Pikowany pokrowiec na materac - obalamy mity

Materac
Pikowany pokrowiec na materac - obalamy mity

Kupując materac skupiamy się na tym, z czego jest on wykonany. Czy jest to materac ekologiczny z naturalnych produktów roślinnych? Wybieramy najlepsze materace, które zapewnią nam zdrowy, bezpieczny i komfortowy sen. Jest to ważne, ale bardzo dużą rolę odgrywają także pokrowce na materac. Zarówno materac jak i pokrowiec musi być dla nas “przyjazny”. Pełni on funkcję ochronną i estetyczną. Niejednokrotnie zdarza nam się, że coś wylejemy na materac bądź go czymś poplamimy. Dlatego ważne jest aby pokrowiec był ściągalny, nadający się do prania. Takie pokrowce stosuje producent materacy PlantPur. Materace te składają się z dwóch warstw. Dolna warstwa to baza, a górna to materac nawierzchniowy. Obie warstwy posiadają osobne pokrowce i połączone są ze sobą zamkiem błyskawicznym. W przypadku zabrudzenia pokrowce można rozpiąć, ściągnąć i w warunkach domowych wyprać w pralce w temperaturze 40 stopni - to właśnie charakteryzuje najlepsze materace.

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór tkanin z jakich są uszyte pokrowce na materac. Ważne abyśmy posiadali wiedzę na temat, jakie właściwości mają oferowane dzianiny. Jak wcześniej wspomniałam, producent materacy PlantPur postawił na jakość. Materiały, z których szyte są nasze pokrowce, są bardzo dobrej jakości, o wysokich gramaturach. Co za tym idzie... są mocne i wytrzymałe. Z kolei wiele dostępnych propozycji na rynku to pikowane pokrowce na materac - czy są one dobrym wyborem? Zacznijmy od tego, jakich typów pokrowców używa producent materacy PlantPur.

 

W PlantPur pokrowce na materac szyte są z następujących tkanin:   

* dzianina PlantPur Kaszmir z dodatkiem luksusowej wełny, która utrzymuje ciepło i poprawia krążenie;

* dzianina PlantPur Antybakterial, która zapobiega rozwojowi bakterii, zwalcza grzyby i roztocza, działając przy tym antyalergicznie;

* dzianina PlantPur Olive Oil, nasączona jest ekstraktem oliwy z oliwek, dzięki czemu ma działanie kojące;

* dzianina PlantPur Aloes, nasączona żelem z liści aloesu, o właściwościach antyalergicznych, antybakteryjnych oraz kojących.

Pokrowce na materac szyte są zarówno z naturalnych, jak i sztucznych materiałów. Do naturalnych zaliczamy bawełnę, która jest “oddychająca”, dobrze odprowadza wilgoć, dzięki czemu zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Natomiast do sztucznych tkanin możemy wymienić np. poliester, wiskozę czy poliamid. Syntetyki te są nieco tańsze, ale nie oznacza to, że muszą być gorsze. Ważne jest, żeby w procesie produkcji były wolne od chemikaliów. Gdy tak jest, to duży plus, gdyż posiadają właściwości antyalergiczne.

pokrowiec na materac

Wracając do pytania czy pikowany pokrowiec na materac jest magiczny, wręcz idealny? Właśnie nie, gdyż tkaniny pikowane nie mają przewiewu i kumulują wilgoć. Pikowanie stosuje się w przypadku tkanin o słabszym splocie podkładających syntetyczną owatę, a także flizelinę. Syntetyczna owata nie przepuszcza powietrza. Pokrowce materacy PlantPur szyte są z wysokiej jakości materiałów bez pikowania, aby były przewiewne i nie pochłaniały wilgoci.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar