Jak zadbać o porządek w sypialni? 5 zasad

PlantPur
Jak zadbać o porządek w sypialni? 5 zasad

Sprzątanie nie należy do najbardziej ulubionych czynności w naszym życiu. Utrzymanie czystości w mieszkaniu wymaga zaangażowania, systematyczności i odrobiny kreatywności. A jak zadbać o porządek w sypialni? Co zrobić, aby miejsce, w którym odpoczywamy do długim dniu każdego dnia było przytulne, czyste i zadbane?

Jak zadbać o porządek w sypialni - przydatne wskazówki

Najważniejsze, aby sprzątać sprawnie i efektywnie. Dzięki temu szybko zauważymy efekty i nie będziemy tracić cennego czasu na obowiązki. Przedstawiamy wskazówki, które pomogą rozwiać wątpliwości dotyczące tego jak zadbać o porządek w sypialni:

1. Zawsze staraj się odkładać rzeczy na miejsce - to bardzo ważna zasada. Nawet najbardziej wysprzątana sypialnia, może stracić swój urok jeśli konkretne rzeczy nie będą odkładane na swoje miejsce. Wyrobienie w sobie tego nawyku sprawi, że bałagan będzie pojawiał się coraz rzadziej, a my nie będziemy musieli poświęcać ponadprogramowej ilości czasu na ponowne sprzątanie. Warto każdego dnia stracić 3 minutki na odłożenie książki na półkę lub sweterka do szafy, niż całej godziny na ogarnięcie porozrzucanych rzeczy, które zebrały się na ziemi lub w kącie przez tydzień.

2. Każdego dnia poświęć 10 minut na sprzątanie i organizację sypialni - W ciągu 10 minut możemy zrobić naprawdę wiele, a nie kosztuje nas to dużo wysiłku. Można na przykład pościelić łóżko przed wyjściem do pracy. Dzięki temu, po długim i ciężkim dniu wrócimy do czyściutkie sypialni, w której będziemy mogli wyciszyć się i zregenerować siły, a nie marnować czas na doprowadzenie pomieszczenia na porządku. Jeśli jednak mamy nawyk ścielenia łóżka, tą zasadę możemy połączyć z pierwszą wskazówką, czyli odkładaniem rzeczy na swoje miejsce.

3. Sprzątaj od góry do dołu - to wskazówka przydatna, szczególnie wtedy jeśli zajmujemy się sprzątaniem mebli. Zaczynamy od górnych półek, a kończymy na podłodze. Dotyczy to przede wszystkim wycierania kurzu ale także układania ubrań czy książek. Jeśli zaczniemy od odkurzania i mycia podłogi, a dopiero później zetrzemy kurz z mebli to na pewno spadnie on na podłogę i całe sprzątanie pójdzie na marne, trzeba będzie zacząć od początku.

4. Regularnie wyrzucaj niepotrzebne rzeczy – zwłaszcza wtedy, gdy kupisz coś nowego. Zastanów się czy 4 pary prześcieradła naprawę są niezbędne, czy pościel sprzed 6 lat jest Ci potrzebna, a stare poduszki czekają w szafie na lepsze życie. Warto co kilka miesięcy przeprowadzić gruntowne sprzątanie i zadbać o organizację w sypialni. Dzięki takiej selekcji zyskasz wiele wolnego miejsca, gdzie spokojnie zmieszczą się rzeczy, których nie dało się wcześniej schować.

5. Podziel się obowiązkami z domownikiem - to nasza ulubiona zasada. W końcu dlaczego nie można skorzystać z pomocy bliskiej osoby? Taki podział pozwoli szybciej uporać się z bałaganem, a Wy będziecie mogli wspólnie cieszyć się wolnym czasem. Jedna osoba wyciera kurze, druga układa ubrania, a na koniec odkurzanie i układanie bibelotów. Brzmi kusząco? To świetna okazja, aby przełamać swoją codzienną rutynę i dobrze się bawić, nawet sprzątając.

jak zadbać o porządek w sypialni

Organizacja w sypialni - sprzątanie może stać się przyjemnością

Uwzględniając tych kilka prostych zasad szybko przekonasz się, że nie musisz spędzać długich godzin na sprzątaniu, aby zadbać o organizację w sypialni. Utrzymanie porządku może stać się przyjemnością i niewymuszonym obowiązkiem, jeśli podejdziesz do tego z odpowiednim nastawieniem. Przekonaj się jak utrzymać porządek w sypialni w prosty sposób i zyskaj czas na zasłużony relaks.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.