Jaki materac wybrać przy bólach kręgosłupa? Modele i właściwości

Materac
Jaki materac wybrać przy bólach kręgosłupa? Modele i właściwości

Jako zapracowane społeczeństwo, jesteśmy nieustannie skazani na przeróżne dolegliwości. Najczęściej jednak doskwiera nam szeroko znany ból kręgosłupa. Jest on w stanie niezwykle utrudnić nam życie, objawiając się bezsennością, co przeradza się w niewyspanie oraz komplikacje dotyczące funkcjonowania i trudności z wykonywaniem podstawowych, codziennych czynności. Sposobów na poradzenie sobie z bólami kręgosłupa jest wiele, ale najlepiej jest zażegnać ten problem u jego podstaw, czyli zacząć od doboru odpowiedniego materaca, który będzie w stanie sprostać naszym bolączkom, jednocześnie starając się je całkowicie wyeliminować.

Jaki materac wybrać przy bólach kręgosłupa?

Decydując się na materac, który ma wspomóc naszą walkę z bólem kręgosłupa, nie możemy podejmować decyzji pochopnie i musimy zadać sobie podstawowe pytanie, mianowicie Jaki materac wybrać?. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, jednak przynieść nam ulgę, są w stanie tylko dwa. Są nimi materac wysokoelastyczny oraz termoelastyczny. Budowa pierwszego z nich cechuje się właściwościami antyalergicznymi, zapobiegającymi rozwojowi roztoczy, grzybów i pleśni oraz dostosowywaniem się do kształtu ciała osoby śpiącej, dzięki czemu zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Ponadto pianka wysokoelastyczna posiada elastyczność punktową, która gwarantuje właściwe podparcie szkieletu, dzięki uginaniu się tylko w miejscu, gdzie występuje nacisk. Materac z pianki termoelastycznej jest również wart uwagi, z tego względu, iż materiał, z którego jest wykonany, dostosowuje się do ciała leżącego pod wpływem wydzielanego ciepła. Oznacza to, że w miejscu, gdzie występuje ból, pianka się odkształci, jednocześnie zmniejszając ucisk na ciało, powodując tym samym odciążenie miejsca bolącego. Podobnie jak materac wysokoelastyczny, odkształca się miejscowo, tworząc dobre warunki dla podparcia układu szkieletowego, rozluźniania mięśni oraz poprawy krążenia krwi.

jaki materac wybrać przy bólach kręgosłupa

W czym pomaga materac ortopedyczny?

Materac ortopedyczny został zaprojektowany i stworzony z myślą o zapobieganiu bólom kręgosłupa. Jest on najczęściej wybieranym produktem przez osoby borykające się z tym jakże powszechnym problemem, jednak poleca się go również przy siedzącym trybie pracy bądź dużej aktywności - używając go w tych przypadkach, można zapobiec dolegliwościom zawczasu. Materace Plantpur są wyrobami medycznymi, posiadającymi niezbędne certyfikaty - znakomicie zdają egzamin zarówno w profilaktyce zdrowotnej kręgosłupa, jak i działania terapeutycznego w przypadku poważnych problemów z jego zdrowiem, co potwierdza fakt, że używając naszych materacy, wiele osób z różnymi schorzeniami odnotowało znaczną poprawę. Wybierając nasz materac ortopedyczny zapomnisz o nieprzespanych nocach, nieustającym bólu, a także o jego zwiększaniu. Odczujesz za to komfort podczas wstawania i zaznasz ogromnej poprawy samopoczucia, dzięki czemu każdy dzień będzie stawał się coraz lżejszy i lepszy.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.