Wysokie łóżko do sypialni - design i wygoda

PlantPur,Inspiracje do sypialni
Wysokie łóżko do sypialni - design i wygoda

Zwiedzając pałace dawnych możnych i królów olbrzymie wrażenie robią przepastne sypialnie z wysokim sufitem, pośrodku których stoi królewskie łoże. Na szczęście nie trzeba kupować pałacu za wygraną na loterii, by się przekonać, dlaczego władcy upodobali sobie wysokie łóżka do sypialni. Szerokie i przestrzenne, oferują niespotykaną wygodę. Możesz wybierać spośród wielu designów i materiałów - dobre i wygodne łóżko do sypialni będzie jej ukoronowaniem.

Wygodne łóżko do sypialni - komfort i zdrowie

Cechą wyróżniającą wysokich łóżek jest rama o wysokości ponad 30 cm. Oczywiście zależnie od designu i upodobań projektantów standardy będą inne. Pomimo to zwykle rama nie jest wyższa niż 40 cm. Dlaczego takie wysokie łożko jest dobre do sypialni ? Ponieważ wraz z położonym na ramie materacem zwiększa się wysokość. To oznacza, że kładąc się i przede wszystkim wstając z łóżka wykonujemy te czynności z wyższego punktu podparcia, jak byśmy siadali na krześle. Jest to nie tylko wygodniejsze rozwiązanie, ale przede wszystkim zdrowsze. Wysokie wygodne łóżko będzie idealnym wyborem dla osób starszych, po urazach, czy bólach kręgosłupa, gdzie najważniejsze jest nie przemęczanie się. Wysoka pozycja oznacza również komfort spędzania czasu na łóżku, wiedząc, że swobodnie możemy z niego zwiesić nogi, by dać im odpocząć i zwiększyć dopływ krwi jednocześnie delektując się lekturą ulubionej książki.

Dobre łóżko do sypialni - wysoka funkcjonalność

W porównaniu do klasycznych, niskich łóżek te z wysoką ramą charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, wykraczającą poza standard. Przede wszystkim dzięki wyższej ramie istnieje możliwość zainstalowania stelaża elektrycznego pod materac. Takie połączenie pozwoli na swobodną regulację wygięcia łóżka w wezgłowiu i w podnóżku w kilku płaszczyznach. To kolejna zaleta dla osób zmęczonych, potrzebujących indywidualnego dostosowania do potrzeb swoich pleców. Jak wybrać odpowiedni materac radzimy tutaj, z kolei nasz krótki przewodnik dotyczący stelaży znajduje się pod tym adresem. Ponadto wysoka rama umożliwia umieszczenie pod nią pojemnika na pościel, czy wysuwanej szuflady co zwiększa przestrzeń użytkową czyniąc z nich dobre łożko do sypialni, gdzie im większe łożko tym mniej miejsca. W tym wypadku nie ma takiego problemu.

wysokie łóżko do sypialni

Dobre i wygodne wysokie łóżko do sypialni - właściwy wybór na lata

Zależnie od preferencji możemy wybrać model drewniany - prosty, bijący naturalnym ciepłem, idealny do sypialni rustykalnej. Dostępne są też wysokie łóżka do sypialni obite tkaniną - prosty wzór lub chłodny kolor wpasuje się w modny styl skandynawski. Do tego możemy zdecydować o kształcie i wykonaniu zagłówka i podnóżka, czy też pójść w minimalizm i całkowicie z nich zrezygnować. Podsumowując wysokie łóżko do sypialni to przede wszystkim nieporównywalna wygoda i właściwy krok dla zdrowych pleców. To też elastyczność pozwalająca na dokupienie stelaża, czy skrzyni w zależności od potrzeb. Jednym słowem i Ty możesz mieć w swojej sypialnie królewskie łoże.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.