Sypialnia z materacem rehabilitacyjnym, jaki materac wybrać?

Materac,Zdrowy kręgosłup
Sypialnia z materacem rehabilitacyjnym, jaki materac wybrać?

Materac rehabilitacyjny do sypialni to kusząca perspektywa dla osób borykających się z bólem kręgosłupa i karku. Obecnie nie trzeba już wybierać między elegancją, komfortem snu i leczniczymi właściwościami materacy korekcyjnych. Zobacz, jak wyglądają nowoczesne materace rehabilitacyjne do sypialni i jaki materac korekcyjny do sypialni małżeńskiej wybrać.

W dzisiejszych czasach większość z nas nadwyręża swój kręgosłup przez większą część dnia. Jedni pracując długie godziny przed komputerem lub za biurkiem, inni wykonując ciężką pracę fizyczną. Są to czynności, które sprzyjają powstawaniu nabytych wad postawy oraz są powodem bólu pleców i karku. Współczesne materace rehabilitacyjne są przystosowane do spania każdej nocy i wyglądają równie estetycznie, jak klasyczne materace do sypialni. A jeśli tak, to lepiej jest zapobiegać, niż leczyć wady postawy.

Sypialnia z materacem rehabilitacyjnym czy to dobry pomysł?

W obecnych czasach to jeden z najlepszych pomysłów. Ponad połowa dorosłych Polaków cierpi z powodu wad postawy i krzywego kręgosłupa. W przypadku dzieci i młodzieży już prawie 90% przedstawicieli młodego pokolenia ma zdiagnozowane skrzywienie kręgosłupa lub znajduje się w grupie ryzyka. O ile jeszcze kilka dekad temu za główny czynnik ich powstawania uważano ciężkie plecaki, wady wrodzone. W przypadku osób dorosłych było to, tak zwane garbienie się i pracę na taśmie produkcyjnej czy za kierownicą auta. Obecnie większość z nas w pracy krzywi kręgosłup pracując w niewłaściwej pozycji. W przypadku dzieci głównymi winowajcami jest zdalna nauka i gry komputerowe, które coraz częściej zastępują każdą inną rozrywkę. Dlatego spanie na materacu korekcyjnym, jest tak ważne. W nocy mamy szansę naprawić, starty, jakie sobie wyrządzamy w ciągu dnia.

Sypialnia-z-materacem-rehabilitacyjnym-czy-to-dobry-pomysł

Kiedy warto kupić materac rehabilitacyjny?

Zawsze, kiedy budzisz się z bólem kręgosłupa i karku, kiedy po pracy odczuwasz ból lub dyskomfort związany uciskiem albo kłuciem pleców, lub szyi. Kiedy często doskwiera Ci napięciowy ból głowy, drętwienie kończyn i inne dolegliwości związane z układem kostnym.
 
A także, kiedy prowadzisz siedzący tryb życia lub pracujesz w wymuszonej pozycji, która wcześniej lub później spowoduje skrzywienie twojego kręgosłupa. Czy wiesz, że śpiąc każdej nocy na materacu korekcyjnym, prostujesz swój kręgosłup, rozluźniasz mięśnie? I sprawiasz, że cały twój organizm regeneruje się, krew przepływa przez całe ciało, a Ty budzisz się dotleniony, wypoczęty i zrelaksowany.
 
Zawsze, gdy uważasz, że zasługujesz na komfortowy zdrowy wypoczynek. Na poranki bez sztywnego karku, bólu pleców, napięciowego bólu głowy i stresu.

Materac rehabilitacyjny do sypialni małżeńskiej, co wybrać jeden wspólny czy dwa oddzielne?

Kupując materac rehabilitacyjny do sypialni małżeńskiej, stajemy przed wyborem czy wybrać jeden duży, czy może lepszym rozwiązaniem będą dwa oddzielne, z których tylko jedne to korekcyjny. W praktyce wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdej z osób. Jeśli jedna z nich cierpi na bóle kręgosłupa, a druga jest zdrowa jak przysłowiowa ryba, ale ze względu na charakter pracy każdego dnia nadwyręża swój kręgosłup. Wybór powinien być oczywisty, w takiej sytuacji kupujemy jeden duży materac rehabilitacyjny np. taki o wymiarach 160 × 200, 180 × 200 cm lub 200 × 200 cm.
W sytuacji, kiedy tylko jedna z osób cierpi z powodu chorób kręgosłupa i chce spać na takim materacu, a druga woli spać na miękkim, możemy kupić spersonalizowany materac korekcyjny gdzie jedna połowa jest przystawana do schorzenia a druga np. bardzo miękka.  Wszystkie materace Plantpur są wyposażone w materac nawierzchniowy, a więc nie będzie widać różnicy. W ten sposób w jednym łóżku można spać na dwóch różnych materacach i każdy jest zadowolony.

