Jaki materac dla dziecka 3 lata?

PlantPur,Materac
Jaki materac dla dziecka 3 lata?

Rodzice nie mają lekko - najpierw dużym kłopotem jest wybór materaca do łóżeczka niemowlęcego. Nie miną 3 latka - a sami dobrze wiemy, że czas ten przemija w zawrotnym tempie - i przychodzi moment, kiedy zwykle zmieniamy łóżeczko niemowlęce na pierwsze "dorosłe" łóżko dla naszej pociechy. Wracamy do punktu wyjścia - znów zaczynamy zastanawiać się, jaki materac dla dziecka w wieku 3 lat będzie najlepszy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Jaki materac dla dziecka wybrać, gdy zmieniamy łóżeczko niemowlęce na pierwsze "dorosłe" łóżko?

Moment, w którym dziecko wyrasta z łóżeczka niemowlęcego, przypada mniej więcej na 2,5-3,5 roku od urodzenia malucha. Dlaczego przedział ten jest tak duży? Każde dziecko rośnie w zupełnie innym tempie, ma inną budowę ciała, wzrost i wagę. Dlatego też nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, kiedy wymienić łóżeczko niemowlęce na większe łóżko. Drugą istotną kwestią są warunki mieszkaniowe - wielu młodych rodziców umieszcza łóżeczko niemowlęce w sypialni, gdyż w danym momencie życia nie ma możliwości stworzenia osobnego pokoju dla dziecka. W takich przypadkach często, ze względu na wygodę i wielkość mieszkania, moment wymiany łóżeczka jest celowo odkładany na później. Póki dziecku jest wygodnie w łóżeczku i ma zagwarantowany w nim bezpieczny oraz komfortowy sen, nie ma w tym nic złego. Prędzej czy później przychodzi jednak moment, kiedy ta zmiana jest konieczna. Zwykle zatem dziecko "przeprowadza się" do swojego pierwszego "prawdziwego" łóżka mniej więcej w okolicy 3 roku życia. I tu pojawia się niezwykle ważne pytanie - jaki materac dla dziecka (3 lata) będzie najlepszy?

Materace dla dzieci - co jest ważne przy wyborze materaca do pierwszego łóżka?

jaki materac dla dziecka 3 lata

Na rynku dostępne są różnego typu materace dla dzieci: kokosowy, gryczany, lateksowy, sprężynowy, piankowy... Trudno jest wybrać rodzaj idealny, bo ile typów, tyle opinii. Jedno jest pewne - materace dla dzieci powinny być higieniczne i antyalergiczne. Materac lateksowy może powodować uczulenia, dlatego należy uważać na niego, zwłaszcza jeśli wybieramy model dla małego dziecka. Materac gryczany z kolei może być niebezpieczny, gdyż często gromadzi się w nim pleśń, a nawet... robaki. Materace sprężynowe z kolei oceniane są często jako niedostosowane do potrzeb rozwijającego się kręgosłupa i układu stawowo-kostnego u malutkich dzieci.

Analizując wszelkie opinie - zarówno rodziców dzieci, jak i lekarzy oraz naukowców, możemy śmiało stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem dla dziecka jest materac piankowy PlantPur Baby - zwłaszcza ten wykonany z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Taki materacyk zapewni dziecku najlepsze podparcie dla młodego, nierozwiniętego jeszcze w pełni kręgosłupa. Pozwoli mu maksymalnie się zregenerować, niezależnie od tego, w jakiej pozycji zasypia dziecko. Materace dla dzieci PlantPur Baby to materace wytworzone z olejów roślinnych, zbudowane z dwóch warstw: termoelastycznej pianki Visco oraz pianki poliuretanowej z dodatkiem oleju kokosowego.

Wybierz materac dla dziecka

jaki materac dla dziecka 3 lata

 

 

 

 

Dlaczego materac piankowy dla dziecka jest najlepszym rozwiązaniem?

  • Jest wystarczająco twardy, ale też nie za twardy - mówi się, że dziecko powinno spać na materacu twardym. Po części to prawda, ale musimy dobrze zrozumieć, co oznacza słowo klucz "twardy". W przypadku materacy dla dzieci chodzi po prostu o to, by materac stanowił dobrą podporę dla rozwijającego się kręgosłupa, stawów i mięśni - by się nie zapadał i nie odkształcał. Nie chodzi o to, by był w odczuciu twardy jak deska. Wręcz przeciwnie - materac twardy może nam się wydawać miękki, a to wszystko dzięki termoelastycznej piance, która pod wpływem ciepła ciała "układa" się pod nim, otulając je.
  • Dopasowuje się do kształtu i ułożenia ciała dziecka - jak wspominaliśmy, w materacu termoelastycznym PlantPur Baby oraz innych materacach marki PlantPur, pianka wspiera ciało, pozwalając mu się zregenerować, ale nie odkształca się. Materac dopasowuje się do ciała dziecka, nawet gdy wielokrotnie zmienia pozycję w czasie snu.
  • Pozwala na zachowanie higieny - okres odpieluchowania jest często niezwykle trudny, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie czystości łóżeczka. Rodzice często radzą sobie na różne sposoby - np. układają pod prześcieradełkiem folię. Taki "patent" często sprawia, że dziecko się nie wysypia, ze względu na brak wygody i nieprzyjemny szelest. A rozwiązanie jest znacznie łatwiejsze, niż myślimy - wystarczy postawić na wodoodporne prześcieradełko, dopasowane do potrzeb dziecka, a także materac posiadający ściągalny pokrowiec, który można wyprać w pralce zawsze, gdy nastąpi taka potrzeba. W domowych warunkach, łatwo i bez niepotrzebnych, dodatkowych kosztów związanych z usługami pralni. Materac nawierzchniowy również można w każdej chwili wymienić, a to wygoda, jakiej potrzebują rodzice malutkiego dziecka.
  • Eliminuje toksyczne kleje i opary rozpuszczalników - nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale materace dostępne na rynku często posiadają ogromną ilość toksycznych substancji, które wchłania nasze ciało podczas snu. Chcąc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, PlantPur postawił w produkcji na ekologiczne oleje roślinne, które aż do 50% eliminują chemiczne substancje toksyczne, potrzebne do wytworzenia materaca. Dzięki temu materace naszej marki są najbezpieczniejszą opcją dla dziecka dostępną na rynku.
  • Jest antybakteryjny i maksymalnie higieniczny - wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza.
  • Nadaje się do absolutnie każdego łóżeczka - nasz materac pasuje do łóżka z zabudowanymi stelażami, łóżkami bez stelaża, a także prosto na stelaż. Znajdziesz u nas materace w rozmiarach dopasowanych do malutkich łóżeczek niemowlęcych(60x120cm, 70x140cm), a także dla dzieci starszych, np. 3 latków - 80x160cm. Jeśli potrzebujesz materaca w innym, nietypowym wymiarze - skontaktuj się z naszym doradcą. Nie ma rzeczy niemożliwych!

Materace dla dzieci to trudny, często budzący kontrowersje temat. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego, jaki materac dla dziecka 3 lata wybrać, skontaktuj się z naszym doradcą. Chętnie pomożemy, doradzimy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

wróć do listy