Wygodne materace do spania. Po czym poznać, że materac będzie wygodny?

Ekologia,PlantPur,Materac
Wygodne materace do spania. Po czym poznać, że materac będzie wygodny?

Łóżko, w którym śpimy, powinno być bardzo wygodne, bo sen wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie każdego dnia. Jeśli nie wysypiasz się w swoje sypialni, to czas, żeby zmienić materac na taki, który zagwarantuje Ci przyjemny sen. Jak wybrać wygodne materace do spania, na których będziemy się wysypiać? Po czym poznać, że materac będzie wygodny i gdzie kupić najlepszy materac do spania?

Jak rozpoznać wygodne materace do spania?

Sypialnia powinna być miejscem odpoczynku i relaksu. Jeśli Twój obecny materac nie daje Ci przyjemnego wypoczynku, jeżeli nie możesz się na nim wyspać, jak najszybciej powinieneś wymienić go na nowy. Jaki materac do spania będzie najlepszy? To trudne pytanie, które zadaje sobie każdy, kto chce kupić nowy materac. Wybór najlepszego materaca do spania zależy od wielu czynników. Warto pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak jedyny dobry materac do sypialni, który sprawdzi się tak samo dobrze u każdego. Materace trzeba dobrać m.in. do swojej wagi, pozycji w jakiej śpimy, wielkości łóżka. Trzeba wziąć pod uwagę również, to z jakiego tworzywa materac jest wykonany, czy ma pokrowiec, czy jest antyalergiczny, ale najważniejsze jest, żeby materac był po prostu wygodny i żebyśmy się na nim dobrze wysypiali każdej nocy.

Dobry materac do sypialni - jakie są rodzaje materacy?

Materace kieszeniowe

Konstrukcja materacy kieszeniowych bazuje na tradycyjnych sprężynach, umieszczonych w oddzielnych kieszonkach. Sprawia to, że pracują one niezależnie od siebie, a ugięcie jednej nie powoduje reakcji kolejnych. Dzięki temu, materac dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, a ruchy i zmiany pozycji śpiącej z nami osoby nie są tak mocno odczuwalne. Dzięki temu, że sprężyny pracują osobno, materace kieszeniowe charakteryzują się tym, że są bardzo ciche. Materace kieszeniowe charakteryzują się również trwałością i długim okresem użytkowania, dlatego często oceniane są jako dobre materace do sypialni na lata.

Materace lateksowe

Materace lateksowe składają się z pianki lateksowej. Ten typ materaca charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz elastycznością punktową. Materace lateksowe bardzo dobrze dopasowują się do każdego ciała, tym samym gwarantują komfortowy i higieniczny sen. Ten typ materacy polecany jest alergikom.

Materace piankowe 

Wśród materacy piankowych wyróżniamy modele z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. Materace z pianki termoelastycznej charakteryzują się zwiększaniem swej elastyczności przy wzroście temperatury, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała użytkownika i dają idealne wsparcie. Po wstaniu z materaca pianka stopniowo powraca do pierwotnego kształtu, dzięki czemu materac zachowuje swój kształt i nie odkształca się.

Pianki wysokoleastyczne cechują się wysokim poziomem elastyczności, co wpływa na komfort użytkowania materaca i jakość snu. Obecnie materace piankowe są najczęściej wybieranymi modelami do sypialni, ponieważ są to maksymalnie wygodne materace do spania, najbardziej komfortowe ze wszystkich dostępnych na rynku.

 

Jak pozycja, w której śpimy wpływa na wybór materaca?

Jeśli najczęściej śpisz na boku najlepszy dla Ciebie będzie materac, który dobrze podtrzymuje ciało, dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn, utrzymuje kręgosłup w linii prostej. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się materac kieszonkowy lub materac lateksowy. Jeśli podczas snu często zmieniasz pozycję, najlepszy będzie materac, który szybko dopasowuje się do kształtu ciała, czyli materac z pianki termoelastycznej, np. ekologiczny materac PlantPur Composite, który znajdziesz w naszym sklepie z materacami.

 

Jak wybrać wygodny materac do spania?

Każdy materac powinien być przede wszystkim wygodny. Na materacu mamy się dobrze wysypiać, a rano budzić się wypoczęci i pełni energii. Po czym poznać, że materac będzie wygodny. Jak wybrać wygodne materace do spania? Producenci materacy jako te najwygodniejsze polecają materace z pianki, zwłaszcza z pianki termoelasycznej, ponieważ idealnie dopasowują się one do kształtu ciała użytkowania i zapewniają naprawdę przyjemny sen. Taki materac jest też dobrym wyborem do łóżka małżeńskiego, ponieważ ruchy drugiej osoby, są praktycznie nie wyczuwalne. Lażdy sklep z materacami z pewnością ma je w swojej ofercie.

wygodne materace do spania

Jeśli kupujesz materac w sklepie stacjonarnym, najlepiej, jeśli go przetestujesz na miejscu w sklepie. Na materacu trzeba się położyć i zmieniać pozycje, tak jak robisz to podczas spania. Jeśli materac będzie wygodny, przyjemnie Ci się będzie na nim leżało, to oznacza, że znalazłeś idealny materac do spania. W sklepie warto położyć się na kilku różnych modelach materacy i sprawdzić, który naprawdę jest dla Ciebie najwygodniejszy. Nie ulegaj naciskom ze strony sprzedawcy, wybierz taki model, który według Ciebie będzie najwygodniejszy. Tylko w ten sposób znajdziesz dobry materac do sypialni, dostosowany do Twoich potrzeb.

W sklepie koniecznie wykonaj test na twardość materaca. Połóż się swobodnie na plecach, wsuń dłonie pod lędźwie, staraj się je przesunąć w kierunku ramion. Jeżeli Twoje dłonie przesuwają się lekko, bez przeszkód lub jeśli Twoje ramiona i biodra odczuwają dyskomfort, materac jest dla Ciebie zbyt twardy i nie będzie wygodny, to oznacza, że musisz poszukać modelu bardziej miękkiego.

Jeśli kupujesz materac przez Internet, powinieneś wybrać materac z pianki o średniej twardości, taki na pewno będzie bardzo wygodny. Kupując materac przez Internet bardzo ważne jest, żeby zwrócić uwagę czy sklep z materacami oferuje bezpłatny zwrot i możliwość testowania materaca w domu. Sklep z ekologicznymi materacami do spania PlantPur pozwala na testowanie materaca po zakupie w domowych warunkach aż przez 101 nocy, jest to odpowiedni czas, żeby sprawdzić czy wybrany przez nas model jest wygodny do spania, czy się na danym materacu wysypiamy, czy wybraliśmy najlepszy dla nas materac.

Wybór materaca nie jest łatwy, ale jeśli zastosujemy się do kilku zasad, naprawdę wybierzemy model, który będzie wygodny i zapewni komfortowy sen. Kupując materac warto również sprawdzić, czy producent oferuje możliwość dowolnej konfiguracji materaca np. wybór różnych pianek, które będą dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Idealny materac, to taki, który dopasowuje się do Twojego ciała, a nie Twoje ciało do materaca. Pamiętaj, że twardość materaca jest odczuciem względnym. Materac najlepiej jest przetestować kładąc się na nim w sklepie, a jeśli kupujesz materac przez Internet zwróć uwagę, czy materac można przez jakiś czas testować w domu z możliwością zwrotu, jeśli będzie Ci się na nim źle spało. W ten sposób sprawdzisz, które z dostępnych opcji na rynku to według Ciebie naprawdę wygodne materace do spania i ostatecznie wybierzesz najlepszy dla Ciebie.

wróć do listy