Jakie certyfikaty posiadają najzdrowsze materace dla dzieci?

PlantPur,Materac

Jesienne wieczory z PlantPur!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-13%

z kodami rabatowymi

-13% Sprawdź
Jakie certyfikaty posiadają najzdrowsze materace dla dzieci?

Wybór materaca dla dziecka nie należy do prostych decyzji. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które zachęcają swoim designem, właściwościami oraz atrakcyjną ceną. Jednak najzdrowsze materace dla dzieci, to takie które posiadają szereg certyfikatów. Na jakie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i co tak naprawdę oznaczają?

Najzdrowsze materace dla dzieci - wybierz te z certyfikatem

Certyfikaty to jedna z kluczowych rzeczy, która powinna determinować wybór odpowiedniego modelu. Przede wszystkim takie oznaczenia zapewniają o wiarygodności produktu oraz jego funkcjonalności. Dzięki nim najzdrowsze materace dla dzieci gwarantują dziecku zdrowy i spokojny sen. A jakie oznaczenia posiada Plantpur Baby?

- Certyfikat Laboratorium Hamiltona - oznacza, że wszystkie materiały użyte do produkcji poszczególnych modeli zostały poddane badaniom alergicznym oraz uczuleniowym. Każdy materac dla niemowlaka jest całkowicie bezpieczny i wolny od jakichkolwiek toksycznych składników. Dzięki niemu, mamy pewność, że maluszek będzie otoczony bezpiecznymi materiałami, które nie podrażniają i nie uczulają jego delikatnej skóry.

- Certyfikat Oeko-Tex - dotyczy głównie tkanin oraz pianek, które producent wykorzystał do produkcji materacy. Posiada międzynarodowy zasięg. Wydawany jest na okres 12 miesięcy przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych. Jest gwarancja tego, że w skład tkanin wchodzą tylko i wyłącznie substancje przyjazne środowisku, które nie są szkodliwe dla zdrowia dziecka. Materac dla niemowlaka z takim certyfikatem również może być przeznaczony dla dzieci cierpiące na alergię oraz uczulenia skórne.

najzdrowsze materace dla dzieci

Zdrowy materac dla dzieci - Plantpur Baby

Cały materac Plantpur Baby posiada również:

- Atest Polskiego Zakładu Higieny - jest on gwarancją, że produkt nie wpływa negatywnie na środowisko oraz rozwój maluszka, posiada najwyższą jakość oraz odpowiedni skład chemiczny. To podstawowe oznaczenie, które powinien posiadać każdy zdrowy materac dla dzieci.

- Certyfikat Eco5 - jest gwarancją, że wyrób zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Jest prawidłowo oznaczony, a producent zapewnia stabilność produkcji, która spełnia wszystkie wymagania określone w kryteriach. Dodatkowo produkcja materacy jest realizowana zgodnie z przepisami prawnymi w zakresie warunków środowiska pracy. Producent podejmuje działania proekologiczne, związane m.in. z gospodarką odpadami, oszczędnym zużyciem zasobów i emisji do środowiska naturalnego. Co więcej produkowane wyroby charakteryzują się dobrymi właściwościami użytkowymi a także nie zawierają substancji uznanych za szkodliwe w ilościach przekraczających wartości dopuszczalne.

Wybierz bezpieczny materac dla niemowlaka i zadbaj o jego zdrowie

Warto również podkreślić, że pokrowiec z jakiego składa się materac dla niemowlaka Plantpur Baby posiada probiotyczną warstwę Fresh. Ma ona zastosowanie w przemyśle medycznym i w łóżkach rehabilitacyjnych. Wykończenie tkaniny Antibacterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami, które skutecznie zwalczają bakterie, grzyby i roztocza.

Certyfikaty oraz atesty, które posiadają najzdrowsze materace dla dzieci nie pozostawiają wątpliwości, który model będzie najlepszym wyborem. Zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka i wybierz materac, który spełni najwyższe standardy bezpieczeństwa.

wróć do listy