Po co kupuje się materace nawierzchniowe?

PlantPur,Materac
Po co kupuje się materace nawierzchniowe?

Materac nawierzchniowy może wydawać się tylko półproduktem, które ma niewielkie zastosowanie i równie niewielkie korzyści. Nic bardziej mylnego. W niektórych sytuacjach sprawdzi się doskonale i zupełnie zaspokoi nasze potrzeby. Wobec tego, po co kupować materace nawierzchniowe? Komu się przydadzą?

Czym tak naprawdę jest materac nawierzchniowy?

Jest to zewnętrzna część materaca wykonana z pianki wysokoelastycznej bądź termoelastycznej, która pod wpływem ciężaru i temperatury ciała idealnie dostosuje się do naszych kształtów. Mimo, iż materace nawierzchniowe mają nie więcej niż kilka centymetrów grubości, mogą one znacząco wpłynąć na komfort korzystania z naszego materaca bądź jakiejkolwiek innego mebla służącego nam jako łóżko.

Nakładka na materac - ekonomiczny sposób na wygodę

Komfort podczas wypoczynku powinien stanowić dla każdego z nas priorytet, ponieważ niewygodne miejsce do spania może powodować negatywne skutki w postaci braku pełnej regeneracji, ale także znacznie poważniejsze konsekwencje takie jak choćby bóle kręgosłupa lub drętwienie kończyn. Nie zawsze jednak sytuacja finansowa bądź mieszkaniowa pozwala nam na wymianę całego materaca. Kompromisem w takiej sytuacji są materace nawierzchniowe . Kosztują one znacznie mniej niż pełnowymiarowy materac, a jednocześnie znacznie poprawiają parametry odpowiedzialne za wygodę podczas snu. Kwestia ceny ma również znaczenie wtedy, gdy lubimy zmiany, bądź podejrzewamy, że mogą się zmienić nasze potrzeby odnośnie poziomu twardości materaca. Nakładkę na materac firmy Plantpur możemy obrócić uzyskując twardszą powłokę, bez ponoszenia zbędnych kosztów.

materace nawierzchniowe

Częste przeprowadzki? Materac nawierzchniowy jest dla Ciebie!

Materace nawierzchniowe idealnie sprawdzają się dla osób, które często się przeprowadzają. Są one bardzo wygodne podczas transportu, ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i niską wagę. Dodatkową zaletę stanowi również łatwa aranżacja przestrzeni do spania. Wystarczy, że położymy materac nawierzchniowy na nie zawsze wygodnym i nowym łóżku i otrzymujemy spersonalizowane wygodnie miejsce do spania. Jeśli przed zakupem pełnowymiarowego materaca powstrzymywały Was powyższe aspekty - nie ma lepszego rozwiązania niż materac nawierzchniowy.

po co kupuje się materace nawierzchniowe

Jakie inne zalety ma nakładka na materac?

Bardzo istotną kwestią jest z pewnością sprawa łatwości dbania o higienę, jaką otrzymujemy dzięki materacowi nawierzchniowemu, zwłaszcza, jeśli nie możemy wymienić całego łóżka (np. jeśli zamieszkujemy akademik lub gdy właściciele wynajmowanego przez nas mieszkania nie wyrażają zgody na tego typu rozwiązanie). Dodatkowo możemy go bardzo łatwo prać, pozbawiając roztoczy, grzybów i alergenów (co ma kolosalne znaczenie jeśli borykamy się z uczuleniami). Nie do pominięcia jest również fakt, iż nakładka na materac stanowi również… ochronę powierzchni znajdującej się pod nią.

Śpij wygodnie - bez wględu na okoliczności

Zmiana warstwy, która ma największy kontakt z naszym ciałem może przynieść bardzo dobre rezultaty, w momencie, kiedy wymianę pełnowymiarowego łóżka, musimy z różnych przyczyn odłożyć na inny moment.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.