Jak spać na poduszce ortopedycznej? Daj odpocząć ciału stosując poduszkę ortopedyczną

Sen,Zdrowy kręgosłup

Ostatni dzień - gwarancja dostawy łóżka w maju!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-19%

z kodami rabatowymi

-19% Sprawdź
Jak spać na poduszce ortopedycznej? Daj odpocząć ciału stosując poduszkę ortopedyczną

Wieczorem kręcisz się w łóżku i nie możesz zasnąć. Kiedy już ci się uda, wybudzasz się w nocy, bo coś cię uwiera, drętwieją ręce. W konsekwencji wstajesz zmęczony. Najgorzej, gdy towarzyszy temu ból głowy, pleców, szyja jest sztywna. Jesteś obolały i nie możesz się rozruszać. Znasz to? Myślisz, że to może kwestia wieku i tak ma już być? Absolutnie nie, tak być nie może. To, co odczuwasz, dotyczy nie tylko ciebie. Coraz więcej ludzi zmaga się z problemami ze snem.

Jesteś tu, ponieważ szukasz sposobu na lepszy sen i poranki bez bólu. Chcesz się dowiedzieć jak spać na poduszce ortopedycznej? O zaletach poduszki ortopedycznej mógł ci opowiedzieć ktoś, kto już z niej korzysta, albo przeczytałeś, że to jeden ze sposobów na wyeliminowanie bólu pleców i szyi. Przekonaj się sam, pozwól swojemu ciału na prawdziwy odpoczynek. Najpierw dowiedz się więcej o poduszkach ortopedycznych, żeby wybrać dla siebie tę najlepszą.

Dla kogo jest przeznaczona poduszka ortopedyczna

Zamiennie stosowane nazwy dla poduszki ortopedycznej (profilowana, medyczna), mogą źle sugerować, że jest ona przeznaczona tylko dla osób chorych. Rzeczywiście lekarze zalecają jej używanie osobom z dyskopatią, po operacjach i problemami z kręgosłupem. Niewykluczone, że ciągły ból i niewystarczająca ilość snu faktycznie doprowadzą w końcu do poważnego schorzenia. Taka poduszka ma za zadanie nie tylko przeciwdziałać istniejącym problemom, ale także im zapobiegać. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku, także małe dzieci. Musi tylko zostać indywidualnie dobrana. Zaleca się stosowanie jej zwłaszcza osobom, które mają problemy ze snem, a po przebudzeniu odczuwają:

  • ból w odcinku szyjnym,
  • ból w odcinku lędźwiowym,
  • ból głowy, także migrenowy,
  • drętwienie kończyn.

Stosowanie poduszki ortopedycznej szybko przynosi ulgę. Niemniej jednak warto takie zaburzenia skonsultować także z lekarzem, żeby wykluczyć choroby wymagające leczenia.

Jak spać na poduszce ortopedycznej - Śpisz na plecach, czy na boku?

Jeżeli do tej pory kładłeś się co wieczór na puchatej miękkiej poduszce, pierwsze wrażenia na poduszce ortopedycznej mogą być dziwne. Jakbyś kładł się spać na desce. Szybko przekonasz się, że tak nie jest. Termoaktywna pianka Visco
otuli twoją głowę, nic nie będzie cię uciskać. Już nie musisz podkładać ręki, która i tak zaraz by zdrętwiała, zwijać poduszki, przekręcać jej. Nie musisz szukać najwygodniejszej pozycji. Ciało ułoży się samo. Przykładasz policzek, ciało się rozluźnia i zasypiasz znacznie szybciej niż zazwyczaj.

Jak spać na poduszce ortopedycznej? Jest to uzależnione od naszej pozycji spania. Jeśli nasza poduszka posiada dwa profile (wycięcia w kształcie fali) oraz gdy jeden profil jest wyższy, drugi niższy możemy spać na boku lub na plecach. W zależności od preferencji ułożenia podczas snu wybieramy stronę wyższą (zalecana przy spaniu na boku, jest to standardowa odległość ramienia od szyi) wtedy profil poduszki przylega do odcinka szyjnego. Gdy częściej śpimy na plechach, wybieramy profil niższy. Musimy zwrócić uwagę, aby ułożona poduszka ortopedyczna, jak najlepiej przylegała do ciała, dając odpowiednie dopasowanie do karku oraz szyi.

Jak-spać-na-poduszce-ortopedycznej-Śpisz-na-plecach-czy-na-boku

Budowa i działanie poduszki ortopedycznej – skąd ten rewelacyjny efekt?

W czym tkwi sekret działania poduszki ortopedycznej? W kształcie, który wpasowuje się w anatomiczną budowę układu szkieletowego człowieka. Przede wszystkim podpiera odcinek szyjny. Umożliwia mu, pozostanie w prawidłowej pozycji przez wiele godzin. Odciąża go. Jednocześnie automatycznie ustawia pozycję całego ciała, na taką, która jest najbardziej ergonomiczna i bezpieczna.

  • Nie śpisz poskręcany, nie opierasz się na ramieniu, głowa nie opada ani nie jest wykręcona pod nienaturalnym kątem.
  • Barki i plecy pozostają proste przez całą noc niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, czy na boku. Dzięki temu mięśnie szyi i pleców mogą się nareszcie rozluźnić i zregenerować. O poranku poczujesz różnicę.
  • Takie ułożenie umożliwia prawidłowy przepływ krwi, a to oznacza brak obrzęków, prawidłowe ciśnienie krwi, lepszą pracę serca, układu krwionośnego i nerwowego.
  • Oddychasz prawidłowo. Dotleniony organizm, lepiej się czuje, myśli i pracuje. Znika bezdech senny, chrapanie. Korzystasz nie tylko ty, ale także osoba, z którą współdzielisz sypialnię.

To wystarczająco dużo zalet, żeby zdecydować się na zmianę poduszki. Jednak nie wystarczy kupić pierwszej lepszej. Źle dobrana nie przyniesie spodziewanych efektów. Jak ją wybrać prawidłowo?

Budowa-i-ziałanie-poduszki-ortopedycznej-skąd-ten-rewelacyjny-efekt

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną idealnie dopasowaną do potrzeb własnego ciała

Poduszkę ortopedyczną dopasowujesz do siebie. Ważna jest długość barku i ciężar ciała. Dla większości dorosłych najbardziej odpowiednia będzie średnia twardość wypełnienia. Średnio miękka sprawdzi się u osób lekkich. Najczęściej wykonuje się je z termoelastycznej pianki Visco, która pod wpływem naszego ciepła i ucisku dopasowuje się kształtem, nie ugniata, ale stanowi stabilne podparcie. Istotne jest także, czy śpisz na materacu twardym, czy miękkim.

Na rynku można znaleźć poduszki ortopedyczne z pianki visco o różnych kształtach. Ta klasyczna, prostokątna, jest uniwersalna i najchętniej wybierana. 

Pokrowiec powinien się łatwo zdejmować. Dbanie o jego higienę i częste pranie dodatkowo podnosi komfort snu. Powinien też przepuszczać powietrze, żeby poduszka była w stałej przyjemnej temperaturze i nie powodowała pocenia się. Antyalergiczna powłoka zapobiega gromadzeniu się roztoczy, pleśni i grzybów.

Przed zakupem upewnij się, czy oferowana poduszka jest wykonana przez sprawdzonego producenta z właściwych materiałów. Tylko produkt dobrej jakości spełni twoje oczekiwania, da ci zdrowy, głęboki sen, którego tak pragniesz i wypoczęte ciało. 

