Materace twarde h5 - dla kogo? Czy warto?

Materac

Jesienne wieczory z PlantPur!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-13%

z kodami rabatowymi

-13% Sprawdź
Materace twarde h5 - dla kogo? Czy warto?

Jedną z rzeczy, o której musimy zdecydować, kupując nowy materac do sypialni, jest jego twardość. Poziom twardości materaca ma ogromny wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa, a także odczucie komfortu. Najwyższym poziomem twardości, dostępnym na rynku jest poziom 5. Dla kogo dobre będą materace twarde h5?

Jak już pewnie wiesz, twardość materaca określa się symbolem H oraz liczbą (np. 1, 2, 3, 4, 5), co jest dla nas jasną i czytelną informacją, z jakiego rodzaju materacem mamy do czynienia. Poziomy twardości materacy, jakie dostępne są powszechnie na rynku, to najczęściej H1, H2, H3 i H4. Od pewnego czasu możemy spotkać również materace twarde h5, które będą najbardziej twardymi materacami, jakie możemy obecnie kupić w popularnych sklepach lub bezpośrednio od producentów.

Dobór odpowiedniej twardości materaca dla siebie wydaje się być trudnym zadaniem, ale tak naprawdę wystarczy poznać kilka wskazówek, aby wiedzieć, jaką twardość materaca wybrać. Właściwa twardość materaca dla każdego z nas będzie bowiem nieco inna, a zależna jest od wagi ciała, wzrostu, osobistych preferencji, problemów zdrowotnych, z jakimi się borykamy, a nawet od pozycji snu, w jakiej najczęściej śpimy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy materac h5 będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie, poniżej znajdziesz więcej porad, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. 

materac twardy h5 dla kogo

Materac h5 - dla kogo jest przeznaczony?

Materac h5 to materac bardzo twardy, najczęściej zalecany osobom o dużej wadze ciała i masywnej budowie (w okolicach 100 kg i więcej). Ze względu na bardzo wysoką twardość materaca h5, są to modele bardzo rzadko spotykane w popularnych sklepach wnętrzarskich lub typowo z materacami. Materace twarde h5 uzupełniane są często wkładami z kokosa, dzięki czemu są bardzo solidne i znakomicie podtrzymują ciało podczas snu. 

Materac bardzo twardy będzie też najlepszy dla osób, które nie tylko są ciężkie, ale też preferują spanie na plecach i rzadko zmieniają pozycję w czasie snu. 

Często twarde materace będą rekomendowane przez specjalistów dla osób borykających się z poważnymi problemami kręgosłupa, ale wybór ten należy bardzo dobrze przemyśleć, gdyż zbyt twardy materac może z kolei negatywnie wpłynąć na rekonwalescencję. Za miękki materac również może obniżyć nasz komfort snu i samopoczucie każdego dnia, a także powodować ból kręgosłupa, stawów lub mięśni, dlatego warto przeczytać więcej na temat różnych twardości materacy, by ostatecznie zdecydować się na najlepszy.

materace twarde h5 dlaczego warto

Materace twarde h5 - dlaczego warto?

Warto wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu rekomendowano spanie na podłodze (przynajmniej od czasu do czasu), jako zdrowe dla naszego ciała i kręgosłupa. Dziś odchodzi się już od tej metody, a zamiast niej zaleca materace ortopedyczne, idealnie dobrane twardością do naszych potrzeb. 

Jeśli należysz do grupy osób, dla których zalecane są bardzo twarde materace, albo został Ci on zarekomendowany przez lekarza czy fizjoterapeutę, to zapewne chcesz wiedzieć, jakie korzyści przyniesie spanie na takim materacu. 

Spanie na twardym materacu, gdy jest on nam rekomendowany:

  • ułatwi nam zasypianie, gdyż bardzo szybko pozwoli nam znaleźć odpowiednią pozycję snu,

  • sprawi, że nasz sen będzie głębszy, gdyż zmiana pozycji w czasie snu będzie znacznie łatwiejsza i nie będzie powodowała wybudzenia się,

  • spowoduje, że będziemy budzili się bez bólu mięśni czy stawów, który często powodowany jest zbyt miękkim materacem,

  • pomoże naszemu ciału szybciej i lepiej się regenerować, gdyż materac będzie dawał naszemu kręgosłupowi i stawom lepszą podporę,

  • sprawi, że będziemy mieli więcej energii po przebudzeniu.

Twardość materaca h5 - jaki rodzaj materaca wybrać?

Jeśli czujesz, że najlepszym wyborem dla Ciebie byłby materac bardzo twardy i rozważasz nawet materac h5, to wybierz koniecznie materac z pianki termo- lub wysokoelastycznej, które w najlepszy sposób dopasowują się do ułożenia ciała, dając mu odpowiednie podparcie i komfort. 

Materac termoelastyczny zbudowany jest ze specjalnego rodzaju pianek, które reagują na nacisk oraz temperaturę naszego ciała, dopasowując się jednocześnie do jego kształtu oraz ułożenia. 

Z kolei materac wysokoelastyczny zbudowany jest z pianki, która pod wpływem nacisku ciała dopasowuje się do niego, a następnie bardzo szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Będzie to zatem materac, który nawet przy użytkowaniu przez osobę bardzo ciężką, będzie bardzo długo zachowywał swoją jakość. 

Oba rodzaje materacy, wskazane powyżej, to naprawdę wygodne materace do spania, nawet przy tak wysokiej twardości jak h5. 

 

wróć do listy