Materace do spania na lata - jaki model wybrać, by służył najdłużej

Materac

Wiosna w PlantPur

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

do -15%

z kodami rabatowymi

do -15% Sprawdź
Materace do spania na lata - jaki model wybrać, by służył najdłużej

Nasza sypialnia to błogi azyl i bezpieczna przystań po ciężkim dniu. To tam odpoczywamy, nabieramy sił do dalszych działań, a czasem też błogo leniuchujemy. Każdy z nas zapewne wie, że dobry i zdrowy sen to nie tylko zasługa świeżej pościeli, lecz przede wszystkim – odpowiedniego materaca. Poszukując dla siebie najlepszego modelu warto, abyśmy kierowali się kilkoma zasadami. Jak więc wybierać materace do spania na lata?

Najlepsze materace

Nie bez przyczyny na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli materaców, których konstrukcja oraz użyte materiały wpływają na cenę. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry materac do spania? Ogromną zaletą nowoczesnych technologii jest zastosowanie wysokoelastycznych, odpornych na odkształcenia pianek. Dobrze skonstruowane zapewniają nie tylko doskonały komfort, ale także gwarantują prawidłowe ułożenie ciała, dzięki czemu krążenie krwi jest poprawne, a kręgosłup odpoczywa. Co więcej, polecana przez zadowolonych użytkowników innowacyjna pianka wykonana w technologii moletkowania, dedykowana jest osobom walczącym z odleżynami oraz może służyć profilaktyce przeciwodleżynowej. Pianka termoelastyczna, oprócz wygody i ulgi dla ciała, zapewnia również inne wartościowe właściwości. Eliminuje sztywne, niekomfortowe maty dające nieprzyjemne uczucie sztywności, nie faluje się oraz – eliminuje toksyczne kleje i opary rozpuszczalników wykorzystywane przez innych producentów.

Warto również zwrócić uwagę nie tylko na samą konstrukcję dobrego materaca do spania, lecz na jakość użytych surowców. Nie jest tajemnicą, że do produkcji wielu modeli, na całym świecie wykorzystuje się substancje ropopochodne. Jak nietrudno się domyślić, ciągłe przebywanie w ich otoczeniu – szczególnie podczas spania – nie jest rozsądnym rozwiązaniem dla naszego zdrowia. Z tego też względu, w najlepszych materacach korzysta się z dobrodziejstw olejów roślinnych – w tym kokosowego – służących do tworzenia wartościowych, termoelastycznych pianek i nie tylko. Wszystkimi powyższymi właściwościami odznacza się bestsellerowy, sprawdzony model PlantPurTM Natural. Został opracowany z dbałością o wszelkie standardy, zdobywając liczne certyfikaty i wyróżnienia.

Kolejnym ważnym aspektem cechującym tylko najlepszy materac służący nam przez lata, będzie możliwość zachowania czystości. Odpowiednią higienę gwarantują nam pokrowce opatrzone solidnymi zamkami błyskawicznymi, które możemy bezproblemowo wyprać. Pomimo takiego zabiegu, właściwości topu nawierzchniowego nie ulegają żadnym zmianom, dalej nadając się do pełnego użytkowania. Higiena w przypadku łóżka i materaca to absolutna podstawa – tutaj mamy ją w pełni!

materace do spania na lata

Dobry materac do spania – o czym jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Jeśli poszukujesz idealnego modelu na długi czas, zwróć również uwagę na jakość wykorzystanych tkanin. Oprócz wytrzymałości, gramatury i solidnego szycia, liczą się także właściwości antybakteryjne zwalczające tak niekorzystne dla higieny snu bakterie, grzyby oraz roztocza. Gdy całość opatrzymy leczniczymi olejami roślinnymi pochodzącymi z oliwek, aloesu i kokosa – otrzymujemy doskonały model eliminujący niemal wszystkie wady konkurencyjnych materaców. Pamiętaj, materace do spania na lata to inwestycja, która nie powinna zważać na kompromisy. Sprawdź, co oferuje PlantPur i zadbaj o komfort nie tylko snu, lecz dosłownie – całego organizmu!

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar