Najlepsze materace - jak je rozpoznać?

Biorąc pod uwagę ilość rozwiązań dostępnych na rynku, z pewnością trudno jest Ci zdecydować, jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy. Każdy materac ma swoje wady i zalety - zarówno pod względem komfortu, wygody, budowy, trwałości, bezpieczeństwa dla zdrowia, estetyki wykonania i wielu, wielu innych cech.

Najlepsze materace to takie, których producent przeanalizował wszelkie możliwe wady różnych typów materacy i stworzył model, który minimalizuje je wszystkie. Sklep z materacami PlantPur oferuje takie rozwiązania, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające osoby, posiadające problemy z kręgosłupem czy z wysypianiem się.

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie cech, które charakteryzują najlepsze materace, aby w końcu w jednym miejscu można było znaleźć wszelkie potrzebne informacje, które pomogą w dokonaniu dobrego wyboru. Dowiesz się z tej strony, jaki powinien być najlepszy materac pod kątem budowy, surowca, z którego jest wykonany, wysokości, materiału wykończeniowego oraz twardości.

Bez presji i stresu ze strony pracownika sklepu będziesz mógł przemyśleć najlepsze dla siebie rozwiązanie, sprawdzić ceny, porównać różnice materacy. W razie potrzeby, służymy jednak pomocą - na dole strony znajdziesz numer telefonu do doradcy, który chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Najlepsze materace pod względem budowy

Spędzamy około 1/3 doby, śpiąc na materacu, dlatego niezwykle ważne jest to, jak został skonstruowany. Przede wszystkim najważniejszy jest tu fakt, aby to materac dopasowywał się do Twojego ciała, a nie na odwrót. Równie istotne jest to, aby stanowił on odpowiednią podporę dla Twoich mięśni, stawów i kręgosłupa, umożliwiając Ci maksymalną regenerację podczas snu.

W sklepach znajdziemy wiele typów materacy: piankowe, bonelowe, kieszeniowe i lateksowe - wybór nie jest więc taki prosty. Jaki zatem będzie najlepszy materac pod względem budowy?
Najlepsze materace pod względem budowy

Materac z pianki wysokoelastycznej

Nie ma lepszego sposobu na zapewnienie ciału wygody i prawidłowego ułożenia w czasie snu, jak zakupienie do sypialni materaca z pianki wysokoelastycznej. Materac z takiej pianki, nazywanej inaczej pianką HR, dzięki milionom pęcherzyków, rewelacyjnie dopasowuje się do naturalnego kształtu Twojego ciała.
Z tego względu jest to świetny materac rehabilitacyjny, który polecany jest osobom z problemami kręgosłupa, ale również wszystkim, którzy chcą profilaktycznie zadbać o jego dobrą kondycję.

Pianki wysokoelastyczne charakteryzują się dodatkowo bardzo wysoką trwałością i odpornością na odkształcenia. Pianka HR dzięki swojej otwartej, porowatej strukturze jest bardzo dobrze wentylowana, co skutecznie uniemożliwia rozwój wszelkiej pleśni i grzybów.

Materac z pianki termoelastycznej

Chociaż materac z pianki wysokoealstycznej zapewni Ci komfort i wygodę, na jaką zasługujesz, możesz pójść o krok dalej i wybrać jego "ulepszenie" czyli... materac z pianki termoelastycznej.

Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. W ten sposób pianka przejmuje ciepło ciała i dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni, szczególnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Oba typy materacy znajdziesz w ofercie PlantPur

Zastanawiasz się nad innym rodzajem materaca?

Materace bonelowe

Materace kieszeniowe

Materace lateksowe

Jakie jeszcze cechy powinny mieć najlepsze materace?

Ekologiczne
bez toksycznych substancji ropopochodnych

Rehabilitacyjne
to świetna opcja nie tylko dla osób z problemami kręgosłupa

Antybakteryjne
powinny zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza

Ze ściągalnym pokrowcem
najlepiej z możliwością prania go w domu w pralce

Wytrzymały
chcemy przecież, by materac służył nam na lata, bez odkształceń

Z możliwością personalizacji
bo każdy z nas ma indywidualne preferencje, dotyczące np. twardości

Z długą gwarancją
w razie, gdyby materac nie spełniał oczekiwań

Z możliwością testów i zwrotu
tylko podczas użytkowania możesz sprawdzić, czy to dobry materac dla Ciebie

Z darmową dostawą
nikt z nas nie lubi przepłacać, jeśli ma korzystniejsze możliwości

Wszystkie te cechy posiadają materace PlantPur - odwiedź nasz sklep z materacami!

sprawdź naszą ofertę

Poszukujesz więcej informacji?Masz jeszcze jakieś pytania?

Skorzystaj z bezpłatnej
porady naszego doradcy