Przywołujemy wakacje z PlantPur !

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-20%

z kodami rabatowymi

-20% Sprawdź

Kalkulator snu online

Oblicz, ile spać, by się wysypiać i mieć dobre samopoczucie każdego dnia!

Wybierz Twój wiek

20 lat
1 65+ lat
2048-10-24 05:12

Dlaczego warto planować swój sen?

Wszyscy dobrze wiemy, że sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Śpiąc spędzamy ⅓ życia i to właśnie wtedy nasz organizm regeneruje się, zbiera siły i energię do kolejnych wyzwań, uzdrawia się, wypoczywa. Jeśli chcemy zadbać o siebie, bardzo często zaczynamy zastanawiać się, ile powinno się spać, żeby się dobrze wyspać i świetnie czuć następnego dnia. Sen to bardzo indywidualna sprawa - jedni już po 5 godzinach snu czują się wypoczęci, a innym potrzeba nawet 10 godzin snu. Wszystko zależy od stanu naszego zdrowia (zarówno fizycznego, jak i psychicznego), stylu życia, ilości stresu w ciągu dnia, a przede wszystkim jakości naszego snu. Przyjmuje się jednak, że potrzeba między 6 a 9 godzin wartościowego snu, aby nasz organizm mógł funkcjonować poprawnie. Jeśli wiesz, o której godzinie kolejnego dnia musisz być gotowy do wyzwań, możesz obliczyć o której pójść spać - kalkulator snu online pomoże Ci świadomie zaplanować swój zdrowy sen każdego dnia!


Czym jest kalkulator snu online?

Kalkulator snu online PlantPur to bezpłatne, internetowe narzędzie, które pomoże Ci sprawdzić, ile powinieneś spać, o której się położyć oraz o której nastawić budzik kolejnego dnia. Poziom energii po przebudzeniu zależy bowiem od tego, przez ile cykli snu i jakie jego fazy udało nam się przejść w ciągu nocy, a także od tego, w której fazie snu się obudzimy. Pogłębienie wiedzy na temat snu oraz jego analiza pomogą nam tak zaplanować czas zasypiania i pobudki, że będziemy maksymalnie wypoczęci - nawet, gdy nie możemy pozwolić sobie na bardzo długi sen. Dlatego właśnie powstał nasz kalkulator snu - oblicz online szybko i wygodnie, jak spać, by dobrze się wysypiać!


Fazy snu - kalkulator online pomoże Ci je zaplanować!

Podczas snu mózg człowieka doświadcza dwóch głównych faz znu: REM (sen płytki) oraz NREM (sen głęboki). Przeciętna osoba przechodzi przez cztery do sześciu 90-minutowych faz snu NREM, po których przychodzi około 15-minutowa faza REM. W fazie REM następuje pobudka, albo po jej upływie cały cykl powtarza się kolejny raz. Aby obudzić się wypoczętym, rześkim i spokojnym, najlepiej jest wybudzić się właśnie w fazie snu REM. Kalkulator snu online pokaże Ci różne opcje zaplanowania swojego snu, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wystąpienia w danym czasie fazy REM. W zależności od tego, o której planujesz się obudzić lub o której zasypiasz, kalkulator snu online obliczy potencjalny przebieg faz snu i wskaże Ci najlepsze opcje dla Ciebie, by Twój sen był maksymalnie wydajny.

Sen polifazowy - jak spać, aby się wyspać?

Mając wiedzę na temat faz snu i ich cykli, możemy z łatwością zaplanować nasz sen tak, by w jak najkrótszym czasie wyspać się najlepiej. Okazuje się bowiem, że wcale nie musimy spać długo i ciągiem (sen monofazowy), by czuć się wypoczętym - wystarczy dobrze zaplanować przebieg faz snu oraz moment wybudzenia. Sen polifazowy to technika mająca na celu ograniczyć czas snu do minimum bez szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Jest to teoria mówiąca o tym, że możemy spać bardzo krótko, ale częściej, dzieląc tym samym sen na kilka części (ucinając sobie drzemki). Jeśli interesuje Cię temat snu polifazowego i chcesz przetestować tę technikę na swoim organizmie, to kalkulator snu online będzie do tego niezbędnym narzędziem.


