Czym charakteryzuje się dobry materac? Sprawdź, nim dokonasz zakupu!

Materac

Drogie Mamy, mamy Tydzień Rabatów dla Mam!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-15%

z kodami rabatowymi

-15% Sprawdź
Czym charakteryzuje się dobry materac? Sprawdź, nim dokonasz zakupu!

Wybór materaca rodzi wiele dylematów, dlatego długo zastanawiamy się, jaki powinien być naprawdę dobry materac. W końcu dokonując takiego zakupu, liczymy na to, że posłuży nam przynajmniej przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Dobry materac - co to tak właściwie znaczy?

Paradoksalnie materac, który wydaje nam się wygodny tuż po położeniu się na nim na kilka minut, na dłuższą metę może okazać się wcale nie tak dobrym wyborem! Dlaczego tak się dzieje? Nasze ciało zupełnie inaczej reaguje na podłoże przez pierwsze kilkanaście do kilkudziesięciu minut, a inaczej po kilku godzinach. Brzmi, jak coś oczywistego, a jednak tak często o tym zapominamy! Prowadzi to do tego, że najczęściej kupujemy zbyt miękki materac, który nie jest najlepszym podparciem dla naszych pleców na długie noce. O czym pamiętać, żeby nie popełnić tego błędu?

Dobry materac do spania to podstawa Twojego samopoczucia!

W łóżku spędzamy zwykle ⅓ doby, a ponadto to właśnie w czasie snu nasze ciało najbardziej się regeneruje i gromadzi energię na kolejny dzień. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby każdy z nas spał na odpowiednim materacu, który pozwoli naszemu ciału na maksymalny relaks. W innym wypadku istnieje ryzyko, że budzilibyśmy się ze złym samopoczuciem, pozbawieni energii i chęci do działania, a tego przecież nikt z nas nie chce! 

Wygodne materace do spania to przede wszystkim te, które dopasowują się do krzywizn naszego kręgosłupa i ułożenia ciała, niezależnie od tego, w jakiej pozycji będziemy spali. Nikt z nas przecież nie przesypia całej nocy w jednym ułożeniu (nawet, jeśli tak nam się wydaje). Musi to być zatem materac nie zbyt twardy, ani nie zbyt miękki. Materace, które najlepiej reagują na nasze ciało, to materace termoelastyczne. Ich pianka fantastycznie otula kręgosłup i całe ciało, a w dodatku nie odkształca się i szybko wraca do pierwotnej formy. Materace wysokoelastyczne również zagwarantują nam wystarczający komfort, dzięki czemu rano obudzimy się bez żadnych dolegliwości bólowych.

Dobry materac to taki, który jest dopasowany twardością do naszych potrzeb, a one wynikają zwykle z naszej wagi oraz indywidualnych preferencji. Twardość materaca oznaczona jest literą H oraz cyfrą zwykle od 1 do 5. Materac H1 będzie zatem dobry dla osoby do 60 kg, H2 do 80 kg, H3 od 80 do 100 kg. Ważny jest jednak też wzrost osoby, ponieważ on także determinuje to, w jaki sposób odbieramy twardość materaca. Czasem osoba o niskiej wadze będzie wysypiała się lepiej na twardszym materacu, ponieważ po prostu taki właśnie będzie preferowała. Istnieją zatem podstawowe wskazówki, którymi możemy kierować się przy wyborze materaca, ale to nasze ciało decyduje o tym, co jest dla niego najlepsze.

po czym rozpoznać dobry materac do spania

Dobry materac do spania na kręgosłup? Wesprzyj swoje ciało

Chociaż każdy z nas chce mieć naprawdę dobry materac do spania, to jednak przede wszystkim osoby borykające się z problemami kręgosłupa będą poszukiwały naprawdę najlepszych, profesjonalnych rozwiązań. Materace zdrowotne są w takim wypadku idealnym rozwiązaniem. Jeśli doskwiera ci ból kręgosłupa lub cierpisz na choroby stawów i kręgosłupa, materac ortopedyczny będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Żaden inny model materaca nie zadba tak o twoje plecy, jak materace rehabilitacyjne. Pamiętaj jednak, by skonsultować swój wybór ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutom - to oni najlepiej doradzą ci, jaki rodzaj materaca będzie idealnie współgrał z twoimi szczególnymi potrzebami.

Jak wybrać dobry materac?

Przed zakupem koniecznie dowiedz się jak najwięcej o typach materacy i ich właściwościach. Zastanów się, w jakiej pozycji najczęściej śpisz, jaką twardość preferujesz oraz jakie dodatkowe funkcje materaca byłyby przez ciebie najbardziej pożądane (np. antyalergiczność). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj o wszystko doradcy - dobry sprzedawca z pewnością pomoże ci w podjęciu właściwej decyzji. Nie spiesz się z ostatecznym wyborem - w końcu materac to nie ozdobny fotel! Sprawdź koniecznie także ewentualną możliwość zwrotu oraz okres gwarancji.

jak wybrać dobry materac do spania

Jaki jest najlepszy materac? Które rodzaje brać pod uwagę?

Czy można stwierdzić, że istnieje jeden najlepszy materac dla każdego? Nie, z pewnością nie możemy wskazać jedynego słusznego wyboru, biorąc pod uwagę różne oczekiwania, potrzeby i preferencje klientów. Wiemy natomiast, że złotym środkiem jest najczęściej dobry materac wysokoelastyczny, który spełni potrzeby większości użytkowników. To właśnie taki rodzaj materaca obecnie jest najczęściej wybieranym modelem na rynku. Nic dziwnego - gwarantuje on maksimum wygody, znakomitą trwałość, jest stosunkowo lekki, a przy tym wszystkim jego cena zwykle jest bardzo rozsądna. Mamy nadzieję zatem, że teraz będzie ci znacznie łatwiej znaleźć naprawdę dobry materac! 

 

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.