Materac bonelowy dla dziecka - czy to dobry wybór?

Materac

Jesienne wieczory z PlantPur!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-13%

z kodami rabatowymi

-13% Sprawdź
Materac bonelowy dla dziecka - czy to dobry wybór?

Większość rodziców rozumie, że wybór materaca dla dziecka to długoterminowa inwestycja w jego rozwój, zdrowie i dobre samopoczucie. To właśnie dlatego zakup ten spędza wielu z nas sen z powiek. Jednym z typów materacy, jakie występują w rozmiarach idealnych do łóżek dziecięcych jest materac bonelowy. Co to takiego? Czy materac bonelowy dla dziecka będzie dobrym wyborem?

Większość rodziców rozumie, że wybór materaca dla dziecka to długoterminowa inwestycja w jego rozwój, zdrowie i dobre samopoczucie. To właśnie dlatego zakup ten spędza wielu z nas sen z powiek. Jednym z typów materacy, jakie występują w rozmiarach idealnych do łóżek dziecięcych jest materac bonelowy. Co to takiego? Czy materac bonelowy dla dziecka będzie dobrym wyborem?

W pierwszej kolejności powinniśmy wyjaśnić, czym jest bonelowy. To nic innego jak klasyczny materac sprężynowy, a dokładniej rzecz ujmując - jego starsza odmiana. Wewnątrz materaca bonelowego znajdziemy sprężyny przypominające kształt klepsydry, które zespolone są ze specjalną podstawą z drutu, zarówno u góry, jak i u dołu. Taki system pojedynczych sprężyn sprawia, że materac zachowuje swój kształt i elastyczność na długo. Sprężyny przymocowane do stabilnej podstawy nie przemieszczają się, tworząc zwartą konstrukcję. Materace bonelowe posiadają sporo zalet, ale i cech, które wykluczają je jako materace dla pewnej grupy użytkowników. Dla kogo będą idealne, a dla kogo nieodpowiednie? Czy materac bonelowy dla niemowlaka lub nieco starszego dziecka będzie w porządku?

materac bonelowy do łóżeczka

Materac bonelowy do łóżeczka czy do dorosłego łóżka?

Materace bonelowe przez wiele lat dominowały na rynku i posiadały bardzo dobre opinie użytkowników. Ci najbardziej zadowoleni chwalili ich wytrzymałość, solidne wykonanie, dość wysoką twardość. Niektóre materace bonelowe były skonstruowane w taki sposób, że można było raz na pół roku obracać je na drugą stronę, aby przedłużyć ich trwałość. Największymi wadami materaca był fakt, iż czasem zdarzało się, że sprężyna wyskakiwała na wierzch po wielu latach użytkowania. Z tego względu po pewnym czasie zostały one wyparte przez materace kieszeniowe, a jakiś czas później zastąpione nowoczesnymi materacami piankowymi. 

Materace tego typu wciąż jeszcze wybierane są od czasu do czasu przez dorosłych do łóżka sypialnianego, ale materac bonelowy do łóżeczka to (na szczęście) bardzo rzadki wybór. Materac tego typu posiada wiele zalet, ale też szczególnych właściwości, które sprawiają, że materac bonelowy dla dziecka nie będzie najlepszym wyborem. Dlaczego nie będą to odpowiednie materace dla dzieci? 

Materac bonelowy dla niemowlaka - dlaczego nie będzie idealny?

Chociaż materace bonelowe jeszcze niedawno były najczęściej wybieranym typem materacy przez dorosłych użytkowników, to jednak dla małych dzieci nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim wszelkie materace sprężynowe, w tym także materace bonelowe spełniają swoją funkcję pod wpływem ciężaru ciała, a dzieci ważą przecież niewiele - zwłaszcza te do 10 roku życia. Kilkuletnie dziecko będzie po prostu zdecydowanie zbyt lekkie, by materac bonelowy do łóżeczka dawał wystarczająco dużo komfortu maluchowi. Ponadto sprężyny bonelowe są zbyt dużej średnicy dla dziecka i nie działają precyzyjnie punktowo.

Materac bonelowy dla niemowlaka byłby zatem niewłaściwy, dlatego że nie potrafiłby się dopasować do małego ciałka Twojej pociechy. Tak wysoka twardość materaca dla dziecka z pewnością nie będzie dla niego właściwa. W konsekwencji młodziutki kręgosłup dziecka nie miałby odpowiedniego podparcia, nie mógłby się odpowiednio regenerować i rozwijać w czasie snu. Sytuacja ta mogłaby spowodować w przyszłości wady postawy u dziecka czy powstanie nienaturalnych krzywizn kręgosłupa. Zakup materaca dla dziecka jest niezwykle ważną decyzją, która może mieć poważny wpływ na jego późniejsze życie - zwłaszcza jeśli będzie to nieprzemyślana i błędna decyzja. Dlatego mimo niskiej, bardzo atrakcyjnej ceny materaca bonelowego, nie powinniśmy brać go pod uwagę, jeśli chodzi o wybór materaca dla dziecka.

materac bonelowy dla niemowlaka

Jaki materac dla dziecka, skoro nie materac bonelowy?

Drodzy rodzice, jeśli poszukujecie odpowiedniego materaca dla swojej pociechy i czujecie się zagubieni wśród wielu różnych rodzajów materacy, nic się nie martwcie, pomożemy! Doskonale wiemy jak trudny i poważny to wybór, dlatego na naszej stronie internetowej znajdziecie mnóstwo informacji, które pozwolą Wam podjąć rozsądną decyzję. Sprawdźcie nasz poradnik 'materac dla dziecka jak wybrać'. Dzięki temu zapewnicie maluchowi odpowiednią przestrzeń do zdrowego, spokojnego snu, który pomoże dziecku się rozwijać.

Jeśli zastanawiasz się jaki materac dla dziecka 3 lata (i odrobinę więcej) będzie najlepszy, zwróć uwagę przede wszystkim na materace termo- i wysokoelastyczne, które będą idealnie dopasowywały się do rozwijającego się w błyskawicznym tempie ciała malucha. Tego typu materace dają najlepsze podparcie kręgosłupowi w każdym położeniu, niezależnie od przyjętej przez dziecka pozycji. Ponadto, będą dobrze służyły dziecku zarówno w wieku niemowlęcym, jak i gdy nieco podrośnie - aż to czasu, gdy kupisz mu kolejny, większy materac do łóżka. 

wróć do listy