Blog PlantPur

Ból stawu biodrowego, przyczyny bólu biodra

Ból stawu biodrowego, przyczyny bólu biodra

Materac, Sen, Zdrowy kręgosłup

Ból biodra w nocy nie jest związany z wiekiem ani z wykonywanym zawodem. Mitem jest twierdzenie, że z wiekiem takie dolegliwości są normalne. Owszem pojawiają się one z wiekiem, ale nie ze starości jak wmawiano nam przez lata. Biodra bolą w nocy z zupełnie innego powodu… Ból biodra w nocy skutecznie uniemożliwia nam zaśnięcie, a o poranku może zepsuć nam cały dzień. Nie jest on związany ani z wiekiem, ani z wykonywaną pracą. Mitem jest stwierdzenie, że już po 40 może nas strzykać tu i tam, a nasze biodra zużywają się szybciej niż inne stawy. Owszem ból biodra najczęściej pojawia się u osób po 40, ale nie ma nic wspólnego z wiekiem, a z tym że przez długie lata spaliśmy w pozycji na boku na niewygodnym łóżku i nie najlepszym materacu. Jeśli jeszcze nie odczuwasz tych dolegliwości, ale układając się do snu, czujesz, że ciężar całego ciała przenosi się na biodro. To tylko kwestia czasu, kiedy dołączysz do grona osób cierpiących z powodu bólu biodra.

Pianka visco rewolucja w sypialni czy chwyt marketingowy? Czy materac z pianką visco to najlepszy pomysł i jedyny słuszny wybór?

Pianka visco rewolucja w sypialni czy chwyt marketingowy? Czy materac z pianką visco to najlepszy pomysł i jedyny słuszny wybór?

PlantPur, Materac

Materace z memory foam znaną nam jako pianka visco oraz pianka termoelastyczna powstały ponad pół wieku temu za oceanem. Potem moda na materace dopasowujące się do kształtu ciała przybyła do Europy. W Polsce wyparły tapczany, wersalki i materace sprężynowe i niskiej gęstości materace gąbkowe. Stało się to dosyć późno, bo zaledwie niespełna dwie dekady temu. Co ciekawe są to materace, które od początku nie potrzebowały drogich kampanii reklamowych, ponieważ reklamę robili ich użytkownicy, zachwalający wśród rodziny i znajomych te jakże wygodne materace.

Wraz z pojawieniem się na rynku pianki visco, konkurencja (producenci innych materacy zaczęli straszyć klientów pianką visco). Postanowiliśmy sprawdzić i przeanalizować wszystkie zarzuty wobec pianki zapamiętującej, z tego artykułu dowiecie się, czy pianka visco zrewolucjonizowała materaca, czy może pianka termoelastyczna to tylko chwyt marketingowy? 

Łóżko z palet, jakie meble i dodatki do sypialni z łóżkiem z palet?

Łóżko z palet, jakie meble i dodatki do sypialni z łóżkiem z palet?

PlantPur, Materac, Inspiracje do sypialni, Sen

Łóżko z palet w sypialni jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jedni kupują je na aukcjach internetowych, inni robią samodzielnie. Zawsze jest jednak ciekawym dodatkiem do całej aranżacji, wystarczy dopasować do niego meble i dodatki. Zobacz, do jakiej aranżacji pasuje łóżko z palet, jakie meble i dodatki do niego pasują i jaką kolorystykę zastosować w sypialni z łóżkiem z palet.

Sypialnia to oaza spokoju, miejsce wypoczynku, aranżacja tego pomieszczenia powinna więc być maksymalnie dopasowana do gustu i potrzeb jej właścicieli. Z tego też powodu, wybierając do niej meble, kierujemy się nie trendami, lecz własnym gustem i preferencjami wizualnymi. Równie ważny jest oczywiście komfort jej użytkowania i funkcjonalność, ale dla każdego będzie to oznaczać coś zupełnie innego. Jeśli więc marzy wam się łóżko z palet, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je wkomponować do wnętrza, w którym chcemy mieć gotową szafę, stoliki nocne i komody z sieciówki lub zabudowę meblową pod wymiar. Zobaczcie jak wkomponować łóżko z palet w aranżację sypialni i do jakiego stylu pasuje takie łoże. 

Materace gryczane - Ekologiczny Sypialniany Raj czy siedlisko robaków w twoim łóżku?

Materace gryczane - Ekologiczny Sypialniany Raj czy siedlisko robaków w twoim łóżku?

Ekologia, Materac

Materace gryczane i kokosowe to naturalna ekologiczna alternatywa dla materacy syntetycznych, nic więc dziwnego, że w ostatnich latach nastąpił prawdziwy boom na nie. Proporcjonalnie jednak do wzrostu ich popularności, zaobserwowano wzrost inwazji insektów w gospodarstwach domowych. Robactwo w domu było domeną biedy i braku higieny i problem pasożytów atakujących ludzi zakończył się wraz z rozwojem cywilizacyjnym i wzrostem świadomości higienicznej. Skąd więc wszy książkowe i afrykańskie roztocza w nowo wybudowanych domach, mieszkaniach i apartamentowcach?
 
Okazuje się, że ekologiczny raj w naszej sypialni, to początek dużych problemów zdrowotnych i nie tylko. Jak to możliwe? Zastanówmy się, kiedy problem wesz ludzkich i książkowych został zażegnany w Europie? Jak na ironię, kiedy zalała nas fala plastiku i innych sztucznych tworzyw. Dlaczego? Bo wszelkie insekty, wybierają i lęgną się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Ich jaja można spotkać na owocach, warzywach i wszystkich niemalże roślinach. Nie znajdziemy ich natomiast na szkle, stali, czy wreszcie piance visco. Dlaczego? Bo to warunki, w których nie rozwijają się żadne formy życia. Są one niekorzystne dla roztoczy, wszy, pluskiew, grzybów i pleśni.
 

Senni rozwodnicy, czyli kochają się, ale śpią w oddzielnych łóżkach, dlaczego pary śpią w oddzielnych łóżkach

Senni rozwodnicy, czyli kochają się, ale śpią w oddzielnych łóżkach, dlaczego pary śpią w oddzielnych łóżkach

Materac, Sen

Jak często nie możesz zasnąć, ponieważ twoja druga połowa głośno chrapie, wierci się przez całą noc, lub kopie? Okazuje się, że takie zachowania w nocy leżą u podstaw wielu problemów w związkach, a nawet rozwodów. Okazuje się, że pary śpiące osobno częściej okazują sobie czułość, rzadziej cierpią na bezsenność i budzą się w dobrych nastrojach. Zobacz, dlaczego spanie osobno staje się coraz bardziej popularne i co zrobić, żeby spać razem i się wysypiać.
 
„Tacy zakochani a śpią osobno”, wiele osób się dziwi, że osoby, które się kochają, chcą spędzić razem resztę życia, śpią nie tylko w osobnych łóżkach, ale też w osobnych pomieszczeniach. Co więcej, chwalą sobie takie rozwiązanie i nie wyobrażają sobie, żeby to zmieniać. Zobacz, dlaczego tak wiele par śpi osobno i dlaczego „senny rozwód” ratuje małżeństwa przed prawdziwy rozwodem.

Za młodzi na sen, ale czy na pewno? W jakim wieku można zarywać noce?

Za młodzi na sen, ale czy na pewno? W jakim wieku można zarywać noce?

Materac, Sen

„Za młodzi na sen…”, tak kiedyś śpiewał Ryszard Rynkowski i istotnie wiele osób skraca czas snu na rzecz pracy, nauki po nocach albo poświęca go na rozrywkę, na którą nie ma czasu w wirze codziennych zajęć. A Ty jak często zarywasz noce? Sprawdź, czy można bezkarnie zarywać noce i jakie mogą być konsekwencje braku snu w nocy.
 
Czy wiesz, że każda zarwana noc ma konsekwencje zdrowotne, takie jak brak koncentracji, spadek refleksu, obniżenie zdolności poznawczych, a to dopiero początek? Studenci bardzo często wyznają zasadę, że każdą nieprzespaną noc można odespać, ale czy na pewno? Są i tacy, którzy w weekend śpią do późnego popołudnia, tłumacząc, że chcą się wyspać na zapas przed nadchodzącym tygodniem. Jeszcze inni twierdzą, że do mniejszej ilości snu w nocy można się przyzwyczaić, jest też niewielki odsetek osób, które dzielą się na nocy i dzienny. Ta ostatnia grupa śpi rekomendowane 8 godzin na dobę, ale na dwie tury, dzienną i nocną. Sprawdź, czy można odespać nieprzespaną noc, czy da się wyspać na zapas oraz, czy sen w ciągu dnia może zastąpić niedobór nocnego snu.

Łóżko kontynentalne idealny wybór do małej sypialni

Łóżko kontynentalne idealny wybór do małej sypialni

PlantPur, Materac, Inspiracje do sypialni

Urządzasz małą sypialnię i zastanawiasz się jak zmieścić na małej przestrzeni wszystkie meble? Łóżko, szafa i komoda lub komody? I jakby nie mierzyć brakuje miejsca na wszystkie meble? W małej sypialni warto korzystać ze sprytnych wielofunkcyjnych rozwiązań. Jednym z nim jest łóżko kontynentalne z ogromnym pojemnikiem pod materacem. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, to dyspozycji masz sporą powierzchnię do przechowywania, która dodatkowo nie zabiera powierzchni użytkowej. Zobacz jak wybrać idealne łóżko do małej sypialni i jak wykorzystać przestrzeń pod materacem.

Materace na wymiar czyli materace i łóżka do spania w niestandardowych wymiarach

Materace na wymiar czyli materace i łóżka do spania w niestandardowych wymiarach

PlantPur, Materac, Inspiracje do sypialni

Materace oraz meble na wymiar zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim możemy dostosować przestrzeń naszego domu do własnych potrzeb i wyobrażeń. Chociaż kuchnia, salon czy przedpokój to miejsca, gdzie często korzystamy z tego rodzaju usług, coraz więcej osób zastanawia się nad indywidualnym dostosowaniem sypialni. Wyobraź sobie łóżka i materace na wymiar – to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na pełne wykorzystanie każdego centymetra sypialni, niezależnie od jej wielkości. Dzięki temu każde pomieszczenie, niezależnie od jego metrażu, może stać się oazą komfortu i spokoju. A jeśli martwisz się, że twój wzrost lub specyficzne wymagania nie pozwolą na znalezienie odpowiedniego materaca, Plantpur jest tu, by sprostać twoim potrzebom. Nasze łóżka i materace na wymiar są odpowiedzią na indywidualne potrzeby każdego klienta, gwarantując jednocześnie wysoką jakość snu i estetyczny wygląd wnętrza.

Jak chronić materac do spania przed zabrudzeniami? Jak uniknąć plam na materacu, na którym śpi dziecko? Jaki Ochraniacz na materac?

Jak chronić materac do spania przed zabrudzeniami? Jak uniknąć plam na materacu, na którym śpi dziecko? Jaki Ochraniacz na materac?

Materac, Inspiracje do sypialni

Ratunku dziecko przesikało materac! Jak często twojemu niemowlakowi zdarza się spać tak mocno, że moczy łóżko? Każdej nocy? Co drugą noc? A może raz w tygodniu? Bez względu na częstotliwość tych małych niewinnych wypadku, twój materac do spania zaczyna mieć nieprzyjemny zapach, a na pokrowcu pozostają plamy nie do usunięcia. Czy naprawdę chcesz, żeby twoje maleństwo spało na brudnym materacu? A może śpicie razem i Ty też śpisz na przesianym materacu? Jeśli chcesz spać w higienicznym czystym łóżku, zobacz jak uchronić materac przed przesiąkaniem, plamami z moczu i brzydkim zapachem.

Nie ma takiego dziecka, które w początkowym okresie odpieluszkowania nie zmoczyło materaca w nocy. Małe materace dziecięce szybko można wyprać i wysuszyć. Poza tym są one rozwiązaniem tymczasowym, więc zostaną wymienione, kiedy dziecko przestanie spać w łóżeczku dla niemowląt i noworodków. Jednak spora część małych dzieci śpi z rodzicami, a pranie pełnowymiarowego materaca jest już dużo trudniejsze. Koszt jego wymiany nieporównanie większy a plamy i tak na pokrowcu i tak pozostają. Nocne przypadki dzieci to jedno, a jak często zdarzyło Ci się podczas obfitej miesiączki poplamić prześcieradło i materac? Plamy z krwi są znacznie trudniejsze do usunięcia, a ich kolor, kiedy zaschną, budzą różne skojarzenia. Jeśli masz małe dziecko, które lubi z tobą spać, lub zdarza Ci się, że w trudne dni poplamić łóżko, koniecznie zobacz jak skutecznie chronić materac przed zabrudzeniem.

Zbyt długi sen skraca życie - Czy zbyt długie spanie może być szkodliwe?

Zbyt długi sen skraca życie - Czy zbyt długie spanie może być szkodliwe?

Materac, Sen, Zdrowy kręgosłup

Sen to zdrowie, ale tylko w rekomendowanych ilościach. Zbyt długie spanie prowadzi do wielu poważnych chorób, a nawet śmierci. Nawet w dni wolne od pracy pamiętajmy, że co za dużo to niezdrowo. Spiąć powyżej 9 godzin na dobę narażasz się na wiele poważnych schorzeń. Badania wykazały, że zbyt długi sen wcale nie jest korzystny dla naszego organizmu, a nawet może nam szkodzić.

Wprawdzie sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W czasie snu wszystkie komórki naszego ciała się regenerują mózg przetwarza informacje i zdarzenia z minionego dnia. Proces ten trwa u różnych grup wiekowych różną ilość czasu i jest ona adekwatna do zapotrzebowania na sen. Każda godzina powyżej tej normy może stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia.