Spokojny sen - jak ważny jest uśmiech przed snem?

Sen

Ostatnia szansa starej ceny !

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-14%

z kodami rabatowymi

-14% Sprawdź
Spokojny sen - jak ważny jest uśmiech przed snem?

Spokojny sen dzięki uśmiechowi? Nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie :) Jest to także nieodłączny element naszego życia. Każdy z nas zaczyna się śmiać mając zaledwie kilka tygodni i robi to przez całe życie. Ale czy wiesz co się dzieje w Twoim organizmie kiedy się uśmiechasz? Czemu warto się pośmiać, kiedy leżymy już na materacu i próbujemy zasnąć? Jeżeli szukasz sposobów na to, jak się wyspać, weź pod uwagę również uśmiech!

Spokojny sen - jak ważny jest uśmiech przed snem?

Wielu z nas nawet nie pomyślałoby o tym, że jednym z trików na to, by zapewnić sobie spokojny sen jest śmiech. Jednak faktem jest to, iż śmiech i uśmiech sam w sobie ma duży wpływ na nasze zdrowie i komfort psychiczny, co z kolei przekłada się na wszystkie sfery naszego życia, również na sen. Materace do spania, wygodna pościel i piękna sypialnia to nie jedyne sposoby na zdrowy, spokojny sen!

Jak się wyspać? Śmiech najlepszym lekarstwem na wszystko!

Chcesz rzadziej chorować? Śmiej się do rozpuku! Badania dowodzą, że śmiech zwiększa produkcję limfocytów T, które są odpowiedzialne za niszczenie wirusów w naszym organizmie. Pojawiają się także inne przeciwciała, które chronią drogi oddechowe przed różnego rodzaju zarazkami, które starają się dostać do naszego wnętrza. Poza tym śmiejąc się dostarczamy więcej tlenu, który w zwiększonej ilości przedostaje się przez krew do wszystkich naszych organów, a przede wszystkim do mózgu, dzięki czemu poprawiamy naszą pamięć i koncentrację. Jeśli zastanawiasz się, jak się wysypiać, weź pod uwagę te zalety śmiechu i spróbuj dawkować sobie go regularnie! :)

Uwolnij endorfiny, aby zagwarantować sobie spokojny sen!

Hormony szczęścia atakują nas ze zdwojoną mocą podczas uśmiechu. Dzięki temu błyskawicznie zwiększamy nastrój i pojawia się przyjemne uczucie beztroski i zadowolenia, a doskonale wiemy, że uczucie to jest idealną odpowiedzią na pytanie 'jak się wysypiać! Niektórzy twierdzą nawet, że osoby które częściej się śmieją żyją dłużej, niż te, które są negatywnie nastawione do życia. Dodatkowym atutem śmiechu jest... spalanie kalorii! Podczas śmiania się nasze mięśnie brzucha, twarzy, pleców, a także ramion intensywnie pracują, a minuta świetnego nastroju może spalić ok. 12 kalorii. Możemy więc chudnąć codziennie wieczorem, gdy już szykujemy się do odpoczynku na swoim materacu do spania. Poza tym jest to świetny sposób, aby zacieśnić rodzinne więzi, poznać nowych ludzi i zbliżyć się bardziej do przyjaciół. Śmiech rozładowuje także napięcie w naszym organizmie, obniża ilość „hormonów stresu” i poprawia ogólne samopoczucie, dlatego pomaga nam także zapewnić sobie maksymalnie spokojny sen

spokojny sen

Spokojny sen i śmiech, czyli... recepta na piękno

Oprócz wielu zalet dla naszego samopoczucia, uśmiech wpływa także pozytywnie na naszą urodę. Dzięki zwiększonej dawce tlenu, nasza skóra zyskuje piękniejszy wygląd, a ukrwienie głowy wpływa na nasze włosy, które stają się mocniejsze i wyglądają zdrowo. Śmiech jest też świetnym sprzymierzeńcem w nawiązywaniu nowych znajomości. Radosne osoby łatwiej zjednują sobie ludzi, wzbudzają zaufanie, a także są bardziej atrakcyjni.

Jak się wysypiać? Uśmiech przed snem.

Codzienna dawka wieczornego śmiechu pomoże nam lepiej wypocząć. Nasze samopoczucie będzie lepsze, a to korzystnie wpłynie na jakość snu. Śmiech także pozwala zapomnieć o kłopotach minionego dnia i jest świetnym sposobem na walkę z bezsennością, dlatego jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie 'jak się wysypiać' i pozbyć się problemów z zasypianiem, wykorzystaj naszą propozycję. Pamiętajcie więc, aby śmiać się w każdej sytuacji, a przede wszystkim wieczorem aby zapewnić sobie szczęśliwy i zdrowy sen.

Materace do spania - układamy plan na zdrowy sen

Jeżeli trafiłeś/aś tu w poszukiwaniu sposobów na to, jak się wysypiać, do swojej listy oprócz zdrowej dawki śmiechu dopisz koniecznie dobre materace do spania. Czasem to w tym, na czym śpimy, tkwi problem - warto zwrócić uwagę na to, jeżeli mamy problemy z zasypianiem lub z niewysypianiem się. Życzymy wam spokojnego snu i jesteśmy do Waszej dyspozycji, jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z zakupem materaca.

 

wróć do listy