Materac o gęstości pianki t25 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Materac
Materac o gęstości pianki t25 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli nieco bardziej zainteresujemy się kwestiami technicznymi materacy, z pewnością natkniemy się na wiele nie do końca jasnych dla nas określeń, które kategoryzują różnego typu modele. Warto je odszyfrować, jeśli chcemy podjąć naprawdę dobrą, świadomą decyzję, w oparciu o konkretne informacje. W sieciówkach i najpopularniejszych sklepach z materacami bardzo często spotykamy materac o gęstości pianki t25. Co to oznacza? Jaki to materac? Czy jest to dobry wybór? Dla kogo się sprawdzi? W niniejszym artykule wyjaśniamy, czym jest materac z pianki t25.

Czym jest materac o gęstości pianki t25?

Materac o gęstości pianki t25 lub N25 to model, który został wyprodukowany z pianki poliuretanowej o gęstości 25kg/m3. To standardowa, średnio jakościowa pianka o ograniczonej odporności na wygniatanie, stosowana w średniej klasy materacy, odpowiednich dla osób o niższej wadze, najlepiej do 65 kg.

Wśród oznaczeń T, spotkamy materace typu: T18, T21, T25, T30. Im mniejsza liczba przy literze T, tym mniej pianki na metr sześcienny użyto. W przypadku pianek o większej gęstości, spotkamy już określenia HR, które wskazują na materace wysokoelastyczne, np. HR30, HR35, HR40. Im gęstsza pianka, tym twardszy materac, a jednocześnie też bardziej sprężysty, wytrzymały i odporny na odkształcenia.

materac z pianki o gęstości t25

Łatwo zatem zauważyć, że materac piankowy T25 to jeden z miększych, zwykle tańszych typów materacy. Jest bardzo popularny przede wszystkim na swoją lekkość i cenę, ale często okazuje się być niewystarczającym podparciem kręgosłupa osoby dorosłej. Owszem, tego typu materac jest łatwo dostępny i lekki przy przenoszeniu, ale po odkształceniu nie wraca szybko do swoich pierwotnych kształtów. Dość szybko traci swoje właściwości i konieczna jest wymiana go na nowy materac. Dlatego warto zastanowić się poważnie, niż zdecydujemy się na model z sieciówki, gdyż oszczędność może być bardzo pozorna.

Jaki zatem materac piankowy będzie dobrym wyborem?

W dzisiejszych czasach w bardzo prosty sposób możemy znaleźć materac piankowy, który będzie naprawdę wysokiej jakości, a przy tym nie będzie kosztował majątku. Warto rozejrzeć się dokładniej, dobrze zapoznać wcześniej ze specyfikacją techniczną materacy i porównać oferty, by podjąć naprawdę dobrą decyzję.

Materac z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej z pewnością sprawdzi się lepiej i posłuży nam dłużej, niż standardowy materac średniej jakości z pianki poliuretanowej. Będzie to materac z pianki typu HR, zwykle występujący pod oznaczeniem np. H2, h3, h4 lub h5. W tym przypadku cyfra będzie oznaczała stopień twardości materaca, a aby poznać jego budowę i skład, powinniśmy zapytać o to producenta. Przykładowo, materac PlantPur Life został wyprodukowany z połączenia pianek HD (pianka o zwiększonej gęstości 30kg/m3) z HR (wysokoelastyczna pianka - 35kg/m3). Do wyboru są następujące konfiguracje: H2/H3 (miękki/średni) - przeznaczona dla osób do 65 kg, H3/H4 (średnio twardy) - przeznaczona dla osób o wadze do 65-90 kg, H4/H5 (twardy) - przeznaczona dla osób powyżej 90 kg.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.