Materac rehabilitacyjny a zdrowy kręgosłup

Dbanie o kręgosłup to podstawa profilaktyki zdrowotnej - materac rehabilitacyjny to propozycja nie tylko dla osób z chorobami kręgosłupa. Zarówno praca fizyczna, jak i długotrwałe spędzanie czasu w pozycji siedzącej, wpływa negatywnie na jego kondycję. Może to powodować wiele przykrych dolegliwości już teraz, bądź takich, które ujawnią się dopiero w przyszłości. Dlatego warto zadbać o swój kręgosłup już od podstaw - czyli od dobrego snu.

Na regenerację poświęcamy około 1/3 naszego życia, śpiąc średnio 8 godzin dziennie. Warto, aby ten czas był wykorzystany w odpowiedni sposób. Dlatego tak ważne jest to, aby wybrać naprawdę dobry i wygodny materac. To on jest podstawą jakościowego snu, który zapewni odpowiednią regenerację dla naszego ciała. Do zadań materaca na którym śpimy, należy między innymi zapewnienie ciału odpowiedniego podparcia w leżącej pozycji. Wybierając więc materac, należy go wybrać z odpowiednią starannością, dopasować do indywidualnych potrzeb i zwrócić uwagę na kilka czynników. Jakie cechy posiada dobry materac ortopedyczny?

Jak wybrać dobry materac ortopedyczny?

Odpowiedni materac posiada kilka istotnych cech, takich jak twardość czy sprężystość. Zależy to między innymi od wypełnienia, dlatego ważne aby było ono wysokiej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wypełnień, jednak nie wszystkie są równie dobre. W naszych materacach zastosowaliśmy prawdziwie ekologiczną piankę poliuretanową, która charakteryzuje się wysoką sprężystością i elastycznością. Oznacza to, że nasz materac znakomicie dopasowuje się do ciała i naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając mu odpowiednie podparcie. Prawidłowa, naturalna pozycja podczas snu sprawia, że kręgosłup ma możliwość dobrze się zregenerować, dzięki czemu reakcje bólowe zmniejszają się lub całkowicie zanikają. To właśnie cechy, które wyróżniają naprawdę dobry materac dla kręgosłupa.

Czy dobry materac dla kręgosłupa powinien być twardy?

Odpowiednia twardość dobrego materaca to kwestia indywidualna - niegdyś panował pogląd, że im jest on twardszy, tym jest też zdrowszy. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ zbyt twardy materac może być równie szkodliwy, jak zbyt miękki. Odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny ma za zadanie dostosować się do naszych naturalnych krzywizn ciała oraz je dobrze podeprzeć. Obecny rozwój technologii i wiedza na temat profilaktyki zdrowia pozwoliły na stworzenie materaca o różnych strefach twardości, z których każda ma swoje własne zadanie - podeprzeć głowę, szyję, kręgosłup czy biodra i zapewnić im odpowiednią stabilizację podczas snu. W przypadku tej kwestii ważne jest aby dobrać materac stosownie do swojego wzrostu i wagi, tak aby materac ortopedyczny w pełni spełnił swoją rolę.

Materac rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb

Dobrze dobrany materac ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Pozwala złagodzić dolegliwości, zapobiegać im a także nie wpływa na pogłębianie się już obecnych problemów zdrowotnych i wad postawy. Warto jednak pamiętać, by w przypadku osób ze schorzeniami kręgosłupa, skonsultować się uprzednio z ortopedą tak, aby indywidualnie dobrać dobry materac do swoich potrzeb. Oferowane przez PlantPur materace to wyrób medyczny, który doskonale sprawdza się zarówno w przypadku profilaktyki zdrowotnej kręgosłupa jak i działania terapeutycznego w przypadku problemów związanych z jego zdrowiem. Na naszym koncie odnotowaliśmy już wiele sukcesów pod tym względem. Udostępnione przez nas materace w klinikach, wielu pacjentów z rozmaitymi schorzeniami odnotowało znaczną poprawę! To dowodzi temu jak wiele może zdziałać dobry materac ortopedyczny.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar