Materace ortopedyczne na kręgosłup: Zaopatrzenie ortopedyczne, fizjoterapia.

Materac,Zdrowy kręgosłup

Gorące rabaty - gwarancja dostawy łóżka w czerwcu!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-19%

z kodami rabatowymi

-19% Sprawdź
Materace ortopedyczne na kręgosłup: Zaopatrzenie ortopedyczne, fizjoterapia.

Fizjoterapia, inaczej zwana rehabilitacją, polega na tym, aby nie dopuścić do rozwinięcia lub pogłębienia chorób narządu ruchu i układu nerwowego. Bardzo ważne jest, oprócz leczenia farmakologicznego, stosowanie fizjoterapii, a także odpowiedniego sprzętu ortopedycznego. Materace ortopedyczne na kręgosłup są tutaj świetnym przykładem takiego narzędzia do fizjoterapii.

Materace ortopedyczne na kręgosłup - dlaczego jest to najlepszy materac dla każdego?

W obecnych czasach najczęściej spotykane dolegliwości narządu ruchu dotyczą kręgosłupa. Kręgosłup to główna podpora naszego ciała. Zbudowany jest z ponad 30 kręgów. Zdrowy kręgosłup to taki, który nie boli, nie ma uszczerbków ani zwyrodnień. Niestety jest to już problem społeczny, gdyż mało kto nie narzeka na ból pleców. Stąd coraz częściej mówi się o tym, że materace ortopedyczne na kręgosłup to coś, co w swoich domach powinien mieć każdy, a nie tylko osoby z poważnymi urazami czy chorobami kręgosłupa.

Materac ortopedyczny i fizjoterapia. Głównym celem fizjoterapii jest usprawnienie narządu ruchu polegające na:

 • zwiększaniu siły mięśniowej,
 • zwalczanie bólu i stanów zapalnych,
 • przywracaniu prawidłowego zakresu ruchu,
 • w przypadku zmian nieodwracalnych celem leczenia jest osiągnięcie jak najlepszego stanu, funkcjonalnego - tu koniecznością jest materac ortopedyczny.

Cele fizjoterapii te można osiągnąć poprzez:

 • fizykoterapię - która pozwala zlikwidować ból i stan zapalny, oddziaływująca na organizm różnymi bodźcami: magnetyzmem, światłem, niską temperaturą, prądem elektrycznym, ultradźwiękami. Czynniki te pobudzają procesy biologiczne w tkankach, przyczyniając się do szybszego powrotu do zdrowia;
 • kinezyterapię - jest to leczenie ruchem, inaczej gimnastyka lecznicza. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm;
 • termoterapię - jest to leczenie ciepłem lub zimnem. Wysoka temperatura rozszerza naczynia krwionośne przez co zwiększa przepływ krwi, poprawia przemianę materii, i przyspiesza regenerację tkanek;
 • balneo- i peloidoterapię:
 • balneoterapia - są to zabiegi wykorzystujące lecznicze działanie wody w całym szeregu schorzeń. Wykorzystuje wody mineralne, których składniki mają pozytywny wpływ na efekt terapeutyczny,
 • peloidoterapia - polega na kąpieli lub okładach z borowiny, będącą mułem torfiastym o dużej zawartości ciał humusowych. Lecznicze działanie zabiegów borowinowych opiera się na kompleksowym działaniu czynników cieplnych, mechanicznych i chemicznych;
 • stosowanie odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego - działania związane z ograniczeniem ruchowym, korekcją wad lub uszkodzeń oraz uzupełnieniem ubytków narządu ruchu, stosuje się za pomocą przyrządów stabilizujących i mechanicznych. Zasada zaopatrzenia ortopedycznego ma na celu kontrolowanie siły, kierunku i zakresu ruchów w stawach. Niezmiernie ważne jest odpowiednie podparcie masy ciała. Tak więc odpowiedni materac ortopedyczny jest wskazany. Sprawdzają się tu, materace z pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury ciała chorego, idealnie dopasowuje się do wszelkich jego krzywizn, odciążając stawy i miejsca chorobowo zajęte. Materace ortopedyczne na kręgosłup są znakomitym sposobem na to, by poprawić jakość życia i samopoczucie każdego dnia.

materac ortopedyczny na kregoslup

Materace ortopedyczne i inne sprzęty... jaki jest cel stosowania zaopatrzenia ortopedycznego?

Zaopatrzenie ortopedyczne stosuje się w przypadku zmniejszenia bólu, i tu pomocne są materace ortopedyczne PlantPur. W swojej ofercie posiadają dwa modele, PlantPur Composite - jest to materac piankowy z dwoma twardościami oraz PlantPur Natural - materac piankowy z jedną twardością. Oba posiadają certyfikat Wyrobu Medycznego Klasy 1. Były udostępniane klinikom w celu testowania. Ich ocena kliniczna wykazała, iż stanowią idealne odciążenie miejsca objętego procesem chorobowym lub następstwami urazu. W momencie unieruchomienia np. niesprawnej kończyny, powierzchnia moletowana w materacu znacznie poprawia krążenie. Dlatego są to najlepsze materace dla każdego, kto ma problemy zdrowotne.

W przypadku skręceń, zwichnięć lub zerwaniu więzadeł, w celu unieruchomienia stosuje się ortezy, które zastępują opatrunek gipsowy. Jest to tak zwany aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała. Gdy występują jakieś anomalie wrodzone, niedorozwój, czy amputacje w układzie ruchu, stosuje się protezy. Są to konstrukcje zastępujące np. amputowaną kończynę.

Do zaopatrzenia ortopedycznego zaliczamy także sprzęt pomocniczy, ułatwiający poruszanie się lub wykonywanie różnych czynności przez osoby niepełnosprawne (laski, kule ortopedyczne i pojazdy inwalidzkie). Poza tym, rehabilitację wspomagają także wyroby medyczne takie jak materace ortopedyczne na kręgosłup. Wysokość łóżka z materacem musi być tak dostosowana, aby rehabilitant miał wygodny dostęp do chorego, i tak aby pacjent mógł swobodnie zejść z łóżka - to właśnie charakteryzuje najlepsze materace.

Większość rehabilitantów, ortopedów i reumatologów zaleca aby unikać pozycji, w których kręgosłup i stawy obwodowe są narażone na deformacje, żeby pozycje były jak najbardziej stabilne. Aktywność fizyczna jest wskazana, ale z utrzymaniem równowagi między wypoczynkiem, a ćwiczeniami. Zbyt intensywny wysiłek może obciążyć stawy i kręgosłup. Natomiast brak ruchu doprowadzi do sztywności stawów i osłabienia mięśni. Wypoczywać należy w pozycjach fizjologicznych dla stawów obwodowych i kręgosłupa. Aby odciążyć bolące stawy i kręgosłup zaleca się stosowanie stabilizatorów oraz odpowiednich materacy ortopedycznych.

Najlepsze materace dla osób z problemami kręgosłupa - co je charakteryzuje?

Optymalne dopasowanie materaca do naturalnych krzywizn kręgosłupa zapewnia najwyższy komfort snu i wypoczynku - takie właśnie będą najlepsze materace. Dlatego bardzo istotne jest podłoże na którym się leży. Materace ortopedyczne PlantPur komfort ten zapewniają. Wierzchnia warstwa, czyli materac nawierzchniowy, wykonany jest z termoelastycznej pianki Visco, która idealnie dopasowuje się do ciała śpiącego. Dolna warstwa, tak zwana baza materaca, wykonana z wysokoelastycznej pianki HR, ma nacisk punktowy i poddaje się tylko w miejscu gdzie spoczywa ciężar, dzięki temu prawidłowo dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa i stawów obwodowych, przy okazji odciążając je. Warto postawić na materace ortopedyczne na kręgosłup, aby cieszyć się komfortem i zdrowiem bez bólu.

 

wróć do listy