Sypialnia w kawalerce, jak urządzić wygodną sypialnię w kawalerce

Inspiracje do sypialni

Witamy Nowego Członka Rodziny - Świętuj z Nami!!!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-23%

z kodami rabatowymi

-23% Sprawdź
Sypialnia w kawalerce, jak urządzić wygodną sypialnię w kawalerce

Sypialnia w kawalerce to marzenie wielu osób i problem spędzający sen z powiek dekoratorem wnętrz. Na tak małym metrażu każdy centymetr jest ważny, z drugiej zaś nawet malutka sypialnia podnosi funkcjonalność i wartość kawalerki. Zobacz, jak wyczarować w kawalerce miejsce na sypialnię.

Wiele osób mieszkających w kawalerce marzy o sypialni, z jednej strony będzie to ich własny kąt do spania z wygodnym łóżkiem, na którym w dzień nikt nie siada. Ponadto nie będzie trzeba każdego poranka ścielić łóżka i chować pościeli. Z drugiej zaś strony powstaje pytanie, czy warto dzielić i tak mały metraż. Czy dzięki temu mikro pokojowi mieszkanie stanie się bardziej funkcjonalne, czy też ciasne i nie do zniesienia? Wszystko zależy od priorytetów osoby lub osób zamieszkujących to wnętrze. Jednak wydzielenie odrębnej strefy do spania z reguły sprawia, że przestrzeń mieszkalna staje się bardziej funkcjonalna, szczególnie jeśli mieszkają w niej dwie osoby. Wówczas każda z nich o innej porze może iść spać i nikt nie wchodzi sobie w drogę. Ponadto spanie na wygodnym łóżku z materacem do spania podnosi komfort naszego życia i ma realny wpływ na nasze samopoczucie o poranku i zdrowie.

Sypialnia w kawalerce gdzie ją urządzić? 

Do stworzenia sypialni w kawalerce mamy aż trzy różne możliwości, a wszystko zależy od tego, czy chcemy urządzić całkowicie odrębne pomieszczenie, częściowo otwarte czy też otwartą sypialnię, która będzie integralną częścią salonu.
Kuchnia to jedyne pomieszczenie, w którym można urządzić samodzielny pokój do spania. W tym wypadku trzeba mieć świadomość, że będzie to duży remont. Po pierwsze konieczne będzie przeniesienie rur wodnych i odpływu, ponieważ aneks kuchenny powstanie we wnęce w pokoju. Jest to bardzo modne i popularne rozwiązanie, dzięki któremu z jednopokojowego mieszkania uzyskamy dwupokojowe. Jego wartość i funkcjonalność wzrosną. Niestety koszt takiego remontu będzie spory i możemy napotkać wiele komplikacji, od konieczności uzyskania pozwolenia na taką rewolucję, po napotkanie ewentualnych fuszerek sprzed lat, czyli czasów, kiedy dom z wielkiej płyty był budowany.

Sypialnia_w_kawalerce_gdzie_ją_urządzić 

Sypialnia we wnęce 

Sypialnia we wnęce to pomysł, który pozwoli nam na wydzielenie miejsca do spania, ale nie będzie to pomieszczenie zapewniające 100% prywatność osoby śpiącej. Po pierwsze dlatego, że nadal wszystkie hałasy z salonu będą docierały do sypialni. Po drugie dlatego, że jeśli oddzielimy ją klasycznym drzwiami, to zarówno część dzienna, jak i nocna będą ciasne, co będzie widoczne gołym okiem. Optymalnym rozwiązaniem natomiast będzie odseparowanie tej powierzchni portfenetrami, czyli szklanymi drzwiami i taką też ścianką działową. Dla podniesienia komfortu mieszkańców można dodatkowo na nich zawiesić eleganckie kotary lub urocze żaluzje. W obu przypadkach powinny one znaleźć się po stronie mini salonu, wówczas przestrzeń dzienna będzie się pięknie prezentować bez względu na to, czy w sypialni ktoś śpi, czy też nie.

Otwarta sypialnia 

Otwarta sypialnia jako integralna część pokoju dziennego. To coraz częściej stosowane rozwiązanie, które zyskuje na popularności wraz z nadejściem mody na piękne eleganckie pikowane łóżka do spania. Sprawdza się w mieszkaniach dla singli, a także par, które mają podobny rozkład dnia. W tym układzie łóżko staje się częścią aranżacji dziennej. Przestrzeń dzienna przenika się z nocną, dlatego łóżko do spania powinno pasować do mebli salonowych. Zarówno kolorem, jak i wzorem pikowania, konieczny jest również zakup łóżka z pojemnikiem na pościel, ponieważ powinno ono być w ciągu dnia pościelone. W przeciwnym razie pościel na tak małym metrażu wprowadzi chaos i optycznie je zmniejszy.

