Wspólnie sadzimy drzewa! Czyli jak ekologiczny producent materacy dba o środowisko.

Ekologia

Gorące rabaty - gwarancja dostawy łóżka w czerwcu!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-19%

z kodami rabatowymi

-19% Sprawdź
Wspólnie sadzimy drzewa! Czyli jak ekologiczny producent materacy dba o środowisko.

Od początku istnienia naszej firmy wiedzieliśmy, że ekologia będzie jednym z jej filarów. Chęć dbania o środowisko determinuje nasze działania na każdym etapie produkcji materacy PlantPur. W tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej i jeszcze mocniej przyczynić się do poprawy kondycji naszej planety. Możemy to na szczęście robić wspólnymi siłami z Wami! Za każdy sprzedany materac sadzimy drzewo! Zainteresowała Cię nasza akcja sadzenia drzew? Dowiedz się więcej!

Wierzymy w to, że ekologia w przedsiębiorstwie w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Każda polska firma powinna zrobić wszystko, by jak najbardziej ograniczyć szkodliwe działanie dla środowiska. To właśnie dlatego od początku istnienia PlantPur produkujemy materace ekologiczne, w których wykorzystujemy oleje roślinne zamiast substancji ropopochodnych. Również dlatego rozsądnie planujemy każdy etap naszej produkcji, by nie przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska. 

Od dłuższego czasu jednak czuliśmy, że chcemy robić jeszcze więcej! Nie tylko Wy macie noworoczne postanowienia :) Przeanalizowaliśmy różne opcje pomocy środowisku, na jakie moglibyśmy zdecydować się jako producent materacy. Dlatego w ramach naszych działań CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) przyłączyliśmy się do akcji sadzenia drzew we współpracy z firmą Posadzimy.pl.

Akcja sadzenia drzew PlantPur - na czym polega?

"Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci." Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry

Chcąc zadbać o jakość naszego życia i pamiętając o tych niezwykle ważnych słowach, jako społecznie odpowiedzialne przedsiębiorstwo, postanowiliśmy rozpocząć akcję sadzenia drzew. Jako producent materacy dbający o środowisko, zdecydowaliśmy się na prostą matematykę:

 

KAŻDY SPRZEDANY MATERAC = POSADZONE PRZEZ NAS DRZEWO

 

Wybierając zatem nasz sklep z materacami i dokonując w nim zakupu, bezpośrednio przyczyniasz się do tego, by dać życie kolejnym drzewkom. Od dnia rozpoczęcia akcji do dziś, czyli 14 stycznia 2021 roku, posadziliśmy już 400 drzew, które łącznie tworzą las o powierzchni 1 444m2. Dzięki temu wyprodukowaliśmy tlen dla 268 osób oraz zwróciliśmy przyrodzie 23 200 kg papieru. To również Wasza zasługa! Wierzymy, że to piękne liczby, a to przecież dopiero początek akcji. Z Waszą pomocą możemy każdego dnia wspólnie walczyć o lepszą jakość powietrza.

Drzewa sadzone przez Posadzimy.pl posiadają oczywiście certyfikat nadleśnictwa potwierdzający ich legalność. Mamy więc pewność, że sadzonki faktycznie dostaną możliwość wzrostu i stworzenia w przyszłości pięknego lasu. Przyczyniamy się w ten sposób do zalesienia naszego kraju, co jest niezwykle ważne dla czystości i świeżości powietrza w Polsce. 

Dlaczego warto sadzić drzewa?

Już na pierwszych lekcjach przyrody w szkole podstawowej każdy maluch dowiaduje się w dużym uproszczeniu, że aby żyć, potrzeba tlenu, a tlen bierze się z drzew. Warto wiedzieć, że jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat. Każdy hektar lasu pochłania rocznie ok. 200 ton dwutlenku węgla, czyli tyle, ile wytwarza samochód po przejechaniu 100 tys. km. Z kolei jedno drzewo o wysokości ok. 25 metrów pochłania tyle CO2, ile dostarczają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych. 

Wystarczy odrobina rozsądku, by zrozumieć, jak bardzo potrzebne są nam lasy do przeżycia. W ciągu godziny jeden samochód zamienia w spaliny tyle tlenu, ile zużywa do oddychania w tym samym czasie 800 osób. A przecież samochodów jeżdżących po całej planecie w ciągu jednej godziny jest taka ilość, jaką trudno sobie wyobrazić!

Należy pamiętać, że drzewo posiada znacznie więcej funkcji, niż tylko produkcja tlenu. Pełni ono szczególną rolę w gromadzeniu jednego z najcenniejszych zasobów natury - wody. Drzewa nie tylko oczyszczają powietrze z toksycznych gazów i pyłów ale również wzbogacają je o substancje lotne, które mają właściwości bakteriobójcze. Stymulują też proces oddychania i krążenia oraz regulują działanie układu nerwowego ludzi. Drzewa zapobiegają też globalnemu ociepleniu - duże drzewo transpiruje ok. 450 l wody dziennie. Schładzanie transpiracyjne równa się pracy czterech do pięciu klimatyzatorów pracujących 20 godzin na dobę.

akcja sadzenia drzew plantpur posadzimy

Wybieraj odpowiedzialnie - kupuj od producentów, dla których środowisko jest ważne!

Ekologia w przedsiębiorstwach nie powinna być tylko marketingowym lub wizerunkowym zabiegiem. Dla nas liczą się prawdziwe, realne, namacalne czyny. To właśnie dlatego postawiliśmy na akcję sadzenia drzew, bo dzięki temu jesteśmy pewni, że nasze działania dają realne korzyści dla środowiska. 

Jeśli chcesz dołączyć do akcji sadzenia drzew, po prostu przy okazji zakupu materaca wybierz PlantPur - wystarczy, że kupisz jedną sztukę materaca, a drzewko zostanie posadzone. Ponadto, kupując w PlantPur, zyskujesz ekologiczny materac, który jest znacznie lepszym wyborem dla Twojego zdrowia, niż przeciętny materac zakupiony w sieciówce. W naszej ofercie posiadamy również ekologiczne materace dla dzieci, które pomogą Ci zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo Twojej pociechy.

 

wróć do listy