Materace z pianki memory - warto? A może są lepsze opcje?

Materac
Materace z pianki memory - warto? A może są lepsze opcje?

Wybór materaca wydaje się nie lada wyzwaniem. Od niego przecież w dużej mierze zależy jakość naszego snu, a co za tym idzie - samopoczucie i zdrowie. Na rynku obserwujemy wiele konstrukcji, a nowe technologie zaskakują coraz to ciekawszymi rozwiązaniami. Dziś jednak przyjrzymy się następującej kwestii - czy materace z pianki memory są jedynym słusznym wyborem? A może warto postawić na materac z pianki wysokoelastycznej? Podpowiadamy!

Materac piankowy - synonim sprawdzonych, nowoczesnych rozwiązań do sypialni

Szeroka dostępność do innowacyjnych technologii oraz niesamowite możliwości osiągnięć fizyko-chemicznych, pozwoliły wyodrębnić multum wersji materacy. Każdy z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że choć ten rodzaj zakupu nie należy do najłatwiejszych, warto poświęcić mu wystarczającą ilość czasu i uwagi. Wiemy przecież, że od doboru odpowiedniego modelu, na który składają się stopień twardości oraz konstrukcja, zależy m.in. pogłębienie naszych dolegliwości bólowych, bądź ich ustąpienie, a także komfort pozwalający na głęboki, spokojny sen. Ostatnie trendy oscylują głównie wokół materacy piankowych, a wśród nich znajdziemy wersję memory. Ta konstrukcja, jak sugeruje główna nazwa, opiera się na miękkiej, elastycznej i sprężystej piance poliuretanowej z tzw. pamięcią kształtu uzyskiwaną dzięki temperaturze naszego ciała. Dzięki temu odczuwamy wrażenie “wtapiania się” w materac, a nasz ciężar rozkłada się wtedy tak, że nie czujemy dyskomfortu. Nawet obolały kręgosłup zyska odpowiednie podparcie, a tzw. elastyczność punktowa sprawia, że zyskujemy doskonałe dopasowanie. Jakie są jednak wady tego charakterystycznego materaca piankowego opracowanego przy udziale NASA?
 • Przede wszystkim słaba przepuszczalność powietrza oraz długie “oddawanie” wilgoci,
 • nadmierne nagromadzenie wilgoci i długie jej wyparowywanie nie sprzyja alergikom, powodując ewentualny rozwój bakterii oraz grzybów,
 • ten rodzaj materaca najlepiej sprawdzi się przy niższych temperaturach (19 - 23 st.C) i w klimatyzowanych sypialniach,
 • w pełni syntetyczna konstrukcja,
 • w porównaniu do innych modeli, stosunkowo wysoka cena.

  Materac z pianki wysokoelastycznej - czym się charakteryzuje?

  Doskonałą alternatywą dla konstrukcji z pamięcią kształtu, może być bez wątpienia materac z pianki wysokoelastycznej. Zapewnia on równie zaawansowany poziom wygody, odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała i nadaje się dla osób z różnorodnymi dolegliwościami układu kostno-stawowego. Przy wyborze wysokojakościowej wersji ekologicznej z atestami - mamy pewność, że do ich wyprodukowania nie posłużyły szkodliwe komponenty, takie jak ropopochodne substancje. Co więcej, zdejmowane poszycie z warstwą antybakteryjną Freshe jest idealne dla alergików i pozwala na przeprowadzanie samodzielnego dbania o higienę materaca.

  materace z pianki memory

  Materac piankowy to doskonały wybór!

  Mając na uwadze zdrowy i komfortowy sen, pamiętajmy o tym, że materac pełni niebagatelną rolę w spełnianiu tej misji. Radzimy, aby poszukiwać najlepszej dla swojego ciała wersji, dbając oczywiście o istnienie odpowiednich właściwości oraz wysokiej jakości wykonania naszego produktu. Co więcej, długość gwarancji, lata testów, a także gros zadowolonych klientów również powinny być ważnym wyznacznikiem. Idealny materac dla wszystkich oczywiście nie istnieje i czy decydując się na materace z pianki memory czy na inne wersje pianek, zawsze bierzmy pod uwagę nasze indywidualne preferencje oraz stan zdrowia.
wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.