Materac rehabilitacyjny a zdrowy kręgosłup

materac rehabilitacyjny

Dbanie o kręgosłup to podstawa profilaktyki zdrowotnej - materac rehabilitacyjny to propozycja nie tylko dla osób z chorobami kręgosłupa. Zarówno praca fizyczna, jak i długotrwałe spędzanie czasu w pozycji siedzącej, wpływa negatywnie na jego kondycję. Może to powodować wiele przykrych dolegliwości już teraz, bądź takich, które ujawnią się dopiero w przyszłości. Dlatego warto zadbać o swój kręgosłup już od podstaw - czyli od dobrego snu.

Na regenerację poświęcamy około 1/3 naszego życia, śpiąc średnio 8 godzin dziennie. Warto, aby ten czas był wykorzystany w odpowiedni sposób. Dlatego tak ważne jest to, aby wybrać naprawdę dobry i wygodny materac. To on jest podstawą jakościowego snu, który zapewni odpowiednią regenerację dla naszego ciała. Do zadań materaca na którym śpimy, należy między innymi zapewnienie ciału odpowiedniego podparcia w leżącej pozycji. Wybierając więc materac, należy go wybrać z odpowiednią starannością, dopasować do indywidualnych potrzeb i zwrócić uwagę na kilka czynników. Jakie cechy posiada dobry materac ortopedyczny?

Jak wybrać dobry materac ortopedyczny?

Odpowiedni materac posiada kilka istotnych cech, takich jak twardość czy sprężystość. Zależy to między innymi od wypełnienia, dlatego ważne aby było ono wysokiej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wypełnień, jednak nie wszystkie są równie dobre. W naszych materacach zastosowaliśmy prawdziwie ekologiczną piankę poliuretanową, która charakteryzuje się wysoką sprężystością i elastycznością. Oznacza to, że nasz materac znakomicie dopasowuje się do ciała i naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając mu odpowiednie podparcie. Prawidłowa, naturalna pozycja podczas snu sprawia, że kręgosłup ma możliwość dobrze się zregenerować, dzięki czemu reakcje bólowe zmniejszają się lub całkowicie zanikają. To właśnie cechy, które wyróżniają naprawdę dobry materac dla kręgosłupa.

Materace rehabilitacyjne Plantpur

Materace rehablilitacyjne PlantPur Composite oraz PlantPur Natural "Composite HR" są przeznaczone do zapobiegania, monitorowania oraz łagodzenia przebiegu chorób kręgosłupa. Oba modele posiadają status wyrobu medycznego klasy I.

PlantPur Composite HR (Natural)

Ortopedyczny materac PlantPurTM Natural został stworzony dla osób, które preferują klasyczne materace piankowe ale cenią sobie ekologię, komfort oraz jakość.

Cechy materaca rehabilitacyjnego PlantPur Composite HR (Natural)

Idealny komfort

Nasze samopoczucie podczas dnia zależy od tego, jak spędzamy noc. Materace rehabilitacyjne z pianki termoelastycznej PlantPurTM Natural dają gwarancję wyspania. To materac dopasuje się do Twojego ciała.

Oleje roślinne

W naszych materacach substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. Dzięki temu są to dobre dla zdrowia materace ortopedyczne.

materiał antybakteryjny

Wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Nasza propozycja to dobry materac dla alergików.

Ściągany top

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPurTM Natural. Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych.

PlantPur Composite

Materac rehabilitacyjny PlantPurTM Composite jest najnowszym i najbardziej produkcyjnie zaawansowanym, roślinnym materacem na świecie.

Cechy materaca rehabilitacyjnego PlantPur Composite

Idealny komfort

Nasze samopoczucie podczas dnia zależy od tego, jak spędzamy noc. Materac ortopedyczny z pianki termoelastycznej PlantPurTM Composite dopasowuje się do Twojego ciała.

Oleje roślinne

W naszych materacach substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. Dzięki temu jest to dobry materac dla zdrowia.

materiał antybakteryjny

Wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Dlatego ten materac rehabilitacyjny jest jednocześnie najlepszą propozycją dla alergika.

wytrzymałość i gwarancja

Skrupulatne oraz rygorystyczne testy dają nam możliwość udzielania 30-letniej gwarancji na wkład kompozytowy. Wkład materaca został poddany badaniu wytrzymałościowemu, w którym rolowano go aż 60 000 razy! To dobry materac na lata.

Personalizacja

Twoje ciało jest niepowtarzalne i nie można go standaryzować. Każda osoba śpi inaczej i właśnie dlatego dajemy Ci możliwość wybrania materaca idealnego dla Ciebie. Jaki wybrać materac, aby był najbardziej komfortowy? PlantPurTM Composite.

Ściągany top

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPurTM Composite. Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych.

Czy dobry materac dla kręgosłupa powinien być twardy?

Odpowiednia twardość dobrego materaca to kwestia indywidualna - niegdyś panował pogląd, że im jest on twardszy, tym jest też zdrowszy. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ zbyt twardy materac może być równie szkodliwy, jak zbyt miękki. Odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny ma za zadanie dostosować się do naszych naturalnych krzywizn ciała oraz je dobrze podeprzeć. Obecny rozwój technologii i wiedza na temat profilaktyki zdrowia pozwoliły na stworzenie materaca o różnych strefach twardości, z których każda ma swoje własne zadanie - podeprzeć głowę, szyję, kręgosłup czy biodra i zapewnić im odpowiednią stabilizację podczas snu. W przypadku tej kwestii ważne jest aby dobrać materac stosownie do swojego wzrostu i wagi, tak aby materac ortopedyczny w pełni spełnił swoją rolę.

Materac rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb

Dobrze dobrany materac ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Pozwala złagodzić dolegliwości, zapobiegać im a także nie wpływa na pogłębianie się już obecnych problemów zdrowotnych i wad postawy. Warto jednak pamiętać, by w przypadku osób ze schorzeniami kręgosłupa, skonsultować się uprzednio z ortopedą tak, aby indywidualnie dobrać dobry materac do swoich potrzeb. Oferowane przez PlantPur materace to wyrób medyczny, który doskonale sprawdza się zarówno w przypadku profilaktyki zdrowotnej kręgosłupa jak i działania terapeutycznego w przypadku problemów związanych z jego zdrowiem. Na naszym koncie odnotowaliśmy już wiele sukcesów pod tym względem. Udostępnione przez nas materace w klinikach, wielu pacjentów z rozmaitymi schorzeniami odnotowało znaczną poprawę! To dowodzi temu jak wiele może zdziałać dobry materac ortopedyczny.

Wybierz materac z rodziny PlantPur

materac

Materac PlantPur Natural
"PlantPur Composite HR"

od 839 zł

Składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 23 cm.
Wykończony tkaniną PlantPur Aloes
Wyprodukowany z ekologicznej pianki PlantPur HR z moletkowaną powierzchnią oraz PlantPur Visco
Materac posiada osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny
80x200cm, 90x200cm, 100x200cm, 120x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm, 200x200cm
7 lat gwarancji
materac

Materac PlantPur Composite

od 1099 zł

Składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 25 cm.
Możliwość wyboru wykończenia
Wyprodukowany z ekologicznej pianki PlantPur HR oraz PlantPur Visco z zatopionymi sprężynami
Materac posiada osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny
80x200cm, 90x200cm, 100x200cm, 120x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm, 200x200cm
30 lat gwarancji

Gorące rabaty - gwarancja dostawy łóżka w czerwcu!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-19%

z kodami rabatowymi

-19% Sprawdź