Materac rehabilitacyjny - zapobieganie schorzeń kręgosłupa

PlantPur,Materac,Zdrowy kręgosłup

HO HO HO ! Mikołaj już tuż tuż - świętuj z PlantPur

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-17%

z kodami rabatowymi

-17% Sprawdź
Materac rehabilitacyjny - zapobieganie schorzeń kręgosłupa

Materac rehabilitacyjny zapoiega powstawaniu schorzeń kręgosłupa. W obecnych czasach choroby kręgosłupa są chorobami cywilizacyjnymi. Aż 80% społeczeństwa cierpi z powodu bólu pleców. 

Materac rehabilitacyjny - kto powinien po niego sięgnąć?

Materac rehabilitacyjny to propozycja nie tylko dla osób, które borykają się z poważnymi problemami kręgosłupa - warto rozważyć taki profesjonalny materac również wtedy, gdy odczuwamy jedynie niewielki ból kręgosłupa. Wszelkie schorzenia narządu ruchu oraz dolegliwości z nimi związane, często zależne są od trybu życia jaki prowadzimy. Nieodpowiednia postawa w trakcie nauki, wielogodzinna praca siedząca, przesiadywanie przed telewizorem, komputerem, laptopem, czy praca kierowcy, ograniczają aktywność fizyczną co w dużej mierze przyczynia się do schorzeń kręgosłupa. I gdy ma się taki sposób na życie, trzeba odpowiednio zadbać o nasz kręgosłup, między innymi sięgając po materac ortopedyczny na kręgosłup.

Materac ortopedyczny na kręgosłup? Najpierw poznaj funkcje kręgosłupa

Kręgosłup jest podstawową jednostką organizmu ludzkiego. Pełni szereg funkcji, a najważniejsze z nich to :

  • utrzymuje ciężar ciała i zapewnia równowagę
  • stanowi ochronę rdzenia kręgowego oraz nerwów rdzeniowych
  • amortyzuje wstrząsy
  • stanowi zaczep dla wielu innych kości ludzkiego ciała.

Najlepsze materace dla Twojego kręgosłupa

materac rehabilitacyjny

Odpowiednio dobrany materac do spania to rzecz priorytetowa. Jeżeli za dnia nie dbamy o kręgosłup to róbmy to w czasie snu, stawiając na najlepsze materace. Godne polecenia są materace producenta materacy PlantPur. Posiadają one certyfikat Wyrobu Medycznego Klasy 1, były testowane klinicznie i pomogły wielu osobom z różnymi schorzeniami. Materace PlanPur są to materacami rehabilitacyjnymi, ortopedycznymi, oraz antyalergicznymi. To najlepsze materace do spania dla każdego.

Materac ortopedyczny na kręgosłup - czy warto go kupić?

Częste bóle kręgosłupa, skurcze czy strzyknięcia, to znak że coś się dzieje niedobrego i że musimy zareagować. Jak wiadomo kręgosłup lubi się ruszać. Wspierany jest przez mięśnie brzucha i przykręgosłupowe. Jeśli nie jesteśmy aktywni fizycznie, mięśnie wiotczeją są słabsze i nie podtrzymują odpowiednio kręgów. Wtedy właśnie pojawia ból. Dlatego ważne jest aby wzmocnić mięśnie, wówczas kręgosłup będzie mniej podatny na wszelkiego rodzaju urazy lub kontuzje. Materac ortopedyczny na kręgosłup to nie jedyny sposób, aby im zapobiegać. Dobrym sposobem na to jest także pływanie, jazda na rowerze, bieganie, spacer a także odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny. Pływanie jest najlepszą formą  aktywności przy bólach kręgosłupa, gdyż powoduje że wszystkie mięśnie muszą ze sobą współpracować, a to najlepiej je rozwija. Oczywiście nie ma się co forsować, ponieważ nie osiągniemy zamierzonego efektu.

Najlepsze materace dla osób z siedzącym trybem życia

Siedzący tryb życia i pracy jest głównym czynnikiem bólów kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego. Siedzenie jest najbardziej szkodliwą pozycją. Dlatego jeśli nie możemy tego zmienić to musimy zwrócić uwagę na to jak siadać, aby było to jak najmniej obciążające kręgosłup. Ważnym elementem w tej pozycji jest odpowiednio dobrane krzesło i biurko. Wysokość krzesła powinna być tak dobrana, aby kolana były niżej jak stawy biodrowe, które muszą być ugięte pod kątem 90 stopni. Oparcie powinno stanowić podparcie na całej długości kręgosłupa z modelowaniem w odcinku lędźwiowym. Natomiast wysokość blatu biurka musi zapewniać podparcie dla przedramion, aby być w pozycji wyprostowanej. Co jakiś czas należy wykonywać kilka ćwiczeń rozluźniających, jak prostowanie pleców i rozciąganie się. To jednak nie wystarczy - o kręgosłup trzeba zadbać również podczas snu, dlatego proponujemy materac rehabilitacyjny PlantPur.

 

wróć do listy