Materac termoelastyczny - dla kogo? Co daje?

Materac
Materac termoelastyczny - dla kogo? Co daje?

Wszyscy wiemy, jak ważny jest sen dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Co do tego nikt chyba nie ma już dzisiaj żadnych wątpliwości. Niedostateczna ilość odpoczynku sprawia, że spada nasza wydajność w pracy, odporność, nasz organizm funkcjonuje znacznie gorzej. Ale jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma niewłaściwie dobrany materac? Materac sprężynowy, materac termoelastyczny czy lateksowy? Który z nich zapewni nam najwięcej korzyści?

Materac z pianki termoelastycznej

Najważniejszą cechą tego typu materaca jest dopasowywanie się do kształtu ciała użytkownika. Pianka termoelastyczna odkształca się nie tylko pod wpływem nacisku, tak jak ma to miejsce w klasycznych materacach sprężynowych, ale także pod wpływem wyższej temperatury. Bardzo korzystnie wpływa to na pozycję ciała podczas snu, oraz zapobiega pogarszaniu krążenia przez kontrnacisk materaca. Pozwala również idealnie dopasować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz pozycji podczas snu. Tworzywo jest bardzo elastyczne, dzięki czemu reaguje również na zmiany ustawienia naszego ciała podczas całonocnego wypoczynku. Kolejną cechą materaca z pianki termoelastycznej jest większy komfort użytkowania łóżek dla par. Zmiana pozycji jednej osoby nie jest odczuwalna dla drugiej, materac w znacznie mniejszym stopniu przenosi drgania związane ze zmianą ułożenia ciała niż ma to miejsce w przypadku materacy sprężynowych. Warto również dodać, że pianka jest bezgłośna w użytkowaniu co nie jest tak oczywiste w przypadku średniej i niskiej klasy materacy sprężynowych, nie musimy także obawiać się awarii w postaci trwale odkształconych lub odznaczających się sprężyn. Dodatkowym autem tworzywa jest fakt, iż dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć.

Materac termoelastyczny - opinie użytkowników

Bardzo często przy wyborze elementów mających tak duży wpływ na nasze samopoczucie, kierujemy się opiniami innych użytkowników. Chcemy wiedzieć czy innym osobom śpi się wygodnie, czy materac jest produktem wysokiej jakości i czy ma pożądaną trwałość. Wiele osób, zmieniających swój stary materac na nowszy model decyduje się zupełną zmianę jego typu. Zwłaszcza przejście z tradycyjnego materaca sprężynowego na nowoczesne materace z pianki termoelastycznej wzbudza dużo pozytywnych emocji. Dla wielu osób komfort użytkowania takiego materaca jest nieporównywalny.

Czy materac termoelastyczny jest również dla Ciebie?

Zalety materaca docenią przede wszystkim osoby, które dotychczas skarżyły się na drobne dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem. Tworzywo reaguje na ciężar ciała i zmianę pozycji, a więc znacznie zmniejsza szansę, że rano obudzimy się czując dyskomfort. Podobnie jest w przypadku osób zmagających się z problemami krążeniowymi - materac z pianki termoelastycznej nie blokuje prawidłowego przepływu krwi. Ten typ materaca doskonale sprawdzi się także dla osób zmuszonych do dłuższego odpoczynku w pozycji leżącej, dla których komfort i właściwości prozdrowotne będą miały priorytetowe znaczenie.

Nowoczesne rozwiązania w trosce o Twoje zdrowie i samopoczucie

Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się jaki typ materaca jest dla Was najodpowiedniejszy warto dać szansę rozwiązaniom oferowanym np. przez sklep Plantpur i wypróbować jedno z nich. Opinie innych użytkowników są bardzo cenne, ale dopiero własne doświadczenie pozwoli nam na określenie swoich preferencji ze stuprocentową pewnością.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.