Dlaczego warto korzystać z kalkulatora snu?

Korzystając z kalkulatora snu dowiesz się nie tylko, o której budzić się oraz o której iść spać. Kalkulator snu pomoże Ci pozbyć się problemu bardzo trudnych pobudek, poczucia niewyspania o poranku, zbyt szybkiego ubytku energii w ciągu dnia. Internetowy kalkulator snu pomoże Ci dopasować rytm zasypiania i budzenia się do Twojego planu dnia. Możliwe, że dzięki niemu będziesz mógł spać krócej, a efektywniej. Planując swój sen, możemy lepiej zadbać o kondycję naszego organizmu, nasze zdrowie oraz lepsze samopoczucie.

Po dłuższym czasie praktykowania planowanego snu, wiele osób dostrzega bardzo korzystne zmiany w jakości życia. Najczęściej jest to zwiększenie odporności immunologicznej organizmu, obniżony poziom stresu, zmniejszenie bólu stawów, lepsza koncentracja, zwiększone libido.

Warto wspomnieć również, że korzystając z kalkulatora snu i planując swój sen świadomie, możemy spać krócej, a co za tym idzie, odzyskujemy niezwykle cenny czas, który możemy wykorzystać tak, jak chcemy - na naukę, pracę, wypoczynek, rozrywkę, sport czy inny dowolny cel.

Sprawdź samemu, w jaki sposób może pomóc Ci kalkulator snu online i zacznij planować swój sen już dziś!

Materac termoelastyczny - tkaniny miłe w dotyku

Jesteśmy dumni z tego, że nasz roślinny materac termoelastyczny PlantPurTM Composite jest produkowany w Polsce. Staramy się dopracować każdy najmniejszy element w trakcie powstawania materaca - od momentu projektowania, po zapakowanie i ostateczną wysyłkę do klienta. Cały proces produkcji i dystrybucji spoczywa w naszych rękach, dlatego bierzemy pełną odpowiedzialność za wykorzystane towary. Używamy tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty, do szycia naszych zastrzeżonych wzorem użytkowym i przemysłowym pokrowców.Pianka poliuretanowa i materac PlantPurTM Composite łączą ze sobą trzy typy tkanin: celulozową, poliestrową oraz celulozową pochodzącą z drewna bukowego.

Materac do spania - gwarancja zdrowego snu

Nasza skóra każdej nocy wchłania wiele substancji toksycznych. Tradycyjny materac piankowy zawiera ich o wiele więcej niż beczka ropy, dlatego nie jest to dobry materac do spania. Zadbaliśmy o to, abyś mógł zawsze cieszyć się spokojnym snem. Zredukowaliśmy ilość substancji szkodzących Twojemu zdrowiu i środowisku naturalnemu do minimum. Nasze roślinne materace składają się przede wszystkim z surowca naturalnego. Dodatkowo warstwy materaca PlantPurTM Composite posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. Dbamy o każdy szczegół, aby nasz materac do spania był najlepszy pod każdym względem.

Pianka poliuretanowa - materac w zgodzie z naturą

Łączymy ekologię z innowacyjnością. Stworzyliśmy PlantPurTM Stability, w którym sprężyny zalewa pianka poliuretanowa i materac, dzięki temu zachowuje on większą stabilność oraz elastyczność. Przestrzenie między sprężynami są wypełnione, a grubość warstwy wynosi 16 cm, co ma ogromny wpływ na dłuższą żywotność materaca. PlantPurTM High Resilence składa się z wysokoelastycznej pianki ekologicznej typu HR. Charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością oraz sprężystością. Wraz z PlantPurTM Stability eliminują toksyczne substancje lotnych klei. Połączenie pianki wysokoelastycznej z termoelastyczną daje nam warstwę, która posiada właściwości ortopedyczne, rehabilitacyjne oraz antyalergiczne. Przy wyborze materaca należy pamiętać o tym, że materac termoelastyczny zatroszczy się o nasze zdrowie i komfort w czasie snu.