Materac plantpur

Jaki materac kupić?
Pytania i odpowiedzi.

Producent materacy PlantPur odpowiada na Wasze pytania.

Informacje o materacu PlantPur Composite
 1. Z czego wykonany jest materac PlantPurTM Composite?

  PlantPurTM Composite składa się z  dwóch warstw o łącznej grubości 27 cm - pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. Pokrowce są zastrzeżone wzorem użytkowym oraz przemysłowym, których chroni prawo ochronne.

  • Pierwsza warstwa to baza materaca. Wykonana z zalanych sprężyn pianką poliuretanową, połączonych ekologiczną pianką typu PlantPurTM HR w proporcjach: 16 cm sprężyny z pianką i 4 cm PlantPurTM HR (łącznie 20 cm). Baza ta pełni funkcję elementu nośnego. Wykonana bez użycia toksycznych klei i rozpuszczalników.
  • Druga warstwa składa się z doszytego zamkiem błyskawicznym, ściągalnego materaca nawierzchniowego z możliwością konfiguracji, wykonanego z połączenia dwóch ekologicznych pianek o łącznej grubości 5 cm. Warstwa ta pozwala na obracanie pianek według preferencji komfortowych. Pianki są ze sobą połączone i charakteryzują się:
   • Termoelastyczna ekolgiczna pianka PlantPurTM  Pełni funkcję elementu dopasowującego się do kształtu ciała i zapobiega przenoszeniu drgań. Grubość: 3 cm, Gęstość 50kg/m3.
   • Wysokoelastyczna ekologiczna pianka PlantPurTM HR nadaje elastyczności oraz jędrności.  Grubość 2 cm, Gęstość 35kg/m3.

  Również dostępna jest personalizacja według preferencji konsumenta proporcje Visco: 4 cm, 6 cm lub 8 cm. Pełni ona funkcje elementu dopasowującego się do kształtu ciała.

  Jeśli więc zastanawiasz się jaki materac kupić, by był najwygodniejszy - PlantPurTM Composite dzięki swojej unikalnej budowie jest na to najlepszą odpowiedzią

 2. Z czego wykonany jest materac PlantPurTM Natural?

  Wysokość materaca PlantPurTM Natural to 23 cm. Wykonany jest z połączenia Pianki o bardzo wysokiej gęstości HR 35kg/m3 z dodatkiem oleju kokosowego oraz pianki PlantPurTM Visco z dodatkiem do 50% olei roślinnych.

  • Pierwsza warstwa to baza materaca. Wykonana z pianki PlantPurTM HR (35kg/m3) z dodatkiem oleju kokosowego 20 cm. Baza nadaje materacowi stabilność i trwałość, ponadto powierzchnia moletkowana gwarantuje prawidłowe ułożenie ciała oraz poprawia krążenie krwi. Dzięki zastosowanej piance o zwiększonej gęstości udzielamy na materac 7 lat gwarancji.
  • Druga warstwa składa się z pianki PlantPurTM Visco (50kg/m3) o wysokości 3 cm, która nadaje materacowi komfort, oraz sprawia, że dostosowuje się on idealnie do ciała śpiącego. Jest ona przymocowana do bazy materaca zamkiem błyskawicznym.

 3. Z czego wykonany jest materac PlantPurTM Baby?

  Materac PlantPurTM Baby ma wysokość 14 cm. Składa się z pianki PlantPurTM HR 35kg/m3 (10cm) oraz PlantPurTM Visco 50kg/m3 (3cm). Taka konfiguracja zapewni każdemu maluszkowi zdrowy i spokojny sen, podpierając jednocześnie kręgosłup w prawidłowej pozycji.

 4. Czym jest pianka PlantPurTM HR

  Pianka poliuretanowa PlantPurTM HR – jest pianką wysokoelastyczną zawierającą do 50% olejów roślinnych. To rodzaj pianki poliuretanowej o zwiększonej sprężystości i wytrzymałości. Jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych, autorskich rozwiązań wykorzystywanych przy produkcji materacy. Zastosowanie surowców naturalnych nie wpływa  tylko na ochronę środowiska, ale również znacznie poprawia komfort użytkowania produktów. Pianki wysokoelastyczne to materiał komórkowy o gładkiej fakturze i nieregularnej strukturze. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki materac do spania będzie najlepszy, to warto zwrócić uwagę właśnie na materace z tą pianką, gdyż cechują się dużą elastycznością, dynamicznym zachowaniem po zdjęciu obciążenia, gwarantując wysoki komfort użytkowania. Posiadają doskonałą przepuszczalność powietrza, wytrzymałość na rozciąganie oraz szybko odzyskują swój pierwotny kształt po intensywnym ściskaniu.

