Sypialnia w bloku, gdzie ustawić łóżko z pojemnikiem w mieszkaniu bez sypialni

Materac,Inspiracje do sypialni,Sen

HO HO HO ! Mikołaj już tuż tuż - świętuj z PlantPur

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-17%

z kodami rabatowymi

-17% Sprawdź
Sypialnia w bloku, gdzie ustawić łóżko z pojemnikiem w mieszkaniu bez sypialni

Nie masz sypialni w domu i zastanawiasz się, na czym spać, żeby się wysypiać? Sofa w pokoju dziennym jest niewygodna i nie wiesz co zrobić, żeby poprawić jakość swojego snu? W mieszkaniach, w których nie ma oddzielnego pokoju do spania można go zrobić stosując jeden z naszych trików.
 
Mieszkanie w bloku najczęściej nie jest szyte na miarę. W najlepszym wypadku każdy z domowników ma swój pokój, a gospodarze przeważnie śpią na rozkładanej sofie, która jest niewygodna, ale za to dobrze prezentuje się złożona w ciągu dnia. Zamiast narzekać, że się nie wysypiamy trzeba odrobinę pokombinować. Wprawdzie w domu, w którym ledwie mieszczą się domownicy, nie wyczarujesz dodatkowego pokoju, ale może uda Ci się wyczarować miejsce na łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel.

Na czym spać, żeby się wyspać?

Chcesz się wyspać, śpij wygodnie komfortowo i zdrowo, a tak możesz spać tylko na profesjonalnym materacu do spania. Nie zastąpi go żadna wersalka, sofa czy tapczan, to rozwiązanie doraźne, kiedy potrzebujesz dodatkowego miejsca na przenocowanie gości. Zatem jeśli chcesz się wysypiać, śpij w komfortowych godnych warunkach. Materac termoplastyczny Plantpur Composite jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą w pełni się wypocząć w nocy. Dzięki swoim właściwościom pianki termoplastycznej materac dopasowuje się idealnie do kształtu ciała, redukując nacisk i powodując odciążenie mięśni. To sprawia, że sen jest głębszy i bardziej regenerujący, co wpływa pozytywnie na samopoczucie i energię w ciągu dnia. Nie jest tajemnicą, że to właśnie w nocy cały nasz organizm się regeneruje i ładuje akumulatory na cały kolejny dzień. Nie musisz jednak mieć oddzielnej sypialni, żeby spać na wygodnym łóżku, zobacz jak znaleźć na niej miejsce w mieszkaniu z wielkiej płyty.

Na-czym-spać-żeby-się-wyspać-na-materacu-termoelastycznym

Gdzie ustawić łóżko w mieszkaniu bez sypialni?

Oczywiste jest, że jeśli nie możesz jednego pokoju przeznaczyć na nocy wypoczynek, znalezienie miejsca na łóżko nie będzie proste. Jednak nie chodzi o to, żeby je wstawić do pokoju, z którego wcale nie korzystasz w dzień. Wybierz takie pomieszczenie w domu, w którym nie bywasz od popołudnia lub wczesnego wieczora. W wielu domach jest pokój pełniący funkcję domowej biblioteczki, gabinetu, jadalni lub pokoju dziecka, które wyjechało na studia i bywa w domu bardzo rzadko. W każdym z tych pomieszczeń możesz wstawić łóżko z pojemnikiem na pościel.

Mimo że w pierwszej chwili ten pomysł może wydawać dziwny, wręcz niedopuszczalny. Zastanów się, ile miejsca masz w gabinecie, a z ilu jego metrów realnie korzystasz? Pewnie stoi tam biurko, regał na książki i jakaś sofa lub wersalka. A gdyby ją zamienić na piękne pikowane łóżko z zagłówkiem? A jeśli chcesz nadal mieć mebel do siedzenia w gabinecie, wybierz takie bez zagłówka. Postaw je pod ścianą i na dzień ścianę otul dekoracyjnymi poduszkami. To od Ciebie zależy jak głębokie będzie siedzisko, im bardziej obszerne poduszki, tym płytsze siedzisko. Kolejna możliwość na wstawienie łóżka do gabinetu to zastosowanie modnego we wnętrzach parawanu. Wówczas w pomieszczeniu do pracy stworzysz coś w rodzaju buduaru, który będzie również pełnił rolę mini sypiali. A kiedy już się położysz na wygodnym materacu nie będziesz nawet się zastanawiać na jakim metrażu śpisz.

Wprawdzie na sypialnię z prawdziwego zdarzenia nie masz miejsca, ale może znajdziesz miejsce na łóżko do spania lub na sam materac? W trendach już od kilku sezonów królują parawany, Ty też możesz taki wstawić do swojego pokoju dziennego lub jadalni. Za nim ukryjesz bez problemu łóżko do spania a jeśli dysponujesz naprawdę małą powierzchnią kup materac. Nie wiesz jak go ukryć, żeby nie szpecił przestrzeni dziennej. W nocy będzie leżał na podłodze zajmując część powierzchni dziennej. A w dzień postaw go pod ścianą i zasłoń materacem. Wiele osób wstawia, go za meblościankę, lub do szafy. Każde z tych rozwiązań, choć nie jest idealne, będzie lepsze dla twojego kręgosłupa i samopoczucia niż spanie na meblu, który nie jest do tego przystosowany.

