na cały materac wyginając go.

Materace lateksowe

są jednymi z najbardziej popularnych aktualnie materacy na rynku. Są bardzo elastyczne, dobrze podpierają ciało punktowo, dostosowując się do jego naturalnych krzywizn. Dzięki swojej budowie charakteryzują się dobrą wentylacją. Są również bardzo wytrzymałe.

Ze względu na swoją elastyczność i dopasowanie się do ciała, jest polecany dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Może jednak wywoływać alergię na lateks.

Materace kieszeniowe

jest to również rodzaj materaca sprężynowego, j jednak w tym przypadku każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszeni. Taka budowa sprawia, że praca każdej sprężyny jest niezależna od innych.

To rozwiązanie powoduje, że materac dobrze dostosowuje się do ciała. Posiada też właściwości prozdrowotne - poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie. Jest też stosunkowo tani.

Jaki materac wybrać - przydatna checklista

Jeśli stoisz właśnie przed decyzją jaki materac wybrać, na pewno sporym ułatwieniem dla Ciebie będzie nasza lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Znajdziesz tu cechy, które charakteryzują najlepsze materace. Kupując materac, sprawdź razem z listą, czy posiada on niżej wymienione właściwości i dokonaj najlepszego wyboru.

Najistotniejsze

  • Materac eliminuje toksyczne rozpuszczalnikowe kleje
  • Materac został zbudowany z pianki termoelastycznej, dopasowującej się do ciała
  • Materac posiada mikrobiologiczne warstwy zwalczające grzyby, roztocza i bakterie

DODATKOWO DOBRZE, GDY

  • Materac posiada certyfikat 'Wyrób medyczny'
  • Materac posiada certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
  • Materac oferowany jest z darmową wysyłką

Jaki materac kupić?

Najlepsze materace? To zawsze kwestia indywidualna. Ważnymi aspektami, jakimi należy się kierować przy zakupie to: elastyczność, miękkość, dopasowanie do ciała oraz trwałość. >Najlepsze materace

Istotne jest tu dostosowanie materaca do naszej wagi, wzrostu oraz potrzeb - osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa powinny wybrać materac rehabilitacyjny. Najlepszy w tym wypadku będzie materac piankowy, ze względu na jego właściwości zdrowotne.

Przy wyborze materaca należy kierować się przede wszystkim względami zdrowotnymi i indywidualnym dopasowaniem do naszych preferencji. Warto pamiętać, że inwestując w materac, inwestujemy także w nasze zdrowie.

Czasami może się także okazać, że wybierając najtańszy, tak naprawdę płacimy więcej - wymaga on bowiem częstszej wymiany, szybciej się odkształca i niszczy. Dobry jakościowo materac to inwestycja na lata.

Zastanawiając się zatem, jaki materac wybrać, by w pełni spełnił nasze oczekiwania, warto znaleźć złoty środek pomiędzy jakością i ceną.

Poszukujesz więcej informacji?Masz jeszcze jakieś pytania?

Skorzystaj z bezpłatnej
porady naszego doradcy