 5. Czym jest pianka termoelastyczna PlantPurTM?

  Pianka termoelastyczna nazywana również Visco,  memory lub pianką „leniwą”. Reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. W ten sposób pianka przejmuje ciepło ciała i dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni. Pianka Visco PlantPurTM zawiera w swoim składzie nawet do 50% naturalnego oleju roślinnego. Jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych, autorskich rozwiązań wykorzystywanych przy produkcji materacy. Zastosowanie surowców naturalnych wpływa nie tylko na ochronę środowiska, ale również znacznie poprawia komfort użytkowania produktów. PlantPurTM pianka termoelstyczna „Visco” jest jedyną ekologiczną pianką na świecie. Producent materacy PlantPurTM wymyślił, opracował i opatentował piankę, która zastępuje substancje ropopochodne.

 6. Oleje roślinne? Co to daje?

  Producent materacy PlantPurTM poprzez zastosowanie olei roślinnych zredukował zawartość substancji kopalnianych (ropopochodnych) oraz chemicznych lotnych do minimum. Poprzez setki prób udało nam się uzyskać jakość oraz standard istniejących pianek termoelastycznych. Nasza pianka Visco poprzez wykorzystanie naturalnych surowców posiada właściwości rehabilitacyjne, ortopedyczne oraz antyalergiczne.

  Producent materacy PlantPurTM wykorzystuje to rozwiązanie ponieważ pozwala to:

  1. Wyeliminować do minimum substancje ropopochodne
  2. Uzyskać właściwości rehabilitacyjne ortopedyczne i antyalergiczne
  3. Ratować środowisko

 7. Dlaczego zalane sprężyny? Co to daje?

  Wkład materaca PlantPurTM Composite jest wytworzony poprzez zalanie sprężyn pianką poliuretanową. Pianka zalewa i wypełnia przestrzenie pomiędzy sprężynami. Proces przypomina rośnięcie ciasta drożdżowego. Po wyrośnięciu pianki przykładana jest płyta pianki typu PlantPurTM HR, tworząc kompozyt sprężynowo-piankowy. Łączenie sprężyn oraz pianki PlantPurTM HR pozwala na wyeliminowanie toksycznych substancji lotnych, klei rozpuszczalnikowych.

  Producent materacy PlantPurTM wykorzystuje to rozwiązanie, ponieważ:

  1. Daje Stabilność
  2. Wyeliminowuje efekt falowania
  3. Zwiększa żywotność materaca
  4. Wyeliminowuje kleje rozpuszczalnikowe i substancje lotne

 8. Dlaczego ekologia jest ważna? Co mnie to interesuje?

  Twoja sypialnia powinna być bezpieczną przystanią, ale niestety coraz więcej badań ujawnia, że pokój w którym spędzamy jedną czwartą naszego życia może być jednym z najbardziej toksycznych miejsc w domu. Konwencjonalny materac piankowy zawiera więcej substancji toksycznych niż beczka ropy, a nasza skóra jako największy organ ciała je wchłania. Nic więc dziwnego, że substancje toksyczne występujące w materacach znajdują się w próbkach ludzkiej krwi. Jeśli zastanawiasz się jaki materac do spania będzie najlepszy dla Twojego zdrowia, mamy odpowiedź na to pytanie. Posiadamy trzy patenty i dzięki nim jesteśmy w stanie wyprodukować roślinny materac, który posiada do 50% olei roślinnych i jest wyprodukowany bez użycia toksycznych klei oraz innych substancji lotnych.

 9. Czym materac PlantPurTM Composite różni się od tradycyjnych materaców?

  • PlantPurTM Composite jest stworzony z dwóch materacy (baza oraz materac nawierzchniowy)
  • Baza jest wytworzona ze sprężyn zalanych pianką poliuretanową
  • Materac nawierzchniowy jest wytworzony z ekologicznej pianki zawierającej do 50% olei roślinnych
  • Materac nawierzchniowy można bardzo łatwo ściągnąć, wyprać oraz wymienić
  • Przy produkcji materaca nie używamy toksycznych klei oraz substancji lotnych

  Producent materacy PlantPurTM Composite używa dzianin o bardzo wysokich gramaturach, bez owaty.

 10. Czy materac PlantPurTM Composite może pomóc w przypadku bólu pleców?

  Materac PlantPurTM Composite jest certyfikowanym materacem rehabilitacyjnym. Po latach testów oraz eksperymentów materac PlantPurTM Composite wpływa na polepszenie spania oraz zniwelowaniu bólu. Jeśli zastanawiasz się jaki materac kupić, by był on dobrym rozwiązaniem w przypadku bólu pleców, PlantPurTM Composite jest najlepszym rozwiązaniem.

 11. Jakiej grubości jest materac PlantPurTM Composite?

  Grubość materaca PlantPurTM Composite to 27 cm (wkłady to 25 cm i materiały to 2 cm).

 12. Ceny PlantPurTM Composite

  Jesteśmy w stanie zaoferować bardzo wysoką jakość materaca w umiarkowanej cenie ponieważ oferujemy materac bezpośrednio klientowi omijając pośredników.

 13. Na czym polega 15 letnia gwarancja na wkład materaca PlantPurTM Composite?

  Oferujemy 15-letnią gwarancję, która obejmuje wszelkie wady fizyczne wkładu materaca. Gwarancja obejmuje uszkodzenia spowodowane zwykłym użytkowaniem. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac kupić, by służył Ci na lata, PlantPurTM Composite jest najlepszym rozwiązaniem.

 14. Jakie certyfikaty bezpieczeństwa posiada materac?

  Wszystkie materiały użyte do produkcji materacy PlantPurTM Composite posiadają certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek toksycznych składników. Wkłady użyte do produkcji zostały poddane badaniom alergicznym oraz uczuleniowym na co posiadają certyfikaty Laboratorium Hamiltona. Pianki również posiadają certyfiakt Oeko-Tex oraz Państwowego Zakładu Higieny. Dzianiny użyte posiadają certyfikaty Oeko-Tex. Cały materac posiada certyfikat Wyrobu Medycznego Klasy 1, certyfikat alergiczny i uczulający oraz Certyfikat Eco5. Jeśli zastanawiasz się jaki materac kupić, by był najlepszy dla zdrowia i wygody, PlantPurTM Composite to najlepszy wybór.

 15. Czy materac PlantPurTM Composite pasuje do wszystkich rodzajów stelaży?

  Tak, PlantPurTM Composite pasuje do łóżek ze stelażami, bez stelaży i stelaży zabudowanych.

 16. Jaka jest twardość materaca PlantPurTM Composite?

  To materac dopasowuje się do Twojego ciała, a nie Twoje ciało do materaca. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac do spania będzie najlepszy dla Twojej wygody, to pamiętaj, że twardość materaca jest odczuciem względnym. Materac można scharakteryzować jako średnio twardy, ale też średnio miękki. Obracając piankę znajdującą się w materacu nawierzchniowym możesz transformować PlantPurTM Composite w materac średnio miękki lub w średnio twardy.

 17. Co to są substancje toksyczne/ropopochodne?

  Skażenie środowiska substancjami ropopochodnymi jest jednym z najważniejszych problemów ekologicznych. Przedostawanie się̨ niedostatecznie oczyszczonych ścieków rafineryjno- petrochemicznych do gruntów, otwartych zbiorników wodnych czy ziemi uprawnej oraz awarie i wypadki z udziałem produktów naftowych mogą̨ powodować́ poważne następstwa, wynikające z silnie toksycznego i kancerogennego charakteru tych substancji. Substancje ropopochodne stanowią̨ mieszaniny gazu naturalnego, kondensatu i ropy naftowej oraz produktów jej rafinacji. Ropa naftowa jest naturalnym węglowodorowym surowcem energetycznym, powstałym z materii organicznej obumarłych organizmów w wyniku reakcji biochemicznych, chemicznych i geochemicznych. Warto przemyśleć zatem jaki materac kupić, by nie ucierpiało na tym Twoje zdrowie.

 18. Czym jest "element nośny" w dolnej warstwie materaca PlantPurTM Composite?

  Jest to stabilna, solidna oraz elastyczna podbudowa tzw. element nośny całego materaca - to baza, która przytrzymuje ciało i materac. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac kupić, by był najwygodniejszy, to ten element jest przy wyborze bardzo istotny.

 19. Dlaczego materac PlantPurTM Composite ma dwie warstwy ?

  Pierwsza warstwa to podbudowa tzw. element nośny materaca. Druga warstwa to element komfortowy, stworzony z ekologicznej pianki typu PlantPurTM Visco.

 20. Dlaczego sprężyny zalewane są pianką?

  Sprężyny zalane pianką tworzą stabilną oraz elastyczną dolną warstwę pełniącą element nośny materaca.

 21. Czy mimo zalanych sprężyn materac nadal będzie sprężysty/elastyczny?

  Tak, sprężyny dają stabilność, a pianka zalana pomiędzy sprężynami daje elastyczność.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar