Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Materac

Jesienne wieczory z PlantPur!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-13%

z kodami rabatowymi

-13% Sprawdź
Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Dla młodych rodziców przygotowanie przytulnego pokoiku, w którym dziecko będzie spędzało większość czasu jest nie lada wyzwaniem. Od wyboru odpowiednich kolorów, mebli, dodatków, może przecież zależeć dobre samopoczucie, rozwój oraz bezpieczeństwo maluszka. W gąszczu tych wszystkich spraw, często zapominamy o kluczowej kwestii czyli wygodnym łóżku. Zatem jak wybrać najlepszy materac dla dziecka? W artykule przedstawiamy kluczowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepszy materac dla dziecka - zwróć uwagę na rozmiar

Odpowiedni materac powinien cechować się elastycznością punktową. Dzięki temu bez problemu dostosowuje się do zmieniającej się pozycji ciała podczas snu. Wszyscy wiemy, że dzieci rosną jak na drożdżach. Warto zatem zdecydować się na zakup materaca, którego nie będziemy musieli tak szybko zmieniać. Plantpur oferuje niestandardowe rozmiary dopasowane do zmieniających się potrzeb najmłodszych. Najlepszy materac dla dziecka to taki, który będzie optymalny zarówno w pierwszych miesiącach życia jak i po upływie dłuższego czasu.

Jaki materac dla dziecka zadba o jego prawidłowy rozwój?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, jednak ten piankowy będzie bez wątpienia najlepszy. Polecany przez nas model jest higieniczny, hipoalergiczny i całkowicie bezpieczny. Piankowy materac dla niemowlaka dopasowany jest do potrzeb wagowych, aby odpowiednio wspomagać układ kostno-stawowy. Dodatkowo gwarantuje ochronę przed wychłodzeniem w pierwszych tygodniach życia oraz zapewnia prawidłowe podparcie. Popularne materace sprężynowe niestety nie są do końca dostosowane do potrzeb kręgosłupa maluszka, a modele gryka-kokos mogą być niebezpieczne, ponieważ często gromadzi się w nich pleśń, która tworzy idealne środowisko dla robaków. Na pytanie "jaki materac dla dziecka" zadba o jego rozwój, odpowiadamy: taki, który w stu procentach zapewni mu spokojny i zdrowy sen.

najlepszy materac dla dziecka

Materac dla niemowlaka - gdzie warto go kupić?

Szukając produktów dla dziecka, chcemy dać mu to co najlepsze. Nie inaczej powinno w przypadku materaca dla niemowlaka. Warto wybrać model prosto od producenta, który przedstawi nam posiadane certyfikaty. PlantPur Baby został uszyty z tkanin, które są antyalergiczne i nie podrażniają skóry dziecka. Ekologiczna dzianina celulozowa, z której został przygotowany pokrowiec na bazę materaca, wykonana jest z odpadów drewna bukowego oraz dodatkowo nasączona wyciągiem z drzewek oliwnych. Z kolei nawierzchniowa tkanina PlantPur Aloes jest nasączona wyciągiem z liści aloesu, skutecznie zapobiegając nadmiernemu rozwojowi roztoczy, bakterii oraz grzybów. To bez wątpienia najlepszy materac dla dziecka z alergią.

W oczekiwaniu na narodziny dziecka

Dla zabieganych rodziców, idealną opcją będzie dostawa materaca prosto do domu. Czas zaoszczędzony na jeżdżeniu po sklepach oraz poszukiwaniach, może przeznaczyć na relaks i spokojne oczekiwanie na przyjście na świat naszej pociechy.Nalepszy materac dla dziecka PlantPur Baby jest połączeniem funkcjonalności, bezpieczeństwa i troski o prawidłowy rozwój maluszków. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a nasi konsultanci z chęcią udzielą odpowiedzi na wszystkie dodatkowe pytania.
wróć do listy