Materac PlantPurTM Composite

Nasz materac z pianki termoelastycznej wykonany jest specjalnie pod indywidualne potrzeby i preferencje osobowe. PlantPurTM Composite nie jest jednym z wielu standardowych materacy. Stawiamy na zaspokojenie potrzeb oraz wymagań. Nazwaliśmy go „PlantPurTM — osobisty typ komfortu".

Co wyróżnia nasz materac

15 lat gwarancji | 4 lata testów | 3 patenty | 2 wzory zastrzeżone | 1 materac

Idealny komfort

Nasze samopoczucie podczas dnia zależy od tego, jak spędzamy noc. Materac z pianki termoelastycznej PlantPurTM Composite daje gwarancję wyspania. To materac dopasuję się do Twojego ciała.

Oleje roślinne

W naszych materacach substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. Dzięki temu jest to dobry materac dla zdrowia.

materiał antybakteryjny

Wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać materac dla alergika - to właśnie najlepsze rozwiązanie.

wytrzymałość i gwarancja

Skrupulatne oraz rygorystyczne testy dają nam możliwość udzielania 15-letniej gwarancji na wkład kompozytowy. Wkład materaca został poddany badaniu wytrzymałościowemu, w którym rolowano go aż 60 000 razy! To dobry materac na lata.

Personalizacja

Twoje ciało jest niepowtarzalne i nie można go standaryzować. Każda osoba śpi inaczej i właśnie dlatego dajemy Ci możliwość wybrania materaca idealnego dla Ciebie. Jaki wybrać materac, aby był najbardziej komfortowy? PlantPurTM Composite.

Ściągany top

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPurTM Composite. Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych.

Funkcjonalne użytkowanie

Przemyślany każdy element

Komfort snu i użytkowania materaca jest dla nas najważniejszy. PlantPurTM Composite składa się z  dwóch warstw o łącznej grubości 27 cm – pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy.

Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pokrowiec pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych. Materac z ekologicznej pianki termoelastycznej PlantPurTM dopasowuje się do Twojego ciała, redukując nacisk i powodując odciążenie mięśni.

Budowa materaca

Wytworzony z olejów roślinnych

Kompozyt sprężynowo-piankowy

Sprężyny zalane pianką poliuretanową 16 cm

PlantPurTM HR

Wysoko elastyczna pianka High Resilent zawierająca do 50% olejów roślinnych o gęstości 35kg/m3. Grubość 4 cm.

PlantPurTM Visco

Kombinacja pianek lub rozmiary do konfiguracji (łączna grubość 5 cm):

 • Termoelastyczna pianka Visco zawierająca do 50% olejów roślinnych o gęstości 50kg/m3 i grubości 3 cm.
 • Wysoko elastyczna pianka High Resilent zawierająca do 50% olejów roślinnych o gęstości 35kg/m3. Grubość 2 cm.

szczegóły materaca 

Dane techniczne

Wyprodukowano

Nasze roślinne materace PlantPurTM Composite produkujemy w Polsce i jesteśmy z tego dumni.

Warstwy

PlantPurTM Composite składa się z  dwóch warstw o łącznej grubości 25 cm - pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. Pokrowce są zastrzeżone wzorem użytkowym oraz przemysłowym, których chroni prawo ochronne.

 • Pierwsza warstwa to baza materaca. Wykonana z zalanych sprężyn pianką poliuretanową, połączonych ekologiczną pianką typu PlantPurTM HR w proporcjach: 16 cm sprężyny z pianką i 4 cm PlantPurTM HR (łącznie 20 cm). Baza ta pełni funkcję elementu nośnego. Wykonana bez użycia toksycznych klei i rozpuszczalników
 • Druga warstwa składa się z doszytego zamkiem błyskawicznym, ściągalnego materaca nawierzchniowego z możliwością konfiguracji, wykonanego z połączenia dwóch ekologicznych pianek o łącznej grubości 5 cm. Warstwa ta pozwala na obracanie pianek według preferencji komfortowych. Pianki są ze sobą połączone i charakteryzują się:
  • Termoelastyczna ekolgiczna pianka PlantPurTM  Pełni funkcję elementu dopasowującego się do kształtu ciała i zapobiega przenoszeniu drgań. Grubość: 3 cm, Gęstość 50kg/m3.
  • Wysokoelastyczna ekologiczna pianka PlantPurTM HR nadaje elastyczności oraz jędrności.  Grubość 2 cm, Gęstość 35kg/m3.

Również dostępna jest personalizacja według preferencji konsumenta proporcje Visco: 4 cm, 6 cm lub 8 cm. Pełni ona funkcje elementu dopasowującego się do kształtu ciała.

Tkaniny

Do szycia naszych zastrzeżonych wzorem przemysłowym i użytkowym pokrowców używamy tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty. PlantPurTM Cmposite łączy ze sobą trzy typy tkanin:

 • Bodno: bok materaca został wytworzony z dzianiny celulozowej (o gramaturze 480g /m2) nasączonej ekstraktem oliwy z oliwek. Dzianina PlantPurTM Olive Oil wykonana jest z włókien celulozowych pochodzących z drewna bukowego. Włókno celulozowe PlantPurTM Oilive Oil nasączane jest wyciągiem z drzewek oliwnych.
 • Ochronna: PlantPurTM Antybakterial jest to w 100% poliestrowa dzianina o gramaturze 300g/m2. Wykonana przy użyciu znanej na całym świecie technologii — Freshe. Wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologiczną, pro-biotyczną warstwą Freshe, która skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i roztocza, działając antyalergicznie.

Komfortowa konfiguracja:

 • PlantPurTM Aloes wykonana jest ze stuprocentowej poliestrowej dzianiny (o gramaturze 340 g/m2), z dodatkiem leczniczego ekstraktu z liści aloesu.
 • PlantPurTM Kaszmir (dzianina poliestrowo/ kaszmirowo/wiskozowa). Wyróżnia ją dodatek luksusowej wełny kaszmirowej (o gramaturze 360 g/m2).
 • PlantPurTM Olive Oil wykonana jest z włókien celulozowych (o gramaturze 480g /m2) pochodzących z drewna bukowego nasączanego wyciągiem z drzewek oliwnych.

Rozmiary

PlantPurTM Composite dostępny w rozmiarach:
80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm, 120 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm, 160 cm x 200 cm, 180 cm x 200 cm, 200 cm x 200 cm.

Wysyłka

Każdy materac wysyłany jest prosto z naszej fabryki. W zależności od rodzaju konfiguracji czas oczekiwania to około 3-7 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia. Przy rozładunku kuriera wskazana jest pomoc dodatkowej osoby do wniesienia materaca.

Koszty wysyłki

Każda przesyłka na terenie Polski jest darmowa. Przesyłki na terenie UE rozpatrywane są indywidualnie poprzez kontakt mailowy.

Gwarancja

Skrupulatne oraz rygorystyczne testy dają nam możliwość udzielania 15-letniej gwarancji na wkład kompozytowy.
Przeczytaj więcej

Certyfikaty

Wszystkie tkaniny posiadają:

 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • Badania dermatologiczne z JSH Hamilton International.

Wszystkie pianki posiadają certyfikat:

 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • PZH Atest higieniczny

Materac PlantPurTM Composite posiada:

 • Ocenę kliniczną
 • Wyrób Medyczny Klasy I
 • ITT CERTEX – Zgodność wyrobu medycznego
 • Certyfikat CE
 • Eco 5

101 Nocy testów – Darmowy zwrot

Przeżyj baśń do 101 Nocy bezpiecznych i komfortowych testów, a może ona nigdy się nie skończy.

Eko-Innowacyjne materiały

Wytworzone zgodnie z naturą
 • 4 lata testów
 • 3 patenty
 • 2 wzory zastrzeżone
 • 1 materac

Zalety materaca

Materac z pianki termoelastycznej PlantPurTM Composite przewyższa zalety znanych na rynku produktów, usuwając ich wady.

Pokrowiec oraz materiał

Witaj w świecie miłego dotyku

PlantPurTM Composite składa się z  dwóch warstw o łącznej grubości 26 cm – pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. To właśnie charakteryzuje dobry materac do spania.

Do szycia naszych zastrzeżonych wzorem użytkowym i przemysłowym pokrowców używamy tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty. Materac termoelastyczny PlantPurTM Composite łączy ze sobą trzy typy tkanin:

Bodno

Bok materaca został wytworzony z dzianiny celulozowej (o gramaturze 480g /m2) nasączonej ekstraktem oliwy z oliwek.

Ochrona

PlantPurTM Antybakterial jest to w 100% poliestrowa dzianina o gramaturze 300g/m2. Wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologiczną, pro-biotyczną warstwą Freshe, która skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i roztocza.

Materac PlantPur Composite TM

Eko-Innowacyjny materac termoelastyczny

Tradycyjny materac piankowy zawiera więcej substancji toksycznych niż beczka ropy, a nasza skóra jako największy organ ciała każdej nocy je wchłania.

W roślinnych materacach PlantPur zredukowano ilość substancji szkodzących zdrowiu i środowisku naturalnemu, tak abyś mógł cieszyć się wspaniałym snem każdej nocy. Materace roślinne składają się przede wszystkim z surowca naturalnego, substancje sztuczne ropopochodne zostały ograniczone do minimum - dzięki temu jest to naprawdę dobry materac do spania dla każdego.

Zaprojektowany na każde łóżko

Szerokie zastosowanie

Boksy stelaże zabudowane

Bez względu na kształt Twojego łóżka, PlantPurTM Composite wpasuje się doskonale.

Łóżka bez stelaża

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać materac do łóżka bez stelaża, PlantPurTM jest idealnym rozwiązaniem.

Na stelaż

PlantPurTM Composite to również dobry materac do łóżek ze stelażami.

Znajdź odpowiedni rozmiar

Dopasowany do Ciebie

Jeśli Twoje łóżko ma niestandardowy wymiar? Skontaktuj się z Doradcą PlantPur

kup teraz

Materac z pianki termoelastycznej - unikatowy produkt na rynku

To, jak spędzamy noc, wpływa na nasze samopoczucie w ciągu całego dnia. Materac z pianki termoelastycznej PlantPurTM Composite daje gwarancję spokojnego snu, ponieważ dopasowuje się do Twojego ciała. Nazwaliśmy go "PlantPurTM- osobisty typ komfortu", ponieważ wykonany jest specjalnie pod indywidualne potrzeby i preferencje. Cały materac składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 27 cm. Pierwsza z nich to baza, druga to przyszyty zamkiem błyskawiczny materac nawierzchniowy. Nasz unikatowy oraz jakościowo dobry materac redukuje nacisk i odciąża mięśnie. Najważniejsze jest dla nas zaspokojenie wymagań i zapewnienie komfortu użytkowania.

Jaki wybrać materac - dopasowany do Twoich potrzeb

Bez względu na to, jakie posiadasz łóżko, nie musisz zastanawiać się, jaki wybrać materac. PlantPurTM Composite ma szerokie zastosowanie i sprawdzi się zarówno do boksów - stelaży zabudowanych, stelaży bez zabudowania jak i do łóżek bez stelaży. Możesz też dobrać idealny dla siebie rozmiar. Stworzyliśmy zarówno materace pojedyncze idealne dla niezależnych leniuchów, podwójne dla par, które cenią sobie przestrzeń i wspólny odpoczynek oraz takie, na których znajdą dla siebie kawałek miejsca nasi pupile. Chcemy, aby każdy, kto zastanawia się jaki materac wybrać nie miał wątpliwości, że wybierze taki, który zaspokoi jego wszystkie oczekiwania.

Dobry materac - najlepszy dla Twojego zdrowia

Substancje ropopochodne w 50% zastąpiliśmy naturalnymi olejami roślinnymi. Dzięki temu rozwiązaniu PlantPurTM Composite to dobry materac dla zdrowia. Dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologicznymi oraz pro-biotycznymi warstwami Freshe. Mają one za zadanie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Zadbaliśmy także o jak najlepszą wytrzymałość naszego materaca. Rygorystyczne testy umożliwiły udzielenie 15-letniej gwarancji na wkład kompozytowy. Poddaliśmy go badaniu wytrzymałościowemu, w którym rolowano go aż 60 000 razy. Bez wątpienia materac z pianki termoelastycznej to idealny materac na lata.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar