Materace piankowe do spania - czy warto?

Materac

Ostatnia szansa starej ceny !

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-14%

z kodami rabatowymi

-14% Sprawdź
Materace piankowe do spania - czy warto?

Materace piankowe do spania są obecnie najbardziej popularne wśród materacy dostępnych na rynku. Producenci materacy w swoich ofertach mają kilka rodzajów materacy piankowych, które spełniają różne oczekiwania i potrzeby klientów. Można powiedzieć, że materace piankowe z powodzeniem zastępują i wypierają materace sprężynowe, które jeszcze do niedawna były najczęściej spotykanymi materacami. Czy w związku z tym, że oferta materacy piankowych jest tak szeroka, warto kupić materac piankowy? jaki materac wybrać?

Materace piankowe do spania z pianki wysokoelastycznej

Materace piankowe do spania są coraz bardziej popularne. Pianka wysokoelastyczna inaczej nazywana jest pianką HR, zbudowana jest z milionów pęcherzyków, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre dopasowanie materaca do naturalnego kształtu ciała i gwarantuje przyjemny sen każdej nocy. Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac wybrać, zdecydowanie rekomendujemy wzięcie go pod uwagę. Materac zbudowany z pianki wysokoelastycznej jest lekki, co jest ważne, zwłaszcza gdy chcemy materac przetransportować lub obrócić np. podczas zmiany pościeli.

Materac z pianki HR zbudowany jest z komórek, które tworzą porowatą strukturę pianki i powodują perfekcyjne dopasowanie materaca do kształtu ciała podczas snu. Dzięki zastosowaniu szeregu podłużnych oraz poprzecznych nacięć w strukturze pianki uzyskano znacznie większą plastyczność niż w przypadku pianki poliuteranowej, dzięki czemu materace piankowe do spania spełniają najwyższe wymagania w zakresie zdrowego i komfortowego snu. Piankę HR stosuje się do produkcji  materaca kieszeniowego, materaca bonelowego, materacy lateksowych, materacy dla dzieci oraz materacy przeznaczonych osobom starszym cierpiącym na bóle pleców.

Jaki materac wybrać? Czy materac z pianki HR jest trwały?

Materace piankowe do spania z pianki wysokoelastycznej charakteryzują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na odkształcenia, które pojawiają się w materacach z pianki poliurentanowej i to już po bardzo krótkim czasie ich użytkowania. Pianka wysokelastyczna dzięki porowatej budowie jest sprężysta i bardzo szybko odzyskuje swój pierwotny kształt, co gwarantuje bardzo duży komfort spania, zwłaszcza, gdy jest to materac do łoża małżeńskiego. Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac wybrać, aby obie osoby miały zagwarantowaną wygodę, weź to pod uwagę.

Pianka HR dzięki swojej otwartej, porowatej strukturze jest bardzo dobrze wentylowana, co skutecznie uniemożliwia rozwój wszelkiej pleśni i grzybów. Z tego względu ten rodzaj wypełnienia polecany jest jako najlepszy materac dla alergika i najlepszy materac dla dzieci.

Sklep z materacami informuje - najważniejsze cechy materaca z pianki wysokoelastycznej:

  • Trwały materac – materac z pianki HR odznacza się długą trwałością i będzie służył długie lata;
  • Materac z pianki HR w swoim składzie zawiera olej kokosowy;
  • Materac piankowy do spania, – materac z pianki HR nadaje elastyczności i jędrności, zapewnia bardzo dobre podparcie ciała podczas snu;
  • Materac, który łatwo utrzymać w czystości – dzięki porowatej strukturze komórkowej pianki HR materac jest dobrze wentylowany, dzięki czemu nie osiadają się w nim kurz i alergeny i nie rozwijają grzyby;
  • Wygodny materac – materac z pianki wysokoelastycznej jest bardzo wygodny i komfortowy w użytkowaniu, to dobry materac do spania.

 

Materac z pianki termoelastycznej

Pianka termoelastyczna VISCO zwana również pianką memory została wynaleziona w latach 70. przez naukowców z NASA i pierwotnie była wykorzystywana w lotach w kosmos. Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. W ten sposób pianka przejmuje ciepło ciała i dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni, szczególnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. 

Pianka termoelastyczna jest wykorzystywana również podczas produkcji materacy ekologicznych. Ekologiczne materace piankowe do spania zbudowane są z pianki Visco PlantPur, która zawiera w swoim składzie nawet do 50% naturalnego oleju roślinnego i jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań wykorzystywanych przez producentów materacy na rynku. Zastosowanie surowców naturalnych podczas produkcji materaca wpływa na ochronę środowiska i ma dobry wpływ na zdrowie śpiącego.

materace z pianki do spania

Materace ekologiczne z pianki termoelastycznej PlantPurComposite składają się z  dwóch warstw o łącznej grubości 27 centymmetrów - pierwsza to baza materaca, wykonana z zalanych sprężyn pianką poliuretanową połączonych ekologiczną pianką. Baza ta pełni funkcję elementu nośnego i jest wykonana bez użycia toksycznych klei i rozpuszczalników. Druga warstwa składa się z doszytego zamkiem błyskawicznym, ściągalnego materaca nawierzchniowego z możliwością konfiguracji pianek według własnych preferencji. Materac nawierzchniowy składa się z połączenia dwóch ekologicznych pianek o łącznej grubości 5 centymetrów. Rozwiązanie to jest nowatorskie na rynku materacy. Materac nawierzchniowy spełnia funkcje ochronne bazy materaca i jest łatwy w utrzymaniu czystości, bo można go w całości wyprać w pralce. Sklep z materacami Plantpur oferuje właśnie takie materace!

 

Sklep z materacami radzi - Dla kogo materac z pianki termoleastycznej?

Pianka termoplastyczna jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy uwielbiają miękkie materace. Żaden inny materiał nie daje aż tak wygodnego i relaksującego podłoża, właśnie dzięki specyficznym właściwościom pianki. Relaksujące działanie daje się odczuć już po krótkim czasie, kiedy na przykład bolą nas mięśnie i po położeniu się na materac szybko możemy odczuć poprawę i niwelację bólu.

Materace piankowe do spania z pianki termoelastycznej to idealne materace dla osób z bólami pleców i kręgosłupa. Zaletą materacy piankowych jest to, że nie powodują one nacisków punktowych, dzięki czemu krew lepiej przepływa, dając większe ukrwienie wszystkich komórek ciała. Spanie na materacach termoelastycznych jest szczególnie polecane w przypadku leczenia urazów oraz po zabiegach ortopedycznych, bo posiadają one właściwości rehabilitacyjne. W innych typach materaców punkty nacisku zawsze skupiają się w okolicach najtwardszych części ciała – ramiona i biodra, co powoduje drętwienie i uczucie porannego zmęczenia. 

Odwiedź sklep z materacami Plantpur i wybierz najlepszy materac dla siebie.

wróć do listy