Ekologiczne materace - dlaczego są najlepsze?

Ekologia,PlantPur,Materac
Ekologiczne materace - dlaczego są najlepsze?

Czy przy zakupie materaca do łóżka brałeś/brałaś pod uwagę ekologiczne materace? Wybór materaca to wbrew pozorom bardzo trudna decyzja. Zastanawiając się, jaki materac wybrać, pojawia się w naszej głowie wiele pytań i wątpliwości. Kupując materac sprawdzamy nie tylko to czy jest wygodny, czy dobrze nam się na nim leży, ale musimy również wybrać spośród wielu modeli i rodzajów materacy. Jak wybrać najlepszy dla nas materac i na co zwrócić uwagę?

Ekologiczne materace i ich wzrastająca popularność

Najczęściej w sypialniach można spotkać najbardziej popularne materace piankowe. Niestety nie jest to najlepszy wybór. Dlaczego? Tradycyjny materac piankowy zawiera więcej substancji toksycznych niż beczka ropy, a nasza skóra jako największy organ ciała co noc je wchłania. Mając to na uwadze, materac piankowy wydaje się mało rozsądną decyzją, jeżeli naprawdę zależy nam na naszym zdrowiu. Alternatywną dla popularnych, ale szkodliwych materacy piankowych są ekologiczne materace. Dlaczego wybrać materac ekologiczny i jakie korzyści płyną z takiego wyboru? Dlaczego są to najlepsze materace dla naszego zdrowia?

Najlepsze materace czyli... Ekologia na co dzień, ekologia w nocy

Codziennie dbasz o swoje zdrowie. Żeby być w formie – regularnie ćwiczysz, kupujesz ekologiczną żywność i przygotowujesz z niej domowe obiady, używasz naturalnych kosmetyków, jesteś świadomy tego co jesz i czym się ,,smarujesz”. Jeśli więc robisz tak dużo dla siebie każdego dnia, dlaczego w ogóle nie zwracasz uwagi na to w jakich warunkach śpisz, dlaczego w nocy nie jesteś eko?

Ekologiczne materace, to kolejny krok w twoim codziennym dbaniu u siebie i życiu w zgodzie z naturą. W materacach ekologicznych znajduje się pianka, która zawiera do 50% olei roślinnych. Ponadto do produkcji materacy nie wykorzystuje się klei oraz innych substancji lotnych. Wyeliminowanie szkodliwych substancji z produkcji materaca, to korzyść dla twojego zdrowia i środowiska. Różnicą, którą wyczujesz od razu, jest również całkowite wyeliminowanie zapachu pianki, który jest tak mocno wyczuwalny w tradycyjnych materacach. Najlepsze materace sprawią, że znacznie poprawi się Twoje samopoczucie każdego dnia, a w konsekwencji i zdrowie.

Zaletą ekologicznych materacy jest także ich wykończenie. Materace wykończone zostały tkaniną Antybakterial pokrytą mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Taki materac jest idealnym wyborem dla alergików i dzieci. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się, jaki materac wybrać właśnie dla takich osób.

Ekologiczne materace są bardzo wytrzymałe. Materac kupujemy na kilka lub kilkanaście lat i chcielibyśmy, żeby przez ten czas dobrze nam służył i cały czas wyglądał jak tuż po zakupie. Materace serii PlantPur Composite są najnowszymi i najbardziej produkcyjnie zaawansowanymi roślinnymi materacami na świecie. Materace zostały poddane badaniu wytrzymałościowemu, w którym wkład materaca był wałowany aż 60 000 razy. Te skrupulatne testy pozwalają na udzielenie aż 15-letniej gwarancji na wkład kompozytowy. A Ty tym samym nie musisz się martwić, że Twój materac będzie wymagał szybkiej wymiany, odkształci się, sprężyny przebiją się przez wierzchnią warstwę i będziesz musiał kupić nowy. Najlepsze materace wystarczą na długie, długie lata użytkowania.

Jaki materac wybrać, czyli idealne dopasowanie

Materac powinien być idealnie do Ciebie dopasowany. Nie da się chodzić w za ciasnych butach, tak samo nie da się spać na źle dobranym do siebie materacu. Jaki materac wybrać? Każdy człowiek jest inny i każdy z nas potrzebuje innego materaca, każdy ma inne oczekiwania i inne wymagania, każdy lubi coś zupełnie innego. Materace PlantPur nie są jednymi z wielu standardowych materacy, dlaczego? PlantPur to osobisty typ komfortu, to twoje potrzeby, twoje wymagania i twoje spełnione oczekiwania. Zaspokojenie potrzeb użytkowników materacy jest najważniejsze. Każdy z ekologicznych materacy PlanPur dopasowuje się do Twojego ciała, redukuje nacisk i powoduje odciążenie mięśni, dzięki czemu śpisz lepiej i zdrowiej, a rano budzisz się wypoczęty i pełen energii.

Ekologiczne materace - zagwarantuj sobie najzdrowszy sen!

Idealnie dopasowany materac oznacza idealnie dopasowanie do twojego ciała, sam wybierasz jaka kategoria materaca najbardziej Ci odpowiada, czy potrzebujesz materaca do łóżka ze stelażem lub bez, jaka szerokości materaca jest dla Ciebie idealna, jakim materiałem ma być wykończony twój materac. W kilku krokach tworzysz swój spersonalizowany materac.

Ekologiczne materace PlantPur to też wygoda użytkowania. Dzięki zastosowaniu zdejmowanego pokrowca, można w szybki sposób zdjąć warstwę zewnętrzną i ją wyprać w pralce. 

wróć do listy