Jak wybrać materac? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania materaca

Ekologia,PlantPur,Materac

Witamy Nowego Członka Rodziny - Świętuj z Nami!!!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-23%

z kodami rabatowymi

-23% Sprawdź
Jak wybrać materac? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania materaca

Jak wybrać materac? Podczas wiele osób zapomina o jego cechach i koncentruje się tylko i wyłącznie na efekcie wizualnym. Czytając naszego bloga na pewno zdążyłeś się już zorientować, że wierzymy że najlepsze materace, to gwarancja dobrego i zdrowego snu.

Jesteśmy przekonani, że wybierając najlepsze materace będziesz budził się wypoczęty, a być może łóżko do spania stanie się nawet twoim ulubionym miejscem w domu. W artykule, który masz przyjemność czytać, chcielibyśmy zwrócić twoją uwagę na kilka istotnych aspektów, które pomogą Ci odpowiedzieć sobie na pytanie jak wybrać materac. Jeśli właśnie planujesz zakup materaca lub wiesz, że ktoś z twoich bliskich cierpi z powodu niewyspania, którego przyczyną jest nieodpowiednio dobrany materac, ten artykuł jest dla ciebie.

Najlepsze materace - czyli na co zwrócić uwagę podczas kupowania materaca

Bardzo często urządzając sypialnię w ogóle nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważnym elementem jej wyposażenia jest dobry materac do spania. Potrafimy wydać duże pieniądze na dodatki i tekstylia, a na materac już nie, a to duży błąd. Zakup odpowiedniego materaca nigdy nie powinien być przypadkowy. To, na jakim materacu śpimy, ma wpływ na nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. Na co więc zwrócić uwagę podczas kupowania materaca, gdy na rynku jest tak dużo modeli i każdy z producentów zachęca do zakupu właśnie jego produktu kusząc najróżniejszymi promocjami i nierzadko niską ceną? Jak wybrać materac, by cieszyć się jego najlepszymi właściwościami?

Dobry materac do spania? Niska cena to często dużo gorsza jakość

Niska cena niestety bardzo często nie idzie w parze z wysoką jakością, wręcz przeciwnie. Niska cena powinna skłonić nas do większej uwagi i ostrożności podczas zakupów, do dokładnego sprawdzenia producenta na przykład w Internecie, a przede wszystkim sprawdzenia jakości kupowanego materaca i wykorzystanych do jego produkcji materiałów. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać materac, warto też zapoznać się z opiniami innych użytkowników, popytać wśród znajomych lub przeczytać komentarze w sieci. 

Jak wybrać materac? Zwróć uwagę na wytrzymałość

Najlepsze materace powinny posłużyć co najmniej przez kilka lat i przez ten czas pozostać w niezmienionym stanie, bez odkształceń od ich użytkowania. Tradycyjne i bardzo popularne materace sprężynowe zwłaszcza jeśli są wykonane z materiałów niższej jakości, mogą się wyginać, a sprężyny przebijać przez materiał, czego jeśli nie zauważymy odpowiednio wcześnie może być bardzo niebezpieczne. Takie materace już po bardzo krótkim czasie nie nadają się do spania. Dlatego tak ważna jest jakość. Najlepsze materace charakteryzuje stabilna, twarda oraz elastyczna podbudowa tzw. element nośny materaca, czyli baza która przytrzymuje cały materac. Nasze materace powstają przy wykorzystaniu technologii zalania sprężyn pianką poliuretanową, która tworzy stabilną oraz elastyczną podstawę odporną na duży nacisk, dzięki czemu materac będzie służył przez wiele lat, a my udzielamy 15-letniej gwarancji na wkład kompozytowy. Ponadto materace PlantPur Composite w fazie testowania są poddawane próbie przejechania walcem drogowym o wadze ponad dwudziestu ton, co potwierdza ogromną wytrzymałość na nacisk materaca. Dlatego właśnie to dobry materac do spania

 

Najlepsze materace pod względem jakości

W dzisiejszych czasach kiedy wszystko jest nijakie i byle jakie, jakość staje się pożądaną i upragnioną wartością. Materiały, których używamy do stworzenia materaca są najwyższej jakości, a przy tym najbardziej ekologiczne z dostępnych na rynku. Materace PlantPur Composite są jedynymi na świecie najnowszymi i najbardziej produkcyjnie zaawansowanymi roślinnymi materacami. Po­przez stworzenie unikatowej formuły udało nam się wymyślić, opracować i opatentować piankę, która za­stępuje substancje ropopochodne, których w zwykłych materacch jest bardzo dużo. Materace PlantPur Composite wytwarzane są przez zalanie i zatopienie sprężyn w piance poliureta­nowej. Technologia ta daje możliwość samoistnego łączenia pianek eliminując użycie szkodliwych, nieprzyjemnych w zapachu klei i substancji lotnych. Śpiąc na ekologicznym materacu masz pewność, że dbasz o swoje zdrowie i nie wdychasz co noc szkodliwych substancji. 

Mając na uwadze komfort użytkowników materacy, w produktach PlantPur Composite usunęliśmy najczęściej występujące wady i niedogodności matercy: 

  1. trzeszczenie sprężyn 
  2. rozrywanie kieszonek sprężyn 
  3. sztywne maty dające uczucie twardości 
  4. efekt „falowania” 
  5. wykorzystanie kleji, które łączą elementy materacy 
  6. wyeliminowaliśmy szkodliwe opary rozpuszczalników. 

Dobry materac do spania - jak zadbać o jego dopasowanie?

Materac powinniśmy kupować pod nasze indywidualne preferencje. Każdy z nas śpi inaczej, każdy z nas ma inne wymagania i każdy potrzebuje innego materaca. Dzięki naszej opatentowanej technologii możesz samodzielnie zaprojektować swój własny ekologiczny, komfortowy i dopasowany do ciebie materac. Spersonalizowany materac dopasowany do ciała, to gwarancja spokojnego i zdrowego snu dla ciebie i twojej rodziny. Teraz wiesz już, jak wybrać materac!

wróć do listy