Jakie łóżko do sypialni w kawalerce 

Pikowane w jednym z modnych kolorów, z pięknym zagłówkiem i koniecznie z pojemnikiem na pościel. Takie łóżko nie tylko będzie się pięknie prezentować, ale też dzięki nowoczesnym siłownikom będziesz mieć łatwy dostęp do skrzyni, która jest ogromnym schowkiem, a tych jak wiadomo w kawalerce, brakuje. Ponadto, jeśli sypialnia jest przeszklona lub jest ona integralną częścią pokoju dziennego, to warto na dzień schować w nim pościel. Koniecznie też wybierz łóżko z porządnym stelażem, do którego będzie można dopasować materac idealny dla twoich potrzeb. Wprawdzie w sprzedaży są zintegrowane zestawy, ale są one równie niewygodne, jak wersalka czy tapczan. Jeśli już zainwestujesz w urządzenie sypialni w kawalerce, koniecznie zafunduj sobie porządny komfortowy materac i piękne, ale też funkcjonalne łóżko. Prawdziwym hitem w modnych wnętrzach są pikowane łóżka z dużym eleganckim zagłówkiem, który sprawia, że nawet mikro sypialnia staje się urocza i piękna.

Sypialnia bez okna czy to dobry pomysł? 

Urządzając sypialnię w kawalerce we wnęce lub w tak zwanej „ślepej kuchni” uzyskamy sypialnię bez okna. Wiele osób zastanawia się, czy takie wnętrze będzie funkcjonalne i jaki wpływ na nasze samopoczucie o poranku będzie miał brak dostępu do naturalnego światła. Bądź co bądź dodaje nam energii i daje znak naszemu mózgowi, że nadeszła pora aktywności dziennej.
Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłaby sypialnia z wielkim oknem lub przeszklonymi drzwiami tarasowymi, ale „jak się nie ma, co się lubi…” to trzeba wykazać się kreatywnością. Na rynku dostępne są fototapety 3d z realistycznie wyglądającym oknem i pięknym słonecznym krajobrazem. Taką fototapetę można udekorować firankami lub zasłonkami, a także listwami Led, dzięki czasowemu włączniki będą rozświetlać nasze okno i tworzyć iluzję słonecznego dnia.

Jeśli natomiast wnęka jest oddzielona szklanymi drzwiami i przeszkloną ścianą nie będzie problemu z dostępem do światła dziennego o poranku. Najważniejsze jest, żeby osoba, która jako ostatnia wybiera się na odpoczynek, odsłania żaluzje lub zasłony na portfenetrach. 


Pojemnik na pościel super pomysł na przechowywanie w kawalerskiej sypialni 

Pojemnik na pościel w nowoczesnych pikowanych łóżka to super pomysł na przechowywanie. Nawet jeśli twoja sypialnia w kawalerce została urządzona w kuchni i nie musisz chować pościeli. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania to możliwość wykorzystania często marnowanej powierzchni pod łóżkiem. Nie warto z niej rezygnować zwłaszcza w takim małym mieszkaniu jak kawalerka, w której każdy schowek jest na wagę złota. Wygodny dostęp do pojemnika pod łóżkiem to kolejny atut, dzięki któremu możesz w nim nawet przechowywać przedmioty codziennego użytku, odzież lub cokolwiek tylko chcesz.

Pojemnik_na_pościel_super_pomysł_na_przechowywanie_w_kawalerskiej_sypialni 
 
Kupując łóżko do spania z pojemnikiem i pikowanym zagłówkiem, wprowadzasz niebywały szyk do sypialni a wybierając porządny komfortowy materac do spania, zapewniasz sobie komfortowe warunki do spania każdej nocy. Bez względu na to, którą z możliwości na urządzenie sypialni w mieszkaniu dla singla wybrałeś. Z takim łóżkiem i materacem pokochasz to wnętrze. Dbając o higienę snu, poprawiasz jakość swojego życia, swoje zdrowie i wreszcie samopoczucie o poranku. Pamiętaj, zasługujesz na odpoczynek na wygodnym łóżku.

wróć do listy