Materac antyalergiczny dla dziecka

PlantPur,Materac
Materac antyalergiczny dla dziecka

Wybierając materac do łóżeczka niemowlęcego, skupiamy się przede wszystkim nad tym, aby zakupiony model był odpowiedni dla malutkiego ciała naszej pociechy. Zależy nam na tym, by idealnie podpierał jego ciało, umożliwiając mu zdrowy rozwój w czasie snu. Wielu rodziców coraz częściej rozważa także materac antyalergiczny dla dziecka, co według nas jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ łóżeczko maluszka powinno być dla niego najbezpieczniejszym miejscem. A będzie to możliwe tylko wtedy, gdy materac będzie naturalny, pozbawiony silnych alergenów, toksycznych substancji ropopochodnych i stworzony z delikatnych dla wrażliwej skóry materiałów.

Antyalergiczne materace dla dzieci - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Prawdę mówiąc, w idealnym świecie każdy materac dla niemowlaka byłby wykonany tylko z tkanin, które moglibyśmy z czystym sumieniem nazwać antyalergicznymi. Niestety, tak nie jest - wiele dostępnych na rynku modeli, przede wszystkim tych z najniższej półki cenowej (ale nie tylko) posiada niemal tyle substancji ropopochodnych, co beczka ropy. Tak, dzieję się tak również w przypadku materacy dziecięcych, a nie tylko tych dla dorosłych! Dopiero kupując materac antyalergiczny dla dziecka możemy mieć pewność, że tkaniny, z których jest wykonany, są w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry niemowlaka, chociaż nawet wtedy, gdy producent o tym zapewnia, warto dokładnie sprawdzić produkt (np. prosząc o pokazanie certyfikatów lub wyników badań próbek tkanin).

Jeśli poszukujesz tego typu materaca, zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu - gwarantujemy, że znajdziesz tu jedynie antyalergiczne materace dla dzieci. Materace do łóżeczek PlantPur wykonane zostały z tkaniny Antybakterial, pokrytej mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Ponadto, posiadają one następujące certyfikaty:

  - w przypadku tkanin:
 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • Badania dermatologiczne z JSH Hamilton International.
 • - w przypadku pianek:
 • OEKO-TEX® Standard 100, Class 1
 • PZH Atest higieniczny

Materace dla dzieci alergików czy dla każdego dziecka?

Czy materac antyalergiczny konieczny jest dla każdego maluszka? Często rodzice zadają to pytanie, gdyż zdarza się, że materace tego typu bywają nieco droższe, niż inne "zwykłe" modele dostępne na rynku. Z pewnością rekomendowalibyśmy materac antyalergiczny dla dziecka:
 • rodziców alergików - często zdarza się, że dziecko dziedziczy predyspozycje do alergii po rodzicach, a nawet jeśli tak się nie stanie, każdy produkt tego typu, pojawiający się w domu osób borykających się z alergią, dla ich zdrowia i komfortu powinien być antyalergiczny, aby zminimalizować ryzyko nasilenia się objawów;
 • ze stwierdzonymi alergiami - to oczywistość, ale warto podkreślać to wszędzie tam, gdzie to możliwe, gdyż łóżeczko to miejsce, w którym maluszek spędza większość swojego wczesnego dzieciństwa i koniecznym jest zadbać o to, by było ono w pełni dla niego bezpieczne;

Jednakże, tak jak wspominaliśmy na początku artykułu, polecilibyśmy antyalergiczne materace dla wszystkich dzieci, gdyż są one najzdrowszą i najbardziej delikatną propozycją na rynku. Ponadto, z założenia materace dla dzieci alergików posiadają ściągalny pokrowiec z możliwością prania w pralce, aby móc zadbać o jego higienę zawsze wtedy, gdy nastąpi taka potrzeba.

materac antyalergiczny dla dziecka

Materac antyalergiczny dla dziecka - właściwości

Kupując materac antyalergiczny dla dziecka koniecznie sprawdź, czy jego antyalergiczne właściwości to nie jest tylko chwyt marketingowy producenta. Pamiętaj, że w PlantPur znajdziesz materace dla dzieci alergików, które:
 • posiadają ściągalny pokrowiec możliwy do uprania w domowej pralce
 • stworzone zostały z ekologicznych pianek PlantPurTM HR oraz PlantPurTM Visco, które sprawiają, że dziecko podczas snu będzie rozwijać się prawidłowo, a jego kręgosłup ułoży się w dobrej pozycji
 • zawarte w piance oleje roślinne obniżają do minimum ilość szkodliwych substancji, które mogą przedostawać się podczas snu do organizmu dziecka
 • pokrowiec posiada także probiotyczną warstwę Fresh, stosowaną w przemyśle medycznym i w łóżkach rehabilitacyjnych
 • nawierzchniowa tkanina PlantPur Aloes o wysokiej gramaturze jest nasączona wyciągiem z liści aloesu, skutecznie zapobiegając nadmiernemu rozwojowi roztoczy, bakterii oraz grzybów, które nie są pożądane w otoczeniu dzieci.
wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar