Co mówi o tobie pozycja, w której śpisz, zrób test osobowości

PlantPur,Sen,Zdrowy kręgosłup

Poczuj magię Dnia Dziecka! -17% rabatu na łóżka i materace.

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-17%

z kodami rabatowymi

-17% Sprawdź
Co mówi o tobie pozycja, w której śpisz, zrób test osobowości

Czy wiesz, że pozycja, w której śpisz, zdradza, jakim jesteś typem osobowości, zdradza najskrytsze cechy twojej osobowości? Kiedy w nocy wybierasz najwygodniejszą dla siebie pozycję do snu, nie myślisz nawet, że jest ona podyktowana nie tylko twoim komfortem, ale też wewnętrznymi potrzebami wynikającymi z tego, jaki jesteś człowiekiem. Zrób test osobowości i przekonaj się, jaki jesteś naprawdę, które z twoich zachowań to tylko poza a które są prawdziwe.
 
Jeśli śpisz przynajmniej 3- 4 razy w tygodniu masz cechy przypisane danemu typowi osobowości. Większość osób śpij w jednej pozycji przez całe życie, inni mają kilka ulubionych, które dobierają w zależności od stopnia zmęczenia czy nastroju. Ta ostatnia grupa o przedstawiciele skomplikowanej osobowości łączącej kilka typów. Sprawdź, kim Ty jesteś i jak wiele osób układa się do snu dokładnie tak jak Ty.

Test osobowości - a pozycja snu

Zaznacz tylko te pozycje, w których śpisz przynajmniej trzy razy w tygodniu. Nie martw się, jeśli znajdziesz wśród naszych propozycji, tylko jedną. Zdecydowana większość społeczeństwa przez całe życie kładzie się do snu tak samo i dokładnie w tej samej pozie się budzi.
 
A - Na boku z podkulonymi nogami i rękoma tzw. pozycja embrionalna
B - Na boku na baczność, z wyprostowanymi nogami i rękoma
C - Na boku z rękami wyciągniętymi do przodu
D - Na brzuchu trzymając w objęciach poduszkę z głową na wznak lub na bok
E - Spanie na wznak na baczność, z rękoma wzdłuż ciała
F - Na rozgwiazdę, na wznak z rękoma na wysokości głowy

A TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI DUSZA TOWARZYSTWA

Jeśli śpisz na boku z podkulonymi kończynami górnymi i dolnymi, uchodzisz za duszę towarzystwa, osobę twardą i idącą przez życie z podniesioną głową. Osoby śpiące w pozycji embrionalna W rzeczywistości jesteś jednak nieśmiały i wycofany, łatwo Cię zranić i podciąć Ci skrzydła. Źle znosisz krytykę i długi liżesz rany po każdej porażce. 

B TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI EKSTRAWERTYK Z KRWI I KOŚCI

Jeśli śpisz na baczność w pozycji bocznej z wyprostowanymi nogami rękoma, jesteś typowym ekstrawertykiem. Jesteś typem osobowości, który robi dużo zamieszania i czasem irytuje otoczenie. Towarzyski i beztroski, masz skłonność do nadmiernej ufności i przesadzonego optymizmu, często patrzysz na świat przez różowe okulary, przez co jesteś podatny na manipulacje i łatwo Cię wciągnąć w intrygi.

C TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI NIEZDECYDOWANIE TO TWOJE DRUGIE IMIĘ

Osoby śpiące w pozycji tęskniącej, czyli na boku z rękami wyciągniętymi przed siebie są otwarci na ludzi, ale zdarza im się być podejrzliwymi i cynicznymi. Mają problem z podejmowaniem decyzji. Każdy nawet najdrobniejszy wybór w ich życiu jest poprzedzony analizowaniem za i przeciw analizują między dobrem i złem. Raz podjętej decyzji bronią niczym lwica swojego potomstwa i ma takiej siły, która sprawi, że zmienią zdanie.

D TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI TOWARZYSKI I WRAŻLIWY NERWUS

Jeśli śpisz na brzuchu, obejmując poduszkę z głową na bok, jesteś typem wrażliwego, towarzyskiego nerwusa. Jesteś postrzegany przez otoczenie jako osoba zuchwała, ale źle znosisz krytykę i łatwo można Cię zranić. Lubisz mieć wszystko zaplanowane i poukładane, ekstremalne sytuacje wyprowadzają Cię z równowagi na kilka dni i nie potrafisz się w nich odnaleźć.

E TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI URODZONY PERFEKCJONISTA INTROWERTYK 

Jeśli śpisz w pozycji na żołnierza, na wznak z wyprostowanymi nogami i rękoma, a twoje kończyny górne są ułożone wzdłuż ciała. Osoby śpiące w tej pozycji mają osobowość introwertyka. Spokojni, nielubiący zamieszania wokół siebie i bodźców zewnętrznych perfekcjoniści, którzy do szczęścia wystarczy ich własny świat. Jak każdy perfekcjonista również introwertyk wysoko stawia poprzeczkę sobie jak swoim współpracownikom. Jako szef jest bardzo sprawiedliwy, ale wymagający, ceni sobie lojalność i sumienność.

F TYP OSOBOWOŚCI AMBIWERTYK

Śpisz na plecach z rękoma rozłożonymi na wysokości głowy? Jesteś klasycznym typem, ambiwertyk, czyli bardzo złożonej osobowości, która łączy cechy introwertyka i ekstrawertyka, a to oznacza, że jesteś jedną z najbardziej elastycznych typów osobowości. Potrafisz być doskonałym słuchaczem, ale też dawać dobre rady. Nie lubią być w centrum uwagi, gdyż zdecydowanie lepiej wychodzi im bycie na drugim planie, ale dla dobra sprawy potrafią przybrać pierwszoplanową rolę w życiu i błyszczeć niczym gwiazda byle osiągnąć obrany cel. Ambiwertyk jest doskonałym przyjacielem, który zawsze służy pomocą i uwielbia skupiać się na innych. Jest sumiennym pracownikiem, jego skłonność do unikania zamieszania wokół własnej osoby sprawia, że za jego ciężką pracę laury zbierają inni.
 
Najwięcej osób, bo aż 41% ludzkiej populacji śpi na boku z podkulonymi nogami w pozycji pozycja embrionalna. Na drugim miejscu są śpiący na boku na z wyprostowanymi nogami i rękoma, czyli na kłodę i jest to 15%, do tej grupy zaliczamy dość silną osobowość, jaką są ekstrawertycy. Na kolejnej pozycji uplasowali się śpiący w pozycji tęskniącej (na boku z rękami wyciągniętymi do przodu) i jest ich około 13%. Introwertycy śpiący w pozycji na żołnierza to zaledwie 8%, towarzyscy nerwus obejmujący poduszkę we śnie to 7%, a na ostatniej pozycji z wynikiem zaledwie 5% uplasowali się ambiwertycy śpiący na rozgwiazdę. Ten ostatni typ osobowości jest tak skomplikowany i złożony, że można go ze świecą szukać. Elastyczni, pomocni i kiedy trzeba, pomocni ambiwertycy to osoby, które znajdą się dosłownie w każdej sytuacji, Być może dlatego pozycję na rozgwiazdę, w której śpią, może przybierać różne formy, a jej znakiem rozpoznawczym jest spanie na wznak z rękoma uniesionymi na wysokość głowy.

Test-osobowości-a-pozycja-snu

Nie tylko cechy osobowości mają wpływ na pozycję, w której śpimy 

Czy wiesz, że nie tylko cechy charakteru wpływają na to, jaką wybierasz pozycję do snu? Aż 57% Polaków śpi na meblach nieprzystosowanych do spania, wersalkach, tapczanach i rozkładanych kapach i około 20% osób na starych niskiej jakości gąbkowych i sprężynowych materacach, które, choć nieźle prezentują się na łóżku, nie są najlepszym wyborem do spania. Zbyt miękki, zbyt twardy, sprężynujący, pływający materac, a także wersalki, sofy i tapczany nie sprzyjają komfortowi w czasie spania. W efekcie śpiąc na nich, nie przybieramy pozy naturalnej dla naszej osobowości, nie śpimy też na nich w rekomendowanej anatomicznej pozycji, a w jedynej w miarę wygodnej, jaką możemy przyjąć na tym łóżku. Z tego też powodu wiele osób budzi się rano w złym nastroju, ma dolegliwości bólowe, a nawet stany lękowe w nocy i o poranku.

Każdy typ osobowości ma swój sposób na podwyższenie poziomu endorfin hormonów szczęścia

Test osobowości pokazał nam, że osoby z różnymi cechami charakteru mają różne potrzeby w czasie nocnego wypoczynku. Podobnie jak w dzień wypoczywamy i relaksujemy się w różny sposób tak samo w nocy. Jedni po pracy biegną na siłownię, inni marzą o spokojnym wylegiwaniu się na kanapie, a u jeszcze innych, poziom endorfin (hormonów szczęścia) osiąga maksymalny poziom, kiedy zajadają się słodyczami.

A jak dbasz o odpowiedni poziom melatoniny, hormonu ułatwiającego zasypianie? 

Od godziny 21 ludzki organizm zaczyna wytwarzać melatoninę, czyli hormon, który sprawia, że czujemy się senni, a po ułożeniu w wygodnej pozycji i zamknięciu oczu zasypiamy. Jednak nawet podwyższony poziom melatoniny nie pomoże, jeśli godzinami szukamy wygodnej pozycji do spania, a nasze poirytowanie rośnie z każdą minutą.
 
Jeśli pozycja, w której się układamy, nie jest naszą wymarzoną, a jest jedynie kompromisem między naszym wyczerpaniem fizycznym i możliwościami łóżka. To o poranku nie obudzimy się w dobrym nastroju i z optymistycznym nastawieniem. Kładąc się do snu w jedynej wygodnej, ale nie takiej jak chcemy pozycji, nie zapewniamy sobie ani komfortu psychicznego, ani fizycznego. To tak jakbyśmy zamiast aktywnego wypoczynku na siłowni czy podczas joggingu zasiedli przed telewizorem i oglądali, coś, co nas w ogóle nie interesuje. Albo wysłali zatwardziałego kanapowca na siłownię, żeby odpoczął po całym dniu fizycznej pracy.

Kiedy śpimy w wymuszonej pozycji, nasze ciało i umysł wprawdzie wypoczywają, ale tylko w stopniu wystarczającym nam do życia. Odczuwając, choć niewielki dyskomfort podczas zasypiania i budzenia się, zmniejszamy nasze zdolności poznawcze, refleks i błyskotliwość naszego umysłu w ciągu dnia.

A-jak-dbasz-o-odpowiedni-poziom-melatoniny-hormonu-ułatwiającego-zasypianie

Odmładzająca pozycja do spania, sprawdź, czy właśnie tak układasz się do snu 

Kiedy śpisz, w organizmie zachodzi szereg procesów, dzieci rozwijają się, a dorośli regenerują. Jednak żeby tak się stało, musimy zadbać o prawidłowy przepływ krwi w nocy. Śpiąc w anatomicznej pozycji (m może to być każda z wymienionych powyżej), z wyprostowanym kręgosłupem (kark w linii prostej z plecami), na materacu, który dopasowuje się do kształtu naszego ciała, nie powoduje ucisku na żadną część ciała, nie zakłócamy tych procesów. Całe nasze ciało począwszy od mózgu, a skończywszy na skórze, włosach się regeneruje na poziomie komórkowym.
 
Chcesz być szczęśliwy odważny i pełen energii? Chcesz wyglądać pięknie i młodo? Śpij wygodnie, na komfortowych materacach do spania. Doskonałym wyborem są piankowe materace Plantpur, na których śpisz w anatomicznej pozycji. Krew swobodnie przepływa przez całych organizm, jesteś dobrze dotleniony, a całe ciało się regeneruje.

Jak ważna jest wygoda i jakość snu dla Twojej osobowości? 

Twoja pozycja podczas snu może ujawnić wiele na temat Twojego typu osobowości. Aby umożliwić Ci eksplorowanie naturalnych pozycji snu i pomóc w osiągnięciu pełnego wypoczynku, proponujemy tapicerowane łóżko z pojemnikiem na pościel. W praktycznym i stylowym pojemniku przechowasz swoją pościel, a nowoczesny modernistyczny styl łóżka idealnie wpasuje się w wystrój Twojej sypialni.

Wygoda i jakość snu wpływają na nasze samopoczucie, zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto zaopatrzyć się w materac termoelastyczny, który nie tylko dostosuje się do Twojej pozycji snu, ale także zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Materace z pianki termoelastycznej Plantpur to idealne rozwiązanie dla każdego typu osobowości. Bez względu na to, czy śpisz na boku z podkulonymi nogami i rękami (typ A), czy na wznak z rękoma na wysokości głowy (typ F), materac Plantpur dostosuje się do kształtu Twojego ciała, zapewniając komfort i wsparcie w każdej pozycji. 

Łożko-pojemnikiem-na-pościel

FAQ

 

Co mówi o tobie pozycja, w której śpisz?

Pozycja, w której śpisz, może mówić nieco o twoim charakterze, choć nie zawsze jest to regułą. Na przykład:

  • Osoby śpiące na wznak mogą być pewne siebie i opanowane.
  • Osoby śpiące na brzuchu mogą być towarzyskie i otwarte na nowe doświadczenia.
  • Osoby śpiące na boku, w pozycji embrionalnej, mogą być wrażliwe i skłonne do troskliwości.
  • Osoby śpiące na boku z rękami wyciągniętymi mogą być podejrzliwe i ostrożne.

Co to jest pozycja embrionalna?

Pozycja embrionalna to pozycja, w której osoba śpi na boku z nogami zgiętymi w kolanach i biodrach, zbliżając kolana do klatki piersiowej. Przypomina ona pozycję, w jakiej znajduje się płód w łonie matki.

Spanie na wznak co oznacza?

Spanie na wznak oznacza, że śpisz na plecach z twarzą skierowaną w górę. Osoby śpiące w tej pozycji mogą być pewne siebie, opanowane i cenić sobie komfort. Spanie na wznak może być także korzystne dla zdrowia, ponieważ zmniejsza ryzyko bólu pleców i szyi oraz zmniejsza nacisk na stawy i mięśnie. Warto jednak pamiętać, że osoby z problemami z chrapaniem lub zespołem bezdechu sennego mogą odczuwać nasilenie tych problemów w tej pozycji.

Czy sposób, w jaki śpimy, wpływa na naszą osobowość?

Tak, pozycja, w jakiej śpimy, może odzwierciedlać pewne aspekty naszej osobowości i świadczyć o tym, jakimi jesteśmy ludźmi.

Czy meble, na których śpimy, mają wpływ na pozycję, w której śpimy?

Tak, aż 57% Polaków śpi na meblach nieprzystosowanych do spania, co może wpływać na pozycję snu oraz komfort podczas nocnego odpoczynku.

Co to jest melatonina i jak wpływa na sen?

Melatonina to hormon odpowiedzialny za regulowanie cyklu snu i czuwania. Jest wytwarzana przez organizm, zaczynając od 21:00, i pomaga nam zasypiać.

Jaka jest odmładzająca pozycja do spania?

Odmładzająca pozycja do spania to taka, w której śpimy z wyprostowanym kręgosłupem (kark w linii prostej z plecami) na materacu, który dopasowuje się do kształtu naszego ciała. 

wróć do listy