Materac dla osoby starszej - przeciwodleżynowy, rehabilitacyjny, ortopedyczny...

Materac

HO HO HO ! Mikołaj już tuż tuż - świętuj z PlantPur

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-17%

z kodami rabatowymi

-17% Sprawdź
Materac dla osoby starszej - przeciwodleżynowy, rehabilitacyjny, ortopedyczny...

Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia i regeneracji po ciężkim dniu. Na szczególną uwagę jednak zasługują osoby starsze, które wraz wiekiem mają większe potrzeby, jeśli chodzi o komfort i wygodę. W podeszłym wieku często zmagamy się różnego rodzaju chorobami, dyskopatiami czy zwyrodnieniami, a nasz organizm potrzebuje jeszcze większego komfortu i wygody. Wybierając materac dla osoby starszej musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego stan zdrowia i uświadomić sobie, jakie potrzeby musimy zaspokoić.

Materac dla osoby starszej i odpowiednie łóżko, czyli... zmiany zacznij od sypialni

Nie tylko materac odgrywa istotną rolę w sypialni seniora. Przy planowaniu pokoju dla osoby starszej musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Jednym z najważniejszych kwestii, oprócz wyboru najlepszego materaca dla osoby starszej jest samo ustawienie łóżka. Zadbajmy o to, aby wokół łóżka było dużo przestrzeni do swobodnego poruszania się, a samo łóżko musi mieć odpowiednią wysokość, żeby schodzenie z niego nie sprawiało trudności. Jeśli osoba jest przewlekle chora na jakieś choroby układu ruchowego lub nerwowego to dobrym rozwiązaniem będzie łóżko z ruchomym stelażem i materac rehabilitacyjny. Takie łóżka posiadają barierki, na których można się wesprzeć podczas wstawania.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to funkcjonalność. W sypialni nie tylko śpimy, ale także się relaksujemy, przebieramy lub odpoczywamy. Zapewnijmy starszej osobie łatwy dostęp do szafy, komody czy fotela. Możemy także tak zaprojektować sypialnię, aby meble pełniły funkcję „podparcia”, aby przedostać się z jednego końca pokoju na drugi. Ważnym elementem jest również dobre oświetlenie, ponieważ wzrok osób starszych jest zazwyczaj słabszy. Uważajmy też, co kładziemy na podłodze. Ważne jest, aby dywan czy chodnik, który się tam znajduje, nie miał pozaginanych rogów czy odstających elementów, które mogłyby utrudniać chodzenie po nim.

 

Materac rehabilitacyjny dla dobrego samopoczucia

Według nas najlepszym wyborem dla osób starszych jest materac ortopedyczny. Na co więc zwrócić uwagę kiedy zastanawiamy się jaki materac dla osoby starszej wybrać? Po pierwsze - atesty oraz certyfikaty. Tylko materace, które są wyrobami medycznymi mogą być stosowane profilaktycznie i wspomagająco przy chorobach układu ruchowego czy nerwowego. Tylko je możemy nazwać prawdziwym materacem rehabilitacyjnym. Każdy wydany certyfikat posiada numer identyfikacyjny, warto zapytać więc producenta czy dany produkt jest wyrobem medycznym i poprosić go o numer certyfikatu. Ważne są także atesty tkanin, z których wykonane są pokrowce i należy dopilnować, aby były antyalergiczne i nie podrażniały wrażliwej skóry seniora. To również ważna cecha, jaką powinien spełniać materac ortopedyczny dla osoby starszej.

materac dla osoby starszej

Materac ortopedyczny jako wsparcie dla zdrowia naszych bliskich

Po drugie - materac dla osoby starszej musi prawidłowo i stabilnie podpierać kręgosłup, być przewiewny, odciążać mięśnie podczas snu oraz poprawiać krążenie. Świetnym wyborem jest pianka termoelastyczna, która dzięki swoim właściwościom dopasowuje się do kształtu ciała, redukując nacisk, tym samym poprawiając krążenie krwi. Osobom leżącym zalecane są materace ortopedyczne, które posiadają moletowaną powierzchnię. Można je stosować w praktyce przeciwodleżynowej, ale także do samego leczenia odleżyn. Materac rehabilitacyjny można stosować także wspomagająco przy chorobach układu nerwowego takich jak stwardnienie rozsiane, nerwobóle lub niedowłady po urazach i udarach. Warto więc postawić duży nacisk na wybór materaca dla osoby starszej, jest to jeden z najważniejszych elementów w sypialni seniora.

 

Jeśli chcecie wybrać najlepszy materac dla osoby starszej i macie jakieś wątpliwości lub pytani,a zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą! :)

 

wróć do listy