Jak chronić materac do spania przed zabrudzeniami? Jak uniknąć plam na materacu, na którym śpi dziecko? Jaki Ochraniacz na materac?

Materac,Inspiracje do sypialni

Ostatni dzień - gwarancja dostawy łóżka w maju!

pozostało

00

dni

00

godz.

00

min

00

sek

-19%

z kodami rabatowymi

-19% Sprawdź
Jak chronić materac do spania przed zabrudzeniami? Jak uniknąć plam na materacu, na którym śpi dziecko? Jaki Ochraniacz na materac?

Ratunku dziecko przesikało materac! Jak często twojemu niemowlakowi zdarza się spać tak mocno, że moczy łóżko? Każdej nocy? Co drugą noc? A może raz w tygodniu? Bez względu na częstotliwość tych małych niewinnych wypadku, twój materac do spania zaczyna mieć nieprzyjemny zapach, a na pokrowcu pozostają plamy nie do usunięcia. Czy naprawdę chcesz, żeby twoje maleństwo spało na brudnym materacu? A może śpicie razem i Ty też śpisz na przesianym materacu? Jeśli chcesz spać w higienicznym czystym łóżku, zobacz jak uchronić materac przed przesiąkaniem, plamami z moczu i brzydkim zapachem.

Nie ma takiego dziecka, które w początkowym okresie odpieluszkowania nie zmoczyło materaca w nocy. Małe materace dziecięce szybko można wyprać i wysuszyć. Poza tym są one rozwiązaniem tymczasowym, więc zostaną wymienione, kiedy dziecko przestanie spać w łóżeczku dla niemowląt i noworodków. Jednak spora część małych dzieci śpi z rodzicami, a pranie pełnowymiarowego materaca jest już dużo trudniejsze. Koszt jego wymiany nieporównanie większy a plamy i tak na pokrowcu i tak pozostają. Nocne przypadki dzieci to jedno, a jak często zdarzyło Ci się podczas obfitej miesiączki poplamić prześcieradło i materac? Plamy z krwi są znacznie trudniejsze do usunięcia, a ich kolor, kiedy zaschną, budzą różne skojarzenia. Jeśli masz małe dziecko, które lubi z tobą spać, lub zdarza Ci się, że w trudne dni poplamić łóżko, koniecznie zobacz jak skutecznie chronić materac przed zabrudzeniem.

Sposobów na ochronę materaca - jest wiele, ale tylko jeden naprawdę skuteczny Ochraniacz na materac 

Sposobów na ochronę materaca do spania przed zabrudzeniami jest wiele. Jednak większość z nich zawodzi, mamy małych dzieci, wiedzą, że bez względu na ich starania co jakiś czas na łóżku pojawiają się nowe plamy. Prześcieradło można wymienić, ale mokre łóżko w środku nocy, to już spory problem. Plamy z krwi kolejny problem, z którym boryka się większość kobiet, mimo że część z nich stara się zabezpieczyć materac profilaktycznie ręcznikiem, dodatkowym prześcieradłem i tak od czasu do czasu zdarzają się im przykre niespodzianki o poranku. Z fizjologią nie wygramy, więc, zamiast zapierać, odplamiać czy co miesiąc oddawać materac do pralni, lepiej zapobiegać jego zabrudzeniu.
Zobacz, jak utrzymać czysty materac i higieniczne warunki do spania, kiedy śpisz z dzieckiem lub w czasie miesiączki śpisz tak mocno, że zdarza Ci się poplamić łóżko. 

Sposobów-na-ochrone-materaca-jest-wiele-ale-tylko-jeden-naprawdę-skuteczny-Ochraniacz-na-materac 

Częste pranie i zapieranie materaca, na plamy z moczu i krwi

Domowe pranie i zapieranie materaca to jedne z najmniej skutecznych sposobów, który tak naprawdę ma na celu tylko wyłącznie uspokojenie naszego sumienia, że my i nasze dzieci śpią w higienicznych warunkach. Zastanów się, jaką grubość ma twój materac, a Ty pierzesz i zapierasz jego pokrowiec. Jak myślisz, co się dzieje, kiedy twoja pociecha się w nocy zmoczy? Mocz pozostaje tylko na pokrowcu, czyli na powierzchni, czy wsiąka w głąb materaca? Oczywiście, że wsiąka. A teraz zastanów się, co jest wydalane razem z moczem? Nerki filtrują cały organizm mały i duży, a więc bez względu na wiek twojego dziecka znajdują się w nim bakterie i wszystkie substancje, których organizm się pozbył, bo są dla niego niekorzystne. Kiedy śpisz na materacu z wybranym pokrowcem, zaczynają one parować, Ty twoje dziecko oddychacie nimi, a przez rozgrzaną w nocy skórę przenikają one z powrotem do organizmu. Czy nadal sądzisz, że pranie materaca w warunkach domowych jest skuteczne?
 
Zapieranie plam menstruacyjnych to prawdziwy horror, nieważne czy stosujesz sprawdzoną od pokoleń sodę oczyszczoną, kostki lodu, czy też sklepowe specyfiki. Krew, która przeniknęła do wnętrza materaca, jest naprawdę trudna do usunięcia, nawet jeśli zaczynasz ją czyścić, zanim jeszcze zastygnie. Jednak trudno oczekiwać, że w środku nocy będziesz prać materac.
A zatem o poranku zaczniesz tę nierówną walkę, którą z pewnością przegrasz, bo i tak zapewne na materacu pozostanie jakiś ślad. 

Cerata i folia między dwoma prześcieradłami + folia aluminiowa, czyli babciny sposób na nieprzesuwnie materaca

Cerata i folia istotnie są jednymi z najbardziej wodoodpornych materiałów, stosowały je nasze babcie i mamy i łóżka oraz dziecięce łóżeczka były suche, a skóra dziecka odparzona, po nocy przespanej folii lub ceracie. Trzeszczenie do miłych też nie należy i skutecznie utrudnia zasypianie, sztuczne tworzywo sprawia, że trudniej jest zasnąć. A poza tym do takiej „ochrony materaca” potrzebujemy aż dwóch prześcieradeł i folii aluminiowej. Brzmi dziwnie, już wyjaśniamy, o co chodzi z ilością warstw ochronnych na materacu.

Folię lub ceratę kładziemy nie bezpośrednio na materacu, lecz na prześcieradle lub grubym ręczniku. Spanie bezpośrednio na folii czy ceratce jest bardzo nieprzyjemne, a to oznacza konieczność przykrycia jej prześcieradłem. Śpiąc na tych trzech warstwach, przy każdym ruchu pocieramy prześcieradłem o folię i tworzy się ładunek elektryczny. Jeśli nie umieścimy pod poduszką kulki z folii aluminiowej, o poranku będziemy naelektryzowani. Nasze włosy będą stały dęba, a każda osoba i przedmiot, którego dotkniemy, będzie, nieprzyjemnie strzelać. O ułożeniu jakiejkolwiek fryzury będziemy mogli tylko pomarzyć. Ten sposób również okazuje się również mało skuteczny, wprawdzie nie zmoczymy materaca, ale spanie na tworzywie sztucznym do przyjemnych nie należy, do tego folia aluminiowa po kilku nocach traci swoje właściwości, a spanie z czymś twardym pod poduszką do miłych nie należy.

Jak zabezpieczyć materac przed potem?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak zabezpieczyć materac przed potem? Wielu z nas boryka się z tym problemem, szczególnie podczas gorących letnich nocy. Rozwiązaniem, które pomoże Ci utrzymać materac w czystości i świeżości jest ochraniacz na materac. Ochraniacz na materac jest prostym, ale niezwykle efektywnym rozwiązaniem, które pomoże Ci zabezpieczyć materac przed potem. Zasada działania ochraniacza na materac jest prosta - tworzy on barierę, która nie pozwala wilgoci przedostawać się do materaca. Właściwie utrzymany materac jest kluczowy dla naszego zdrowia i komfortu snu. Pot, którym nasze ciało się wydziela podczas snu, może przenikać w głąb materaca, tworząc nieprzyjemne zapachy i sprzyjając rozwojowi bakterii. Stąd kluczowym elementem ochrony materaca jest ochraniacz na materac.

Jak-zabezpieczyć-materac-przed-potem

Ręczniki na prześcieradle chronią materac przed zabrudzeniem, ale czy na pewno? 

Ręczniki i flanelowe pieluszki sprawdzą się pod warunkiem, że się nie przesuną, nie zwiną, a więc tylko wówczas kiedy śpisz naprawdę spokojnie. A czy dzieci śpią spokojnie? NIE. Maluchy zmieniają pozycję kilkaset razy w ciągu jednej nocy. Zdarza się też, że kiedy budzimy się maluszek nogi ma na poduszce, a głowę w zupełnie innym miejscu, niż kiedy zasypiał. Zatem, żeby patent z ręcznikami się sprawdził, powinno nimi być wyłożone całe prześcieradło, a od spodu powinny być one przyczepione do prześcieradła. Taki sposób może się sprawdzić, kiedy masz miesiączkę, ale pod warunkiem, że śpisz w jednej pozycji przez całą noc, co jest również nierealne. Poza tym już po pierwszej nocy mamy do prania kilka ręczników lub kilka pieluszek i to jest pod warunkiem, że nie przesiąkły one i trzeba również prać prześcieradła. Naszym zdaniem to stanowczo za dużo zachodu, prania i zero gwarancji, że się uda chronić materac.
 
Materac nawierzchniowy to już nowoczesny sposób ma on największą szansę ochronić łóżko, można go prać w pralce, nie zwija się, ale czy zamierzasz go prać codziennie, albo nawet kilka razy na dobę. A co z suszeniem i jak długi taki top wytrzyma, tak intensywne użytkowanie.

Wprawdzie łatwo się go montuje i demontuje, np. materace nawierzchniowe Plantpur przytwierdzamy do materaca zamkiem błyskawicznym więc w zasadzie bezproblemowo. Jednak zdjęcie materaca nawierzchniowego do prania wymaga zdjęcia z łóżka całej pościeli, prześcieradła i materaca. O ile czynność ta wykonywana co kilka tygodni przy zmianie pościeli nie jest uciążliwa to już codziennie albo kilka razy dziennie bywa uciążliwa. Ponadto decydując się na ochronę pod postacią materaca nawierzchniowego, musimy więc więcej niż jedną jego sztukę, ponieważ należy wziąć pod uwagę nie tylko czas prania, ale i suszenia. Ile zatem materacy nawierzchniowych potrzebujesz na dobę? A ile tygodniowo i miesięcznie? Czy wiesz, jaki to jest wydatek? Zatem materac nawierzchniowy TAK, ponieważ pozwala utrzymać materac właściwy do spania w czystości i to przez cały czas jego użytkowania, ale nie jako jedyna ochrona przed przeciekaniem czy plamami menstruacyjnymi.

Wodoodporny ochraniacz pod prześcieradło na gumkę, sprytny sposób na suche czyste łóżko nawet w środku nocy 

Nowością na rynku jest wodoodporny ochraniacz na materac, który w łatwy sposób montujemy bezpośrednio na materacu do spania lub na materacu nawierzchniowym. Produkt ten jest w 100% nieprzemakalny, łatwo się go zakłada, wystarczy przełożyć narożne gumki przez roki materaca i gotowe. Potem nakładamy na niego prześcieradło z gumką i gotowe. Kiedy nasza pociecha nie zdąży na siusiu lub podczas miesiączki zdarzy się mała wpadka, materac pozostanie czysty. Dzięki łatwemu mocowaniu na gumki, zanim mokra zawartość ochraniacza się wyleje, zdążymy ją złożyć do środka wynieść do prania. Potem wystarczy włożyć go do pralki lub spłukać ręcznie ciepłe wodzie i rozwiesić do wyschnięcia. Jest on wykonany z hydrofobowego materiału, dlatego szybko schnie i już po 2-3 godzinach można go użyć ponownie. Posiadając dwa takie ochraniacze, możemy się nie martwić, że dziecko zmoczy materac, nawet jeśli ten drobny wypadek zdarzy mu się więcej niż raz ciągu nocy.

Wodoodporny-ochraniacz-pod-prześcieradło-na-gumkę-sprytny-sposób-na-suche-czyste-łóżko-nawet-w-środku-nocy 

Czy warto kupić ochraniacz na materac? 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy warto kupić ochraniacz na materac? Ta prosta inwestycja może wydawać się niepotrzebna, ale jeśli zależy Ci na długotrwałej ochronie i utrzymaniu higieny Twojego materaca, odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie pozytywna. Materace są sporym wydatkiem i wszyscy chcielibyśmy, aby służyły nam jak najdłużej. Niestety, codzienne użytkowanie może prowadzić do zniszczeń, plam czy rozwoju bakterii, a jednym z głównych winowajców tych problemów jest pot. Pot, który wydzielamy podczas snu, może przeniknąć do materaca, powodując nie tylko nieprzyjemny zapach, ale również stwarzać idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów. Tutaj z pomocą przychodzi ochraniacz na materac, który tworzy barierę ochronną między nami a materacem.

Cechy wodoodpornego ochraniacza Plantpur na materac:

Czy warto kupić ochraniacz na materac? Zdecydowanie tak. To niewielka inwestycja, która może przynieść wiele korzyści. Ochraniacz na materac zabezpiecza Twoją inwestycję w materac, zapewniając jego długotrwałość i czystość. chraniacz na materac to nie tylko ochrona przed potem, ale także szereg innych korzyści:

  • Ochraniacz na materac Plantpur zapewnia spanie w komfortowych i higienicznych warunkach, dzięki właściwościom antybakteryjnym bez względu na wydzielinę, jaka na nim się znajdzie, po wypraniu top jest higieniczny, czysty i pozbawiony bakterii.
  • Antyalergiczny, omawiany ochraniacz na materac ma właściwości antyalergiczne, mogą więc na nim spać dzieci z alergiami, a także noworodki i niemowlęta, których skóra jest jeszcze naprawę delikatna i podatna na uszkodzenia i podrażnienia.
  • Ochrona przed alergenami – Wielu ochraniaczy na materac zapewnia dodatkową ochronę przed roztoczami, pleśnią i innymi alergenami.
  • Ochraniacz mimo hydrofobowych właściwości przepuszcza powietrze, jest miękki i przyjemny dla skóry.
  • Ochraniacz na materac może znacznie przedłużyć żywotność Twojego materaca, chroniąc go przed zniszczeniem.
  • Ochraniacz zatrzymuje nie tylko wilgoć, ale też wszystkie nieprzyjemne zapachy, na jego powierzchni, dzięki czemu nawet po okresie odpieluszkowania materac do spania jest czysty, higieniczny i wygląda jak pierwszego dnia po zakupie.
  • Wodoodporny ochraniacz jest dostępny we wszystkich standardowych rozmiarach, dzięki czemu możemy go stosować w łóżeczkach dla dzieci, jak i na dużych pełnowymiarowych materacach do spania dla dorosłych.

Jak wynika z naszych testów, opisanych powyżej najlepiej sprawdza się ze wszystkich dostępnych metod ochrony materaca. Jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które są na etapie odpieluszkowania, kobiet w czasie menstruacji, a także osób starszych, które mają problem z nietrzymaniem moczu.

wróć do listy