Materace z pianki termoelastycznej - PlantPur Composite

Nasz materac z pianki termoelastycznej wykonany jest specjalnie pod indywidualne potrzeby i preferencje osobowe. PlantPur™ Composite nie jest jednym z wielu standardowych materacy. Stawiamy na zaspokojenie potrzeb oraz wymagań klientów. Nazwaliśmy go „PlantPur™ — osobisty typ komfortu".

Co wyróżnia nasz materac

30 lat gwarancji | 4 lata testów | 3 patenty | 2 wzory zastrzeżone | 1 materac

Idealny komfort

Nasze samopoczucie podczas dnia zależy od tego, jak spędzamy noc. Materac termoelastyczny PlantPur™ Composite, oferowany przez nasz sklep z materacami daje gwarancję wyspania. To materac dopasuję się do Twojego ciała.

Oleje roślinne

W naszych materacach substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. Dzięki temu jest to dobry materac terapeutyczny dla zdrowia.

materiał antybakteryjny

Wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać materac antyalergiczny — to właśnie najlepsze rozwiązanie.

wytrzymałość i gwarancja

Skrupulatne oraz rygorystyczne testy dają nam możliwość udzielania 15-letniej gwarancji na bazę materaca. Wkład materaca rehabilitacyjnego został poddany badaniu wytrzymałościowemu, w którym rolowano go aż 60 000 razy! To dobry materac ekologiczny na lata.

Personalizacja

Twoje ciało jest niepowtarzalne i nie można go standaryzować. Każda osoba śpi inaczej i właśnie dlatego dajemy Ci możliwość wybrania materaca idealnego dla Ciebie. Jakie wybrać materace termoelastyczne, aby były najbardziej komfortowe? PlantPur™ Composite.

Ściągany top

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPur™ Composite. Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych.

Materac z pianki wysokoelastycznejSprawdź budowę materaca wytworzonego z olejów roślinnych

1 2 3
 1. PlantPur ViscoTM

  Kombinacja pianek lub rozmiary do konfiguracji (łączna grubość 6 cm):

  • Termoelastyczna pianka Visco zawierająca do 50% olejów roślinnych o gęstości 50kg/m3 i grubości 3 cm.
  • Wysoko elastyczna pianka High Resilent zawierająca do 50% olejów roślinnych o gęstości 35kg/m3. Grubość 3 cm.
 2. PlantPur HRTM

  Wysoko elastyczna pianka High Resilent zawierająca do 50% olejów roślinnych o gęstości 35kg/m3. Grubość 4 cm.

 3. Baza materaca

  • Wysokiej gęstości pianka + warstwa moletkowa
  • Pianka o wysokiej gęstości z dodatkiem oleju. Łączna grubość 16cm
 • Materac nawierzchniowy PlantPur Composite
  Dwustronny materac nawierzchniowy
 • Grubość materaca PlantPur Composite
  27 cm
 • Twardość materacy PlantPur Composite
  H2/H3 lub H3/H4
Dane techniczne

Wyprodukowano

Nasze roślinne materace medyczne PlantPurTM Composite produkujemy w Polsce i jesteśmy z tego dumni.

Warstwy

Materac z pianki wysokoelastycznej PlantPurTM Composite składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 25 cm - pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca medycznego posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. Pokrowce są zastrzeżone wzorem użytkowym oraz przemysłowym, których chroni prawo ochronne.

 • Pierwsza warstwa to baza materaca medycznego. Wykonana z połączenia wysokoelastycznej ekologicznej pianki HR z warstwą moletkową. HR w proporcjach: 16 cm Baza HR o 4 cm Plantpur moletka. Baza ta pełni funkcję elementu nośnego. Wykonana bez użycia toksycznych klei i rozpuszczalników
 • Druga warstwa składa się z doszytego zamkiem błyskawicznym, ściągalnego materaca nawierzchniowego z możliwością konfiguracji, wykonanego z połączenia dwóch ekologicznych pianek o łącznej grubości 6 cm. Warstwa ta pozwala na obracanie pianek według preferencji komfortowych. Pianki są ze sobą połączone i charakteryzują się:
  • Termoelastyczna ekolgiczna pianka PlantPurTM Pełni funkcję elementu dopasowującego się do kształtu ciała i zapobiega przenoszeniu drgań. Grubość: 3 cm, Gęstość 50kg/m3.
  • Wysokoelastyczna ekologiczna pianka PlantPurTM HR nadaje elastyczności oraz jędrności. Grubość 2 cm, Gęstość 35kg/m3.

Również dostępna jest personalizacja według preferencji konsumenta. Pełni ona funkcje elementu dopasowującego się do kształtu ciała.

(Dodatkowa opłata obliczana indywidualnie)

Tkaniny

Do szycia naszych zastrzeżonych wzorem przemysłowym i użytkowym pokrowców używamy tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty. Materac z pianki wysokoelastycznej PlantPurTM Composite łączy ze sobą trzy typy tkanin:

 • Bodno: bok materaca został wytworzony z dzianiny celulozowej (o gramaturze 480g /m2) nasączonej ekstraktem oliwy z oliwek. Dzianina PlantPurTM Olive Oil wykonana jest z włókien celulozowych pochodzących z drewna bukowego. Włókno celulozowe PlantPurTM Oilive Oil nasączane jest wyciągiem z drzewek oliwnych.
 • Ochronna: PlantPurTM Antybakterial jest to w 100% poliestrowa dzianina o gramaturze 300g/m2. Wykonana przy użyciu znanej na całym świecie technologii — Freshe. Wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologiczną, pro-biotyczną warstwą Freshe, która skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i roztocza, działając antyalergicznie.

Wybierz wyjątkowy materac. Sklep Plantpur oferuje komfortową konfigurację:

 • PlantPurTM Aloes wykonana jest ze stuprocentowej poliestrowej dzianiny (o gramaturze 340 g/m2), z dodatkiem leczniczego ekstraktu z liści aloesu.

Rozmiary

PlantPurTM Composite to idealny dla Ciebie materac. Sklep oferuje następujące rozmiary:
80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm, 120 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm, 160 cm x 200 cm, 180 cm x 200 cm, 200 cm x 200 cm.

Na zamówienie istnieje możliwość przygotowania rozmiarów niestandardówych.

Wysyłka

Każdy materac wysyłany jest prosto z naszej fabryki. W zależności od rodzaju konfiguracji czas oczekiwania to około 3-14 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia. Przy rozładunku kuriera wskazana jest pomoc dodatkowej osoby do wniesienia materaca.

Koszty wysyłki

Każda przesyłka na terenie Polski jest darmowa. Przesyłki na terenie UE rozpatrywane są indywidualnie poprzez kontakt mailowy.

Gwarancja

Skrupulatne oraz rygorystyczne testy dają nam możliwość udzielania 15-letniej gwarancji na bazę materaca.
Przeczytaj więcej

Certyfikaty

Wszystkie tkaniny posiadają:

 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • Badania dermatologiczne z JSH Hamilton International.

Wszystkie pianki posiadają certyfikat:

 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • PZH Atest higieniczny

Materac PlantPurTM Composite posiada:

 • Ocenę kliniczną
 • Wyrób Medyczny Klasy I
 • ITT CERTEX – Zgodność wyrobu medycznego
 • Certyfikat CE
 • Eco 5

Eko materace - bezpieczne zakupy

Darmowe 101 nocy testów
oraz zwrot na nasz koszt

Przeżyj baśń do 101 bezpiecznych i komfortowych nocy, która sprawi, że one nigdy się nie skończą! Kup eko materac

Zalety materaca

Materace z pianki wysokoelastycznej PlantPurTM Composite przewyższa zalety znanych na rynku produktów, usuwając ich wady.

Pokrowiec oraz materiał

Witaj w świecie miłego dotyku

PlantPurTM Composite składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 26 cm – pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. To właśnie charakteryzuje dobry materac do spania.

Do szycia naszych zastrzeżonych wzorem użytkowym i przemysłowym pokrowców używamy tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty. Materac termoelastyczny PlantPur™ Composite łączy ze sobą trzy typy tkanin:

Bodno

Bok materaca został wytworzony z dzianiny celulozowej (o gramaturze 480g /m2) nasączonej ekstraktem oliwy z oliwek.

Ochrona

PlantPur™ Antybakterial jest to w 100% poliestrowa dzianina o gramaturze 300g/m2. Wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologiczną, pro-biotyczną warstwą Freshe, która skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i roztocza.

Zaprojektowany na każde łóżko

Szerokie zastosowanie

Boksy stelaże zabudowane

Bez względu na kształt Twojego łóżka, PlantPur™ Composite wpasuje się doskonale.

Łóżka bez stelaża

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać materac do łóżka bez stelaża, PlantPur™ jest idealnym rozwiązaniem.

Na stelaż

PlantPurTM Composite to również dobry materac do łóżek ze stelażami.

Znajdź odpowiedni rozmiar

Dopasowany do Ciebie

Jeśli Twoje łóżko ma niestandardowy wymiar, to skontaktuj się z Doradcą PlantPur.
Sprawdź również materace piankowe czy materace do łóżeczka.

kup teraz

Witamy Nowego Członka Rodziny - Świętuj z Nami!!!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-23%

z kodem rabatowym Newborn

-23% Zamów