Dlaczego warto kupić łóżko bez zagłówka? Brak zagłówka może być atutem!

Inspiracje do sypialni
Dlaczego warto kupić łóżko bez zagłówka? Brak zagłówka może być atutem!

Łóżko bez zagłówka doskonale sprawdza się w kreatywnych aranżacjach sypialni. Jest częstym wyborem osób, które nie lubią sztampowych aranżacji i mają smykałkę do majsterkowania. Doskonale sprawdza się też w pokojach nastolatków. Podpowiadamy, gdzie jeszcze pasuje łóżko bez zagłówka. Warto kupić łóżko bez zagłówka, do sypiali ze skosami, z dekoracyjnym panelem na ścianie oraz kiedy chcemy ustawić je pod oknem. 

Łóżko bez zagłówka czy to dobry pomysł?

Wybór łóżka do sypialni nie należy do łatwych, szczególnie jeśli meblujemy pokój ze skosami, niewielki aneks sypialniany w kawalerce lub salonie. A także, kiedy mamy głowę pełną pomysłów na spersonalizowanie tego wnętrza. Wówczas wybór pięknego łoża z dekoracyjnym zagłówkiem w znacznym stopniu nas ogranicza. Z kolei rezygnacja z wezgłowia oznacza możliwość spersonalizowania łóżka i aranżacji tej części sypialni w dowolny sposób.

Eleganckie tapicerowane łóżko bez zagłówka będzie doskonałym pomysłem w każdym pomieszczeniu, w którym koliduje on z warunkami technicznymi pokoju, zaplanowaną lub gotową aranżacją. Ponadto doskonałym pomysłem będzie również w pomieszczeniach, które mogłyby zostać zdominowane przez dekoracyjny zagłówek. A także w pokojach dziennych, które tylko w nocy zamieniamy w sypialnię. Tapicerowane łóżko bez zagłówka będzie więc najlepszym pomysłem na organizację przestrzeni do spania w:

  • Sypialni na poddaszu, czyli pomieszczeniu, które ze względu na niski sufit jest bardzo trudne do urządzenia. Pokój ze skosami ma swój niekwestionowany urok, ale jego aranżacja jest niezwykle kłopotliwa i wymaga kreatywnych rozwiązań. Jeśli więc chcemy wykorzystać przestrzeń z niskim stropem na miejsce do spania, najlepszym możliwym pomysłem jest tapicerowane łóżko bez zagłówka. Taki wybór pozwala na wygospodarowanie miejsca na pełnowymiarową szafę i pozostałe elementy wyposażenia.
  • W sypialni z gotowym tapicerowanym panelem na ścianie, lamelkami, przestrzenną fototapetą lub uroczą romantyczną tapetą, które jest głównym elementem dekoracyjnym całej aranżacji. Wezgłowie mogłoby wprowadzać niepotrzebny chaos lub zwyczajnie zasłaniać najpiękniejszą ścianę w sypialni.
    Łóżko bez zagłówka jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy mamy gotowy pomysł na oryginalne wykorzystanie ściany za nim.
  • W pokoju, którym ustawiamy łóżko pod oknem, a wezgłowie mogłoby zasłaniać parapet, szybę, a nawet być widoczne z zewnątrz. W takiej sytuacji wybór łóżka bez zagłówka jest najlepszym możliwym pomysłem.
    W aneksie sypialnym urządzonym w salonie lub w jedynym pokoju, jaki mamy do dyspozycji, np. w kawalerce. W wielofunkcyjnych pomieszczeniach łóżko bez zagłówka nigdy nie zdominuje dziennej funkcji pokoju i nie będzie rzucać się w oczy. A przy odrobinie chęci można go w dzień zamienić w dodatkową sofę, dekorując ozdobnymi poduszkami.
  • W pokoju nastolatka, który tylko w nocy zamienia się w sypialnię. W tym wypadku polecamy łóżko bez zagłówka z pojemnikiem na pościel. Taki wybór sprawi, że w ciągu dnia pościel będzie schowana, pokój zamieni się w idealną przestrzeń do nauki i przyjmowania rówieśników. W nocy natomiast stanie się komfortową sypialnią.
  • W aranżacjach, do których nie można dopasować zagłówka np. do koloru ścian, faktury innych tapicerowanych elementów. A także w pokojach, w których ilość mocnych akcentów nie pozwala na dekoracyjny zagłówek.

Łóżko-do-sypialni-na-poddaszu

Czy warto kupić tapicerowane łóżko bez zagłówka?

 
Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić tapicerowane łóżko bez zagłówka, które jest mniej dekoracyjne i wytworne od tego z wezgłowiem. W aranżacji wnętrz często spotykamy się z powiedzeniem, że mniej znaczy więcej. I rzeczywiście czasem lepiej jest zrezygnować z jakiegoś elementu wystroju na rzecz innych. Pamiętajmy, że nie do każdej aranżacji pasuje łóżko z wezgłowiem. Zatem łóżko bez zagłówka warto, jest kupić do aranżacji, które zostałyby zdominowane przez piękny, ale też wyjątkowo dekoracyjne oparcie. Urządzając sypialnię w bardzo małym pomieszczeniu, istnieje obawa, że tak mocny element wyposażenia, jak tapicerowane wezgłowie może zdominować, a nawet przytłoczyć całą aranżację. Zdarza się również że wymieniając łóżko na nowe, nie możemy znaleźć zagłówka, który będzie pasował do zastosowanych już kolorów, istniejących mebli lub dodatków. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kupno łóżka bez zagłówka.

Tapicerowane-łóżko-bez-zagłówka

Kiedy można zrezygnować z zagłówka?

Zagłówek tapicerowanego łóżka pełni w sypialni kilka podstawowych funkcji. Po pierwsze stanowi wyjątkową dekorację całego pomieszczenia. Po drugie zapewnia komfort podczas czytania lub oglądania telewizji w łóżku. Jest też doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym. Zatem można z niego zrezygnować, jeśli jest zastąpiony tapicerowanym panelem ściennym. A także, kiedy korzystamy z łóżka głównie w pozycji leżącej. Opieranie się o zimną i twardą ścianę nie jest komfortowe i przyjemne. Z wezgłowia można zrezygnować również, jeśli łoże zostanie ustawione przy ścianie działowej lub niebędącej ścianą zewnętrzną. Ponadto, jeśli sypialnia nie sąsiaduje z pomieszczeniem, w którym nocą panuje hałas np. windą, klatką schodową, kuchnią, z której słychać pracę lodówki. Polecamy rezygnację z zagłówka w sypialni na antresoli, którą masywny elegancki zagłówek mogłyby przytłoczyć i wizualnie obniżyć sufit.

łóżko-bez-wezgłowia

Łóżko tapicerowane bez zagłówka, do jakiego stylu pasuje?

Wybór łóżka do sypialni urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym, lub japońskim jest bardzo trudny. Z jednej strony każda z tych aranżacji powinna być elegancka i ekskluzywna, z drugiej zaś oszczędna w formie i umiarkowanie surowa. Do wyboru mamy stelaże drewniane i metalowe, jednak są one zimne i twarde. A przecież pomieszczenie, w którym wypoczywamy i regenerujemy siły po całym dniu, powinno być przede wszystkim komfortowe i ciepłe. Ponadto wymienione materiały już na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z komfortem, jaki powinien nam towarzyszyć w czasie snu. Zdecydowanie bardziej do sypialni w stylu loftowym, minimalistycznym, a nawet japońskim pasują tapicerowane łóżka bez zagłówka. Miękka tkanina obiciowa wygląda nowocześnie, ale też ciepło, a obite welurowym materiałem łóżko jest nie tylko piękne, ale też przyjemne dla skóry.

lozko-bez-oparcia-styl

Łóżko bez wezgłowia, czyli łóżko dla miłośników hand made

Łóżko bez wezgłowia to nieskończenie wiele możliwości aranżacji sypialni. Taki wybór będzie więc idealny dla miłośników hand made. Sypialnia z własnoręcznie wykonanym tapicerowanym panelem na ścianie, modnymi lamelkami czy spersonalizowanym dostawionym zagłówkiem uczyni aranżację wyjątkową i niepowtarzalną. Ponadto osoby, które mają smykałkę do majsterkowania, kupując jedno tapicerowane łóżko bez zagłówka, mogą stworzyć nieskończenie wiele modnych aranżacji sypialni, bez konieczności wymiany łóżka.

Łóżko bez zagłówka z pojemnikiem, w jakim wnętrzu sprawdzi się najlepiej?

Nowoczesne łóżko tapicerowane bez zagłówka PlantPur Box jest wyposażone w pojemnik. Skrzynia zamontowana pod stelażem materaca pozwala na schowanie pościeli lub innych przedmiotów. Dlatego łóżko z pojemnikiem doskonale sprawdza się w małych wnętrzach, w których brakuje miejsca na pojemną szafę. A także w sypialni wydzielonej z części dziennej lub urządzonej na antresoli. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się również w pokoju nastolatka. Pojemnik pod materacem może służyć do przechowywania pościeli w dzień lub całorocznie do przechowywania ubrań sezonowych. Skrzynia zamontowana pod stelażem materaca pozwala na schowanie pościeli lub innych przedmiotów. Dlatego łóżko z pojemnikiem doskonale sprawdza się w małych wnętrzach, w których brakuje miejsca na pojemną szafę. A także w sypialni wydzielonej z części dziennej lub urządzonej na antresoli. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się również w pokoju nastolatka.

łozka-bez-zagłowka-z-pojemnikiem-na-posciel

Wady i zalety łóżka bez zagłówka

Łóżko tapicerowane bez zagłówka PlantPur Box z pojemnikiem to nowoczesny mebel, który ma wiele zalet, choć sceptycy dostrzegają też jego wady. Wśród zalet tego łóżka nie sposób nie wymienić pięknej welurowej tapicerki, która jest miła dla skóry i łatwa w utrzymaniu w czystości. Ponadto brak zagłówka umożliwia tworzenie wielu indywidualnych i spersonalizowanych aranżacji ściany za łóżkiem. Łóżko bez wezgłowia doskonale sprawdza się w niskich pomieszczeniach, można je ustawić pod oknem, w sypiali na poddaszu i na antresoli. Pojemnik umieszczony pod materacem umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej sypialni. Można w nim schować pościel lub przechowywać sezonową odzież, obuwie czy zapasową pościel dla gości. Możliwości wykorzystania tego schowka jest nieskończenie wiele. Warto dodać, że skrzynia jest umieszczona w miejscu, które w tradycyjnych łóżkach pozostaje puste i najczęściej zbiera tam kurz. Wadą łóżka bez zagłówka jest brak charakterystycznego i ozdobnego wezgłowia. Otwieranie pojemnika wiąże się z koniecznością podniesienie do góry materaca, jednak nowoczesne łóżka są wyposażone w siłowniki gazowe, dzięki czemu czynność tą wykonujemy bez użycia siły.

 

wróć do listy