Czy materac rehabilitacyjny może wyglądać estetycznie?

Przez wiele dekad materace do rehabilitacji i korekty wad postawy miały mało estetyczne zielone lub niebieskie pokrowce. Wprawdzie spełniały doskonale swoją funkcję, ale pasowały bardziej do sali szpitalnej niż do eleganckiej sypialni. Jednak Plantpur to producent materacy rehabilitacyjnych, które są dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Ponadto są one ładne, estetyczne i starannie wykonane. Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tych do spania, a różnicę można poczuć, dopiero kładąc się na nich. Dzięki tak eleganckiemu wykonaniu zdobyły one ogromną popularność, wśród osób, które chcą zadbać o swój kręgosłup i wolą zapobiegać niż leczyć. Jeśli nie widać różnicy i można podczas komfortowego snu korygować wady postawy, sprawić, że kręgosłup, a także wszystkie mięśnie odpoczywają, to po co potem chodzić na bolesną i kosztowną rehabilitację.

Czy-materac-rehabilitacyjny może-wyglądać estetycznie 

Czy można codziennie spać na materacu rehabilitacyjnym?

Tak można, a nawet trzeba, jeśli z powodów genetycznych lub ze względu na prowadzony tryb życia, mamy predyspozycje do wad postawy i innych chorób układu kostnego. W grupie osób, które bezwzględnie powinny zacząć spać każdej nocy na takim materacu, jest młodzież spędzająca wiele godzin przed komputerem, pracownicy biurowi i sektora IT, krawcowe, zawodowi kierowcy, pracownicy taśm produkcyjnych, a także mechanicy samochodowi i osoby, które w ciągu dnia pracują w wymuszonej pozycji.
 
Codzienne spanie na takim materacu nie tylko zapobiega powstawaniu wad postawy, ale też skutecznie likwiduje większość dolegliwości bólowych o poranku. Śpiąc w anatomicznej zdrowej pozycji, nie uciskasz na naczynia krwionośne, więc przez całą noc krew równomiernie przepływa przez całe twoje ciało, głowa i szyja znajdują się w linii prostej z resztą ciała. Wszystkie mięśnie są rozluźnione i wypoczywają.

Jaki materac rehabilitacyjny wybrać?

Najlepszy, taki który jest skuteczny, ekologiczny i estetyczny. Obecnie na rynku jest cała gama korekcyjnych materacy, ale tylko nieliczne są naprawdę warte uwagi. Jeśli szukasz, takiego, który będzie korygował twoją wadę postawy, lub nie dopuści do jej powstania, a jednocześnie będzie estetyczny i higieniczny przez wiele lat. To powinieneś poszukać wśród tych z materacem nawierzchniowym, który pokrowiec jest przystosowany do prania w pralce. Jeśli jesteś alergikiem, warto również kupić taki, który będzie miał właściwości antyalergiczne, nie będzie wydzielał toksycznych i silnie uczulających rozpuszczalnikowych oparów z klejów, którymi jest nasączona zdecydowana większość materacy na rynku. A zatem potrzebujesz takiego, który jest wyprodukowany przy pomocy naturalnych żywic. Alergicy bardzo często mają uczulenie na roztocza, więc ich materac powinien mieć pokrowiec z tkaniny o bardzo wysokiej gramaturze, żeby kurz nie przenikał do jego wnętrza.

Jaki-materac-rehabilitacyjny-wybrać
Rehabilitacyjny, estetyczny, antyalergicznych, ekologiczny, łatwy do utrzymania w czystości i komfortowy jak żaden inny. Czy wiesz gdzie kupić taki materac? W Plantpur u producenta najlepszych materacy na rynku.
 

 

wróć do listy