Stelaże do łóżek dobrej jakości - na co zwrócić uwagę

PlantPur

Wielkanoc z PlantPur

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

do -15%

z kodami rabatowymi

do -15% Sprawdź
Stelaże do łóżek dobrej jakości - na co zwrócić uwagę

Komfort snu to nie tylko zasługa wygodnego materaca, ten musi się jeszcze na czymś oprzeć. Te trzeszczące pod nami kawałki desek pełnią ważną rolę w amortyzacji. Stelaż pod materac dostarcza jeszcze więcej oparcia i elastyczności, ale przede wszystkim zapewnia też wentylację materaca, tak ważną dla zachowania jego świeżości i właściwości. Materac ze stelażem można kupić w komplecie lub oddzielnie skupiając się na najważniejszych kryteriach wyboru. Czym kierować się przy kupnie materaca opisaliśmy już tutaj, dziś przyjrzymy się co cechuje stelaże do łóżek dobrej jakości.

Stelaż pod materac - regulacja

Przeglądając oferty stelaży pod materac spotkasz się z trzema rodzajami regulacji, które pokrótce opiszemy poniżej:

  1. Stelaże bez regulacji - gotowe do użycia od razu, wystarczy tylko dobrać wymiary do materaca. Rozwijane panele listek połączonych taśmą są kładzione na ramie łóżka. Są przeważnie tańsze od innych typów, jednak nie pozwalają na swobodę ustawienia kąta oparcia nagłówka, czy części lędźwiowej ze względu na sztywność.
  2. Stelaże regulowane ręcznie - podnoszone zagłówki i regulowane podnóżki to standardowe rozwiązanie podnoszące komfort użytkowania. Blokada odbywa się na zasadzie zapadki. Niestety ograniczone do regulacji jedynie w dwóch płaszczyznach.
  3. Stelaże regulowane elektrycznie - jak wyżej, ale za podnoszenie zagłówków i podnóżka odpowiada silnik w stelażu, ponadto istnieje możliwość większej regulacji stref. To rozwiązania pozwala uzyskać najostrzejszy kąt odchylenia co będzie szczególnie ważne w terapiach odleżynowych i rehabilitacji, gdzie materac ze stelażem muszą być dopasowane pod indywidualne potrzeby pacjenta.

Stelaże do łóżek dobrej jakości poza możliwością regulacji kąta nachylenia mają poprowadzoną wzdłuż listew taśmę wzmacniającą i aż siedem stref regulacji twardości, w tym w odcinku lędźwiowym.

Stelaż pod materac - materiały

Stelaż pod materac ma przede wszystkim zapewnić solidne podparcie. Osiąga się to dzięki lekko wygiętym drewnianym listewkom. Używane drewno to:

  1. sosna - najtańsze rozwiązanie. Twarde i niewygodne. Niezalecane do materacy lateksowych i piankowych, bo powodują jego odkształcenia
  2. brzoza - materiał dobrej jakości o wysokim komforcie użytkowania
  3. buk - zdecydowany lider. Jest sprężysty i dobrze pracuje z materacem. To z niego wykonane są stelaże do łóżek dobrej jakości.

Istotna jest też ilość i zagęszczenie listewek (przeważnie od 18 do 42 listewek) z zaznaczeniem, że im więcej tym lepiej. Gęstsza siatka rozkłada ciężar równomiernie i pracuje lepiej pod naporem.

Stelaże do łóżek dobrej jakości - wybór

Podsumujmy czym powinien cechować się dobry stelaż pod materac:

  1. Stelaż regulowany, najlepiej elektrycznie
  2. Wykonany z wielu listewek bukowych
  3. Wzmocnionie listew taśmą wzmacniającą
  4. Siedem stref regulacji twardości w tym odcinka lędźwiowego

Wysokiej jakości stelaż z materacem piankowym bądź lateksowym to lata spokojnego snu i popołudniowego wypoczynku na wezgłowiu i z nogami w oparciu.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.