Spanie w pokoju dziecka, którego nie ma przez większość nocy w roku to kolejna propozycja. Jeśli twoje dziecko przyjeżdża do domu tylko na weekendy lub raz na jakiś czas, nie musisz od razu zamieniać tego pokoju w sypialnię z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy wymienić łóżko, na takie do spania. Prawdopodobnie żaden nastolatek nie zgodzi się na zwykłe łóżko sypialniane, ale na designerskie tapicerowane, pikowane łóżko z pojemnikiem i jeszcze w modnym kolorze już tak. Pokój stanie się bardziej ekskluzywny, a Ty zyskasz wygodnie miejsce do spania przez większość nocy w roku. Na swoją piękną, ale nie wygodną wersalkę będziesz się przenosić tylko, kiedy twoja pociecha przyjedzie do domu.

Gdzie-ustawić-łóżko-w-mieszkaniu-bez-sypialni

Czy sypialnia może być pomieszczeniem wielofunkcyjnym?

Nie powinna, ale jeśli nie mamy możliwości urządzenia jej w odrębnym pomieszczeniu, można urządzić kącik sypialniany w pokoju, który ma inne przeznaczenie. Optymalnym pokojem będzie taki, w którym przebywamy w godzinach porannych do późnego popołudnia, potem z niego wychodzimy. Doskonale w tej kwestii sprawdzi się gabinet, ale pod warunkiem, że pracujemy w godzinach biurowych, a potem wchodzimy do niego dopiero na noc. Kolejne takie pomieszczenie to jadalnia, z której korzystamy tylko podczas jedzenia posiłków lub okazjonalnie, kiedy mamy gości. Możemy albo ją zmniejszyć wydzielając niewielki aneks sypialny, albo też spać w niej na materacu, który potem ukrywamy za meblami czy nawet w innym pomieszczeniu. W pokoju dziennym tutaj optymalnym rozwiązaniem będzie parawan lub budowa mini ścianki działowej, za którą ukryjmy łóżko lub sam materac do spania. Wprawdzie nie będzie to samodzielna przestronna sypialnia, ale nasz mózg, kiedy staniesz na tej wydzielonej mikroprzestrzeni będzie ją interpretował jak prawdziwą sypialnię. Kiedy się znajdziesz w tej części pokoju od razu poczujesz się senny i zrelaksowany. Podobno osoby, które śpią w sypialni, potrafią potrafią zostawiać wszystkie troski i zmartwienia za jej progiem. Udając się na nocny odpoczynek są zrelaksowani i gotowi na nocną regenerację.

Czy-sypialnia-może-być-pomieszczeniem-wielofunkcyjnym

Gabinet czy sypialnia w mieszkaniu bez sypialni?

Jeśli służy on tylko do pracy, zdalnej, zdobywania wiedzy lub przechowywania księgozbiorów, zamień go na sypialnię z aneksem do pracy. Biurko ustaw w takim miejscu, żebyś siedząc przy nim nie widział łóżka, najlepiej siedź tyłem do strefy sypialnianej. Na noc natomiast zasłaniaj strefę do pracy parawanem lub nawet kotarą. Nawet takie profesjonalne przepierzenie sprawi, że po zasłonięciu biurka poczujesz się jakbyś właśnie wyszedł z pracy. A kiedy wieczorem udasz się do sypialni nie będziesz go widział i myśli nie będą krążyć wokół pracy. Kiedy wchodząc do pokoju w centralnym jego punkcie zobaczysz łóżko z pojemnikiem, a strefa „robocza” będzie niewidoczna, twój mózg będzie na to pomieszczenie reagował jak na sypialnię. Widząc łóżko poczujesz się zrelaksowany, błogo zmęczony i gotowy do snu.

Dlaczego warto spać na porządnym materacu do spania?

Noc to czas na odpoczynek i regenerację całego organizmu, to wtedy nasz mózg i układ nerwowy relaksuje się, przetwarza wydarzenia z całego dnia. To dzięki temu procesowi łatwiej radzimy sobie z napotkanymi przeszkodami. Nasze mięśnie się rozluźniają, kości prostują, a krew swobodnie przepływa przez cały organizm dotleniając go. Kiedy całe ciało jest dotlenione w komórkach zachodzi proces regeneracyjny. A to oznacza, że później się starzejemy zarówno fizycznie, jak i intelektualnie. Po nocy przespanej na wygodnym materacu do spania budzimy się wypoczęci, zrelaksowani, wrastają nasze zdolności poznawcze, odporność na stres, kreatywność i refleks.

Różnica jest odczuwalna zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Nie masz miejsca na sypialnię, śpij na materacu do spania, który w dzień ukryjesz za zasłonką, meble lub w szafie. Jeśli masz wystarczająco miejsca, ustaw modny parawan i za nim ukryj tapicerowane łóżko do spania. Ta niewielka zmiana w aranżacji wnętrz jest ogromną zmianą w twoim życiu.

wróć do listy