Materace rehabilitacyjne: Choroby demielinizacyjne układu nerwowego. Stany po urazach i operacjach układu ruchu.

Materac,Zdrowy kręgosłup

Maj z Plantpur! Rabat -14%

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-14%

z kodami rabatowymi

-14% Sprawdź
Materace rehabilitacyjne: Choroby demielinizacyjne układu nerwowego. Stany po urazach i operacjach układu ruchu.

Choroby układu nerwowego występują równie często jak inne schorzenia narządów i układów człowieka. Jednak z uwagi na to jaką rolę pełni układ nerwowy w naszym organizmie, może mieć dramatyczny przebieg związany z upośledzeniem, spowodowanym np. udarem, zapaleniem mózgu czy urazem mózgu. Schorzenia te dotykają ośrodki kontrolujące podstawowe funkcje życiowe takie jak krążenie i oddech. Dowiedz się więcej o tym, jaką rolę w takich sytuacjach pełnią materace rehabilitacyjne.

Materace rehabilitacyjne - dlaczego warto sięgnąć po to rozwiązanie?

Choroby demielinizacyjne układu nerwowego jest to grupa chorób w których dochodzi do uszkodzenia i rozpadu osłonek mielinowych włókien nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. Najczęstszą chorobą ośrodkowego układu nerwowego jest stwardnienie rozsiane (SM). Choroba ta przebiega rzutami. Najczęściej dotyka ona kobiet. Charakteryzuje się pojawianiem i zanikaniem pewnych objawów takich jak: zaburzenie widzenia, mowa skandowana, kurczowy niedowład, zwłaszcza kończyn dolnych, zaburzenia czynności zwieraczy, itp. Nie ma skutecznej metody leczenia tej choroby. Oprócz mało skutecznej farmakoterapii, dobre rezultaty daje umiejętnie stosowana rehabilitacja, a także materace rehabilitacyjne. Należy przeciwdziałać przykurczom kończyn przez odpowiednie ułożenie, a mianowicie stosowanie właściwych materacy podczas leżenia i snu. I tu duży ukłon w stronę producenta materacy PlantPur. Stworzył takie materace rehabilitacyjne, które mają zastosowanie w profilaktyce, wspomagającym leczeniu oraz profesjonalnej rehabilitacji schorzeń narządu ruchu i układu nerwowego. Posiadają one certyfikat Wyrobu Medycznego Klasy 1, były testowane klinicznie, czyli są materacami rehabilitacyjnymi i ortopedycznymi. Zbudowane są z dwóch warstw, dolna to baza, która stanowi stabilną podporę, a górna to materac nawierzchniowy z ekologicznej pianki Visco. Pianka ta pod wpływem temperatury ciała, idealnie dopasowuje się kształtu użytkownika, odciążając kręgosłup i poprawiając krążenie. Taki materac rehabilitacyjny to szansa na zdrowy i spokojny sen, a także poranek bez bólu.

sen a zdrowie

Materac rehabilitacyjny - kiedy warto się na niego zdecydować?

Do chorób demielinizacyjnych można zaliczyć między innymi: poprzeczne zapalenie rdzenia; choroba Devica; zespół Guillaina-Barego; neuropatia; choroba Krabbego; choroba Canavan. Można by tu długo wymieniać, ale wiadomo jedno, choroby te często wymagają długoterminowego przebywania w łóżku. Dlatego ważne jest, aby wybrać dobry materac rehabilitacyjny, taki który także pomoże zmniejszyć dolegliwości bólowe.

 

Wszelkie stany po urazach i operacjach układu ruchu, mogą doprowadzić do zaburzeń krążenia i oddychania. Większość urazów kręgosłupa obejmuje także inne części ciała, jak jamę brzuszną, głowę, kończyny górne i dolne oraz klatkę piersiową. Uraz kręgosłupa jest rzeczą bardzo ważną, która może doprowadzić do paraliżu kończyn, porażenia jelit i innych komplikacji, w zależności na ile został uszkodzony rdzeń kręgowy i unerwienie. Chory po urazie musi być unieruchomiony, kolokwialnie mówiąc przykuty do łóżka. Może to trwać bardzo długo, tak więc wymagane jest dobranie wygodnego materaca. Jednym z podstawowych kierunków leczenia zespołów bólowych kręgosłupa po urazach bądź operacjach jest tzw. pozycjonowanie, czyli znalezienie takiej pozycji kręgosłupa, w której bóle są najmniejsze lub nawet ustępują. Właściwego pozycjonowania kręgosłupa nie osiągniemy bez właściwego materaca! Jaki materac wybrać? Sprawdzą się tu materace piankowe i z gąbki poliuretanowej. Sprawdź sklep z materacami Plantpur i zagwarantuj idealne podparcie Twojemu ciału.

Sklep z materacami Plantpur - pierwszy krok do zdrowia

W materacach PlantPur, stosowana jest ekologiczna pianka Visco średniej twardości. Materace rehabilitacyjne PlantPur były stosowane w klinikach i doskonale się sprawdziły w stanach po urazach i operacjach układu ruchu. Materac z termoelastycznej pianki Visco to tak zwany materac nawierzchniowy, który pełni funkcję ochronną dla dolnej warstwy, czyli bazy materaca, dla użytkownika natomiast pełni funkcję komfortową, ponieważ doskonale dopasowuje się do kształtu ciała odciążając kręgosłup i poprawiając krążenie. Odwiedź sklep z materacami Plantpur i zagwarantuj sobie zdrowy sen!

 

wróć do listy