Jak-wybrać-poduszkę-ortopedyczną-idealnie-dopasowaną-do-potrzeb-własnego-ciała

Poduszka ortopedyczna nie tylko do spania

Poduszka ortopedyczna kojarzy nam się ze snem, ale powinna przede wszystkim z odpoczynkiem i relaksem naszych przeciążonych mięśni. Można jej używać nie tylko podczas nocnego odpoczynku. Popularne są poduszki medyczne do siedzenia. Zwłaszcza dla osób, które spędzają w tej pozycji długie godziny. Specjalną poduszką można podeprzeć plecy, sprzyja to utrzymaniu prawidłowej postawy, a kręgosłup mniej się męczy.  W długą podróż warto zabrać tą profilowaną w kształt rogala, na kark.

Deprywacja snu może mieć dla twojego organizmu poważne konsekwencje. Codzienne wstawanie z bólem utrudnia życie i zdecydowanie jest powodem do niepokoju. Takie problemy są wynikiem życia, które prowadzimy. Szybkiego i stresującego. Nie zawsze mamy wpływ na to, jak na co dzień funkcjonujemy. Nerwowe sytuacje i tak będą się pojawiać, długotrwała praca w tej samej pozycji jest nieunikniona. Tym ważniejsze jest, żeby umożliwić naszemu organizmowi regenerację. Najlepiej podczas snu, bo w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Zamiast wymieniać całe łóżko, zacznij od zmiany poduszki na ortopedyczną.  

Poduszka-ortopedyczna-nie-tylko-do-spania

FAQ: Jak spać na poduszce ortopedycznej? 

Jak dobrać twardość poduszki ortopedycznej do swoich potrzeb?

Twardość poduszki ortopedycznej należy dopasować do wagi swojego ciała. Osoby cięższe, powyżej 100 kg powinny mieć średnio twardą poduszkę, żeby się w niej nie zapadać. Dla osób lekkich do 100 kg zaleca się poduszkę średnio miękką.

Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Na poduszce ortopedycznej śpisz w swojej ulubionej pozycji i w każdej z nich będzie Ci wygodnie. Wysoki profil poduszki jest przeznaczony do spania na boku. Niski profil poduszki jest przeznaczony do spania na plecach. Szybko odczujesz pozytywne efekty. Ciało układa się optymalnie niezależnie od tego, czy śpisz na boku, czy śpisz na plecach.

Co oznacza profil poduszki ortopedycznej?

Klasyczna poduszka ortopedyczna jest prostokątna. Jej profil, to wysokość podparcia i jednocześnie standardowa długość ramienia. Przeciwległe brzegi mają różny profil. Wyższy profil poduszki ortopedycznej układamy pod kark, gdy śpimy na boku. Na wznak będzie nam się spało wygodniej na niższym profilu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki ortopedycznej?

Poduszkę ortopedyczną najlepiej kupować od sprawdzonego producenta, który wykorzystuje do jej wykonania materiały najwyższej jakości.
Wypełnienie to najczęściej pianka poliuretanową lub znacznie bardziej komfortowa pianka termoaktywna. Istotny jest także pokrowiec najlepiej z antyalergiczną powłoką. Koniecznie zdejmowany do prania.

Dla kogo poduszka ortopedyczna będzie odpowiednia?

Poduszki ortopedycznej może używać każdy, nawet niemowlęta, musi być tylko odpowiednio dobrana. Poduszka ortopedyczna będzie odpowiednia zwłaszcza dla osób mających problemy ze snem, zmagających się z bólami pleców, szyi, głowy, odczuwających bóle mięśni po wstaniu.

Na co pomaga poduszka ortopedyczna?

Głowa i szyja prawidłowo podparte podczas snu powodują, że ciało układa się zgodnie z jego anatomiczną budową. Rozluźnione mięśnie nareszcie mogą odpocząć. Prawidłowa pozycja umożliwia przepływ krwi, a tym samym wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego, oddechowego, nerwowego. Spanie na poduszce ortopedycznej pomaga w zregenerowaniu całego organizmu.

wróć do listy