Noworodek nie chce spać w łóżeczku - możliwe przyczyny

PlantPur
Noworodek nie chce spać w łóżeczku - możliwe przyczyny

Zdrowy sen to podstawa życia każdego człowieka. Jest to nie tylko istotne w przypadku nas, dorosłych, lecz staje się podstawą życia każdego maleństwa. Z racji tego, że noworodki odpoczywają od około 16 do 20 godzin na dobę, nie bez przyczyny uznajemy komfort ich snu za nieodzowny element opieki nad dzieckiem. Każdy rodzic z pewnością wie, że reguła ta jest teoretycznie prosta i znana, lecz rzeczywistość nie zawsze wygląda kolorowo. Jakie mogą być zatem przyczyny tego, że noworodek nie chce spać w łóżeczku? O co powinniśmy zadbać najbardziej?

Odpowiednio przygotowany pokoik dla maleństwa. Czy dobry materac dla niemowlaka jest tak istotny?

Na spokojny sen maleństwa wpływa wiele czynników. Z pewnością będą to nie tylko tak istotne warunki otoczenia, jak optymalne światło, brak hałasu czy odpowiednia temperatura, ale także pełny brzuszek oraz czysta pieluszka. Dzięki temu zapewniamy noworodkowi najważniejsze składowe tworzące komfortowy odpoczynek. Co jednak z odpowiednio przygotowaną przestrzenią snu, czyli aranżacją łóżeczka? To zdecydowanie podstawa decydująca o tym, czy maluszek pełen błogiego spokoju zechce przesypiać większość doby w dedykowanym dla siebie miejscu. Zdarza się przecież, że dziecko nie czuje się dobrze w swojej przestrzeni sygnalizując płaczem chęć oddalenia się od pozornie błogiego zakątka. Na pytanie jak należy przygotować “śpiący zakątek” dla maleństwa, możemy odpowiedzieć zaglądając we właściwości materacy dla dzieci, które z myślą o ich bezpiecznym śnie, powinny cechować się najlepszymi parametrami. Poniżej postaramy się zweryfikować właściwości i modele godne zastosowania od pierwszych dni życia.

Sprawdzamy ekologiczne materace dla dzieci

Sen to najważniejsza część życia każdego maleństwa, dlatego aranżując najważniejszy dla niego zakątek, powinniśmy zwracać uwagę na higienę, bezpieczeństwo, ergonomię oraz wygodę każdego rozpatrywanego materaca dla niemowlaka. Bardzo ważnym elementem składowym, jest pokrowiec na bazę materaca, a dokładniej - dzianina, która posłużyła do jego wykonania. Zwracajmy tutaj uwagę, aby wykazywała ona cenne właściwości antyalergiczne, a nawet probiotyczne. Dzięki temu, otrzymujemy w pełni bezpieczne mikrośrodowisko sprzyjające zdrowemu i spokojnemu snu maleństwa.

noworodek nie chce spać w łóżeczku

Materace dla dzieci, szczególnie tych maleńkich, powinny także odznaczać się właściwościami ergonomicznymi, dlatego pianka wysokoelastyczna zawierająca dodatki olejów roślinnych, będzie pełnowartościowym wyborem. Zapewni ona równomierne rozłożenie ciężaru ciała naszej pociechy oraz pozwoli na uniknięcie niewygodnego, ewentualnego uwierania bądź nieodpowiedniej twardości materaca. Co więcej, wyciąg z liści aloesu, który posłużył do nasączenia nawierzchniowej tkaniny, wspomoże walkę z roztoczami i ewentualnymi alergiami, które niestety skutecznie krzyżują plany spokojnej, przespanej nocy. Niepodważalną zaletą omawianych, ekologicznych materacy dla niemowlaka, jest zastosowanie roślinnych, organicznych składowych. Dzięki temu ograniczamy tak groźną toksyczność do minimum!

Nietrudno zauważyć, że materac dla maleństwa wraz z zastosowaniem w pełni naturalnej, dedykowanej i przewiewnej pościeli, stanowi podstawę dobrego odpoczynku maleństwa. Dzięki komfortowi, jaki zostanie osiągnięty przy właściwej aranżacji łóżeczka, problem chęci “ucieczki” z tego miejsca oraz negatywna odpowiedź na pytanie dlaczego noworodek nie chce spać w łóżeczku, mogą zostać prawidłowo zażegnane. Trzymamy więc kciuki za młodych rodziców i wspaniałe sny ich pociech!

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.