Materac kieszeniowy - czy warto go mieć w swojej sypialni?

Materac

Wiosna w PlantPur

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

do -15%

z kodami rabatowymi

do -15% Sprawdź
Materac kieszeniowy - czy warto go mieć w swojej sypialni?

Na rynku dostępnych jest wiele materacy o różnych właściwościach, dlatego dobrze wiedzieć czego dokładnie szukamy. Przed wyborem tego odpowiedniego, warto zapoznać się z wszystkimi rodzajami materacy oraz ich specyfikacją. W sklepach często pada pytanie zadawane przez klientów - "materac kieszeniowy - co to jest"? W artykule przedstawiamy jego dokładną charakterystykę i porównanie z innymi produktami.

Materac kieszeniowy - co to jest i czym się charakteryzuje?

Na pytanie "materac kieszeniowy co to jest", najczęstsza odpowiedź brzmi - to model materaca sprężynowego, zdecydowanie lepszy od modelu bonelowego. Jego konstrukcja opiera się na tradycyjnych sprężynach, które umieszczone są w oddzielnych kieszeniach. Skutkuje to tym, że pracują one niezależnie od siebie, a ugięcie jednej z nich nie powoduje reakcji kolejnych. Dzięki temu materac może dopasować się do kształtu ciała, a ruchy drugiej osoby śpiącej z nami nie są tak odczuwalne. Jednak jeśli wybierzemy model wykonany z drutów zwiniętych w zwoje, materac nie zagwarantuje punktowej elastyczności, co negatywnie może przełożyć się na jakość naszego snu.

Materac piankowy czy kieszeniowy - który wybrać?

W sklepach znaleźć można również materace sprężynowe, które posiadają większą ilość pojedynczych sprężyn. Dzięki temu są zdecydowanie bardziej wygodne, ponieważ każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce i wpływa na komfort snu. Wielu klientów zastanawia się, który model - materac piankowy czy kieszeniowy - jest bardziej praktyczny. Mimo, że materace kieszeniowe gwarantują wysoką elastyczność punktową, która stanowi świetne podparcie dla kręgosłupa, dla wielu osób jednak materac piankowy jest zdecydowanie wygodniejszy. Wynika to z tego, że model zbudowany z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej posiada całą płaszczyznę, na której ciężar ciałą rozkłada się równomierniej niż na materacu kieszeniowym.

materac kieszeniowy czy piankowy

Który materac lepszy - piankowy czy kieszeniowy?

Dobry materac kieszeniowy, który będzie w stanie zapewnić zdrowy, komfortowy sen, powinien zawierać sprężyny typu multipocket, obustronne obłożenie sprężyn pianką termo-elastyczną, wysoko-elastyczną lub lateksem. Modele kieszeniowe, których wkład kieszeniowy obłożony jest tylko 2cm pianką poliuretanową powodują, że każda sprężyna jest wyczuwalna przez nasze ciało, co obniża komfort snu. Ze względu na budowę, wygodne materace kieszeniowe są bardzo drogie, w porównaniu do podobnych jakościowo materacy piankowych. Odpowiedź na pytanie "który materac lepszy - piankowy czy kieszeniowy" zależy więc od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Podsumowanie

Decydując się na wybór materaca sprężynowego warto wybrać ten wyższej klasy. Zastosowane w nim sprężyny na dłużej zachowają swoją funkcjonalność. Jeśli jednak szukamy czegoś naprawdę wygodnego i dobrego dla naszego kręgosłupa, warto zdecydować się na materac piankowy z zatopionymi sprężynami. To model z ekologicznej pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do ciała, redukuje nacisk i powoduje odciążenie mięśni. Takim modelem jest materac PlantPur Composite, który ma właściwości rehabilitacyjne i ortopedyczne, a jednocześnie jest ekologicznym materacem, dzięki czemu będzie to najlepsza propozycja dla Twojego ciała. Warto pamiętać, że przy wyborze nasze indywidualne preferencje oraz oczekiwania są kluczowe. A dzięki wystarczającej wiedzy, pytanie "materac kieszeniowy... co to jest" nie sprawi już większego problemu.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar