Jak się wysypiać? Stwórz wieczorny rytuał zasypiania

Sen

Materac online! Natural & Composite: 101 nocy darmowych testów!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

- 12%

z kodami rabatowymi

- 12% Sprawdź
Jak się wysypiać? Stwórz wieczorny rytuał zasypiania

Masz problemy z zasypianiem lub spokojnym snem? Dziś odpowiemy na pytanie "jak się wysypiać". Rytuały zasypiania kojarzą się przede wszystkim z dziećmi, to właśnie dla nich rodzice przygotowują schemat powtarzalnych czynności, aby zapadnięcie w zdrowy sen było łatwe i bezproblemowe zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. W późniejszym życiu wyrastamy z takiego rytuału i nie zważamy na przygotowania do nocy. Z czego powinien składać się wieczorny rytuał zasypiania? Zobacz nasze podpowiedzi.

1. Jak się wysypiać? Po pierwsze zażyj ruchu!

Bardzo ważnym elementem rutyny przed zasypianiem jest zażycie ruchu. W ten sposób organizm się dotleni, a także nieco zmęczy, dzięki czemu dużo łatwiej będzie zapaść w głęboki, zdrowy sen. Jaka forma ruchu jest wieczorem wskazana? Uspokajająca, wolna joga, spacer, rekreacyjna jazda na rowerze czy wyciszająca gimnastyka. Najważniejsze, by takie działanie nie pobudziło, a ukoiło zmysły i przygotowało do snu. Jeśli więc zastanawiasz się, jak się wysypiać, zacznij od aktywności!

 

2. Zdrowy sen? Spróbuj aromaterapii

Na co dzień nie doceniamy mocy zapachów, skupiając się na tym, co widzimy, czujemy bądź słyszymy. Jednak do wieczornego rytuału z całą pewnością warto włączyć aromaterapię, czyli terapię pięknymi, ulubionymi zapachami. 

Jak przeprowadzić aromaterapię i jaki ma wpływ na zdrowy sen? Masz kilka wariantów do wyboru. Po pierwsze możesz krople roślinnego olejku eterycznego dodać do kąpieli. Po drugie wystarczy wlać olejek do tzw. kominka aromaterapeutycznego, by poczuć cudowny zapach w całym domu. Po trzecie połączenie balsamu do ciała z olejkiem da najlepszy produkt do masażu. Pamiętaj jednak, by nigdy nie stosować ekstraktów roślinnych bezpośrednio na skórę, ponieważ mogą Cię uczulić. Sprawdź, czy ten sposób będzie Twoją odpowiedzią na pytanie jak się wysypiać

 

3. Jak się wysypiać? Zrelaksuj się

Trzecim etapem rytuału powinien być relaks. To, co zrelaksuje umysł oraz ciało, zależy od indywidualnych predyspozycji. Najczęściej są to: kąpiel, czytanie książki, automasaż, słuchanie relaksacyjnej muzyki albo zajmowanie się swoją pasją, na przykład scrapbookingiem albo układaniem puzzli. Celem relaksu jest nie tylko uzyskanie uczucia odprężenia, ale przede wszystkim wyciszenia, dlatego warto zająć się czymś, co pochłonie myśli - to najczęstszy sposób na rozwiązanie problemu jak się wysypiać. Relaksować należy się w łazience, pokoju dziennym czy też nawet w sypialni, ale nie na łóżku. Łóżko powinno kojarzyć się umysłowi wyłącznie z następstwem relaksu, jakim jest zdrowy sen.

 

4. Daj sobie spokój czyli... spisz plany

Na chwilę przed pójściem spać spisz w kalendarzu bądź na kartce wszystkie swoje plany na nadchodzący dzień. Niech znajdą się tam zadania do wykonania, lista zakupów czy przypomnienia o ważnych datach. Staraj się całkowicie oczyścić z myśli, które niepotrzebnie zawracają Twoją głowę. Dzięki takiemu spisaniu planów z jednej strony zaśniesz z lżejszym sercem, a z drugiej przygotujesz się na kolejny dzień pracy.

 

5. Pozytywne nastawienie. A może dodatkowo materac rehabilitacyjny?

Ostatnim elementem rytuału zasypiania jest pozytywne nastawienie. Czy wiesz, że od tego, o czym myślisz przed zaśnięciem, w dużej mierzy zależą Twoje sny? Postaraj się po zagaszeniu światła nie przypominać sobie krwawych historii z książek bądź filmów oraz nie zamęczać zmartwieniami. Nic Ci to nie da, a tylko utrudni zasypianie.

Pamiętaj, że wypracowanie odpowiedniego rytuału to tylko jedna połowa sukcesu. Druga zależy od tego, na czym się położysz. Nie chodzi wyłącznie o to, by materac był wygodny. Dobre podłoże dopasuje się do Twojego ciała i uchroni Cię przed niedogodnościami takimi jak chociażby ból mięśni czy kręgosłupa. Ważne także, by materac rehabilitacyjny był wykonany z antyalergicznego i biobójczego materiału. Właśnie dlatego rekomendujemy nasze materace rehabilitacyjne. Dzięki niemu nic nie będzie Ci w nocy przeszkadzać i zaśniesz jak niemowlę.

Słodkich snów!

 

wróć do listy