Materace na wymiar czyli materace i łóżka do spania w niestandardowych wymiarach

PlantPur,Materac,Inspiracje do sypialni

Witamy Nowego Członka Rodziny - Świętuj z Nami!!!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-23%

z kodami rabatowymi

-23% Sprawdź
Materace na wymiar czyli materace i łóżka do spania w niestandardowych wymiarach

Materace oraz meble na wymiar zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim możemy dostosować przestrzeń naszego domu do własnych potrzeb i wyobrażeń. Chociaż kuchnia, salon czy przedpokój to miejsca, gdzie często korzystamy z tego rodzaju usług, coraz więcej osób zastanawia się nad indywidualnym dostosowaniem sypialni. Wyobraź sobie łóżka i materace na wymiar – to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na pełne wykorzystanie każdego centymetra sypialni, niezależnie od jej wielkości. Dzięki temu każde pomieszczenie, niezależnie od jego metrażu, może stać się oazą komfortu i spokoju. A jeśli martwisz się, że twój wzrost lub specyficzne wymagania nie pozwolą na znalezienie odpowiedniego materaca, Plantpur jest tu, by sprostać twoim potrzebom. Nasze łóżka i materace na wymiar są odpowiedzią na indywidualne potrzeby każdego klienta, gwarantując jednocześnie wysoką jakość snu i estetyczny wygląd wnętrza.

Materac na wymiar do sypialni. Jak dopasować rozmiar materaca i łóżka do powierzchni pomieszczenia?

Każdy z nas jest inny, a nasze potrzeby i wymagania różnią się w zależności od naszych indywidualnych doświadczeń, stylu życia i przestrzeni, w której żyjemy. Kiedy myślimy o komforcie snu, tradycyjne materace o standardowych wymiarach nie zawsze są odpowiedzią na nasze potrzeby. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego wybieranie materaca powinno być ograniczone do powszechnie dostępnych rozmiarów, kiedy reszta naszego życia jest tak spersonalizowana? Materace na wymiar to odpowiedź na te pytania. Dają one możliwość dokładnego dopasowania do przestrzeni sypialnianej – niezależnie od tego, czy masz nietypowy kształt pokoju, antresolę czy chcesz dostosować materac do niestandardowego łóżka. Dzięki temu każda noc staje się prawdziwym, regenerującym odpoczynkiem, dostosowanym do Twoich indywidualnych potrzeb. Materac i łóżko dopasowujemy do powierzchni sypialni, naszego wzrostu lub ilości dzieci, które za żadne skarby świata nie chcą spać w swoim pokoju. Niestety na rynku dostępnych jest tylko kilka wymiarów łóżek, które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania i potrzeby. Jak dopasować materac do powierzchni sypialni? Wszystko zależy od rodzaju łóżka, ponieważ nie powinno ono zajmować więcej niż 70-75% całej powierzchni. Sypialnia to pomieszczenie, w którym musimy zmieścić szafę, stoliki nocne i łóżko, które w tym pokoju jest najważniejszym z mebli. Podłoga jest potrzebna jedynie do stworzenie ciągu komunikacyjnych, a więc swobodnego przejścia do łóżka, najlepiej z obu jego stron, oraz do szafy oraz do okna. W zasadzie wąskie ścieżki wystarczą, dla komfortowego przemieszczania się po niej. Jednak nawet tak kompaktowe podejście do aranżacji sypialni może być problematyczne kiedy mamy do dyspozycji niewielki pokoik. Wówczas mamy do wyboru dwie możliwości za szerokie łóżko, które uniemożliwi nam swobodne przemieszczanie się, za wąskie, czyli takie które zmieści się, ale po obu jego stronach będziemy mieć sporo niewyjaśnionej przestrzeni, która będzie się marnować, a my będziemy spać na wąskim łóżku. Trzecią możliwości jest materac na wymiar, taki który jest idealnie dopasowany do wymiarów pomieszczenia. Materace na wymiar “szyty na miarę” to bardzo często jedyne rozsądne rozwiązanie, które uczyni sypialnię piękną Ty będziesz spać na możliwie najszerszym łóżku, jakie się zmieści w twojej sypialni.

Materac-na-wymiar-do-sypialni-Jak-dopasować-rozmiar-materaca-i-łóżka-do-powierzchni-pomieszczenia

Jak dopasować materac do wzrostu?

Najkrótszy materac do spania powinien być 15- 20 cm dłuższy niż wzrost osoby na nim śpiącej, ale tylko teoretycznie. Wiele osób lubi spać z rękoma nad głową, jest to jedna z najbardziej relaksujących pozycji, ale pod warunkiem że możemy swobodnie wyciągnąć i rozprostować ręce nad głową. Jeśli będziemy się obijać o zagłówek lub ścianę, takie pisanie nie będzie ani przyjemne ani komfortowe. Z tego też powodu jest to pozycja, w której mogą się wyspać na standardowym łóżku o długości 200 cm jedynie osoby o wzroście nie przekraczającym 160 - 165 cm. A co z wyższymi osobami? Czy jest to pozycja do spania tylko dla kobiet o średnim wzroście? Tak jeśli zdecydujemy się na materac w standardzie. Istnieje jednak możliwość zamówienia materaca na wymiar, takie który będzie dopasowany do naszego wzrostu i pozycji w jakiej śpimy. Taki, na którym możemy swobodnie rozciągnąć całe ciało i nie będziemy musieli podkulać nóg, wyciągając ręce nad głowę?

Jak-dopasować-materac-do-wzrostu

Mam 190 cm wzrostu, jakiej długości materac wybrać?

Osoby o wzroście 190 cm powinny mieć materac o minimalnej długości 200-220 cm, ale z praktycznego punktu widzenia będzie on i tak za krótki. W sprzedaży większość materacy ma długość 200 cm, dlatego osoby o wzroście od 190 cm powinny zamawiać materace na wymiar, takie na których będą mogli spać komfortowo dosłownie w każdej pozycji. Jeśli więc 1m 90 cm to twój wzrost najwygodniej będziesz spać na materacu o długości od 200-220 cm. Powyżej 1,90 materac zawsze obliczamy jego długość według wzoru wzrost + 10-30 cm. Warto zaznaczyć, że wysokie osoby mają także dłuższe ręce i dłonie, a to oznacza, że przyjęta rezerwa 10- 20 cm więcej niż wzrost w tym wypadku się nie sprawdza. Optymalnym rozwiązaniem będzie natomiast wspomniane 30 cm.

Odkryj tajemnice kosztów materacy na wymiar: Kalkulator, który rozwieje Twoje wątpliwości!

Kiedy decydujemy się na zakup materaca na wymiar, nasze myśli często krążą wokół jednego pytania: "Ile to będzie kosztować?". Dobra wiadomość! W PlantPur dostarczamy Ci narzędzie, które rozwieje te wątpliwości. Nasz zaawansowany kalkulator materacy na wymiar został zaprojektowany tak, aby dostarczyć Ci dokładną wycenę w kilka chwil, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby i preferencje. Ale to nie wszystko. Chcieliśmy uczynić proces zakupu jeszcze bardziej przyjaznym. Dlatego w PlantPur, gdy wybierasz niestandardowy rozmiar materaca, nie zostajesz obarczony dodatkowymi opłatami. Zamiast tego, stosujemy prostą i przejrzystą politykę cenową, opierającą się na koszcie następnego materaca standardowego. Czy to oznacza, że materac o szerokości 170 cm będzie kosztować tyle samo, co ten o szerokości 180 cm? Tak dokładnie!

Nasz kalkulator materacy na wymiar to nie tylko narzędzie do obliczeń - to Twoje kompas w świecie komfortowego snu. Pozwala zrozumieć, jak niestandardowe wymiary wpłyną na końcową cenę, dając Ci pełną kontrolę nad budżetem i pewność, że dokonujesz najlepszego wyboru. Zanurz się w doświadczenie zakupów z PlantPur, skorzystaj z naszego kalkulatora już dzisiaj, i pozwól sobie na sen, jakiego zasługujesz!

Odkryj-tajemnice-kosztów-materacy-na-wymiar-Kalkulator-który-rozwieje-Twoje-wątpliwości

Gdzie kupić łóżko do materaca o niestandardowych wymiarach?

Materac to jedno to jedno, można go zamówić u producenta materacy Plantpur. A co z łóżkiem o niestandardowych wymiarach ale ze standardowym designem? Zamawiając materac na wymiar w Plantpur, możemy zamówić również łóżko na wymiar. A to oznacza znacznie mniej komplikacji, ponieważ materac o niestandardowym rozmiarze idealnie pasuje do łóżka. Takie zakupy pozwolą nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i komplikacji. Czy można chcieć więcej.

Jakie łóżko na wymiar zamówić? Czy łóżko na wymiar może być tapicerowane?

Jeśli szukasz porządnego łóżka tapicerowanego z pięknym pikowanym zagłówkiem oraz z skrzynią z łatwym dostępem, koniecznie zamówtapicerowane łóżko na wymiar Plantpur. Kupując bezpośrednio u producenta, możesz nie tylko wybrać szerokość i wysokość, do wyboru masz kilka rodzajów wzoru pikowania, kolorów oraz wiele możliwych tkaniny. Taki wybór sprawia, że materac o niestandardowym wymiarze będzie idealnie pasować do łóżka, twoje sypialni i wzrostu, a to oznacza konie niewygodnych kompromisów.

Jakie-łóżko-na-wymiar-zamówić-Czy-łóżko-na-wymiar-może-być-tapicerowane

Ratunku dzieci nie chcą spać w swoich łóżkach co noc uciekam na kanapę do salonu

Dzieci nie chcą się wyprowadzić z łóżka rodziców? To częsty problem, szczególnie jeśli spały z rodzicami prawie od narodzin. W takiej sytuacji mamy do wyboru trzy możliwości, toczyć wojnę każdego wieczora, ale i tak w środku nocy dzieci przyjdą do naszego łóżka. Spać jak sardynki na pozornie szerokim łóżku, ale za wąskim dla czwórki osób. Nawet jeśli śpią z nami kilkuletni pociechy, to zajmują tyle miejsca co dorosłe osoby a często więcej od dorosłych, lub kupić większe łóżko o niestandardowych wymiarach, takie na którym wszyscy będziecie spać komfortowo. Łóżko i materac na wymiar pozwolą cieszyć się powierzchnią spania o szerokości takiej jaka jest nam potrzebna 240 cm ? A może 300 cm? na takim łóżku wszyscy będą spać wygodnie, a dzieci same wyrosną ze spania w sypialni rodziców i przeniosą się do swoich pokoi kiedy do tego dorosną. Wprawdzie wielu pedagogów krytykuje spanie z dziećmi, ale mają do wyboru nocne wędrówki do łóżek dzieci kiedy płaczą lub nocne wędrówki dzieci do naszego łóżka. zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przeczekanie tego okresu w życiu pociech na spokojnie.

Jak się wyspać śpiąc z dzieckiem w jednym łóżku?

Nie jest tajemnicą, że spanie z dzieckiem do łatwych nie należy, szczególnie jeśli mowa o niemowlęciu, które przez sen kręci się, raczkuje, chodzi, śmieje się, płacze i wydaje różne inne dźwięki. Jeśli nie chcesz budzić się w środku nocy z twarzą przygniecioną przez stopy lub rączki dziecka. Nie chcesz też uważać, żeby nie zagnieść pociechy, za każdym razem kiedy chcesz zmienić pozycję spania, musisz wyznaczyć fizyczne granice powierzchni do spania dla dziecka. Oczywiście, nie w chwili kiedy ono zasypia, ale kiedy już zaśnie, z małej podusi wykonaj wałeczek lub z koca, połóż między dzieckiem a Tobą, z drugiej jego strony zrób dokładnie to sami. Dzięki temu trikowi maluch kiedy napotka przeszkodę, zrezygnuje z jej pokonywania przez sen i będzie spać w wyznaczonych granicach. Oczywiście takie wałeczki to strata powierzchni spania od 15 do 30 cm. Jednak dzięki nim zaczniesz się wysypiać w swoim łóżku. Może się też okazać, że bez większego łóżka nie wyśpicie się, ponieważ wasza pociecha śpi w poprzek lub na skos, wówczas idealnym rozwiązaniem jest szerszy materac. Dobrze każdy z członków rodziny powinien mieć do dyspozycji przynajmniej 60 cm. Przy dwójce dzieci śpiących na stałe lub dochodzących w nocy, łóżko powinno mieć szerokość 240 cm. Wspomniane 60 cm to minimum dla osób dorosłych, idealnie jeśli zapewnimy sobie po 90 cm i dla każdego z dzieci przynajmniej 40cm. Takiego materaca ani łóżka nie kupimy w żadnej sieciówce, ale możemy kupić w sklepie internetowym Plantpur. To producent materacy na wymiar, u którego można również zamówić łóżko na wymiar. Zamiast każdej nocy toczyć ze swoimi pociechami o każdy centymetr łóżka, zamów materac na wymiar z łóżkiem, który rozwiąże te problem. A kiedy dzieci podrosną i wyprowadzą się z waszej sypialni pozostanie wam naprawdę duże komfortowe łoże.

Kompromisy tak, ale nie w kwestii spania. Dlaczego łóżko powinno być maksymalnie dopasowane do potrzeb użytkownika?

Łóżko to miejsce, w którym spędzamy aż 30% naszego życia. W nocy nasz organizm się regeneruje, a organizm naszych pociech intensywnie się rozwija. Z tego też powodu powinniśmy sobie zapewnić maksymalnie komfortowe warunki do spania. W sytuacji, kiedy z różnych względów standardowy materac nie sprawdza się w twoim domu, warto kupić materac na wymiar. Taki, na którym możemy mieć największą możliwą powierzchnię do spania i taki który zmieści się w naszej sypialni. Jakiś czas temu przekonaliśmy się do mebli na wymiar, to wówczas okazało się, że nie ma kuchni zbyt ciasnej, żeby w niej gotować, łazienki za małej, żeby komfortowo z niej korzystać i zbyt ciasnego korytarza na szafę. A co z sypialnią? Nie od dziś wiadomo, że w większości mieszkań i części domów jest ona urządzona w najmniejszym z pokoi, w który nie zapewni nam komfortowego użytkowania w dzień. Może właśnie meble szyte na miarę łącznie z materacem i łóżkiem, uczynią to pomieszczenie równie komfortowym, jak wszystkie ciasne kuchni, łazienki i korytarze.

Kiedy warto zamówić materac na wymiar?

Kiedy twój wzrost nie pozwala na spanie na łóżku o standardowej długości 200 cm. Kiedy Twoja sypialnia jest zbyt ciasna na łóżko o szerokości 160 cm, ale za szeroka na 120 lub 140 cm. Każde niewykorzystane 5 - 10 -15 cm, to stracona powierzchnia do spania, czy na pewno chcesz z niej rezygnować? Kiedy ze względu na swoją wagę i rozmiar nie mieścisz się na klasycznym materacu lub toczysz co nocną walkę z partnerem o miejsce do spania. Kiedy śpisz z dziećmi, które zajmują większą część waszego łóżka i łóżko w rozmiarze king size jest dla was za wąskie. 

FAQ do artykułu "Materace na wymiar czyli materace i łóżka do spania w niestandardowych wymiarach"

1. Czy warto zamawiać materace na wymiar?

Tak, materace na wymiar są idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które posiadają sypialnie o niestandardowych wymiarach lub są wyższe niż przeciętna osoba. Dzięki takiemu materacowi można wykorzystać dostępną przestrzeń w sypialni optymalnie oraz zapewnić komfortowy sen.

2. Jak obliczyć wymiary materaca odpowiednie dla mojego wzrostu?

Najkrótszy materac powinien być 15-20 cm dłuższy niż wzrost śpiącej osoby. Dla osób o wzroście 190 cm, zalecany materac ma długość co najmniej 220 cm. Osoby wyższe niż 1,90 m powinny dodawać 30 cm do swojego wzrostu, by uzyskać optymalną długość materaca.

3. Materace na wymiar kalkulator?

Kalkulatory materacy na wymiar to narzędzia dostępne online, które pozwalają klientom wprowadzić wymiary pożądanego materaca (szerokość, długość,) i otrzymać dokładny koszt zakupu. Na stronie Plantpur jest specjalny kalkulator do materacy na wymiar. Dzięki temu narzędziu, po wprowadzeniu dokładnych wymiarów, użytkownik otrzymuje automatyczne wyliczenie ceny wybranego materaca. To świetne rozwiązanie dla osób, które szukają dopasowanego do siebie materaca i chcą wiedzieć, ile będzie kosztować ich wymarzony produkt. Jeśli jesteś zainteresowany skonfigurowaniem własnego, idealnego materaca, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony sklepowej: Kliknij tutaj i skorzystaj z naszego kalkulatora, aby dowiedzieć się, jakie będą koszty Twojego materaca na wymiar.

4. Ile kosztuje materac na wymiar?

Jeśli zdecydujesz się na zakup materaca na wymiar z naszej oferty, to system cenowy został uproszczony, aby ułatwić Ci dokonanie wyboru. Dla materacy o niestandardowych rozmiarach stosujemy cenę następnego materaca standardowego. Przykładowo, jeżeli wybierzesz materac o szerokości 170 cm, cena będzie identyczna z ceną materaca o szerokości 180 cm. Podobnie jest w przypadku materacy o niestandardowych długościach. Dzięki temu podejściu, nie musisz martwić się o zaskakujące koszty związane z niestandardowymi wymiarami. Wystarczy, że wybierzesz wymiary według własnych potrzeb, a my zajmiemy się resztą!

5. Skąd mogę zamówić łóżko do niestandardowego materaca?

Materace i łóżka na wymiar można zamówić u producenta materacy Plantpur, który oferuje również tapicerowane łóżka na wymiar o wysokiej jakości i różnorodnych wzorach.

6. Jakie są rozwiązania dla rodzin, gdzie dzieci nie chcą spać w swoich łóżkach?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup większego łóżka o niestandardowych wymiarach, takiego, które pomieści wszystkich członków rodziny. Można również wyznaczyć fizyczne granice dla dziecka na łóżku, używając małych poduszek lub wałeczków.

7. Jak zapewnić komfort spania z dzieckiem w jednym łóżku?

Aby zapewnić komfort, warto wyznaczyć fizyczne granice dla dziecka na łóżku, na przykład za pomocą małych wałeczków. Każdy członek rodziny powinien mieć przynajmniej 60 cm szerokości łóżka. Idealnie, jeśli dorosła osoba ma 90 cm, a dziecko przynajmniej 40 cm.

8. Czy łóżka na wymiar mogą być tapicerowane?

Tak, łóżka na wymiar zamawiane w Plantpur mogą być tapicerowane. Można wybierać spośród różnych wzorów pikowania, kolorów i tkanin, co pozwala dostosować łóżko do indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych.

9. Czym różnią się łóżka na wymiar od standardowych łóżek dostępnych na rynku?

Łóżka na wymiar są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, zarówno pod względem rozmiarów, jak i designu. Można je dopasować do niestandardowych wymiarów sypialni czy wzrostu użytkownika, co nie jest możliwe w przypadku standardowych łóżek.

wróć do listy