Katar w nocy i po przebudzeniu, czyli alergia na kurz objawy

Materac,Sen

Wymarzone wakacje z PlantPur!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-20%

z kodami rabatowymi

-20% Sprawdź
Katar w nocy i po przebudzeniu, czyli alergia na kurz objawy

Nocny kaszel i katar, który znika niedługo po przebudzeniu to efekt uczulenia na kurz i roztocza, których w sypialni nie brakuje. Największym ich siedliskiem jest materac, w którym mogą mnożyć się również grzyby i pleśnie. Zobacz, na jakim materacu spać i o niego dbać, żeby uniknąć nocnego kaszlu i kataru.

Kaszlesz i kichasz przez całą noc, rano budzisz się z chrypką i opuchniętymi oczami, a kiedy wyjdziesz z sypialni, wszystkie te objawy ustępują? To prawdopodobnie alergia na kurz i roztocza. Nawet systematyczne sprzątanie sypialni nie uwolni jej od tych alergenów, ale może być jeszcze gorzej i w twojej sypialni, a dokładnie w materacu mogą namnażać się grzyby i pleśnie. Nie pozbędziesz się ich, dopóki nie zaczniesz suszyć i prać materaca do spania.

Katar po przebudzeniu psuje Ci poranek?

Katar po przebudzeniu i podpuchnięte oczy mogą skutecznie zepsuć nawet najlepszy poranek. Zastanawiasz się, dlaczego masz katar i chrypkę tylko o poranku? Odpowiedź jest prosta, prawdopodobnie masz uczulenie na kurz i roztocza, a dokładnie rzecz ujmując odchody tych pajęczaków. Czy wiesz, że każdej nocy dzielimy łóżko z milionami mikroskopijnych pajęczaków? To właśnie roztocza, których odchody są bardzo silnym alergenem. Wywołują kaszel, katar i chrypkę. Pewnie teraz myślisz, że systematycznie odkurzacz i sprzątasz sypialnię, więc Ciebie to nie dotyczy, żadnych roztoczy i kurzu w twojej sypialni nie ma. A jak często odkurzacz i pierzesz swój materac?
 
No właśnie, w nocy gubimy całe mnóstwo martwego naskórka, który jest pożywką dla roztoczy, ciepły i wilgotny materac (co noc wydalamy około ½ szklanki potu), jest dla tych malutkich pajęczaków idealnym środowiskiem do rozwoju i rozmnażania.
 
Kurz osiada na materacu przez cały dzień, nawet jeśli masz przykryte łóżko narzutą, ponieważ większość tkanin przepuszcza mikroskopijne drobinki. Następnie wnika on w głąb materaca i w ten sposób w nawet naprawdę czyściutkiej sypialni, prawdziwym siedliskiem kurzu i roztoczy jest materac. Jak na ironię łóżko powinno być najbardziej higienicznym miejscem w domu.
Grzyby i pleśnie to kolejne bardzo silne alergeny, które również znajdują się w większości materacy do spania.
 
Każdej nocy rozgrzewamy nasze łóżko, pocimy się, a rano, pięknie ścielimy pościel, przykrywając materac kołdrą i często jeszcze narzutą. A to oznacza, że pozostaje on wilgotny przez kolejnych kilka godzin. Przez całą dobę jest on idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów i pleśni, które znajdują się w jego wnętrzu. Chcesz ich uniknąć? Codziennie musisz suszyć i wietrzyć materac, podobnie jak pościel, albo poszukać takiego dla alergików z dedykowanym topem.

Katar po przebudzeniu psuje Ci poranek

Uczulenie w nocy, jakie są objawy?

Katar, kaszel, trudności w oddychaniu, a w skrajnych przypadkach nawet opuchlizna krtani, która może się skończyć uduszeniem. Mimo powszechnie krążącej opinii, że za kaszel i katar w nocy mogą odpowiadać pasożyty, żerujące w naszym organizmie, najczęściej objawy te wywołuje uczulenie na kurz, roztocza, grzyby i pleśnie. Jeśli o poranku budzisz się z wodnistym katarem, chrypką i spuchniętymi oczami, a potem wszystkie dolegliwości ustępują i w nocy powracają. Z pewnością cierpisz na alergię nocną. Koniecznie znajdź jej źródło i je zlikwiduj.
 
Innym objawem uczulenia na kurz i roztocza jest alergia skórna, może to być świąd, pieczenie, a nawet wysypka. Nie należy lekceważyć sygnałów wysyłanych przez organizm, ponieważ wszystkie te objawy będą się nasilać i z biegiem czasu mogą nam skutecznie utrudniać życie, a nawet zagrażać mu.
 
Grzyby i pleśń to kolejne silne alergeny, z którymi najczęściej mamy do czynienia w czasie snu, objawy uczulenia na nie są bardzo podobne do tych wymienionych powyżej. Jednak uwaga mogą one dodatkowo być przyczyną częstych infekcji górnych dróg oddechowych i zapalenia oskrzeli.

Alergia na roztocza, zobacz co żyje w twoim materacu?

Systematyczne odkurzanie sypialni, zmiana pościeli i prześcieradła, zapewnia nam tylko pozorną higienę w sypialni. Prawdziwym siedliskiem kurzu, roztoczy, grzybów i pleśni jest materac, na którym śpisz. Jednak zacznijmy od początku, roztocza kurzu domowego to żywe organizmy, maleńkie pajęczaki, których nie zobaczysz gołym okiem, ale oglądane pod mikroskopem mogą wywołać przerażenie i obrzydzenie. To one najczęściej zamieszkują nasze materace, rozmnażają się w nich i pozostawiają kilogramy swoich odchodów. To właśnie odchody tych pajęczaków są bardzo silnym alergenem. Żywimy je każdej nocy, ponieważ ich prawdziwym przysmakiem jest martwy naskórek, który pozostawiamy na pościeli. Idealnym środowiskiem do życia, ciepłe, wilgotne i zakurzone miejsca. Nawet jeśli regularnie odkurzasz materac, przez 24 godziny na dobę niewielkie drobinki kurzu unoszące się w powietrzu, osiadają na łóżku i wbiją się w głąb materaca. Kiedy śpimy roztocza, wybierają się na prawdziwą ucztę, nie tylko zbierają drobinki naszej skóry z pościeli, ale też całkiem swobodnie wędrują po naszym ciele, jedzą i wydalają. Jeśli nie lubisz pająków i nie chcesz dzielić z nimi łóżka, koniecznie zobacz, jak wyeliminować roztocza z materaca.

Alergia na roztocza, zobacz co żyje w twoim materacu

Materac nawierzchniowy, czyli skuteczny sposób na roztocza

Materac nawierzchniowy, czyli top na materac, który można prać w pralce, łatwo się montuje i demontuje, ponieważ mocujemy go na zamek błyskawiczny. Taki materac nawierzchniowy pozwala wyeliminować roztocza, grzyby i pleśń z materaca. Po pierwsze, nie przepuszcza on kurzu do wnętrza materaca, a pranie go, co kilka tygodnie nie pozwala rozwinąć się w jego wnętrzu pajęczakom. Po drugie jest on łatwy do wysuszenia, kiedy się pocimy i nie przepuszcza wilgoci do materaca właściwego. Pozwala w optymalny sposób chronić materac nawierzchniowy i zapobiega powstawaniu w nim pleśni i grzybów. Kosztuje niewiele, co w porównaniu z wizją dzielenia łóżka z pajęczakami i zmagania się z alergią, nie jest wygórowaną ceną. Jest bardzo odporny na uszkodzenia, więc będziesz z niego korzystać przez wiele lat.

Materac nawierzchniowy, czyli skuteczny sposób na roztocza

Materac dla alergika, czyli antyalergiczny materac i spanie bez roztoczy, grzybów i pleśni

Nasączone naturalnymi olejami najlepszy materac Plantpur Composite to dedykowane dla alergików produkty, które powstają przy użyciu innowacyjnej technologii. Naturalne oleje w piance, nasączenie pokrowców zapobiegają namnażaniu się bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni. Zastosowana do ich produkcji wysokiej jakości recyklingowana poliestrowa dzianina o bardzo wysokiej gramaturze powyżej 350g/m2, nie przepuszcza do ich wnętrza kurzu oraz martwego naskórka, co z kolei zapobiega namnażaniu się wewnątrz materaca roztoczy. Dzianina jest wykonana przy zastosowaniu technologii fresh i wykończona mikrobiologiczną oraz probiotyczną warstwą o działaniu antybakteryjny, przeciwgrzybiczym i antyalergicznym. Ponadto do klejenia poszczególnych warstw materaca została zastosowana innowacyjna spoina otrzymana z naturalnych żywic. W ten sposób wyeliminowano substancje toksyczne występujące w klejach, które są używane do produkcji materacy. Z Plantpur śpisz w naprawdę czystym, higienicznym i wolnym alergenów łóżku.

  1. Nie chcesz spać z pajęczakami, śpij na materacu Plantpur.
  2. Często pierz materac nawierzchniowy
  3. Odkurzaj sypialnię
  4. I zapomnij o alergii
wróć do listy