Nakładka na materac czyli materac nawierzchniowy – dlaczego warto?

Materac
Nakładka na materac czyli materac nawierzchniowy – dlaczego warto?

Zastanawiasz się nad tym, czy nakładka na materac to niezbędny element materaca? W ciągu ostatnich lat bardzo dużą popularność zyskały materace nawierzchniowe. Na rynku jest obecnie szeroki wybór takiego rozwiązania do naszej sypialni. Różnią się one rodzajem pianki, twardością lub materiałem, z którego wykonany jest pokrowiec. Dlaczego warto mieć taki nawierzchniowy ochraniacz na materac we własnym łóżku?

nakładka na materac dla kogo

Nakładka na materac jako regeneracja starego materaca.

Nakładka na materac, czy inaczej materac nawierzchniowy, pełni głównie funkcję komfortową. To dzięki niemu jest nam wygodnie i z uśmiechem kładziemy się do własnego łóżka. Zazwyczaj taki top wykonany jest pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do naszego ciała pod wpływem temperatury. Takie rozwiązanie jest dla nas komfortowe, a materac na którym śpimy pasuje idealnie do kształtu naszego ciała. Możemy jednak materac nawierzchniowy wykorzystać w celu renowacji starego, odkształconego materaca. Gdy czujemy, że stał się on dla nas niekomfortowy lub zapadł się w niektórych miejscach, tańszym rozwiązaniem będzie zakup nawierzchniowego topu niż nowego, kompletnego materaca. Możemy także wykorzystać materac nawierzchniowy, aby zwiększyć komfort snu na niewygodnej wersalce. Rodzaj pianki zależy od tego, czy chcemy powierzchnię utwardzić czy raczej odwrotnie. Do utwardzenia powierzchni wykorzystuje się zazwyczaj piankę o zwiększonej gęstości, która na lata zachowuje swój kształt i prawidłowo podpiera nasz kręgosłup. Jeśli jednak powierzchnia jest dla nas za twarda, świetnym rozwiązaniem będzie pianka termoelastyczna, dopasowująca się pod wpływem ciepła. Taka nakładka na materac może mieć ogromny wpływ na nasz komfort.

 

nakładka na materac

Materac nawierzchniowy to nie tylko wygoda, ale też higiena.

Drugą, ważną funkcją materaca nawierzchniowego jest szybka i łatwa możliwość wyprania pokrowca, który znajduje się najbliżej naszego ciała, najszybciej się brudzi, a na jego powierzchni znajduje się najwięcej roztoczy i bakterii. Taka nakładka na materac pomoże nam utrzymać idealną czystość. Warto przy zakupie zwrócić uwagę, czy pokrowiec posiada zamek błyskawiczny, a materiał, z którego top jest wykonany jest przeznaczony do prania w pralce automatycznej. Ważnym aspektem w wyborze materaca nawierzchniowego jest materiał, z którego wykonany został pokrowiec. Obecnie na rynku jest wiele tkanin materacowych o bardzo wartościowych właściwościach. Przede wszystkim bierzmy pod uwagę tylko tkaniny o wysokiej gramaturze, nie zawierające waty, ponieważ takie pikowane tkaniny są nieprzewiewne i nie przepuszczają powietrza, przez co nasze ciało zaczyna się w nocy pocić, a w konsekwencji możemy się nawet odparzyć. Świetnym wyborem są tkaniny nasączone wyciągiem z liści aloesu lub pokryte pro-biotyczną, antybakteryjną warstwą - takie nakładki na materac będą najbardziej praktyczne.Ochraniacz na materac pozwoli nam się cieszyć nim przez długie lata

Producent materacy PlantPur opracował modele, które składają się z dwóch warstw – bazy materaca oraz topu czyli materaca nawierzchniowego. Dzięki wieloletniej gwarancji na bazę materaca, mamy pewność, że taki materac będzie nam służył przez wiele lat, a ochraniacz na materac możemy wymieniać według uznania. Zależnie od preferencji możemy zmienić jego twardość, wysokość lub rodzaj pianki z którego jest wykonany. Jednak najważniejszą zaletą materaca z topem jest możliwość szybkiego wyprania warstwy, z którą bezpośredni kontakt ma nasze ciało. Wystarczy odpiąć przytwierdzony zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy, a jego pokrowiec wrzucić do pralki automatycznej.

 

Ty również postaw na wygodę i funkcjonalność posiadania materaca nawierzchniowego ;) Dowiedz się więcej o tym, jakie zalety ma materac nawierzchniowy w materacach Plantpur. Jesteśmy pewni, że tego typu nakładka na materac daje naszym materacom znaczną przewagę nad materacami dostępnymi w sklepach.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.