Malutka sypialnia, jakie łóżko wybrać do malutkiej sypialni?

Inspiracje do sypialni,Sen

Pierwszy Dzień Wiosny z PlantPur!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-16%

z kodami rabatowymi

-16% Sprawdź
Malutka sypialnia, jakie łóżko wybrać do malutkiej sypialni?

Wybór komfortowego łóżka do malutkiej sypialni bywa kłopotliwy, a kto takie pomieszczenie urządzał doskonale wie, jak wiele czynników należy wziąć pod uwagę. I tutaj stajemy przed dylematem komfort czy zachowanie proporcji pomieszczenia, łóżko szerokie i wygodne czy proporcjonalne do pomieszczenia.
 
Urządzasz malutka sypialnię i nie wiesz jakie łóżko wybrać? Czy lepszym rozwiązaniem będzie łóżko do spania z prawdziwego zdarzenia, czy też wersalka, którą złożysz o poranku, żeby uzyskać swobodne przejście do każdego zakamarka w pokoju? Oczywiście, że łóżko z wygodnym materace do spania, w końcu sypialnia, która powinna służyć tylko do spania. Jeśli udało Ci się wygodą darować w domu miejsce na ten pokój, co w polskich mieszkaniach nie zawsze jest możliwe, to śpij komfortowo każdej nocy.

Duże i komfortowe łóżko w malutkiej sypialni czy to dobry pomysł?

Nawet w malutkiej mikroskopijnej sypialni łóżko powinno być tak duże, jak uda nam się w niej zmieścić. W końcu jest to pokój przeznaczony do spania, a jego głównym atutem jest właśnie duże łóżko. Nie przejmuj się, jeśli nawet zajmuje ono 90% tego pomieszczenia, w końcu ten pokój służy do spania, a jeśli tak, to nie potrzebujesz w nim więcej miejsca niż na łóżko i przechowywanie. W praktyce nawet posiadacze naprawdę niewielkich sypialni, w których łóżko zaczyna się pod oknem i sięga od ściany, do ściany, a czasem nawet wchodzimy na nie prawie z progu pomieszczenia. Nawet taka „pudełkowa” przestrzeń do spania będzie komfortowa, jeśli wstawimy do niej wygodne łóżko z wygodny materac do spania. W końcu to jedyne pomieszczenie w domu, w którym króluje komfort, jest ono oazą spokoju i nie musimy na siłę szukać kompromisów między wygodą a designem.

Czy dobrym rozwiązaniem będzie wersalka w małej sypialni?

To najgorsze z możliwych rozwiązań, ponieważ jak sama nazwa wskazuje ten pokój służy do spania. Jest w nim, a przynajmniej powinno być zawsze pościelone łóżko, które na nas czeka o każdej porze dnia i nocy. To dlatego pachnie w niej snem, a kiedy przekraczasz jej próg od razu się rozluźniasz i robisz się senny. A kiedy wchodzisz do sypialni, jedyne co musisz zrobić to położyć się do łóżka. Wstawiając do tego pomieszczenia wersalkę, po pierwsze nie będzie spać wygodnie, a więc stracisz główną funkcję sypialni. Po drugie jest to pokój, który powinien służyć tylko do spania, a to oznacza, że nie masz potrzeby po nim się przechadzać, zapraszać gości itp. Dlatego ilość podłogi wolnej podłogi ma drugorzędne znaczenie. Jeśli myślisz nad wyborem wersalki do sypialni ze względu na skrzynię, która się w niej znajduje, duża większy pojemnik będzie miało łóżko z pojemnikiem na pościel. Jest on zamontowany pod cały materacem dzięki czemu zyskujesz powierzchnię porównywalną do średniej szafy, A co najważniejsze masz do niego naprawdę łatwy dostęp.

Łóżka z pojemnikiem na pościel posiadają bardzo nowoczesne siłowniki gazowe co pozwala na otwarcie pojemnika na pościel bez użycia siły. Czy warto wybrać mniejsze łóżko na rzecz dużej szafy wnękowej w sypialni, czyli miejsce na przechowywanie w malutkiej sypialni Miejsce do przechowywania w sypialni jest naprawdę ważne, ale komfort snu również. W tym wypadku zalecamy jak najmniej kompromisów. Tym bardziej że obecnie można zamówić zabudowę meblową na wymiar podwieszaną, a więc pojemne szafki mogą być zawieszone na ścianach i nie zajmować podłogi. Ponadto jeśli masz już szafę wnękową na korytarzu, możesz poprosić stolarza, o wykonanie w niej „drugiego dnia” To rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie wnętrza ściany na przechowanie. Jeśli na przedpokoju jest szafa na kurtki, w sypialni dokładnie w tym samym miejscu wykuwamy ścianę, i montujemy skrzynię (stelaż szafy), do niego półki i fronty. Jeśli ścianki działowe są zbyt cienkie, może ona wystawać kilkanaście cm ze ściany, albo trochę więcej. Nawet 20-30 cm to nie 50 czy 80 cm. Jeśli dobrze zaplanujesz każdy centymetr i postarasz się wykorzystać go w najlepszy możliwy sposób, zmieścisz nawet w malutkiej sypialni szerokie i komfortowe łóżko do spania i szafę. Ponadto nowoczesne łóżka do sypialni są wyposażone we wspomniany już pojemnik pod materacem. Może on z powodzeniem zastąpić komody, a nawet półki w szafie. Odpowiednio zaaranżowany będzie równie praktyczny każda szafka i pozwoli na dodatkowe wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem. A zatem nie rezygnuj z komfortu w czasie snu, jest wiele możliwości na zorganizowanie schowków nawet w malutkiej sypialni. 

Czy-dobrym-rozwiązaniem-będzie-wersalka-w-małej-sypialni

Jak mała może być sypialnia?

Tak mała, żeby zmieścić w niej łóżko, wówczas będzie spełniać swoją najważniejszą funkcję. Zatem możemy ją wydzielić z każdego innego pomieszczenia i mieć oddzielne miejsce do spania. Nawet malutka sypialnia będzie spełniała swoją funkcję w domach, w których domownicy mają bardzo zróżnicowany plan dnia i nocy. Kiedy jedna osoba pracuje do późna lub na nocną zmianę, w dzień musi wypocząć. A to z oznacza, że możliwość spania w oddzielnym pokoju niż dzienny zapewnia jej ciszę i spokój, a domownikom umożliwia normalne korzystanie z salonu. Sypialnia może być tak mała, że nie zmieścimy w niej szafy ani nawet nocnych stolików i nadal będzie ona funkcjonalna. Ponadto do takiego pomieszczenia warto wybrać łóżko z dużym pojemnikiem z materacem. Zastąpi on komody a nawet część powierzchni szafy.

Sypialnia bez miejsca do przechowywania, szukamy pomieszczenia na szafę

Piękna stylowa lub niewyróżniająca się na tle ścian szafa może stanąć w dosłownie każdym pomieszczeniu. Jeśli będzie to zabudowa wnękowa z lustrzanymi frontami, to może być zainstalowana w pokoju dziennym. Takie rozwiązanie to podwójna korzyść, ponieważ nie tylko zyskamy potrzebną szafę, ale też optycznie powiększymy powierzchnię tego pokoju. Jednym słowem dzięki iluzji, jaką tworzą lustra uzyskamy dwa lub trzy razy większy pokój niż jego fragment przeznaczony na szafę. Kolejna możliwość to korytarz, zakładając, że łóżko w sypialni jest wyposażone w pojemnik, czyli ogromną skrzynię, do której możemy dokupić dedykowane organizery, szafa będzie potrzebna tylko na ubrania wiszące. A to oznacza, że zajmie nam nieporównanie mniej miejsca na przedpokoju niż ta, w której miałyby się znaleźć jeszcze półki i szuflady. Nie obawiaj się też zrobić jej w miejscu ścianki działowej, pod warunkiem, że nie jest ona ścianą nośną. Zamiana fragmentu muru na szafę to propozycja, dzięki której wzdłuż całego korytarza możesz zyskać pojemną szafę na wszystkie ubrania wszystkich domowników. Przy takim rozwiązaniu starta powierzchni będzie minimalna a ilość schowków imponująca. Fronty mogą być lustrzane lub wykonane z białej płyty meblowej, która będzie spójna z sufitem lub w kolorze ścian, których nie wykorzystaliśmy na szafy. Nie rezygnuj z sypialni tylko ze względu na jej mały metraż nawet ta najmniejsza sprawi, że nocny wypoczynek będzie lepszy, a mieszkanie bardziej funkcjonalne.

Łóżko z materacem vs Kanapa z szafą

Urządzając naszą małą sypialnie, jednym z najczęstszych wyborów, które musimy podjąć jest to czy wybierzemy łóżko z materacem czy kanapę i osobną szafę. Oba te elementy są niezbędne do tego, aby nasza sypialnia była funkcjonalna i komfortowa, jednakże można zastanowić się, który z tych elementów jest bardziej istotny. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wybór szafy jest ważniejszy, ponieważ pozwala na przechowywanie ubrań i innych przedmiotów. Jednakże, gdy bliżej się przyjrzeć, można zauważyć, że to łóżko z materacem stanowią kluczowy element w sypialni. Materac jest nie tylko miejscem do snu, ale także wpływa na jakość naszego życia. Odpowiednio dobrany porządny materac termoelastyczny zapewnia komfort i poprawi jakość naszego wypoczynku. Materac ma bezpośredni wpływ na na nasze zdrowie i samopoczucie. Dobry materac powinien dostarczyć właściwej podpory dla ciała i dopasować się do naszego ciała. Łóżko z pojemnikiem na pościel może zastąpić tradycyjną szafę i pomóc utrzymać porządek w sypialni. Dzięki pojemnikowi na pościel można oszczędzić miejsce w szafie, a jednocześnie zachowując łatwy dostęp do przestrzeni pod materacem.

Stając przed dyelematem zagospodarowania miejsca w małej sypilanii szafa jest ważnym elementem w sypialni, jednak to materac jest kluczowy dla naszego zdrowia i jakości snu. Warto poświęcić więcej czasu i uwagi na wybór odpowiedniego materaca. Jeśli natomiast chodzi o przechowywanie ubrań i innych przedmiotów, łóżko z pojemnikiem na pościel może być dobrym rozwiązaniem, które pozwoli zachować porządek w sypialni bez konieczności posiadania osobnej szafy.

Łóżko-z-pojemnikiem-na-pościel-zamiast-kanapy

 

 

wróć do listy